Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

sj je grd, sam moj je skrit :P

Zdej kar je je, slike si pokazal, zdej vemo kje je...skrivnost je razrešena :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje: zaščita morajo biti poceni, da je ni škoda, če jo podrsaš... oziroma da se da enostavno sanirat. In to so jeklene okrogle cevi. Če je samo podrsana jo špricneš z barvo, pa je ista kot prej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje: zaščita morajo biti poceni, da je ni škoda, če jo podrsaš... oziroma da se da enostavno sanirat. In to so jeklene okrogle cevi. Če je samo podrsana jo špricneš z barvo, pa je ista kot prej.

In tudi lepše zgleda kot neki kičasti okraski:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem cevnih je, da če so togi poškodujejo okvir, če so mehki se vseeno poškoduje cilinder.

Po izkušnjah uporabnikov je najboljši BMW originalni, ki se privije na cilinder. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemflarji,

na armaturni plošči  ( digitalni displej ) mi gori znak  ( simbol zasenčenih luči z črko  A ), občasno se prižiga zelena opozorilna lučka v podobi simbola luči z prekinjenimi žarki, kaj mi škropucalo          ( R 1200 GS Adventure, letnik 201X ) sporoča :mad: ?

Se zahvaljujem za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lučka se prižiga med vožnjo, žal nisem uspel pogruntat, kakšen učinek naj bi bil, ker na osvetljenosti ceste ni razlike, ko motor stoji in pritiskam stikalo ( vklop izklop ) in gledam od spredaj v žaromet, ni opazit nobene razlike ?????.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemflarji,

na armaturni plošči  ( digitalni displej ) mi gori znak  ( simbol zasenčenih luči z črko  A ), občasno se prižiga zelena opozorilna lučka v podobi simbola luči z prekinjenimi žarki, kaj mi škropucalo          ( R 1200 GS Adventure, letnik 201X ) sporoča :mad: ?

Se zahvaljujem za odgovor.

Zgolj informativno me zanima, ali morda v navodilih ni mogoče najti razlage simbolov na armaturki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lučka se prižiga med vožnjo, žal nisem uspel pogruntat, kakšen učinek naj bi bil, ker na osvetljenosti ceste ni razlike, ko motor stoji in pritiskam stikalo ( vklop izklop ) in gledam od spredaj v žaromet, ni opazit nobene razlike ?????.

Pa si ti siguren da ta tvoja "zasenčena luč za črko A" ni bolj podoben trikotniku s klicajem na sredini ?.....nekako takole:

BMW-ABS2.jpg

To je namreč simbol za ASC oz. sistem proti zdrsavanju. In je normalno da se med  vožnjo prižiga, pomeni pa, da takrat poseže v delovanje motorja, ker je zaznalo zdrsavanje pogonskega kolesa.

Lahko pa da je tudi govora o kakem drugem simbolu, samo potem ga jaz še nisem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal na mojem, ni GS, ampak vseeno. Če s tistim gumbkom (pri meni levo zgoraj pri ročki)  za izklop ABSa in ostale elektronike izklopiš, potem stalno sveti. Poskusi ga pritisniti in nekaj časa držati, da spet vklopiš delovanje.

Možno je tudi (bolj poredko), da si zadnje kolo na stojalu vrtel v prazno, takrat zazna napako, ker se sprednje kolo ne vrti in ti morajo na servisu resetirati. To se sicer zgodi, če res dolgo vrtiš.  Meni se je to zgodilo samo enkrat, ko je bil pri Akrapoviču na dyno testu. pri npr. mazanju verige se še ni zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, brez razburjanja, včeraj malo pred 14h so mi predali motor z naročilom, vrni ga v ponedeljek z prevoženimi 1000-1200 km, da bomo lako opravili prvi servis, ( glanc nov motor z 000006km na števcu, ravnokar pripeljan iz Berlina ), moram povedat, da navodil nisem dobil in ja, nisem jih iskal, če so kje zataknjena v kakem skrivnem delu motorja, tudi če so, so verjetno ...

Sem rešil misterij, ko prižgeš Germanski kolos se ta simbol vključi ( znak v displeju in opozorilna zelena lučka na desnem robu prikazovalnika ), v žarometu pa gori samo led obroba, ne gori led kratka luč in ni mogoče prižgati meglenk preko stikala( morda alternativa avtomobilskih dnevnih luči), naprej so dve opcije, če pustiš tako in se teraš, bo elektronika ob zmanjšani zunanji svetlobi sama priključila kratko LED luč, takrat lahko na stikalu vključiš tudi meglenke ( če so že vključene se avtomatsko prižgejo ), zeleni simbol na desnem robu ugasne, če recimo prdrviš iz temnega gozda-tunela se bodo meglenke in kratka luč izključile in takrat zopet posveti zeleni simbol za luči.Druga opcija, ob zagonu, s stikalom ugasneš, simbol v displeju ugasne, zelena lučka v desnem robu tudi, v žarometu gori LED obroba in kratka luč, z stikalom lako vklapljaš in izklapljaš meglenke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, ti se norca delaš :) kupiš nov motor pa ga še ne znaš uporabljat in zato sprašuješ, da je nekaj narobe. Pa ne mi rečt, da bmw ne daje navodil. Zahtevaj jih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, ti se norca delaš :) kupiš nov motor pa ga še ne znaš uporabljat in zato sprašuješ, da je nekaj narobe. Pa ne mi rečt, da bmw ne daje navodil. Zahtevaj jih.

