Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred 4 minutami, ftp pravi:

Ker je sploh nepomemben - neuporaben podatek.

Pridružene bolezni, kot so diabetes, hipertenzija, tudi prekomerna teža,itd, so bolezni s katerimi se  dobro shaja predvsem zahvaljujoč farmaciji, so pa zelo velika težava v primeru če se zboli za Covid-om.

Prav tako starost veliko vpliva na potek bolezni, starejši kot si več imaš zdravstvenih težav, kar pa ne pomeni, da si zato primeren za "odstrel", s pretvezo itak si star.

pa še kako je pomemben vsak podatek,ravno zaradi takih kot si ti,ki mu podatek ni pomemben je tako kot je,človek umre zaradi zastoja srca - kriv je kovid,umre zaradi kapi - kriv je kovid,zaradi krvnih strdkov - imajo jih tud mladi - kriv je kovid...dej mal pameti uporabi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Grut said:

pa še kako je pomemben vsak podatek,ravno zaradi takih kot si ti,ki mu podatek ni pomemben je tako kot je,človek umre zaradi zastoja srca - kriv je kovid,umre zaradi kapi - kriv je kovid,zaradi krvnih strdkov - imajo jih tud mladi - kriv je kovid...dej mal pameti uporabi...

Si malo zašel.

To je taka primerjava, kot bi se sedaj dajali če je visoka hitrost nevarna. Komot lahko trdim da ne. Nevaren je hiter pojemek, torej vsi vzroki nesreč zaradi prevelike hitrosti so izmišljeni - ali ne?

Razmisli.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Grut pravi:

no pa dejva...od leta 85 sem zaposlen v podjetju,ki proizvaja tablete,cepiva...pa nism navadn delavec,...postopek,da se izda zdravilo,cepivo v obtkok traja nekaj let...od 5 navzgor,pa odobrit ga mora FDA,gremo dalje...tudi cepivo za Erika je izdelalo naše podjetje - smo ga že imeli in ga uporabljali za druge bolezni....izračunaj koliko ljudi je zbolelo v SLO,če bi blo vse res kar se govori,bi že vsa SLObila okužena,oziroma bi že vsi zboleli za kovid in večina bi nas že pocrkala ob takem nespoštovanju ukrepov...ja žal mi je da jih je toliko umrlo...vsako življenje je pre-dragoceno,in tuki je glavni krivec nepripravljenost bolnišnic,zakaj se ne izda število umrlih samo zaradi COVIDA,vedno se doda pridružene bolezni...večina ki preboli covid nima nobenih vidnejših posledic - torej se cepivo ne potrebuje....ker pa nekaterim to ni dovolj se že dela cepivo za otroke od 6 leta dalja....to pa je zaskrbljujoče....

sem stisnu lajkec, a pogojen.

Cepivo se potrebuje, za take, ki ga hočejo. Za ogroženo populacijo, ki zaradi okužbe umre prej, kot bi.

Cepivo pa ni testirano na dolgi rok, ker ni časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sem stisnu lajkec, a pogojen.

Cepivo se potrebuje, za take, ki ga hočejo. Za ogroženo populacijo, ki zaradi okužbe umre prej, kot bi.

Cepivo pa ni testirano na dolgi rok, ker ni časa.

točno tako in se popolnoma strinjam s tabo...in čist brez veze se tuki dajemo,jebamo in delimo na 2 skupini,ne glede na vse,še vedno bomo isti, 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Grut pravi:

točno tako in se popolnoma strinjam s tabo...in čist brez veze se tuki dajemo,jebamo in delimo na 2 skupini,ne glede na vse,še vedno bomo isti, 

ja nismo, eni bomo kmal umrli, a nis bral članka :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Si malo zašel.

To je taka primerjava, kot bi se sedaj dajali če je visoka hitrost nevarna. Komot lahko trdim da ne. Nevaren je hiter pojemek, torej vsi vzroki nesreč zaradi prevelike hitrosti so izmišljeni - ali ne?

Razmisli.

vidiš,mene pa moti,ko vedno ob vsaki nesreči motorista pišejo prevelika hitrost,kriv motorist...pa ni vedno tako,kot ni za vse smrti kriv covid,sam tuki midva ne bova prišla skupi...je bolš da kr zaključiva...

