Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

Citiraj

Kako se lahko znebite strahu pred iglami

 

Vam pogled na iglo povzroči strah, slabost ali omedlevico? Niste edini, približno eden od desetih ljudi čuti prav tako. Žal pritisk tega strahu lahko vpliva na vaše zdravje. Stres lahko povzroči hitro zvišanje ravni glukoze v krvi in strah pred tem je lahko dober razlog, da se izogibate zdravljenju ali rednemu merjenju krvnega sladkorja. Ker zavračanje zdravljenja ne pride v poštev, je najbolje, da storite vse, kar je v vaši moči, da najdete udoben in navsezadnje učinkovit način za uporabo igel. 

S svojimi strahovi se soočite v prisotnosti svojega zdravnika

Poskrbite za to, da boste dobro seznanjeni s pravilno uporabo igel pri zdravljenju sladkorne bolezni. Tudi s tem, kako z njimi rokovati, jih shranjevati in odložiti med odpadke. Prosite, da vam pokažejo prav vse, od debeline lancet (igle) do vseh značilnosti, ki jih ponujajo, in najboljšega načina vboda, z insulinskim peresnikom ali črpalko. Zapomnite si, neumnih vprašanj ni.

Insulinski peresniki in črpalke: dobre novice

K sreči so igle, namenjene za uporabo s temi napravami, še posebej tanke in obrušene, tako da lažje predrejo kožo. Velika prednost uporabe insulinske črpalke pa je: vse, kar morate storiti, je le vsaka dva ali tri dni zamenjati mesto infuzijskega seta.

Odrevenelost mesta za dovajanje insulina

Če nočete čutiti niti najmanjšega vboda, najdite predel z največ maščobe, in se vbodite vanj.  

Merjenje in prebodeni prsti

Lancete, ki jih uporabite za vbod v prstno blazinico, so zelo tanke. Pozorni pa bodite, da se zbodete v stranski del prstne blazinice, saj je tam manj živčnih končičev. 

Odvzem krvnega vzorca

Če morate na odvzem krvi za laboratorijske preiskave, povejte osebju v laboratoriju, da se bojite igel, pa tudi, da so imeli tehniki kdaj težave pri iskanju vene. Tako vas bodo lažje pomirili in hitreje ukrepali, če bo potrebno. Če boste morda prosili, da vam kri vzame druga oseba, bodo lažje razumeli vaše strahove. 

Se igel boji vaš otrok?

Če morate injicirati pri otroku, ki ob pogledu na iglo zbeži, si lahko pomagate z naslednjimi nasveti. Prvo in najpomembnejše je, da otroku poveste, da ni nič hudega, če se boji, in da se s tem lahko borita skupaj. Če vas ne bo skrbelo, bo bolj zaupal tudi otrok. Potem najdite način, kako otroku odvrniti pozornost od igle. Zapojte, posedite si ga v naročje, primite ga za roke – poskusite kar koli, da bo le delovalo. Če je otrok že dovolj star, se morda lahko nauči sam vbosti iglo, saj bo tako lažje obvladoval svoje strahove.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

Mi je pa hudo nesmiselno, jebanje zdravih, ki niso cepljeni, pa niti preboleli, mlajših 

E točno to! Jaz ki se nansreco nisem okužil, sem se pazil, itd. Zdaj me jebejo v glavo ker sem zdrav?? Tisti ki je prebolel (pa se je čisto nehote okužil), pa prosto po prešernu. Ja ni čudno da z drugo kartico hodijo na testiranja, da so pol pozitivni... 

Grem na fuzbal, pokaž test, zunaj nas na eni tribuni sedi 5, trivuna za 30 ljudi. Malo pred tem pa v lidlu čakal v vetrolovu (prvi na vrsti za not), za mano pa vsaj 10 ljudi... komedija. 

