Skoči na vsebino

MotoGP 2021


ArcaneWater

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

:P

 

Na taki dirki, kjer še Rossi pride med 10 zaradi padcev polovice dirkačev, pa res ni težko zmagat :P.

 

Pecco je probal zmagat in padel...

MM je bil že napol premagan, pa je dobil darilo. Sej je bil že v Aragoniji podobno konkurenčen. Ampak je tak del sezone, da se dirka tudi za naslov ipd... Ko bodo šli vsi na polno, bo pa spet drugače... Že takoj naslednjo dirko. 

Bastianini tako kot prejšnjič v Misanu z izjemnim finišem na stopničke. Upam, da bo naslednjo sezono sploh imel sedež, glede na to, da je Gresinijeva ekipa vprašljiva. Bo pa verjetno on tisti, ki ga bo Ducati potem postavil v Rossijevo ekipo namesto Bezzeccija...

Na splošno ima Ducati malo probleme s svojim kadrom. Če hočejo postati prvaki se morajo v prvi vrsti znebiti Millerja... Ker takole ukrasti pike na ene 5ih dirkah, potem se pa metati preostanek sezone po tleh, je bedarija. Takega voznika v ekipi ne rabiš... Ali imaš takega, ki lahko osvoji naslov ali pa imaš očitno številko 2.

Paramacova voznika sta malo uganka. Zarco ne vem kam se je zgubil. Martin pa je za novinca oddelal odlično, sploh glede na poškodbo, bo pa zanimivo videti če bo naslednje leto naredil preskok naprej in bil konstantno v vrhu. 

Na koncu pa za bruhat... Imamo prvaka, odvija se šov, kamera pa kaže odsluženega penzionista, ki je komaj prišel med 10, ponavadi pa niti točk ne vidi. Dej no... Kakšno je to spoštovanje prvaka? Pobere naj se že sluzavec stari... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa spet ni treba. Rossi se je poslovil, temu športu je dal veliko, zadnja leta je žal odžiral sedeže in polnil žepe.

Sem pa čakal, da mu MM da roko in ga objame :)

To bi bilo vrhunsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame tokrat dirka vseh dirk zaradi vseh čustvenih povezanih zaključnih dogodkov in slavja vseh treh glavnih nastopajočih. Uf, super je bilo, res uživancija. ?

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KennyJR pravi:

Na taki dirki, kjer še Rossi pride med 10 zaradi padcev polovice dirkačev, pa res ni težko zmagat :P.

 

Pecco je probal zmagat in padel...

MM je bil že napol premagan, pa je dobil darilo. Sej je bil že v Aragoniji podobno konkurenčen. Ampak je tak del sezone, da se dirka tudi za naslov ipd... Ko bodo šli vsi na polno, bo pa spet drugače... Že takoj naslednjo dirko. 

 

Na koncu pa za bruhat... Imamo prvaka, odvija se šov, kamera pa kaže odsluženega penzionista, ki je komaj prišel med 10, ponavadi pa niti točk ne vidi. Dej no... Kakšno je to spoštovanje prvaka? Pobere naj se že sluzavec stari... 

vsak izgovor je dober a ne, a ne :P

MM ni ponovil običajne napake sebe in drugih, ki preveč letijo in zato letijo vn. Zato je zmagal. Z njim bo potrebno kar kmalu resno računati, kot sem zapisal.

So pa vsi dirkali dobro, absolutne čestitke tudi Peccotu.

Mogoče ti še ni potegnilo, a odsluženi penzionist je moto GP.  Kamera je sicer kazala 3 šove hkrati, le ti ki si alergičen na penzionsta si mal škilu zato.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez izgovorov penzijonist ne more mimo sedemnajstega mesta. S Svojo vožnjo, ne. 23 do 18 je njegov domet. Sedaj. Ja, bil je veliki, glavni, enkratni, doctor.........ampak bil. Nekoč, nekdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mogoče ti še ni potegnilo, a odsluženi penzionist je moto GP.  Kamera je sicer kazala 3 šove hkrati, le ti ki si alergičen na penzionsta si mal škilu zato.

