Skoči na vsebino

Corona cepljenje


Bmflar

Ali se boste cepili proti Korona virusu  

64 članov je glasovalo

  1. 1. Ali se boste cepili proti Korona virusu

    • Da, seveda, takoj ko bo možno
      24
    • Ne vem, počakal bom, da vidim kako deluje na drugih
      15
    • Niti slučajno, naj čipe vgrajujejo drugim
      10
    • Seveda, drugače ni možen 5G sprejem na telefonu
      15


Priporočene objave

pred 1 minuto, ftp pravi:

Tolko, da ti po glavi hodijo ?

še vedno sta dva štuka pod mano :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2021 ob 14:54, Alla pravi:

Kolk procentov je pa resnih problemov pri tistih, ki so se okužili?

648854659_Long-termeffectsofcoronavirus.thumb.jpg.cb903fcc6258238cd05180d5604348e7.jpg

Citiraj

This systematic review and meta-analysis shows that 80% (95% CI 65–92) of individuals with a confirmed COVID-19 diagnosis continue to have at least one overall effect beyond two weeks following acute infection.

The five most common effects were fatigue (58%), headache (44%), attention disorder (27%), hair loss (25%), and dyspnea (24%).

Fatigue (58%) is the most common symptom of long and acute COVID-1914. It is present even after 100 days of the first symptom of acute COVID-19.

Vir: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7852236/

Raziskav je sicer že malo morje, dnevno se objavlja za 8h delovnik gradiva, linkala sem pač prvo, ki jo je iskalnik vrgel ven.

 

pred 19 urami, skalar36 pravi:

Aha, koga je potem treba s palico, tistega, ki se je okužil, ali tistega, ki se ni?

V mojem kolektivu (40+) se 2 drživa priporočil. S tem, da je to nemogoče med sestanki in izobraževanji, saj smo običajno nagneteni v majhnem prostoru brez nikakršne razdalje. Brez mask, kašljajo, kihajo, se smejijo, kričijo. Ko je bila nazadnje zdravstvena, so nam dali samo opozorilo. Jaz bi v tem primeru kar oboje s palico, bi nedvomno pripomogla k redu.

 

 

Pa še nekaj, sem že večkrat zasledila, da pišete o tem, da naj se cepijo ostareli, oslabeli, bolni, itd. Taki običajno po cepljenju (tudi po preboleli okužbi) ne razvijejo dosti protiteles, včasih tudi nič... Načeloma cepljenje pripomore k blažjemu poteku bolezni, ampak še zdaleč ni tako efektivno kot je pri zdravi populaciji.

Je Ris lepo napisal, da upa, da je s cepljenjem pripomogel k temu, da ne bo potrebno cepiti malih otrok. Kot zgleda pa smo z neodgovornostjo že zamudili ta vlak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, 3nity pravi:

 

Pa še nekaj, sem že večkrat zasledila, .......

na sliki je oseba, ki nima lulčka :huh:

se bo takoj nekdo spotaknu ob to :P 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, maus said:

na sliki je oseba, ki nima lulčka :huh:

se bo takoj nekdo spotaknu ob to :P 

 

Kako koleno? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, 3nity pravi:

Zanima me njegova izobrazba, ker je omenil, da dela na višjem del.mestu v farmacevtskem podjetju. Tudi sanjski moški je takisto rekel, pa se je potem izvedelo, da skrbi za čiste aparature.

Fafanglu zaupam.

Zaupam tudi tistim zdravnikom, ki bi mi rešili rit, če bi to bilo potrebno.

In ti, katerim jaz zaupam, vsi trobijo isto v en glas. Zato sem firbčna..

sam Jelko pa ne zaupa Fafanglu :P poglej, kolikokrat ga tlači v drek.

Tudi vodja / šef sales manager v farmaciji ni ravno zaupanja vreden. Na koncu celo nihče, ki dela za določeno podjetje. Edini vredni zaupanja so neodvisni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

Kako koleno? :P

sem pa ke mi pade iz rok in udari v koleno, ampak .. drugače je pa v redu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ftp pravi:

Je pa ena ogromna razlika.