Nič, cepu bom... drva

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

E točno to! Jaz ki se nansreco nisem okužil, sem se pazil, itd. Zdaj me jebejo v glavo ker sem zdrav?? Tisti ki je prebolel (pa se je čisto nehote okužil), pa prosto po prešernu. Ja ni čudno da z drugo kartico hodijo na testiranja, da so pol pozitivni... 

Grem na fuzbal, pokaž test, zunaj nas na eni tribuni sedi 5, trivuna za 30 ljudi. Malo pred tem pa v lidlu čakal v vetrolovu (prvi na vrsti za not), za mano pa vsaj 10 ljudi... komedija. 

Nič, cepu bom... drva

zdrav se cepi in zmaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

zdrav se cepi in zmaga

Če sem z ceplenjem pripomogel k temu, da v prihodnje nebo treba cepit mojih otrok, jih testirat v šoli, sem zmagal. Bil bi egoist, da bi samo na to mislil kaj bom lahko počel, če bom imel potrdilo o ceplenju.

Vedno sem bil in sem še vedno proti vsesplošnemu testiranju naroda. 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Ris pravi:

Če sem z ceplenjem pripomogel k temu, da v prihodnje nebo treba cepit mojih otrok, jih testirat v šoli, sem zmagal. Bil bi egoist, da bi samo na to mislil kaj bom lahko počel, če bom imel potrdilo o ceplenju.

Vedno sem bil in sem še vedno proti vsesplošnemu testiranju naroda. 

 

 

 

jaz sem se cepil, da bi lahko šel na Jadranko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

jaz sem se cepil, da bi lahko šel na Jadranko

Jaz tud...med drugim. Pa na pizzo v vaško gostilno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, notranc said:

 

kaj pa, če si cepljen z AZ in je od tega poteklo več kot 21 dni?

Jez mam filing da so nas poflodrali na suho. De smo nasedli bol ko ever given v sueškem prekopu....in de ne bo nihce nc vedel o teh 21 dneh po prvem šusu AZ...

 

9 hours ago, Snečer said:

kaj bi potem bilo? 


https://www.zurnal24.si/slovenija/astrazeneca-bo-po-prvem-odmerku-odprla-meje-pfizer-in-moderna-ne-366166

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Zakaj bi pa izviseli? Cepit se gre za to, da je manj sans di bi zboleli, ce pa ze, pa bo bolezen v milejsi obliki. In to je tocno to, za kar je cepljenje namenjeno: zmanjsevanju pritiska na bolnice in preprecevanje hude oblike... Ce pa se kdo cepi iz zasebnih razlogov, da bo lahko sel na Jadranko, itd, pa tudi ne bo izvisel, ker mu nihce ni tega obljubljal, ker to pac ni namen cepljenja. Niso cepiva izumili zato, da bo nekdo lahko nekam sel...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, jvalant said:

Cepit se gre za to, da je manj sans di bi zboleli, ce pa ze, pa bo bolezen v milejsi obliki. In to je tocno to, za kar je cepljenje namenjeno: zmanjsevanju pritiska na bolnice in preprecevanje hude oblike...

U stilu damija34, ja in ne. 
 

po vec kot letu uspesnega izbjegavanja kuroni in njenim sevom, po tem ko so cepli rizicne starse, in ob vsej agitprop navlaki me je neka zelja po cepljenju cist minila. Ocitno sm dovol asocialen in previden. 
 

Vseeno sm se cepil, prvo da SLUCAAAJNO cesa ne privlecem cepljenim starsem. Temu izredno tesno sledi prehodi mej. Da bom mogoce lahko letos kam sel, brez rednih testiranj in s tem povezanih stroskov in opravkov. Sej ni sam motor pa pohajanje. Ce bo spet kej malega laufalo delo, bo treba v depot v Trst. NOCEM se zdrznit ce srecam karbinjerje, policaje....ne da se mi, too old for this shit. 
 

