Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Prijateljica je oktobra prebolela.

Od takrat, so se ji v 7.mesecih protitelesa v krvi nenormalno razmnožila in še se nenadzorovano razmnožujejo.

Ima hude mišične motnje, pije pa lahko le tople tekočine. 

Zdravniki ji ne znajo pomagati.

lej...namočene travce če ne druzga lajšajo bolečine in pomirijo živce.. če je alko dobr za razkuževanje od zunaj je dobr tud za notr..

drgač je pa tako - če se ji bodo protitelesa nenormalno razmnoževala je rešitev - 3l krvi s protitelesi ji vzamejo in dajo 2l brez protiteles.. in tako dokler se ne umiri..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, thumper said:

drgač je pa tako - če se ji bodo protitelesa nenormalno razmnoževala je rešitev - 3l krvi s protitelesi ji vzamejo in dajo 2l brez protiteles.. in tako dokler se ne umiri..

Najlažje je to doma uštimat, pojesš ful zrezkov, primerno (ne)pečenih

1920px-Prime_Rib_cooked_rare.jpg

ce gres u bolnico, ti lahko ponesreči zmanjšajo koncentracijo razkužila, pol pa hops, te koruna hopsne, ni za tvegat, mi je ginekologinja tko svetovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

lej...namočene travce če ne druzga lajšajo bolečine in pomirijo živce.. če je alko dobr za razkuževanje od zunaj je dobr tud za notr..

drgač je pa tako - če se ji bodo protitelesa nenormalno razmnoževala je rešitev - 3l krvi s protitelesi ji vzamejo in dajo 2l brez protiteles.. in tako dokler se ne umiri..

To kri lahko tudi donira za bolnike, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

To kri lahko tudi donira za bolnike, ne?

1. Zbira se plazma prebolevnikov

http://www.ztm.si/novice/prebolevniki-covid-19-vabljeni-k-sodelovanju/

Najboljši termin je mesec dni po prvih simptomih, saj imaš takrat največ protiteles. Večina prebolevnikov nima zadostne količine za zbiranje plazme, zato običajno (npr. v Izoli) odvzamejo kri kot pri krvodajalski in če vsebuje zadostno količino protiteles, ta kasneje ločijo (...)

2. Testiranje protiteles je modni hit.

"Po preboleli okužbi nastanejo protitelesa, ki pa se v telesu obdržijo zelo variabilen čas, od dveh mesecev (pri blagi bolezni) do pol leta in več pri težji obliki bolezni. Med protitelesi so po eni strani taka, ki so zaščitna (nevtralizacijska), in druga, ki to niso. Zato ni varno sklepati na podlagi testiranja protiteles, če je prebolevnik zaščiten pred ponovno boleznijo ali ne –običajni testi ne razlikujejo med zaščitnimi in nezaščitnimi protitelesi, za to so potrebni posebej usmerjeni testi za anti RBD (nevtralizacijska) protitelesa."

3. Je sploh dobila napotnico za nevrologa?

4. https://www.theguardian.com/society/2021/may/18/long-covid-symptoms-ease-after-vaccination-survey-finds?fbclid=IwAR15B2tnczAshfLTr1Of8L8ox8vzzycpjnIzmeWUMDpFGgR45PPcnwg5Xm4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, 3nity pravi:

3. Je sploh dobila napotnico za nevrologa?

Kaj ima nevrolog opraviti z  virusi in protitelesi ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se cepil.

Še danes zvečer sem povožen in z vročino. Mamicu jim j****.

Drugič mi vsaj dajte termin v ponedeljek da bom na bolniški ne pa da mam vikend pokvarjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se cepil še s tremi odmerki Travarce, pol sm pa mal bruhal. Kam zdej prijavim stranske učinke??

pred 9 urami, ChuckNorris pravi:

Včeraj sem se cepil.

Še danes zvečer sem povožen in z vročino. Mamicu jim j****.

Drugič mi vsaj dajte termin v ponedeljek da bom na bolniški ne pa da mam vikend pokvarjen.

Ne škodi kak naklofen vzet takoj ko prideš domov. Si dobil AZ?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem že prvi dan vzel par lekadolov pa še naslednji dan. Če nebi nič vzel bi bilo še hujše. No danes je že boljše.

@DAMI34 Drugače bi se tud jaz raje cepil s travarco kot pa z Astro. :D Po travarci še nikol nisem imel vročine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

Včeraj sem se cepil še s tremi odmerki Travarce, pol sm pa mal bruhal. Kam zdej prijavim stranske učinke??

Ne škodi kak naklofen vzet takoj ko prideš domov. Si dobil AZ?

Po treh odmerkih pa ja nisi že bruhal?

Staraš se dragi, staraš ?????.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebolevniske zgodbice. En ima ze tri mesece obcutek, kot da ga je po hrbtu opeklo sonce. Njegova žena trpi za migrenami, ki so po bolezni pogostejše in precej močnejše. Tretjega po februarski bolezni  stopnice se vedno upehajo, ko globoko diha ga zapeče nos, pravi kot bi se s tabascom umazal. Poznam se dva s problemi ki trajajo ze par mesecev. Ni vonja ni okusa. Enmu se je nekako vrnilo po pol leta, drugi se vedno nima ne vonja ne okusa. Vsi omenjeni so blago prebolevali doma. 
 

klinc tole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ChuckNorris pravi:

Saj sem že prvi dan vzel par lekadolov pa še naslednji dan. Če nebi nič vzel bi bilo še hujše. No danes je že boljše.

