Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

hvala.

bom kar odprl & improviziral kakor se da.

V kakšni poziciji pa ropota?

Če v zaprti mal zajle prestav, da ne bo tolklel v omejevalec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to, da se ročka neogrete bremze posede skoraj do konca, ko je ogreta pa je lepo trda?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda v olju? Ko se segreje se voda raztegne (ne tako kot olje) posldeično trša ročka. Tko si jst to razlagam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda v olju? Ko se segreje se voda raztegne (ne tako kot olje) posldeično trša ročka. Tko si jst to razlagam....

Sicer sem zavorno tekočino sam menjal, ampak vode pa res nisem zraven spustil, sem delal zelo previdno.

Se pravi da je ko se ogreje bol trda nenormalno :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda v olju? Ko se segreje se voda raztegne (ne tako kot olje) posldeično trša ročka. Tko si jst to razlagam....

Če imaš staro zavorno tekočino, ki ima že nekaj vlage noter, se ročka ob segretih zavorah poseda in ne trša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem zavorno tekočino sam menjal, ampak vode pa res nisem zraven spustil, sem delal zelo previdno.

Se pravi da je ko se ogreje bol trda nenormalno :S

dvomim, ampak, mogoče se čeljust segreje, in se začne batek premikat. ko je pinca mrzla, pa je batek zataknjen.

zgolj teorija. nit prbližno se mi ne sanja če je to možno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to, da se ročka neogrete bremze posede skoraj do konca, ko je ogreta pa je lepo trda?

A se pri hladnih zavorah ročka kaj otrdi, če jo večkrat zaporedoma stisneš ('napumpaš')? A se pri ogretih zavorah, če jih pustiš ene 5 minut na miru, ročka tudi posede?

Če se, je to zrak v sistemu...

Če pa je res odvisno samo od temperature zavor, si pa ne znam najbolj predstavljat, kaj bi lahko bilo narobe - če bi se zatikali batki,. bi se verjetno bolj zatikali pri hladnih zavorah in bi ročka bila trša...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer v zvezi z avti a bom vseeno tu vprašal...

Na avtu se je strešna tapeta, v bistvu blago odlepilo od podlage, tako da grdo visi. A ima kdo kakšno idejo š čem bi to popravil.

Nekak se mi rodi po glavi da bi v inecijo dal neko lepilo, in to blago prepiknil, stisnil zdaj lepilo in lepo oblikoval. Ker pa gre za blago me j strah da bo to lepilo prišlo skozi, in da bo ostal madež. Skratka če ma kdo kako pametno idejo, naj pošlje na PM, da nebi preveč ti z avti srali.

Hvala in sorry vsem da sem :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je najbolje, da narediš tako kot je treba in lepo snameš tapeto dol in jo lepo ponovno namestiš. S čim se pa to prilima, pa ne bi vedel, pozanimaj se pri kakšnem ličarju, ti imajo vsi izkušnje z odstranjevanjem in nameščanjem tapicirunge v avtu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je najbolje, da narediš tako kot je treba in lepo snameš tapeto dol in jo lepo ponovno namestiš. S čim se pa to prilima, pa ne bi vedel, pozanimaj se pri kakšnem ličarju, ti imajo vsi izkušnje z odstranjevanjem in nameščanjem tapicirunge v avtu..

Fora je v tem da tisti trdi čvrsti del lepo sedi in je tak kot je treba, le blago ki je zinanji sloj te tapete se je od osnove odlepilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanetaj. :krneki:

Sn mislo knipinge skozi vžgat pa mi je prvi gori vun pogledal :naughty:

Šalo na stran, neko lepilo more obstajat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sn mislo knipinge skozi vžgat pa mi je prvi gori vun pogledal :naughty:

cudno. :hmm: najbrz si premocno "vzgal". :P

Šalo na stran, neko lepilo more obstajat!!!

ziher. kot je rekel jure vprasaj kaksnega licarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šalo na stran, neko lepilo more obstajat!!!

obstaja, tako praškasto, ki ga zmešaš z vodo in če ga na tanko namažeš ne pušča madežev. Verjetno bi moral odstraniti blago, da lahko lepo zalimaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sn mislo knipinge skozi vžgat pa mi je prvi gori vun pogledal :naughty:

Šalo na stran, neko lepilo more obstajat!!!

Ja, če lahko prideš med lejerja pol uporabi sprej. Pazi na doziranje in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede EXUP-a:

-preveri pozicijo, da ne tolče kakor je bilo že omenjeno

-preveri napetost zajlc

Če pa je slučajno trd, pa da je malo "poribal" pa puše narahlo porajbaj, morebitne rise na ventilu pobrusi, in vse našpricaj z "krovskim" sprejem, ki vsebuje keramiko in zdrži temp. do 1300°C. Če tega nimaš uporabi bakrovo mast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp vsem!

jaz mam pa en majhen problem-ček.Ker sem zaradi kovinskega tolčenja v glavi motorja vzel dol pokrov,sem opazil,da je "kiphebel" izpušnega ventila na strani ,ki nalega na odmično gred izrabljen :headbang: .Suzuki gn 400 l.1981 - isto mašino sta imela tudi sp 400-soft endura in dr 400 - vsi okoli letnika 1980-1982.Zelo bi bil hvaležen za kakšen podatek,kdo bi imel kakšen

"kiphebel" za izpušni ventil ali kje bi lahko ugodno kupil novega :worship: .Z ebaya mi je nekako težko naročati rabljene stvari za v mašino, ker slike so eno, tolerance pa drugo. Najlepša hvala za vaš trud!lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa novega kupi. Verjetno ni preveč drago.

Ja maš čist prav! Kje pa??lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hattori hvala lepa !!! našel kodo po CMS , naročil pri odar ljubljana - cena 24e + ddv (cms 34e + postnina!)

so pa številke delov na cms tovarniške !!! še enktrat hvala lepa !!! :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tule v tej temi vprašu, če kdo vea ali je to normalno.... imam ninjo 7 (zxr-750r) in mi 2. prestavi, ko na polno odprem gas pri pospeševanju, naprej tko 2x pocuka (pospeši, cukne, pospeši, cukne), potem se pa motorju odtrga in noro pospešuje brez kakršnegakoli cukanja....občuti se kot bi takrat ko cukne kaj preskočilo za trenutek....fora je pa v tem da to dela sam v 2. prestavi če na hitr odprem gas in držim, če pa se lepo počas pelem tega efekta ni in potem tudi pri polnih obratih 2. prestave ne več, ter tudi v ostalih prestavah ne...motor sm že sprobu v 2. prestavi na stojalu pa ni cukal (samo če se pelem), pregledu sm tudi zobnike in verigo (je vredi našponana) pa nism zaslediu okvare...zdej pa, ker sem novinec med sportakim mi ni jasno al to spada k brutalnemu pospeševanju ali je res kaj narobe? upam, da se ne bo kdo smeju, če sm kako oslarijo vprašu, sam res ne vem glede tega :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ga čisto malo zalije. Če lepo počasi obrneš ročico za gas je pa OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!