Ja... Si poskušam zatisnit oči pred dejstvom, da je temu tako in da so zaradi tega nekateri odhajali iz tega športa, ker ni bil več šport sam po sebi ampak Rossi show... 

Da je Rossi pobiral maržo se pri prodaji artiklov svojih tekmecev je bolano... No ne bom spet začel... Noro mi je, ker se bo končno spokal in bomo lahko gledali dirkanje brez da se omenja pol dirke nekoga, ki je 17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, GeeSXer pravi:

Brez izgovorov penzijonist ne more mimo sedemnajstega mesta. S Svojo vožnjo, ne. 23 do 18 je njegov domet. Sedaj. Ja, bil je veliki, glavni, enkratni, doctor.........ampak bil. Nekoč, nekdaj.

Jap, 8 komadov je pred Rossijem odstopilo... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KennyJR pravi:

Ja... Si poskušam zatisnit oči pred dejstvom, da je temu tako in da so zaradi tega nekateri odhajali iz tega športa, ker ni bil več šport sam po sebi ampak Rossi show... 

Da je Rossi pobiral maržo se pri prodaji artiklov svojih tekmecev je bolano... No ne bom spet začel... Noro mi je, ker se bo končno spokal in bomo lahko gledali dirkanje brez da se omenja pol dirke nekoga, ki je 17.

sej o MMju si tudi podobno začel govoriti..penzija pa to

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

sej o MMju si tudi podobno začel govoriti..penzija pa to

Jst nikogar nisem pošiljal v penzijo, niti Rossija. Sem bil pa odločno proti, da za letošnjo sezono zasede zic pri Petronasu in mislim, da popolnoma upravičeno... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KennyJR pravi:

Jst nikogar nisem pošiljal v penzijo, niti Rossija. Sem bil pa odločno proti, da za letošnjo sezono zasede zic pri Petronasu in mislim, da popolnoma upravičeno... 

žal te niso upoštevali :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz bom dol pado od smeha kake "en(i)" tu strelajo!?

#93 se počasi, ampak vztrajno in KREPKO pobira! Da mu uspe do naslednje sezone zaceliti ramo, da bo cel vikend lahko odpeljal brez bolečin in da Honda naredi "spodoben", konkurenčen motor, bodo vsi imeli zelo TEŽKO nalogo. Res je konkurenca MOČNA, tako divje konkurence, ki je zdaj že vsaj 8 let, še ni bilo nikoli! Vseeno pa sem mnenja, da bodo drugo leto vsi želeli premagati Marqueza, ne pa svetovnega prvaka Fabia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Demon pravi:

Pa jaz bom dol pado od smeha kake "en(i)" tu strelajo!?

#93 se počasi, ampak vztrajno in KREPKO pobira! Da mu uspe do naslednje sezone zaceliti ramo, da bo cel vikend lahko odpeljal brez bolečin in da Honda naredi "spodoben", konkurenčen motor, bodo vsi imeli zelo TEŽKO nalogo. Res je konkurenca MOČNA, tako divje konkurence, ki je zdaj že vsaj 8 let, še ni bilo nikoli! Vseeno pa sem mnenja, da bodo drugo leto vsi želeli premagati Marqueza, ne pa svetovnega prvaka Fabia.

Če pa slučajno ne bo tako bo pa roka kriva... Al pa moped... Kaj češ lepšga. Haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, KennyJR said:

Če pa slučajno ne bo tako bo pa roka kriva... Al pa moped... Kaj češ lepšga. Haha

No ja, potem bi moral njegov priimek biti "Italianski". Si pa tudi pri tej izjavi zelo mimo vsekal. Marquez ni NIKOLI krivil mopeda, gum, "strele iz jasnega"! Vedno je bil dovolj deda, da je priznal da ali ne more zaradi poškodbe, celo toliko deda je bil, da je priznal ko se je precenil, kar pa NOBEN drug tekmovalec ni nikoli naredil. V 90% so vedno vsi krivili motor ali material (gume,....)