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ja nismo, eni bomo kmal umrli, a nis bral članka :D

 

nism :cry: , močno upam,da se članek moti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Grut said:

no pa mi povej kolk jih je v slo umrl zaradi kovida,pa ne zdej štet une k so mel pridružene bolezni...pa noben

Imam znanko ki dela na kovid oddelku, in so umrli brez pridruzenih bolezni. Pa tudi CE so imeli pridruzene bolezni, recimo sladkorno, ki je povsem obvladljiva z inzulinom ipd, je bil kovid vzrok in neposredi krivec za smrt. Pa se kaka povsem obvladljiva bolezen, z kovidom ne sodeluje. Grozno mi je, da so potem ti ljudje za izgovor, da kovid ne ubija ipd. V vsakem primeru je vsaka smrt prevec in pika. In spet v vsakem primeru neprimerno vec smrti zaeadi kovida, kot zaradi cepiva (zaradi njega nimas crnih koz recimo, itd. Se kar nisi ovrgel moje teze, da je populacija explodiral z sodobnim zdravstvom in cepivi - jazsamo branim cepive pred nesmisli da ubijajo), katerega smrtnost pri nas je NIC. Se nekaj ti povem: nikogar ne silim v nic. Ko pa povem, da se bom cepil, TAKOJ dobim komentarje... In to  ne prijazne.  In sedajle tule odgovarjam, samo zato ker se bom cepil in pac povem, da cepiva in zdravstvo niso ubijalci ipd... Da se razumeva TI si prtisnu name, ne obratno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Grut said:

pa še kako je pomemben vsak podatek,ravno zaradi takih kot si ti,ki mu podatek ni pomemben je tako kot je,človek umre zaradi zastoja srca - kriv je kovid,umre zaradi kapi - kriv je kovid,zaradi krvnih strdkov - imajo jih tud mladi - kriv je kovid...dej mal pameti uporabi...

 Tule ne mislim teziti, resno sprasujem:

  Ima clovek probleme z srcem, se pazi, je zdravila. Nabase kovid, recimo hujsi potek, vrocina gre u nebo, telo se muci, pljuca ne predelajo zraka in dozivi kap.  Ne vem,  zakaj naj bi tu ne bil kriv kovid? Ce bi dobil pljucnico, bi bila le ta vzrok smrti, in se ne bi nihce razburjal. Ce bi ne dobil kovida (ali hude gripe, itd) bi ne umrl in verjetno kr ok zivel se leta.

  Se pa strinjam, da so tocni podatki zelo pomembni. Ne zaradi nasih debat tukaj, pa dokazovanja da nihce ne umre z kovidom ali aidsom (mrtvih je pa vec kot normalno vseeno) ampak zaradi boljsega odgovora na bolezen, boljse oskrbe, definiranja ogrozenih skupin (pred nami, 50+ letniki so npr cepili najbolj ogrozene, ki tudi videti ne smejo virusa - 18, 19 letnike), boljse evidence itd. Vidim da poznas reci in ves kaj mislim

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Grut pravi:

no pa dejva...od leta 85 sem zaposlen v podjetju,ki proizvaja tablete,cepiva...pa nism navadn delavec,...

stari ... včasih je bila meja za diabetes precej visoka, pa so jo, zaradi prodaje tablet znižali ;)

sicer pa ... jaz sem od leta 1985 zaposlen na avtocestah ....

torej ... naj kupujejo cepiva in tablet, ter uporabljajo avtoceste z nakupom vinjet, vsaj še 5 let, da greva midva v penzijo ... 

bova mela vsaj za plačo, nagrade, stimulacije in regrese :P 

pa še pri višini penzije se bo poznalo ...

a veš kok boli kurac zaposlene, v pivovarni ali kakšni proizvodnji žganih pijač, za kronične alkoholike, razdrte družine, tragedije v prometu, objokane otroke itd itd ... ;) 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, Grut said:

vidiš,mene pa moti,ko vedno ob vsaki nesreči motorista pišejo prevelika hitrost,kriv motorist...pa ni vedno tako,kot ni za vse smrti kriv covid

Je pa ena ogromna razlika.

Hitrost sam prilagajaš - imaš vpliv na to, na covid pa nimaš vpliva - ni zdravila, torej dobiš in čakaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ftp said:

Je pa ena ogromna razlika.

Hitrost sam prilagajaš - imaš vpliv na to, na covid pa nimaš vpliva - ni zdravila, torej dobiš in čakaš....