 

Malo sem tecnaril, in so me presenetili z vabilom ze prvi dan po sprostitvi. V ponedeljek casovno ni zneslo, zato sem zavrnil. Preprican de bo zdaj trajalo dlje, dejstev nisem sel takoj preverjat. Presenetijo v tork zjutraj, ce lahko pridem ob 14:00.....pograbil priliko, in se mi zdi de sm nasedu na polno. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Kugelschreiber said:

Malo sem tecnaril, in so me presenetili z vabilom ze prvi dan po sprostitvi. V ponedeljek casovno ni zneslo, zato sem zavrnil. Preprican de bo zdaj trajalo dlje, dejstev nisem sel takoj preverjat. Presenetijo v tork zjutraj, ce lahko pridem ob 14:00.....pograbil priliko, in se mi zdi de sm nasedu na polno. 

 Zakaj tocno si nasedel?   Stvar je v tem, da ce bi ne "nasedel" bi moral ravno tako za vsak prehod meje delati test, ali trepetat pred policaji. Ravno tako bi ne mogel ali na morje ali sluzbeno v Trst... torej bi ne bilo NIC drugace, razen, da kot pravis, da bi ne zascitil (delno, kakorkoli) starse in sebe.... Kaj tocno bi bilo zate boljse, ce bi ne nasedel in se ne bi sel cepit? Po drugi strani, AZ lahko dobi drugi odmerek precej kasneje (ker naj bi bil samo osvezitveni), kar pomeni, da so bodo drugi moral precej prej se enkrat osvezitveno cepiti.  Seveda je to slabo za vse, ki bi radi cimprej kam sli, ampak boljse za one, ki bi radi sli cim manjkrat po injekcije...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, jvalant said:

Zakaj tocno si nasedel?   Stvar je v tem, da ce bi ne "nasedel" bi moral ravno tako za vsak prehod meje delati test, ali trepetat pred policaji. Ravno tako bi ne mogel ali na morje ali sluzbeno v Trst...

Ce ostane pri teh pogojih,  sem zaklenjen do cakanja na drugi odmerek. Na kartoncku je datum 3 avgust! S pfizerjem, na dva odmerka, vse skup traja 4 tedne, z johnsonom 14 dni. 
 

najvecji problm mi je da sem jim nasedel. Za trenutek celo verjel. To najbol boli :) 

7 hours ago, jvalant said:

Po drugi strani, AZ lahko dobi drugi odmerek precej kasneje (ker naj bi bil samo osvezitveni),

Nikjer ne pise de je osvezitveni. Je del predpisane kure.  Cel EU hoce oba odmerka, nasi pa madzari nam prodajajo neko svojo filoOfijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je takšnih, ki so "nasedli" lažem farmakomafije PREVEČ ! Kdor se še ni cepil, POČAKAJ!, ustavite se, razglejte se, zbirajte informacije, se osvestite in se uprite teroriziranju s pogojevanjem cepljenja. Cepivo ne reši ničesar !!! Tudi iz preteklosti je evidentno da so cepiva zastrupljala in ne reševala ČLOVEKA! Hvala vsem ki se ne cepite in se ne boste cepili, rešili boste človeštvo pred izumrtjem!

Popravljeno . Popravil kaizer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jvalant pravi:

Zakaj bi pa izviseli? Cepit se gre za to, da je manj sans di bi zboleli, ce pa ze, pa bo bolezen v milejsi obliki. In to je tocno to, za kar je cepljenje namenjeno: zmanjsevanju pritiska na bolnice in preprecevanje hude oblike... Ce pa se kdo cepi iz zasebnih razlogov, da bo lahko sel na Jadranko, itd, pa tudi ne bo izvisel, ker mu nihce ni tega obljubljal, ker to pac ni namen cepljenja. Niso cepiva izumili zato, da bo nekdo lahko nekam sel...

doma se ne moreš okužit, torej je pikec zaradi prostega gibanja

pred 2 minutami, kaizer pravi:

Žal je takšnih, ki so "nasedli" lažem farmakomafije PREVEČ ! Kdor se še ni cepil, POČAKAJ!, ustavite se, razglejte se, zbirajte informacije, se osvestite in se uprite teroriziranju s pogojevanjem cepljenja. Cepivo ne reši ničesar !!! Tudi iz preteklosti je evidentno da so cepiva zastrupljala in ne reževala ČLOVEKA! Hvala vsem ki se ne cepite in se ne boste cepili, rešili boste človeštvo pred izumrtjem!

ni videt, še naprej se plodimo kot zajci in bomo uničili planet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne smetim preveč te teme:@Snečer, ja indoktrinacija je huda reč, vem! Ponujam vsem Vam raziskovanje spletne strani, kjer kulturno sodeluje Človek z vseh koncev te naše zemlje. v vseh mogočih temah. Mogoče se komu utrne kaj zanimivega mimo "plašnic" vedenja...

https://stolenhistory.net/threads/demonic-possession-the-covid-endgame.4187/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, kaizer pravi:

Da ne smetim preveč te teme:@Snečer, ja indoktrinacija je huda reč, vem! Ponujam vsem Vam raziskovanje spletne strani, kjer kulturno sodeluje Človek z vseh koncev te naše zemlje. v vseh mogočih temah. Mogoče se komu utrne kaj zanimivega mimo "plašnic" vedenja...

https://stolenhistory.net/threads/demonic-possession-the-covid-endgame.4187/

dvomim,da bo kdo sploh naslov prebral

to je vse bolj ali manj spam, z namenom pocuzat novec od reklam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahodna medicina je tehnološko zelo napredna. A žal zdravi simtome bolezni, ne zdravi pa samega izvora bolezni. Tableti za to, tableti za ono, cepljenje za tisto Itd... Denar zaslužen od teh tehnologij je enormen in doteka konstantno. Jez bi reku, da radi pocuzajo novec od ljudi.

Večina bolezni in zdravstvenih težav izhaja iz psihe, "tableti" samo omilijo simtome.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, kaizer said:

ja indoktrinacija je huda reč, vem!

Ne vem ce ves, ker si indoktriniran do nezavesti. Res. Beyond. Revitalizirana voda. Orgoniti.  Fuck. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

zdrav se cepi in zmaga

da, ko pride na vrsto., pa še potem mora miniti določen čas. Tukaj je keč.

Izenačili so testiranca, cepljenca in prebolevnika. Kar ni dejansko res, vsaj ne po vprašanju okužbe, prenosa, zbolevnosti. Zanemarili zdravega, pa recimo čakajočega za cepljenje. Saj nima veze.

Smešno bo tudi to, da ko bomo 1x zeleni in okužbe nizke, bodo še vedno gonili teste 100 na uro, al pa boš moral bit cepljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

da, ko pride na vrsto., pa še potem mora miniti določen čas. Tukaj je keč.

Izenačili so testiranca, cepljenca in prebolevnika. Kar ni dejansko res, vsaj ne po vprašanju okužbe, prenosa, zbolevnosti. Zanemarili zdravega, pa recimo čakajočega za cepljenje. Saj nima veze.

Smešno bo tudi to, da ko bomo 1x zeleni in okužbe nizke, bodo še vedno gonili teste 100 na uro, al pa boš moral bit cepljen.

kazalo bi poiskati krivce, ki širijo packarijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kaizer pravi:

Žal je takšnih, ki so "nasedli" lažem farmakomafije PREVEČ ! Kdor se še ni cepil, POČAKAJ!, ustavite se, razglejte se, zbirajte informacije, se osvestite in se uprite teroriziranju s pogojevanjem cepljenja. Cepivo ne reši ničesar !!! Tudi iz preteklosti je evidentno da so cepiva zastrupljala in ne reševala ČLOVEKA! Hvala vsem ki se ne cepite in se ne boste cepili, rešili boste človeštvo pred izumrtjem!