Sicer pa, ne glede na tvoje komentarje, Marquez še je dovolj mlad, s talentom, ki ga ne premore noben drug dirkač, z jekleno voljo in največjimi jajcami na gridu. Bo se pozdravil, zacelil ramo, pa se bomo potem pogovarjali... Jaz trdim, da ko bo poškodba sanirana, bo PREKLETO težko premagljiv.

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Demon pravi:

Jaz trdim, da ko bo poškodba sanirana, bo PREKLETO težko premagljiv.

Poškodba bi že morala biti sanirana, če do sedaj ni tudi ne bo več. Bolj so problematične psihične posledice...strah pred grdim padcem. Po moje bo naslednjo sezono Ducati igral glavno vlogo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, vandrovec said:

Poškodba bi že morala biti sanirana, če do sedaj ni tudi ne bo več. Bolj so problematične psihične posledice...strah pred grdim padcem. Po moje bo naslednjo sezono Ducati igral glavno vlogo...

Hja težko je sanirati poškodbo, če v eno treniraš, tekmuješ, in poškodovanemu telesu ne daš časa za regeneracijo. Ja, zna se zgoditi, da mu bodo zaradi tega ostale doživljenske posledice. Upam sicer da ne, ker bi bilo škoda takega dirkača, da se bo poslovil zaradi poškodbe.. Ja, Ducatiji bodo tudi po moje spet IZREDNO močni, tudi Yamaha bo z Fabiem zelo hitra, ampak jaz še vedno "stavim" na Marqueza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MM si je sam kriv za svojo usodo, svoj potencial si je sam zapravil...s prevarami tudi izgubil navijače. Sam ne stavim nanj, njegova zvezda ne žari...zna peljat samo to ni dovolj, da se vse poklopi :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Demon pravi:

No ja, potem bi moral njegov priimek biti "Italianski". Si pa tudi pri tej izjavi zelo mimo vsekal. Marquez ni NIKOLI krivil mopeda, gum, "strele iz jasnega"! Vedno je bil dovolj deda, da je priznal da ali ne more zaradi poškodbe, celo toliko deda je bil, da je priznal ko se je precenil, kar pa NOBEN drug tekmovalec ni nikoli naredil. V 90% so vedno vsi krivili motor ali material (gume,....)

Sicer pa, ne glede na tvoje komentarje, Marquez še je dovolj mlad, s talentom, ki ga ne premore noben drug dirkač, z jekleno voljo in največjimi jajcami na gridu. Bo se pozdravil, zacelil ramo, pa se bomo potem pogovarjali... Jaz trdim, da ko bo poškodba sanirana, bo PREKLETO težko premagljiv.

Narobe si me razumel... Nism mislil, da bo MM krivil motor ali ramo. Mislil sem tebe... ???

pred eno uro, vandrovec pravi:

Poškodba bi že morala biti sanirana, če do sedaj ni tudi ne bo več. Bolj so problematične psihične posledice...strah pred grdim padcem. Po moje bo naslednjo sezono Ducati igral glavno vlogo...

Težko govoriš o strahu pred težkim padcem pri dirkaču, ki ima največ padcev v sezoni, pri dveh odpeljanih dirkah manj. In kar nekaj teh padcev je bil pri zelo velikih hitrostih... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KennyJR pravi:

Težko govoriš o strahu pred težkim padcem pri dirkaču, ki ima največ padcev v sezoni, pri dveh odpeljanih dirkah manj. In kar nekaj teh padcev je bil pri zelo velikih hitrostih... 