Sneci, to so itaq jajca  :)  zakaj bi imel navodila, če bo kar naprej na servisu  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer,

ne bodi no tako popadljiv in beri z  razumevanjem ( še enkrat samo zate, verjetno so tudi navodila kje v kolosu, tudi orodje je verjetno nekje, prav tako sem napisal, da so ne najdena navodila v jeziku, katerega ne obvladam ), nisem kupil, tudi kakšne take namere nimam ( nikjer nisem trdil, da sem kupil, ali si lastil ), moja naloga je samo naklepat km, za kar, pa tiste lučke nimajo prav nobenega vpliva, nikjer tudi ne trdim ali izjavljam, da je kaj     n a r o b e.   Še nekaj Ti prišepnem, ampak samo Tebi na uho, tudi prometno dovoljenje in tablica je .......

Vse tako kaže, da je v tem motorju vgrejene malo več tehnologije kot v Tvojem in mojem polproizvodu,  Luči osvetljujejo za prste obliznt, ne bo potrebe kakšne druge žarnice not tlačt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v info, ne bom tlačil druge žarnice, ker sedaj ne bi ok svetilo, odlično sveti sedaj halogenka, a pač probal bi rad led, sploh če ma lepšo barvo. Ponoči pa se vozim 1%, če me ujame, a tedaj na ac.

lepo sem te vprašal, ni blo popadljivo, pač v navodila pogledat simbole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, brez razburjanja, včeraj malo pred 14h so mi predali motor z naročilom, vrni ga v ponedeljek z prevoženimi 1000-1200 km, da bomo lako opravili prvi servis, ( glanc nov motor z 000006km na števcu, ravnokar pripeljan iz Berlina )

Za prvi servis je dovolj 500km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

se ta simbol vključi ( znak v displeju in opozorilna zelena lučka na desnem robu prikazovalnika ), v žarometu pa gori samo led obroba, ne gori led kratka luč in ni mogoče prižgati meglenk preko stikala( morda alternativa avtomobilskih dnevnih luči), naprej so dve opcije, če pustiš tako in se teraš, bo elektronika ob zmanjšani zunanji svetlobi sama priključila kratko LED luč, takrat lahko na stikalu vključiš tudi meglenke ( če so že vključene se avtomatsko prižgejo ), zeleni simbol na desnem robu ugasne, če recimo prdrviš iz temnega gozda-tunela se bodo meglenke in kratka luč izključile in takrat zopet posveti zeleni simbol za luči.Druga opcija, ob zagonu, s stikalom ugasneš, simbol v displeju ugasne, zelena lučka v desnem robu tudi, v žarometu gori LED obroba in kratka luč, z stikalom lako vklapljaš in izklapljaš meglenke.

ko vse to preklopis, odklopis, in prizges je itak ze tema pa je fajn da velik svet,

pa se advent se bliza in bo v skladu z obicaji :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi servis je dovolj 500km. 

V nadaljevanju ga ( motor ) ne čaka nič dobrega, je fino, če bo imel več prevoženih km ( max 1200 ), se govori, da so švabi neki tečni, če prekoračiš servisni iterval .....

ko vse to preklopis, odklopis, in prizges je itak ze tema pa je fajn da velik svet,

pa se advent se bliza in bo v skladu z obicaji :)

Se oproščam, verjeno sem malo zmedeno opisal, v vednost, ne rabiš ničesar prikljapljat,odklapljat, žaromet in njegova elektronika SAMA skrbi za vse, če pa  sam  želiš, da si podnevi kot božična jelka, ti je pa to tudi omogočeno.

Pa dovolj o tem, grem klepat km.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si jih nabral?

Naklepal 1179 km, motor je v Grosuplju,narejen servis, imajo probleme, ker ga ni v evidenci, ni prevzet,nima servisne knižice, skratka birokratske težave, ma bodo že uredil  B).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričakujem odgovor...koliko ta zadeva od FULLSIX.a košta...

maxresdefault.jpg

me pa verjetno zna sezut na koncu :P

Bojda je to prvi karbonski rollbar. 

 

Če ima kdo viška kej eurčkov, tale zadeva košta "samo" 1586 € z DDV:baa:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar dobim že 2,315 kardana :kva2:

Poslušaj starega bemwejaša: investiraj rajši v rezervni kardan....nekega dne mi boš hvaležen za ta nasvet :jezik:

Še en nasvet za investijo: investiraj svoj denar v delnice od tovarne, ki izdeluje rezervne BMW kardane! Edina firma, ki ne more propasti in ji proizvodnja letno strmo narašča. Recimo danes ko sem vplačal svoj kardan, so dividende spet poskočile  :lol1: 

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!