@DAMI34 Drugače bi se tud jaz raje cepil s travarco kot pa z Astro. :D Po travarci še nikol nisem imel vročine.

O jz pa ja..pa ne sam vročine haha.

Ampak za jadranko se tut 5x cepim, sam da grem

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Po treh odmerkih pa ja nisi že bruhal?

Staraš se dragi, staraš ?????.

 

Najbrž je blo kaj s hrano narobe. ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, thumper pravi:

Kaj ima nevrolog opraviti z  virusi in protitelesi ? 

"Ima hude mišične motnje"

Nevrolog se med drugim ukvarja z nevroimunološkimi boleznimi, opravlja biopsijo mišic, EMG živcev, preiskave likvorja, posebne laboratorijske preiskave krvi, itd.

FB_IMG_1621764120790.thumb.jpg.479a0792045162f5e07bff94f9970c53.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kugelschreiber pravi:

Prebolevniske zgodbice. En ima ze tri mesece obcutek, kot da ga je po hrbtu opeklo sonce. Njegova žena trpi za migrenami, ki so po bolezni pogostejše in precej močnejše. Tretjega po februarski bolezni  stopnice se vedno upehajo, ko globoko diha ga zapeče nos, pravi kot bi se s tabascom umazal. Poznam se dva s problemi ki trajajo ze par mesecev. Ni vonja ni okusa. Enmu se je nekako vrnilo po pol leta, drugi se vedno nima ne vonja ne okusa. Vsi omenjeni so blago prebolevali doma. 
 

klinc tole....

eni majo probleme, brez da bi kdaj sploh za korono zboleli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, 3nity said:

"Ima hude mišične motnje"

Nevrolog se med drugim ukvarja z nevroimunološkimi boleznimi, opravlja biopsijo mišic, EMG živcev, preiskave likvorja, posebne laboratorijske preiskave krvi, itd.

FB_IMG_1621764120790.thumb.jpg.479a0792045162f5e07bff94f9970c53.jpg

rofl. Učer sm mel prilko poslušat dva skeptika. Oba s pisano zgodovino uporabe prepovedanih substanc. En je po nesrečni nabavi končal v komi in kak mesec v UKCLJ.....sta pa izredno skeptična do cepiva...kr tole....kaj pa veš kaj je notri :D

34 minutes ago, DAMI34 said:

eni majo probleme, brez da bi kdaj sploh za korono zboleli :P

Nekateri imajo pa hemoroide, al pa epilepsijo....ampak niso predmet te debate. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Nekateri imajo pa hemoroide, al pa epilepsijo....ampak niso predmet te debate. 

ma eni jokajo vedno in vedno bodo. Cepec je bil že prej zadihan po stopnicah, ampak zdj je pa še bolj zarad korone. daaa itak da je, saj bi bil tut po gripi. Vježbaj pm. :P

Jih poznam ogrooomno  k so prebolel. Večina nič ne joka, kakšen je brez vonja al pa okusa (valda nau konc sveta zarad tega), Dinko je super korono prenesu, pa fasal herpes na oku...se je kr vleklo pa kr nekaj problemov. Jeba, to je lajf.

Predmet debate je vsaka bolezen, ki je zarad korone morala "malce" počakat, na diagnostiko, odkrivanje ali zdravljenje.

 

in eno cel lajf samo "kukaju" (beri jokajo in se pritožujejo)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

ma eni jokajo vedno in vedno bodo. Cepec je bil že prej zadihan po stopnicah, ampak zdj je pa še bolj zarad korone.

 

Ne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je ze sama  tale tema dokaz, da eni vedno jokajo in vedno bodo... Samo objave in pritizbe in nabinanje tule  je treba presteti,  pa se takoj najdejo sampioni jamranja. Cist izi!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidiš, še korone ni treba ?

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Ne.  

ja, pa naj se cepi, kaj se ni držal pravil? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, DAMI34 said:

no vidiš, še korone ni treba ?

ja, pa naj se cepi, kaj se ni držal pravil? :P

 

Kaj je stari? Tud jadranka te ne pomiri vec? Hormonaln k nakokirana baba u meni....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kaj je stari? Tud jadranka te ne pomiri vec? Hormonaln k nakokirana baba u meni....

ti jo rabiš, će si tule tok v skrbeh :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beovićka svari...a dj no dj :P a si misli da sem se cepil zarad varnosti al birokracije? :P

https://www.zurnal24.si/zdravje/z-drugim-odmerkom-astrazenece-nima-smisla-hiteti-367199?fbclid=IwAR2uIO7fuYc9Vh65WPGA2-jP_yYvbYPesm2dILW_CaPUNTmt1-_hg2hqUGI

Drug teden preverim, če mi lah dajo drug šus Astre iz Zenice :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar SMS:  "druga doza" v petek ob devetih.   ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cepiv primankuje..današnja info z radia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!