Saj so rezultati dovolj zgovorni...daleč je od svoje forme pred leti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, vandrovec said:

MM si je sam kriv za svojo usodo, svoj potencial si je sam zapravil...s prevarami tudi izgubil navijače. Sam ne stavim nanj, njegova zvezda ne žari...zna peljat samo to ni dovolj, da se vse poklopi :)

Vsak si sam kroji svojo usodo, tako navadni smrtniki, kot tudi profesionalni športniki. :) MM ni zapravil popolnoma ničesar. Smolo je imel, da je na tisti dirki, ki jo je pred padcem odpeljal tako, da po videnem lahko vsi ostali dirkači samo gledajo v tla, potem motor vrglo v njegovo roko in se je žal zgodilo kar se je. Če pa v vseh njegovih vožnjah skozi vsa leta, naprimer odpeljan krog kvalifikacij, v zadnjih sekundah, ko mu je zatajila Honda in je peš letel po rezervno v bokse, psploh pa zadnja dirka pred poškodbo, ko je prehiteval iz ozadja in bil kljub temu DEBELO sekundo hitrejši od najhitrejšega na dirki (to sta samo dva primera, več se mi jih ne ljubi naštevat), ne vidiš mojstrstva, ki ga trenutno premore samo on, potem pač žal, gledaš na dirkanje drugače kot gledamo ostali. Hahaha, kot vidim si tudi ti eden od "vernikov", ki je užaljen, da je mali Rossija GLADKO premagal že na njegovi prvi dirki v MotoGP. Ampak v to se nebom spuščal, je bilo okoli tega že absolutno preveč napisanega.. ? No ja, za koga žari zvezda ali ne žari, je spet stvar percepcije. Ti si videl prevaro, jaz sem videl brco.. Tako kot je zate zaradi prevare v tebi ugasnila zvezda za Marca, tako je zame zaradi brce ugasnila zvezda za Valeta. 

Res je, da se vse poklopi, ni dovolj samo znati peljati, ker ipak z APN-ko ne moreš zmagati, pa če si DALEČ najboljši, tudi motor mora biti vsaj malo konkurenčen. Ostalo naredi dirkač, vsi pa imajo isto možnost imeti kaj sreče, na to pa nekega vpliva ni, ali? 

29 minutes ago, vandrovec said:

Saj so rezultati dovolj zgovorni...daleč je od svoje forme pred leti. :)

Ne množina, DVOJINA, dve leti samo, od tega eno leto ni vozil. Glede na trenutno stanje, pa se forma kar vrača. ;) 

 

1 hour ago, KennyJR said:

Narobe si me razumel... Nism mislil, da bo MM krivil motor ali ramo. Mislil sem tebe... ???

OBLJUBIM da nebom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Demon pravi:

Vsak si sam kroji svojo usodo, tako navadni smrtniki, kot tudi profesionalni športniki. :) MM ni zapravil popolnoma ničesar. Smolo je imel, da je na tisti dirki, ki jo je pred padcem odpeljal tako, da po videnem lahko vsi ostali dirkači samo gledajo v tla, potem motor vrglo v njegovo roko in se je žal zgodilo kar se je. Če pa v vseh njegovih vožnjah skozi vsa leta, naprimer odpeljan krog kvalifikacij, v zadnjih sekundah, ko mu je zatajila Honda in je peš letel po rezervno v bokse, psploh pa zadnja dirka pred poškodbo, ko je prehiteval iz ozadja in bil kljub temu DEBELO sekundo hitrejši od najhitrejšega na dirki (to sta samo dva primera, več se mi jih ne ljubi naštevat), ne vidiš mojstrstva, ki ga trenutno premore samo on, potem pač žal, gledaš na dirkanje drugače kot gledamo ostali. Hahaha, kot vidim si tudi ti eden od "vernikov", ki je užaljen, da je mali Rossija GLADKO premagal že na njegovi prvi dirki v MotoGP. Ampak v to se nebom spuščal, je bilo okoli tega že absolutno preveč napisanega.. ? No ja, za koga žari zvezda ali ne žari, je spet stvar percepcije. Ti si videl prevaro, jaz sem videl brco.. Tako kot je zate zaradi prevare v tebi ugasnila zvezda za Marca, tako je zame zaradi brce ugasnila zvezda za Valeta. 

Res je, da se vse poklopi, ni dovolj samo znati peljati, ker ipak z APN-ko ne moreš zmagati, pa če si DALEČ najboljši, tudi motor mora biti vsaj malo konkurenčen. Ostalo naredi dirkač, vsi pa imajo isto možnost imeti kaj sreče, na to pa nekega vpliva ni, ali? 