Hitrost sam prilagajaš - imaš vpliv na to, na covid pa nimaš vpliva - ni zdravila, torej dobiš in čakaš....

Saj je...ivermectin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo meni je full čudno, da uporabljajo ivermectin.

To je antiparazitik, ki ga celo v veterinarski medicini skoraj že opuščajo, ker je prenevaren.

Uporablja se za zatiranje notranjih in zunanjih parazitov.

Pri collie pasmah psov je celo kontraindiciran, ker lahko povzroči smrt psa.

Glede na to, da deluje na živčni sistem, je njegova uporaba resnično vprašljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, 3nity pravi:

Kakšno izobrazbo pa imaš?

Kje si zasledil podatek, da z GB sindromom umre veliko obolelih??

GB sindrom je POGOSTA posledica kovida! In to ni edina nevrološka bolezen, ki se trenutno pojavlja v večjem obsegu! S tem kar si napisal, daješ posledice dobesedno v nič (nisi nič boljši od tistih, ki navajajo absolutno številko umrlih s kovidom).

--

Sicer pa so pri nas v Kopru nenormalne kolone za cepljenje, čakajoči se kregajo za vrsto, itd. Res ne razumem zakaj si delate take probleme tisti, ki se ne želite cepiti.

Kemijska smer,zaposlen v Novartisu...te še kaj zanima....glede dolgih kolon v kopru pa lahko kako rečeva,pa še 1x,daj preberi vse poste in boš vidla da nikjer ne delam nobenih problemov,in ravno tako kot imate pravico vi pisat razloge ZA,jih lahko tudi jest za PROTI.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Erikcslo said:

Ne poznam statistike, je pa za se vprašat:

Ce ne poznaš statistike, kaj se potem sprašuješ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, VS800 pravi:

187641353_1373338139699274_3780996739385561454_n.jpg

napačno vprašanje je to... cepljeni ogroža necepljenega ...

čš da razložim ;) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obveščam vas, da ima samo en odmerek Pfizerja zelo močne stranjske učinke ...   :blush:   ...   :D

IMG_8717.JPG.f41b7743e01004c1a11b3e6620aaee76.JPG

IMG_8731.JPG.fda5fe76924fb6f02c797ec190fc9404.JPG

IMG_8734.JPG.578c10925a8e2db87524aa8696884e81.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, VS800 said:

187641353_1373338139699274_3780996739385561454_n.jpg

So povedali miljionkrat:  cepljenje sluzi temu, da smo do neke mere zasciteni, ce pa vseeno dobimo kovid, da je bolezen lazja. To je potrjeno. Ker je bolezen lazja, je s tem precej manj starostnikov ali tistih z pridruzenimi boleznimi ogrozenih. Ker je lazja, ostane precej vec ljudi doma in jim ni potrebno iti v bolnico. S tem se pritisk na bolnce zmanjsa,   in z tem se zmanjsa povprasevanje po posteljah in osebju, in s tem se oslobodi precej postelj in osebja za normalno delo bolnic... In vse skupaj tudi tako pomaga da se epidemija umiri. Nihce ni trdil, da ne bo okuzenih po cepljenju. Samo pritisk se bo zmanjsal in posledicno (ker je zasedenost bolnic glavni faktor za semafor) epidemija umirila pod kontrolo...     kaj je tu zakompliciranega?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

So povedali miljionkrat:  cepljenje sluzi temu, da smo do neke mere zasciteni, ce pa vseeno dobimo kovid, da je bolezen lazja. To je potrjeno. Ker je bolezen lazja, je s tem precej manj starostnikov ali tistih z pridruzenimi boleznimi ogrozenih. Ker je lazja, ostane precej vec ljudi doma in jim ni potrebno iti v bolnico. S tem se pritisk na bolnce zmanjsa,   in z tem se zmanjsa povprasevanje po posteljah in osebju, in s tem se oslobodi precej postelj in osebja za normalno delo bolnic... In vse skupaj tudi tako pomaga da se epidemija umiri. Nihce ni trdil, da ne bo okuzenih po cepljenju. Samo pritisk se bo zmanjsal in posledicno (ker je zasedenost bolnic glavni faktor za semafor) epidemija umirila pod kontrolo...     kaj je tu zakompliciranega?