Kakšno škodo dela cepivo, da se ne cepit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

kazalo bi poiskati krivce, ki širijo packarijo

Večina packov je ali se bo cepilo. Odgovorni se večinoma ne cepijo, ker so odgovorni. Jih pa dobro posiljujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, jvalant pravi:

Zakaj bi pa izviseli? Cepit se gre za to, da je manj sans di bi zboleli, ce pa ze, pa bo bolezen v milejsi obliki. In to je tocno to, za kar je cepljenje namenjeno: zmanjsevanju pritiska na bolnice in preprecevanje hude oblike... Ce pa se kdo cepi iz zasebnih razlogov, da bo lahko sel na Jadranko, itd, pa tudi ne bo izvisel, ker mu nihce ni tega obljubljal, ker to pac ni namen cepljenja. Niso cepiva izumili zato, da bo nekdo lahko nekam sel...

ti bom pojasnil. Se strinjava. Cepljenje je ok. Torej tu ne bova razpravljala zakaj, ni potrebe. Vsak ima svoj vzrok in čisto nikogar ne briga zakaj sem se ali pa se ne želim. Nikomur nisem dolžen pojasnjevat. 

 

Ampak dajva o političnih mučkah, ker to je v ozadju. (nabave, tožbe, ukinitev nabave EU pri AZ, az lahko zmanjka za drugi odmerek)

Najprej o strahu pred AZ, kot ga nekateri imajo, pa je Fafangel čisto prav reku, naj si folk sam izbere. Cepilci pa naj štejejo. Ga je takoj potunkal nacionalni koordinator, da bo folk dobil kar oblast ukaže.

Če mal poslušaš samo uradnike, vsak blebeta svoje cifre kaj bomo , kaj smo dobili od koga in kaj nam je obljubljeno.

Večinoma začnejo razlagat, kaj nam je obljubljeno in bo najbrž prišlo, ter nadaljujejo, če ne bo bomo pa mal koktejle vbrizgaval folku.

Cifre cepljenih z AZ so znane. AZ ima tudi najcenejše skladiščenje in najbolj ugoden režim. Torej mora ablast poskrbeti, da ima na zalogi vedno dovoljšnjo količino za drugi pik. To je vse.

maš 90000 prvih odmerkov, jih moraš met 90000 na zalogi za druge. Polovico viška lahko daješ spet kot prvi odmerek.

Samo to je kalkulacija in nič drugega. Ker od obljub o dostavah, sem se v lajfu že naposlušal, in bil mnogokrat nategnjen.

To kalkulacijo naj predočijo folku in ne bo zmede.

Bo naslednji teden prišlo še 50000 odmerkov AZ, jih komot 25000 razdeliš. Ampak šele ko pride.

Cifre so hipotetične.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kaizer pravi:

Da ne smetim preveč te teme:@Snečer, ja indoktrinacija je huda reč, vem! Ponujam vsem Vam raziskovanje spletne strani, kjer kulturno sodeluje Človek z vseh koncev te naše zemlje. v vseh mogočih temah. Mogoče se komu utrne kaj zanimivega mimo "plašnic" vedenja...

https://stolenhistory.net/threads/demonic-possession-the-covid-endgame.4187/

Malo prepozen si, s to tvojo kampanjo ???.

Cepljenje je v polnem teku, interes je prevelik, da bi ga lahko vi antiwaxi fanatiki ustavili ?.

Bratje, spreobrnite se in uglejte luč Jadranke in karirastih prtov ?????!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Cepivo" ki je v splošni uporabi in ima jasno opozorilo, da škoduje zdravju pa se nihče ne sekira?.

Vsak naj pogleda v domačo lekarno zdravil na priložen listek v škatlici. Ni zdravila brez stranskih učinkov. Še lekadol jih ima.

20190106_190541.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Ris said:

"Cepivo" ki je v splošni uporabi in ima jasno opozorilo, da škoduje zdravju pa se nihče ne sekira?.

Vsak naj pogleda v domačo lekarno zdravil na priložen listek v škatlici. Ni zdravila brez stranskih učinkov. Še lekadol jih ima.

20190106_190541.jpg

Ne trudi se, antiVSE so kot teflon, nic se ne prime....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!