Skoči na vsebino

Predelava Tomos APN 6 1986


Tomos apn 6 s

Priporočene objave

Komore za peskanje so od 300€ dalje. Če je materijal doma kar hrabro naprej. ?

Drugače pa, da moraš vse kupiti se pa ne splača. ?

V službi imamo eno veliko komoro, kjer lahko peskamo dva metra dolge in 80 široke komade z rotatorjem ter manjšo cca 80 dolgo. Eno malo komoro za steklo pa imamo namen nabavit v prihodnosti. Tam mi vse speskajo, da se ne mučim sam z tem. 
Pazi, da bo dobro zatesnjena, ker steklo se kar praši in ni zdravo to vdihavati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... isto imam v službi veliko komoro, kjer imamo korund... to je za jeklene stvari...

... za aluminij (bloki motorja) se mi je nekako najbolje obnesel navaden Fugasand pesek po 4€/vreča 25kg...

.... steklene kroglice 90-150 granulacije pa koštajo cca 60€/vreča 25kg (s poštnino), zato jih je škoda sipat naokoli...pa cajta bo šlo več, pa mir hočem imeti, ko to delam.... zato ta na hitro narejena komora,  ki ji čisto nič ne fali.... je kot bi bila profi varianta.... spodaj korito... potem mreža... gumaste zaščite za roke, da ven ne leti... notranja luč...   :P 

.... bomo videli, kako bo šlo čiščenje/poliranje aluminijastih pest in ostalih alu delov s stekenimi granulami....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...se komu valja doma v predalu gnani zobnik 5. prestave (sek. piramida)? ... primarnega imam... ta mi pa manjka...

...kaka blajerca... z zanič ležaji... itak bom preprešal.... pa če je slučajno kake boljše kvalitete, ne lih kaka kitajska? važno, da je dober konus in navoji

...pa mogoče pretične vilice?

..pa kak cilinder od Lamo 60... še raje od 15SLC +glava.... bom tudi brusil

...levi dekelc od 15SLC al pa APN +kapa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

...spet vprašanje.... sem ga že zastavil v mopedist forumu, pa ni odgovora.......

...al tam "nihče ne ve" ....  pa vprašam še tule:

 

 

...bi mogoče kdo zaupal prestavna razmerja 6 stopenjskega menjalnika?

...o.k.... znana so mi od D6, pa od original Tomos ..., pa kot poslušam, če samo dodaš 6. brzino, ni o.k., da ni idealno......, D6 je pa itak neuporaben za na cesto, oz. "normalno "uporabo"

...katera bi bila torej idealna prestavna razmerja, za recimo 15 SLC, E90 ...al pa kako "manjšo" predelavo Ala 74cc (nenapiljeno).

Sedaj imam na vseh 1. prestavo 10-38 .... bi bilo smiselno štartati z 11-37? ...

Hvala!

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... joj zabredel si med tiste ki 10+ let šraufajo tomose... pa vedno je samo še ena malenkost :lol1:

Jaz ti svetujem hitrost  iz '90 tih... Piaggio ZIP (FR ali SP) ali Sfera, če najdeš še z original italjansko mašino, zamenjaš koleno (ker je gumjasto in rado preperi), in filtre potem  odstraniš blokade... in se lahko brezskrbno voziš od 0 do 80km/h naslednjih 5000km, potem je servis menjava valjčkov in jermena... in spet 5000km... servis... 5000km....  potem med 15000km ali 20000km je morda bat za zamenjat... kaj se zgodi po 30000km še nismo ugotovili :D 

 

ps: vem ta je to neuporaben komentar.... samo spomne me na srednješolske "bitke" tomos+ batL+spulirani kanali... proti "sesalcem", nisem fan avtomatikov ampak od 0 do 35km/h prešaltat 4 prestave pa se mi res ne da :P 

Popravljeno . Popravil smasher
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, smasher pravi:

fan avtomatikov ampak od 0 do 35km/h prešaltat 4 prestave pa se mi res ne da :P 

Pa ravno v tem je čar, ker ravno to je to, kar majo veliki! Menjalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na "moped forumu" sigurno vedo, ker jih delajo, samo moraš verjetno direktno vprašati (na privat) . Samo s "6" , razen za dirke, ne pridobiš ničesar. Saj lahko "razmerje" uravnavaš z zobniki (lažje in cenejše) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Na "moped forumu" sigurno vedo, ker jih delajo, samo moraš verjetno direktno vprašati (na privat) . Samo s "6" , razen za dirke, ne pridobiš ničesar. Saj lahko "razmerje" uravnavaš z zobniki (lažje in cenejše) .

lp

...vem... vse mi je jasno glede tega.... 