Ne množina, DVOJINA, dve leti samo, od tega eno leto ni vozil. Glede na trenutno stanje, pa se forma kar vrača. ;) 

 

OBLJUBIM da nebom!

Se absolutno strinjam. MM premore trenutno pravo mero (včasih jo je preveč) izsiljevalske agresije, da se zna zmuznit mimo (sic je bil tudi car takih voženj). Premore nekaj kar drugi ne zmorejo, to so reševanja padcev, ko je zadeva že na komolcu, kolenu, rami, pa se izvleče.

Da je na gridu vsaj 10 mojstrov, ki lahko zmagajo je dejstvo. Poklopit se mora na koncu vse, od primernega motorja (ja tega s svojimi opažanji in pripombami zrihta šofer), da malce sreče in mojstrtva voznika. In kot mojster je MM sigurno en od 3-5 najboljših.

Da ne nabijam o tem kar je preživel. Zadeva, ki se ne celi (dobro vem kako dolgo to traja, ode celjenja do sanacije) + okužba. to je največji šit ki ga lahko fašeš.

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Saj so rezultati dovolj zgovorni...daleč je od svoje forme pred leti. :)

To nima nobene veze s strahom pred padcem... To je očitno... Kaj me veze strah, če je skoz na tleh... Kot da je zdej pa samo strah, kot edina možnost... 

pred 1 uro, Demon pravi:

Vsak si sam kroji svojo usodo, tako navadni smrtniki, kot tudi profesionalni športniki. :) MM ni zapravil popolnoma ničesar. Smolo je imel, da je na tisti dirki, ki jo je pred padcem odpeljal tako, da po videnem lahko vsi ostali dirkači samo gledajo v tla, potem motor vrglo v njegovo roko in se je žal zgodilo kar se je. Če pa v vseh njegovih vožnjah skozi vsa leta, naprimer odpeljan krog kvalifikacij, v zadnjih sekundah, ko mu je zatajila Honda in je peš letel po rezervno v bokse, psploh pa zadnja dirka pred poškodbo, ko je prehiteval iz ozadja in bil kljub temu DEBELO sekundo hitrejši od najhitrejšega na dirki (to sta samo dva primera, več se mi jih ne ljubi naštevat), ne vidiš mojstrstva, ki ga trenutno premore samo on, potem pač žal, gledaš na dirkanje drugače kot gledamo ostali. Hahaha, kot vidim si tudi ti eden od "vernikov", ki je užaljen, da je mali Rossija GLADKO premagal že na njegovi prvi dirki v MotoGP. Ampak v to se nebom spuščal, je bilo okoli tega že absolutno preveč napisanega.. ? No ja, za koga žari zvezda ali ne žari, je spet stvar percepcije. Ti si videl prevaro, jaz sem videl brco.. Tako kot je zate zaradi prevare v tebi ugasnila zvezda za Marca, tako je zame zaradi brce ugasnila zvezda za Valeta. 

Res je, da se vse poklopi, ni dovolj samo znati peljati, ker ipak z APN-ko ne moreš zmagati, pa če si DALEČ najboljši, tudi motor mora biti vsaj malo konkurenčen. Ostalo naredi dirkač, vsi pa imajo isto možnost imeti kaj sreče, na to pa nekega vpliva ni, ali? 

Ne množina, DVOJINA, dve leti samo, od tega eno leto ni vozil. Glede na trenutno stanje, pa se forma kar vrača. ;) 

 

OBLJUBIM da nebom!

Ej mal nabijaš... Mm in Fabio sta bila na tisti dirki podobno hitra... S tem, da je Fabio mel veliko prednost in je le še križaril do cilja, no MM je po drugi strani imel nekaj prometa... Skratka bila sta tam tam... 

Te pa držim za besedo ???

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MM se praktično na vsaki tekmi bori za zmago, za razliko od drugih jezdecev, ki znajo poniknit na kakšni stezi globoko v zaledje.

Tudi letos je imel superiorne predstave, žal malo preveč padcev, a tako je bil zraven.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!