Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

V najslabšem primeru kupiš nov zavorni cilinder in druge cevi, servo pa odpikaš stran.

 

popravek: še cilinder lahko uporabiš obstoječ.

Sej tist k je pogruntal servo na motorju ni kej dost razmišljal..... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V najslabšem primeru kupiš nov zavorni cilinder in druge cevi, servo pa odpikaš stran.

 

popravek: še cilinder lahko uporabiš obstoječ.

 

To sem videl na Youtubu kako se naredi. Vendar potem ostaneš brez ABS-a, kar pa mi ravno ni...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Dajte mi povedat, kakšne imate izkušnje glede sprednjih dodatnih luči za r1200gs (meglenke)? Katere luči uporabljate tisti, ki jih imate, kako imate zvazano (dodatno stikalo ali na dnevne luči)?

 

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem videl na Youtubu kako se naredi. Vendar potem ostaneš brez ABS-a, kar pa mi ravno ni...

 

lp

Kaj  lahko  nalimaš ta link..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tist k je pogruntal servo na motorju ni kej dost razmišljal..... :BUA:

Sej tud ti ne,po postu sodeč :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tist k je pogruntal servo na motorju ni kej dost razmišljal..... :BUA:

Ti  bavarski  inženirji  so  zgleda  ene  mone... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp nimajo pojma,tu na MS je velik bolj bistrih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni škoda te teme za nabijat, ko za to že obstaja druga?

Kaj bi zdej ti rad???? Naj bom tiho ko nekdo prbija bedarije???? Ma naj si kupi avto brez servota pa naj se vozi,pr motorju  je pa ista stvar.

Pa najbolj da vsi brihtolirajo ko imajo 5 minut bmfla mi ki ga vozimo pa leta naj pa mirno beremo al kaj.?

Pa kaj čem mu druzga povedat kot da je zgleda bolj brihten kot strokovnjaki ki razvijajo najbolj inovativne zadeve na motociklih,ki jih kasneje ko jih izpopolnejo vsi kopirajo!!

Sam primer...kdo je imel prvi servo na motorju,kdo je imel prvi elektronsko nastavljivo podvozje na motorju.in še in še.........no zdaj že ni več nove potovalne endure da teh stvari nima pa naj bo KTM,Aprilija,Ducati...itd...

BMW orje ledino na izpopolnjevanju voznih lastnosti svojih motorjev in valda patenti ki so v začetni fazi se pač z leti izpopolnjujejo in valda da na začetku pa kakšen crkne zaradi onega ali tretjega!

In pol jaz nabijam :slap:

Tud iz te teme se bom poslovil kot sem se iz KTM1200ADVENTURE tam so tud vsi pametni pa noben ga še vozu ni kaj šele mel,se bom rajši držal manj resnih tem in se zabaval ne pa da prebiram v resnih temah nebuloze ljudi ki imajo 5 min motor ali pa ga sploh nimajo.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Neumnosti je treba v kali zatret. Kaj če se najde frišni voznik in prebere to neumnost? Sej bo res še motor brez servota kupu, ker verjame bedarijam. :klicaj:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tud ti ne,po postu sodeč :P

Nej popravim.....kar se tiče zavor na GS-u me ne razočara v nobenem pogledu....razočaran sem bil, ker sem nekaj let nazaj testiral mislim da k1200r.....mislim da je imel nek elektronski servo.......ko sem se parkiral na enem klančku, ugasnil motor.....mi je motor začel nazaj lezt kljub stisnjeni ročki (baje prime če res hudo močno stisneš-ker tega nisem bil vajen pač tega nisem naredil), potem doziranje ni bilo dovolj enakomerno, ter še najhuje.....pri polnem zaviranju pred ovinkom sem zadel v luknjo in je očitno elektroniko ABS-a toliko zmedlo da je praktično zavora za nekaj trenutkov popustila........to sem omenil tudi takrat še Avto-aktivu, in me niso jemali resno......vendar so kmalu za tistim imeli vpoklic ravno teh motorjev, ki so imeli elektronsko pomagalo zavor na vpoklic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej popravim.....kar se tiče zavor na GS-u me ne razočara v nobenem pogledu....razočaran sem bil, ker sem nekaj let nazaj testiral mislim da k1200r.....mislim da je imel nek elektronski servo.......ko sem se parkiral na enem klančku, ugasnil motor.....mi je motor začel nazaj lezt kljub stisnjeni ročki (baje prime če res hudo močno stisneš-ker tega nisem bil vajen pač tega nisem naredil), potem doziranje ni bilo dovolj enakomerno, ter še najhuje.....pri polnem zaviranju pred ovinkom sem zadel v luknjo in je očitno elektroniko ABS-a toliko zmedlo da je praktično zavora za nekaj trenutkov popustila........to sem omenil tudi takrat še Avto-aktivu, in me niso jemali resno......vendar so kmalu za tistim imeli vpoklic ravno teh motorjev, ki so imeli elektronsko pomagalo zavor na vpoklic. 