AMPAK.... sej veš.... bolj kot smo starejši, večji otroci smo....  :P  (vsaj jest)

 

... hja... tudi tam vsi tako skrivajo vse te informaciije, kot da jim bom kak "milijonski posel" prevzel... čeprav bi mi bilo  samo iz čistega veselja samo zase to naredit...

...edino, če koga kontaktiram, kot praviš, ampak (kot se mi zdi - spomnim) že nekaj let ni aktivnosti tam gor glede te "problematike"....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so "butične" (maloserijske) zadeve in (logično) precej drage. Mene tako ekstremne zadeve niso nikoli zanimale, zato imam malo "sive cone" . Mi pa nekje v spominu "sekajo" dirke starodobnih Tomosov (mogoče imajo kakšen svoj forum ali "facebook" ali kaj podobnega) .

lp

ps. če prav razumem, imaš "kapacitete" za (ugodno) izdelavo, česa takega. Verjetno, če ponudiš kakšno "protiuslugo" , bodo hitro za.

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, franc pravi:

ps. če prav razumem, imaš "kapacitete" za (ugodno) izdelavo, česa takega. Verjetno, če ponudiš kakšno "protiuslugo" , bodo hitro za.

... verjetno da res.... ampak v tem smislu..... ti naredim, pa ne povem kako...      :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

 

 

... hja... tudi tam vsi tako skrivajo vse te informaciije, kot da jim bom kak "milijonski posel" prevzel... čeprav bi mi bilo  samo iz čistega veselja samo zase to naredit...

 

 

Mi bil milijonski, je pa dobro zaslužil najin sočlan kluba z 5.prestavo v Z101. Kar dobro si je opomogel in začel še donosnejšo obrt.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidiš....  ampak tu je govora o 6. brzini...   :P 

 

....mogoče pa izumim avtomatski večstopenjski menjalnik za na avijon....  :D 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 3. 2022 ob 21:01, Zivnorc pravi:

...spet vprašanje.... sem ga že zastavil v mopedist forumu, pa ni odgovora.......

...al tam "nihče ne ve" ....  pa vprašam še tule:

 

 

...bi mogoče kdo zaupal prestavna razmerja 6 stopenjskega menjalnika?

...o.k.... znana so mi od D6, pa od original Tomos ..., pa kot poslušam, če samo dodaš 6. brzino, ni o.k., da ni idealno......, D6 je pa itak neuporaben za na cesto, oz. "normalno "uporabo"

...katera bi bila torej idealna prestavna razmerja, za recimo 15 SLC, E90 ...al pa kako "manjšo" predelavo Ala 74cc (nenapiljeno).

Sedaj imam na vseh 1. prestavo 10-38 .... bi bilo smiselno štartati z 11-37? ...

Hvala!

...

mui se zdi, da samo obrmneš obstoječe zobnike od 5. prestave in dobiš šesto. bom vprašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

... sej pravim, kjer koli sem gledal, nekaj ni prav.

Sem prebral, da če uporabiš prvih pet brzin, pa dodaš šesto, da ni dobro razmerje...

D6 ima prestavna razmerja preračunana itak samo za na pisto...

na Mopedist.si sem našel celo načrte za izdelavo gredi, pa je tam napisano št. zob , pa mi ni jasno. piše, da je prva 39 ali 38 (original razmerja od APN in od 15SLC in E90), nato druga brzina 34Z, tretja35Z, četrta 31Z, peta 29Z, šesta 28Z ....

https://mopedist.si/viewtopic.php?f=65&t=15650

 

... zdej ne vem, al se je zmotu za drugo brzino.... moram doma prešteti, da se prepričam...

dalo se je dobiti zudi zobnike:

https://www.frcomoto.si/si/menjalnik-prestave/454-vi-prestava-tomos.html

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem pri mojm apn, motor mi je ko sem se vozil motor trokiral in ugasnil, elektriko sem nastavil in motor sedaj vžiga na četrt kurbla, sedaj ne ugaša ampak ko se peljen trokira. Ali bi lahko bilo kaj z fergazerjem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff...

...poglej svečko. Moped trokira, če je zalit..prveč bencina.... To se pravi, da je svečka črna pa mastna.....poglej šiber od čoka, da ni v napol zaprtem položaju...