 Hm, imas: distanca, maska tam kje treba, umvanje ipd...  Do neke mere imamo vpliv (ceprav pa te reci mnoge zlo motijo - npr se vtikajo v koga ki pac nosi masko zunaj, itd, se gre cepit pa je ovca). Samo do neke mere, ker naprimer delavec ne sme k frizerju, kje bi vstopil sam, imel masko, kot tudi frizer, MORA pa na siht v obrat, kjer jih je 100 na kupu... itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, jvalant said:

Hm, imas: distanca, maska tam kje treba, umvanje ipd...  Do neke mere imamo vpliv (ceprav pa te reci mnoge zlo motijo - npr se vtikajo v koga ki pac nosi masko zunaj, itd, se gre cepit pa je ovca). Samo do neke mere, ker naprimer delavec ne sme k frizerju, kje bi vstopil sam, imel masko, kot tudi frizer, MORA pa na siht v obrat, kjer jih je 100 na kupu... itd

Res, samo govora je o poteku bolezni in morebitni smrti (pridružene bolezni).

Potek bolezni ni odvisen od tega ali si masko nosil, držal razdaljo,... (ni debata kako se ne okužit), pri prometni nesreči  pa so posledice odvisne od hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, jvalant pravi:

 Tule ne mislim teziti, resno sprasujem:

  Ima clovek probleme z srcem, se pazi, je zdravila. Nabase kovid, recimo hujsi potek, vrocina gre u nebo, telo se muci, pljuca ne predelajo zraka in dozivi kap.  Ne vem,  zakaj naj bi tu ne bil kriv kovid? Ce bi dobil pljucnico, bi bila le ta vzrok smrti, in se ne bi nihce razburjal. Ce bi ne dobil kovida (ali hude gripe, itd) bi ne umrl in verjetno kr ok zivel se leta.

  Se pa strinjam, da so tocni podatki zelo pomembni. Ne zaradi nasih debat tukaj, pa dokazovanja da nihce ne umre z kovidom ali aidsom (mrtvih je pa vec kot normalno vseeno) ampak zaradi boljsega odgovora na bolezen, boljse oskrbe, definiranja ogrozenih skupin (pred nami, 50+ letniki so npr cepili najbolj ogrozene, ki tudi videti ne smejo virusa - 18, 19 letnike), boljse evidence itd. Vidim da poznas reci in ves kaj mislim

Se popolnoma strinjam s tabo v vsem...razen v ... poglej recimo gripo,2 leti o gripi ni nobenega govora,je pa zanimivo,da se je za vsako smrt zaradi gripe vedno pisalo...in ja,za gripo je umrlo veliko več ljudi pri nas kot pa za kovid....in točno vem kaj misliš povedat in se tud strinjam z dejstvi,ki si jih navedel...ampak v medicini šteje podatek za glavno bolezen in ne za pridružene...sepsa,prikrita leukemija,sladkorna,guillain - barrejev sindrom,etc,etc,da ne naštevam dalje pobere veliko več ljudi kot pa kovid...pa se ne govori o tem,se ne piše...ampak lej...kot pravim,pravica je svobodna in posameznikova...torej...glejmo,da preživimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

stari ... včasih je bila meja za diabetes precej visoka, pa so jo, zaradi prodaje tablet znižali ;)

sicer pa ... jaz sem od leta 1985 zaposlen na avtocestah ....

torej ... naj kupujejo cepiva in tablet, ter uporabljajo avtoceste z nakupom vinjet, vsaj še 5 let, da greva midva v penzijo ... 

bova mela vsaj za plačo, nagrade, stimulacije in regrese :P 

pa še pri višini penzije se bo poznalo ...

a veš kok boli kurac zaposlene, v pivovarni ali kakšni proizvodnji žganih pijač, za kronične alkoholike, razdrte družine, tragedije v prometu, objokane otroke itd itd ... ;) 

jest mam še 48 mescou du penzije ... takrat te pa puvabm na jagodni gosti sok s smetano ... :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Grut said:

poglej recimo gripo,2 leti o gripi ni nobenega govora,je pa zanimivo,da se je za vsako smrt zaradi gripe vedno pisalo..

Zakaj se gripa že drugo leto praktično ne pojavlja, bi moralo biti jasno že vsakomur. Če že tega ne razumeš, je vsaka debata naprej brezvezna.

8 minutes ago, Grut said:

ampak v medicini šteje podatek za glavno bolezen in ne za pridružene...sepsa,prikrita leukemija,sladkorna,guillain - barrejev sindrom,etc,etc

Saj zato napišejo da je Covid (glavna bolezen) in samo navedejo da so še pridružene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

Zakaj se gripa že drugo leto praktično ne pojavlja, bi moralo biti jasno že vsakomur. Če že tega ne razumeš, je vsaka debata naprej brezvezna.

Saj zato napišejo da je Covid (glavna bolezen) in samo navedejo da so še pridružene

kdo zdej ne razume,je veliko vprašanje... pa zaključmo s tem... živi in pusti živeti...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Grut said:

kdo zdej ne razume,je veliko vprašanje... pa zaključmo s tem... živi in pusti živeti...