To je res,imeli so serijsko napako in vpoklic,pa ne da ni samo prijel,včasih je pri premzanju tudi blokiral.Veliko znamk ima vpoklice nazaj,pred kratkim tudi Triumph Explorer...itd kar je za nove modele skoraj običajno! Toda ne,če se to zgodi bmflu,je pa to za en drek motor.....eh,uživejte pa ne se sekirat,BMW je dober stroj......problem so dragi nadomestni deli in zlatarji ki jih nameščajo.

Pokvarljivi so vsi motorji,samo če crkne kaj pri Hondi je to neprimerno ceneje popravit in se iz tega ne dela cirkusa.

Če pa moraš za popravilo odštet 2k€ ja pol pa narediš cirkus in bmfl postane najslabši motor..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res,imeli so serijsko napako in vpoklic,pa ne da ni samo prijel,včasih je pri premzanju tudi blokiral.Veliko znamk ima vpoklice nazaj,pred kratkim tudi Triumph Explorer...itd kar je za nove modele skoraj običajno! Toda ne,če se to zgodi bmflu,je pa to za en drek motor.....eh,uživejte pa ne se sekirat,BMW je dober stroj......problem so dragi nadomestni deli in zlatarji ki jih nameščajo.

Pokvarljivi so vsi motorji,samo če crkne kaj pri Hondi je to neprimerno ceneje popravit in se iz tega ne dela cirkusa.

Če pa moraš za popravilo odštet 2k€ ja pol pa narediš cirkus in bmfl postane najslabši motor..... :whistle:

Nekako, nisi prepoznaven po teh tvojih navedbah :grrr :OK:  (Pokvarljivi so vsi motorji,samo če crkne kaj pri Hondi je to neprimerno ceneje popravit in se iz tega ne dela cirkusa) a ne velja dejansko ravno obratno?? :grim 

moramo pa si priznat, da so pač nekatere znamke enostavno veliko manj dojemljive za okvare(npr. v 5 letih od kar imam to "skropucalo" od motorja nisem imel niti ene napake, razen rednega vzdrževanja)

Je pa drugeče bemfla fajn motor...še bolj pa status ....če komu kaj pomaga?  :smoke:  :smoke: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako, nisi prepoznaven po teh tvojih navedbah :grrr :OK:  (Pokvarljivi so vsi motorji,samo če crkne kaj pri Hondi je to neprimerno ceneje popravit in se iz tega ne dela cirkusa) a ne velja dejansko ravno obratno?? :grim 

moramo pa si priznat, da so pač nekatere znamke enostavno veliko manj dojemljive za okvare(npr. v 5 letih od kar imam to "skropucalo" od motorja nisem imel niti ene napake, razen rednega vzdrževanja)

Je pa drugeče bemfla fajn motor...še bolj pa status ....če komu kaj pomaga?  :smoke:  :smoke: 

Še enkrat,na svojih bmflih v 7 letih nisem imel nobene okvare pa sem bil z njimi vsepovsod,vse kaže,da imam veliko srečo :P g. Royal

Izgleda,da imate tudi vi veliko srečo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat,na svojih bmflih v 7 letih nisem imel nobene okvare pa sem bil z njimi vsepovsod,vse kaže,da imam veliko srečo :P g. Royal

Izgleda,da imate tudi vi veliko srečo .)

