Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Jst se nočem prijavit, ker se bojim da bom pol spet zapravljal ...

 

Poročaj pa le ...

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se nočem prijavit, ker se bojim da bom pol spet zapravljal ...

 

Poročaj pa le ...

sem se jest tud dolgo izogibal, he he.....sam firbec mi ni dal miru.....poročam.....upam da ne izgubim kardana :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifGS1200.jpgA je komu na tem svetu že uspelo spravit RepROm na papir? ali pdf...

Jaz bi bil kar z elektronsko obliko zadovoljen; če kdo ima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj 150km z novim.....napram staremu: veliko odzivnejši agregat, pod 2500 obrati se ne "matra" več tok, moči polna kapa, v zavojih lepše drži smer in veliko stabilnejši pri hitrih ovinkih, ESA pri istih nastavitvah precej trše nastavljeno, in večja razlika med soft-hard kot pri starem, menjalnik za moje pojme celo preveč mehak, pri prestavljanju na dol nič več "klonk" :-), sedež ožji in trši, stopalke bi rekel da so malenkost višje in bolj športen položaj, stikalo smernikov na levi strani......bolj ščegetavček kot stikalo, večkrat preveril a sem vklopil smernik ali ne....preveč soft vse skupaj. Več vibracij je prihajalo z zadnjega dela motorja.....ne vem ali je to posledica novega prenosa ali tega, da je motor trše nastavljen.
 Pri suverenem pospeševanju iz ovinka imel občutek da sprednji del bolj izgublja oprijem kot stari......ampak spet......motor bolj suvereno cukne kot stari...morda zato......pa še tale : by whire je veliko odzivnejši.....celo preveč....verjetno se navadiš...

ko odvzameš gas je pri novem večji pojemek kot pri starem.....

Uglavnem....vesel testa in vtisov, graja edino, ko sem po prvih ovinkih opazil, da so izdali motor z 1,9-2,2 pritiska v gumah.

Zaključek......če nisi bolan na najnovejši motor........škoda menjati starejšega......dobil boš motor z manj duše oz večji približek riževemu narastku

Popravljeno . Popravil cb1300
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa optimist glede Selmarja!

Pravijo, da jih sproti prodajo in da jim ni potrebe po testnih. Verjetno res. Letos :smoke:

No, niti v salonu ga nimajo, tako da je škoda hodit tja. Za letos pa imajo naročena še 2 komada in sicer sivega ter rdečega z kao full opremo za 18.000 €.

 

Kako vem...ker tudi mene zanima in sem se pravkar vrnil od njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa optimist glede Selmarja!

Pravijo, da jih sproti prodajo in da jim ni potrebe po testnih. Verjetno res. Letos :smoke:

No, niti v salonu ga nimajo, tako da je škoda hodit tja. Za letos pa imajo naročena še 2 komada in sicer sivega ter rdečega z kao full opremo za 18.000 €.

 

Kako vem...ker tudi mene zanima in sem se pravkar vrnil od njih.

Zapelji se do Avtovala Grosuplje,mene so oni poklicali,če bi želel testno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za popestritev v poletni vročini ena zabavna izjava Ljubljanskega trgovca letos spomladi (na moj račun): Kot pravite, ste s starim mopedom popolnoma zadovoljni. Se pravi, da sploh ne razmišljate o nakupu novega :? .  In mi niti ni omenil opcije testne vožnje. :BUA:

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtoval Grosupje ga jest dobil......dogovoril se po telefonu.....zelo korekten odnos napram Lj.....velik +

Kako je bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj 150km z novim.....napram staremu: veliko odzivnejši agregat, pod 2500 obrati se ne "matra" več tok, moči polna kapa, v zavojih lepše drži smer in veliko stabilnejši pri hitrih ovinkih, ESA pri istih nastavitvah precej trše nastavljeno, in večja razlika med soft-hard kot pri starem, menjalnik za moje pojme celo preveč mehak, pri prestavljanju na dol nič več "klonk" :-), sedež ožji in trši, stopalke bi rekel da so malenkost višje in bolj športen položaj, stikalo smernikov na levi strani......bolj ščegetavček kot stikalo, večkrat preveril a sem vklopil smernik ali ne....preveč soft vse skupaj. Več vibracij je prihajalo z zadnjega dela motorja.....ne vem ali je to posledica novega prenosa ali tega, da je motor trše nastavljen.

 Pri suverenem pospeševanju iz ovinka imel občutek da sprednji del bolj izgublja oprijem kot stari......ampak spet......motor bolj suvereno cukne kot stari...morda zato......pa še tale : by whire je veliko odzivnejši.....celo preveč....verjetno se navadiš...

ko odvzameš gas je pri novem večji pojemek kot pri starem.....

Uglavnem....vesel testa in vtisov, graja edino, ko sem po prvih ovinkih opazil, da so izdali motor z 1,9-2,2 pritiska v gumah.

Zaključek......če nisi bolan na najnovejši motor........škoda menjati starejšega......dobil boš motor z manj duše oz večji približek riževemu narastku

 

Super, ker nisem cepljen na nove "gate" si me potolažil ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz imam klasičnega, še od prejšnjih mopedov. Vtakne se spodaj v luknje v vilicah.

 

Takole pride osnova ...

 

Bike-Lift_Front_Stand_10_detail.jpg

Potem pa pač taki nastavki ...

 

1112148-1.jpg

 

Je blo pa nekih 50€ pri lokalnem vulkanizerju v Cerknici pred kakimi tremi leti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Išče pa ne najdem stojalo za prednje kolo za r1200gs??! Kje bi lahko dobil?

Išče pa ne najdem stojalo za prednje kolo za r1200gs??! Kje bi lahko dobil?

lp

Z dodatnimi distančniki (cca 25 mm)je uporabno tudi motorje z 19`kolesom.

post-5502-0-62346700-1377094369_thumb.jpg post-5502-0-18010900-1377094430_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem za kaj rabiš, ampak js pod mojga dam dvigalko (fifija) na karter pa jopco umes da ne podrgne. Za zimsko spanje, da sta obe gumi v luftu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!