Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Sem bil priča, ko je pregreti GS šele po slabih desetih minutah spet zagnal. Morda je bil bolj izjema. Jaz do termičnega izklopa še nisem prišel, do rdečega trikotnika na armaturki pa že...takrat sem švical tudi jaz, ne samo motor :) Saj zato me pa tudi malo zanima ta famozni ventilator...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima pa RT proti GSu kljub vsemu nekoliko bolj zaprt agregat v plastike - oklep; mogoče se za to malenkostno bolj segreva.

 

Tudi sam sem tega mnenja...preveč plastike okrog zračno hlajenega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil priča, ko je pregreti GS šele po slabih desetih minutah spet zagnal. Morda je bil bolj izjema. Jaz do termičnega izklopa še nisem prišel, do rdečega trikotnika na armaturki pa že...takrat sem švical tudi jaz, ne samo motor :) Saj zato me pa tudi malo zanima ta famozni ventilator...

Tudi ko pride do rdečega trikotnika ni nobene panike za agregat,to je pać zadnje opozorilo pred izklopom. Izklop pa je normiran še veliko prej preden bi lahko temperatura poškodovala agregat,tako je bilo meni razloženo iz strani uradnega zastopnika BMW.

Ni pa se dobro tako igrat pri utekavanju motorja!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse nasteto je posledica nepravilne uporabe .   :smoke:

 

Bil tisis >>>---> bolj leti >>>---> bolj leti >>>---> bolj HLADI 

 

PS: ne pretiravat ! . . . . . da ne zmrzne agregat

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res, samo ni faj občutek, ko ti grozi, da ti bo zdaj zdaj motor odklopilo, ti pa sredi klanca nimaš kam in tudi ugašati motorja ne moreš, ker se kolona konstantno na vsakih par sekund premakne naprej....verjemi, da švicaš bolj kot Švicarji :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že res, samo ni faj občutek, ko ti grozi, da ti bo zdaj zdaj motor odklopilo, ti pa sredi klanca nimaš kam in tudi ugašati motorja ne moreš, ker se kolona konstantno na vsakih par sekund premakne naprej....verjemi, da švicaš bolj kot Švicarji :grim

Sem zamenjal občutke pred izklopom z občutki ko me boli patak če cel dan stojim v koloni in teče motor......razmisli  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zamenjal občutke pred izklopom z občutki ko me boli patak če cel dan stojim v koloni in teče motor......razmisli  :P

Razmišljam itekako :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj fantje, mi je že žal, da sem sploh omenil ventilator, samo predstavljajte si konec junija temperatura 28+, prideš do Čateža, z mislimi si že skor v Zagrebu, ko naenkrat ugotoviš, da je AC total zabasana. Najprej pomisliš saj z motorjem bo šlo mim, samo hitr ugotoviš, da majo uni naši od dol, k majo zadaj na avtih nalepke CH pa D pa A, zgleda neke praznike al dopuste in bi radi šli vsi domov in so vsi trije pasovi nabasani, ker tud oni iščejo način, kako pridet čez ta Schengen čimprej domov.

Ti pa s kufri loviš milimetre med takimi k ti nalašč zaprejo še tist mal placa kjer bi se dal mim. V tistem trenutku nimaš časa gledat na temperaturo olja, ta pa seveda lepo narašča.

Zarad takih slučajev sem se lotil ventilatorja, velik sem se naučil zraven, če ga bom kdaj rabil v redu, če pa ne pa ne.

Majo pa vsi "službeni" (policija, vojaška policija) RT-ji to serijsko, ker se je pa že zgodil, da je kakšen zagoru, ke je preveč laufal na mestu.

 

Se opravičujem za mal off topic, bom pa kmalu prlimal eno slikco od mojga GSA, k ga prostata jebe in jo bo treba zamenjat, da bomo spet

mel kaj za razglabljat, pa držal se teme.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem DIY rešitev videl na ADV forumu ampak ne najdem več. Možakar je na oljni hladilnik pritrdil 2 računalniška 12v ventilatorja. Vem, da niso primerni zaradi vlage in umazanije so pa zelo poceni. Vsakič ko "ribnejo" daš pač nove.

 

Tole je pa original

post-7865-0-85714900-1422786823_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem DIY rešitev videl na ADV forumu ampak ne najdem več. Možakar je na oljni hladilnik pritrdil 2 računalniška 12v ventilatorja. Vem, da niso primerni zaradi vlage in umazanije so pa zelo poceni. Vsakič ko "ribnejo" daš pač nove.

 

Tole je pa original

 Verjetno si imel v misli nekaj takega:

http://i231.photobucket.com/albums/ee311/japalling/Cooler%20Project/Cooler10.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole ni ravno "prava" rešitev, saj teli ventilatorji niso namenjeni outdoor uporabi, kaj šele kakemu dežju ali pranju. Obstaja recimo bolj profesionalna SPALova rešitev. Od 100mm naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozor nekaterim pokaja kardani :kva2:

 

 

drugim pa hemeroidi pred racunalnikom  :smoke:

oboje je problem :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugim pa hemeroidi pred racunalnikom :smoke:

Modolex baje pomaga probej slabše ne more bit

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne pise v navodilih, da ce se pregreva, da....Drive faster? :grim

fast, faster, very faster, insane........to odgovarja temperaturam : 80, 90, 100, 120 C

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno Danes, 17:36

notranc, on 02 Feb 2015 - 15:43, said:snapback.png

Modolex baje pomaga probej slabše ne more bit

Nearrain@ človek govori iz izkušenj, treba vzet na znanje, če bo kdaj potreba  :kva2:  

 

 

A lahk kardan namazem s tem?

  :smoke:

 

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozor nekaterim pokaja kardani :kva2:

 

 

drugim pa hemeroidi pred racunalnikom  :smoke:

 

 

 

Objavljeno Danes, 17:36

notranc, on 02 Feb 2015 - 15:43, said:snapback.png

Nearrain@ človek govori iz izkušenj, treba vzet na znanje, če bo kdaj potreba  :kva2:  

 

 

A lahk kardan namazem s tem?

  :smoke:

 

 

 

 

v katerem kardanu zdej govorite.

 

Koji maže taj gura. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Kolega je pred enim tednom kupil res lepega 1200GS Triple Black l.2011 (ne adventure) in ima na njem nosilce za tiste stranske vario kovčke. Bi kdo rad prodal rabljene? Najboljše na ZS, če ima kdo kakšno informacijo..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!