Tud iz te teme se bom poslovil kot sem se iz KTM1200ADVENTURE tam so tud vsi pametni pa noben ga še vozu ni kaj šele mel,se bom rajši držal manj resnih tem in se zabaval ne pa da prebiram v resnih temah nebuloze ljudi ki imajo 5 min motor ali pa ga sploh nimajo.Lp

 

Nisi ravno mož beseda :smoke: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam ti nisi imel na nobenem več kot 30.000km, royal jih dela tolk na mesec.

 

Upam, da si boš lahko sam pomagal :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud iz te teme se bom poslovil kot sem se iz KTM1200ADVENTURE tam so tud vsi pametni pa noben ga še vozu ni kaj šele mel,se bom rajši držal manj resnih tem in se zabaval ne pa da prebiram v resnih temah nebuloze ljudi ki imajo 5 min motor ali pa ga sploh nimajo.Lp

 

Nisi ravno mož beseda :smoke: 

Zase se brigej,a maš mogoče GS........po moje ne ,si pa pameten kot ,da jih imaš 4,ne smeti,zato maš to temo.....http://www.motosvet.com/tabla/topic/36365-zakaj-ne-bi-imeli-bmw-motocikla/ pa g.Royal tud!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat,na svojih bmflih v 7 letih nisem imel nobene okvare pa sem bil z njimi vsepovsod,vse kaže,da imam veliko srečo :P g. Royal

Izgleda,da imate tudi vi veliko srečo .)

V garaži se ne bi smel kvariti, razen korozija je lahko problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V garaži se ne bi smel kvariti, razen korozija je lahko problem.

Lej če si dementen ti ne morem pomagat,si me že enkrat spraševal oz. preverjal koliko bmflov sem mel in sem ti jih naštel.....no ta ki je trenutno v garaži pa ima 10kkm brez problemov,pa kot sem že povedal pojdi drekat v Kawasaki temo oz. tisto zgoraj navedeno pa limaj linke okvar,da se ti dvigne!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseved..ti lahk s prve roke povem k sm mel Varo pred Gs..Za moj stil voznje-od 4000km tur pa do Ledene jame na trnovskem-vse bolj turisticno avanturisticno..Gs je zakon-Vara je kravast, bremze traja da primejo pa se ketno mors mazat-Scottrail  je zakon:) .. Drugac pa nism navezan na brend- bom pa stestiral Ducatija,KTM in Tigra da se res prepricam..ja mel sem eno okvaro-break failure pa so mi sw resetiral-upam da bo sedaj ok ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseved..ti lahk s prve roke povem k sm mel Varo pred Gs..Za moj stil voznje-od 4000km tur pa do Ledene jame na trnovskem-vse bolj turisticno avanturisticno..Gs je zakon-Vara je kravast, bremze traja da primejo pa se ketno mors mazat-Scottrail  je zakon:) .. Drugac pa nism navezan na brend- bom pa stestiral Ducatija,KTM in Tigra da se res prepricam..ja mel sem eno okvaro-break failure pa so mi sw resetiral-upam da bo sedaj ok ..

Ni druge, vse na odpad in vsi  na GS-e (bremze na vari so res katastrofa ) :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Drugac pa nism navezan na brend- bom pa stestiral Ducatija,KTM in Tigra da se res prepricam..

Pa na Super Tenere ne pozabi .. :yes:

 

GS je nekaj posebnega zato prave primerjaave z drugimi motorji niti ne more biti.

Zaradi bokser motorja nižje težišče in samo delovanje motorja. Pa tudi ob tolikih posodobitvah skozi zgodovino bi bil skoraj vsak motor na enakem nivoju glede zanesljivosti. Honda in Yamaha sta pa po moje nasplošno glede zanesljivosti v vrhu med motocikli. Pri njih je mogoče slabo le, da prehitro ukinjajo uspešne modele in jih ne posodabljajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vožnja z Gs-om je kot seks. Ko ga prvič sprobaš, si ga vedno želiš imeti notri..... v garaži  :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!