....največkrat pa je kriva elektrika.

...jest pa po dolgem času nekaj naredil...zlotal akumulator...😁

20220330_195818.thumb.jpg.666c6afeabcc1a2ce4828da3b0c94e00.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/29/2022 at 9:04 AM, Zivnorc said:

piše, da je prva 39 ali 38 (original razmerja od APN in od 15SLC in E90), nato druga brzina 34Z, tretja35Z,

Mora ima ozobljenje zobnikov 2. prestave vecji korak kot 1.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

Ufff...

...poglej svečko. Moped trokira, če je zalit..prveč bencina.... To se pravi, da je svečka črna pa mastna.....poglej šiber od čoka, da ni v napol zaprtem položaju...

....največkrat pa je kriva elektrika.

...jest pa po dolgem času nekaj naredil...zlotal akumulator...😁

20220330_195818.thumb.jpg.666c6afeabcc1a2ce4828da3b0c94e00.jpg

 

čaki čaki... kako si pa dobil tako frišno elektroniko od kitajcev, 03 2022 je bila narejena ti jo pa že lotaš... zanimivo s takimi celicami še nisem delal, ponavadi najdem "škartirane" li ion 3.7V .

Samo mnenje, itak to nima zaganjača, jaz bi dal kar paket superkondenzatorjev, ali imaš še kakšne bolj delikat porabnike kot samo žarnice? 

ps. sicer imaš tukaj 12V sistem, kolegu sem za starejši model z 6V napeljavo izdelal led žarnico (ni imel časa čakat hitrega alija) za zadnjo luč, tako da mu je ostalo več štroma za prednjo luč (ki že tak ali tako komaj da kaj sveti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, ampak so se kinezerji znajdli....namreč paket je prišel (mislim da) iz Luksemburga, čeprav je pisalo "item location  Chungdunglung"...

Nič carinskega postopka...plačila...itd. Res pa je, da so mi na začetku obračunali VAT.

Enako sem dobil števec. Nobenih postopkov. Mislim pa da je prišel iz Belgije...pa nalepke na paketu isto  prelepljene čez kitajske nalepke..

..ka pa vem, kako to poteka, ampak tko je bilo...😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aja... še to...

s kondenzatorji še nisem delal, z baterijami pa veliko... 30+ let .... jih imam v vseh mojih velikih igračah....

Ne vem kako samopraznjenje imajo kondenzatorji, pa potem ko je prazen je težava s polnjenjem, oz. je treba ravno tako polniti preko uporov.... sej pravim, poznam zadevo, nisem pa še delal s tem...

se že ponavljam, ampak se mi tele LiFe celice zelo dopadejo... pa BMS tut lepo dela. Nisem preverjal, kako dela pri balansiranju celic pri polnjenju, ampak, ko pade napetost celice na 2,5V, BMS lepo "ugasne" vse skup, da se ne dela škoda na celicah...

Porabniki bodo števci, luči, štop lampa, žmigavci.... pomoje je to-to....  aja... pa če bo šla kaka lušna po cesti, je tu še hupa  ( una kamijonska na kompresorje..   :P  ) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

Ne boš verjel, ampak so se kinezerji znajdli....namreč paket je prišel (mislim da) iz Luksemburga, čeprav je pisalo "item location  Chungdunglung"...

Nič carinskega postopka...plačila...itd. Res pa je, da so mi na začetku obračunali VAT.

Enako sem dobil števec. Nobenih postopkov. Mislim pa da je prišel iz Belgije...pa nalepke na paketu isto  prelepljene čez kitajske nalepke..

..ka pa vem, kako to poteka, ampak tko je bilo...😁

Veš kako je samo v Sloveniji je vse težko... Luxemburg, Nemčija, Mađarska... Se da očitno več zmenit. 

Samo vseeno vsaj ene 20dni je trajalo iz kitajske razen za stvari ki so bile označene na hitrem aliju "eu zaloga" 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 3. 2022 ob 7:18, BRANE pravi:

mui se zdi, da samo obrmneš obstoječe zobnike od 5. prestave in dobiš šesto. bom vprašal.

..sej ne, da bi ti žnaral...🤪

....si mogoče kej zvedel? :rolleyes:

 

... sam vprašam, da ne zamre tema....   😛

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom dobil prestavna razmerja od tomosove specialke, ki pa nimajo veze z originali na APN.

drugače pa se res zobnike od 5. prestave obrne. iz piramide na avtomat in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!