Saj nočem žalit, samo zakaj letos ni gripe, pa res ni nobena skrivnost ne zarota. To je bilo že lani dobro obrazloženo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A s tem, da folk tako pridno drži distanco, osebno higieno in nosi maske?

Hkrati pa se je covid tako hitro širil, ker folk ne drži distance, so packi in ne mosijo mask?

:lol1:

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Alla said:

A s tem, da folk tako pridno drži distanco, osebno higieno in nosi maske?

Hkrati pa se je covid tako hitro širil, ker folk ne drži distance, so packi in ne mosijo mask?

:lol1:

kovid je precej bolj nalezljiv kot gripa. gripo sem parkrat tudi fasal od mulcev... no letos je niso trosili okoli, ker je niso prnesli iz sole, pa se obiskovali smo se manj. kaj je tu tako smesnega?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Grut pravi:

Se popolnoma strinjam s tabo v vsem...razen v ... poglej recimo gripo,2 leti o gripi ni nobenega govora,je pa zanimivo,da se je za vsako smrt zaradi gripe vedno pisalo...in ja,za gripo je umrlo veliko več ljudi pri nas kot pa za kovid....in točno vem kaj misliš povedat in se tud strinjam z dejstvi,ki si jih navedel...ampak v medicini šteje podatek za glavno bolezen in ne za pridružene...sepsa,prikrita leukemija,sladkorna,guillain - barrejev sindrom,etc,etc,da ne naštevam dalje pobere veliko več ljudi kot pa kovid...pa se ne govori o tem,se ne piše...ampak lej...kot pravim,pravica je svobodna in posameznikova...torej...glejmo,da preživimo....

Kakšno izobrazbo pa imaš?

Citiraj

The exact cause of Guillain-Barre syndrome isn't known. The disorder usually appears days or weeks after a respiratory or digestive tract infection. Rarely, recent surgery or vaccination can trigger Guillain-Barre syndrome. Recently, there have been cases reported following infection with the Zika virus. Guillain-Barre syndrome may also occur after infection with the COVID-19.

Kje si zasledil podatek, da z GB sindromom umre veliko obolelih??

Citiraj

Severe, early symptoms of Guillain-Barre syndrome significantly increase the risk of serious long-term complications. Rarely, death may occur from complications such as respiratory distress syndrome and heart attacks.

GB sindrom je POGOSTA posledica kovida! In to ni edina nevrološka bolezen, ki se trenutno pojavlja v večjem obsegu! S tem kar si napisal, daješ posledice dobesedno v nič (nisi nič boljši od tistih, ki navajajo absolutno številko umrlih s kovidom).

--

Sicer pa so pri nas v Kopru nenormalne kolone za cepljenje, čakajoči se kregajo za vrsto, itd. Res ne razumem zakaj si delate take probleme tisti, ki se ne želite cepiti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, 3nity pravi:

Kakšno izobrazbo pa imaš?

 

Sori, ma za Jelkota nit Fafangel nima prave..bi torej o izobrazbi ali razumevanju in "selekcijskem" branju vsega šita kar nam predočijo?

Do sedaj, ni še nikakršna informacija, ki je temeljila na resnici in strokovnosti zahtevala več kot osnovno znanje srednje šole. (predvsem fizika in matematika)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Sori, ma za Jelkota nit Fafangel nima prave..bi torej o izobrazbi ali razumevanju in "selekcijskem" branju vsega šita kar nam predočijo?

Do sedaj, ni še nikakršna informacija, ki je temeljila na resnici in strokovnosti zahtevala več kot osnovno znanje srednje šole. (predvsem fizika in matematika)

 

Zanima me njegova izobrazba, ker je omenil, da dela na višjem del.mestu v farmacevtskem podjetju. Tudi sanjski moški je takisto rekel, pa se je potem izvedelo, da skrbi za čiste aparature.

Fafanglu zaupam.

Zaupam tudi tistim zdravnikom, ki bi mi rešili rit, če bi to bilo potrebno.

In ti, katerim jaz zaupam, vsi trobijo isto v en glas. Zato sem firbčna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, 3nity pravi:

Zanima me njegova izobrazba, ker je omenil, da dela na višjem del.mestu v farmacevtskem podjetju. Tudi sanjski moški je takisto rekel, pa se je potem izvedelo, da skrbi za čiste aparature.

js sm v tretjem štuku ... uprava je pa v četrtem .. zdj pa študiri kok visok sem :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, maus said:

js sm v tretjem štuku ... uprava je pa v četrtem .. zdj pa študiri kok visok sem :P 

Tolko, da ti po glavi hodijo ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!