A ni celo Krek omenil, da niso vsi zaščiteni po cepljenju? Zdi se mi, da se bo jeseni epidemija spet razvnela, kljub cepljenju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, vandrovec said:

A ni celo Krek omenil, da niso vsi zaščiteni po cepljenju? Zdi se mi, da se bo jeseni epidemija spet razvnela, kljub cepljenju...

 Vsa stroka je to povedala. In kot tudi ostali ukrepi niso namenjeni 100% zasciti (ki tako ali tako ni mozna) ampak  sploscevanju kirivulje (da se ne preobremeni bolnisnic) tako je cepljenje namenjeno doseganju doloceni imunosti,  in ce ljudje vseeno zbolijo, lazjemu poteku bolezni. Le to, pa spet pomaga pri obremenitvi bolnisnic. Manj hudih primerov, je manj ljudi v bolnisnicah, je vec prostora in ljudi za normalne zadeve v bolnicah...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, vandrovec said:

A ni celo Krek omenil, da niso vsi zaščiteni po cepljenju? Zdi se mi, da se bo jeseni epidemija spet razvnela, kljub cepljenju...

Tud crocsi so samo 99% zaščita proti temu, da mas šanso za seks, pa jih folk vseeno nosi. Pa nauš verjel, ful folka, ki gre z rešilcem v bolnišnico, ne pride zivih nazaj. Pa poglej, ful mal genialcev ga odkloni, ko se krvavi valjajo po tleh. Kva te spet mede?

image.png.f3912c2617dbe0ca5088a4710d305fd2.png

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, nejc74 pravi:

Tud crocsi so samo 99% zaščita proti temu, da mas šanso za seks, pa jih folk vseeno nosi. Pa nauš verjel, ful folka, ki gre z rešilcem v bolnišnico, ne pride zivih nazaj. Pa poglej, ful mal genialcev ga odkloni, ko se krvavi valjajo po tleh. Kva te spet mede?

Kaj me mede...ko bo dokazano, da je cepivo učinkovito in varno bom verjel tem zgodbicam. Enostavno ne verjamem sedaj le enemu delu strokovnjakov, ki to propagirajo ker je preveč rizično. Corona se je do sedaj izkazala za manj rizično varianto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sin je danes dobil prvi odmerek fajzerja. 26 let. Čez 1 mesec gre za pol leta v Španijo in Portugalsko. Ne da se mi ubadat s testi je rekel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, vandrovec said:

Kaj me mede...ko bo dokazano, da je cepivo učinkovito in varno bom verjel tem zgodbicam. Enostavno ne verjamem sedaj le enemu delu strokovnjakov, ki to propagirajo ker je preveč rizično. Corona se je do sedaj izkazala za manj rizično varianto...

Corona manj rizicna? Kako si pa do tega prisel?  Smrti zaradi cepiva v Sloveniji: 0. Nicla. Zero. Nada...  (tudi pri tistih z bolezenskim stanjem)  Po svetu z veliko milijoni cepljenih pa pescica in se ti niso dokazano povezani direktno z cepivom. Ali potem tudi nic razen vode ne pijes in jes? Ker pivo, vino, sok, karkoli, skoduje zdravju. Pa kruh, moka, meso, itd tudi!   Da ne govorim o izpuhu tvojega motorja. Pa sam motorizem je rizicen.    Oh brez veze. Ti ne cakas dokazov, ker le ti so...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, vandrovec said:

.ko bo dokazano, da je cepivo učinkovito in varno bom verjel tem zgodbicam.

Kdor se boji in ne gleda pač ne vidi in ne bo videl. Dokazano!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!