Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Long time no see pa evo vprasanje:kje iskati napako ko motor vzigas na kable in ti nekdo zamenja + in -.

hvala bogu se tud kontrolke ne prizgejo vec.gsxr 1100 l.91

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long time no see pa evo vprasanje:kje iskati napako ko motor vzigas na kable in ti nekdo zamenja + in -.

hvala bogu se tud kontrolke ne prizgejo vec.gsxr 1100 l.91

po moje varovalke...no sigurno.....

lp

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long time no see pa evo vprasanje:kje iskati napako ko motor vzigas na kable in ti nekdo zamenja + in -.

hvala bogu se tud kontrolke ne prizgejo vec.gsxr 1100 l.91

No ja če je to hvalabogu... no tako kot že rečeno najprej preveri varovalke, če pa so varovalke vredu, pa bo mogo eden zraven prit ki malo več ve, kajti težko je povedat kaj vse je možno. Seveda najprej preveri akumulator. Če ni kje v kratkem stiku. Potem pa počasi stvar po stvar, če ni kaj pregorelo. Ne vem koliko ima zadeva elektronike. Samo elektronika, ni ravno prizanesljiva do napačne polarizacije (+/-), vse ostalo ni problematično, releji, žarnice prenesejo različno polarizacijo. Najbolj so občutljivi elektronski elementi ostalo ni.

Veliko uspeha in upam da so samo varovalke.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Long time no see pa evo vprasanje:kje iskati napako ko motor vzigas na kable in ti nekdo zamenja + in -.

hvala bogu se tud kontrolke ne prizgejo vec.gsxr 1100 l.91

Bogu se zahvali šele takrat,ko bo motor spet normalno deloval. Namreč najprej napolni (če je sploh še dober) akumulator nato ga montiraj,preglej varovalke in zamenjaj-pregorele. Nato probaj ali bo motor sploh vžgal,če vžge izmeri na klamah napetost in to pri ca 2K obratih in mora polniti vsaj 14-14,5V,če je napetost manjša boš moral kupiti nov regler ca 150 EUR. To ti bo dobra šola za naslednjuč, bilo bi veliko ceneje takoj kupiti nov akumulator-sploh,če je akumulator sulfatiziral ali je starejši od 4-rih let. :OK:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kej je cenej.

Da kupiš dele pa sestaviš motor al pa če kupš celga pa ga pol predelaš

sprašujem samo teroretično,

sprašujem pa za yamaho dragstar 650

da bi kej tazga naredu(sam da več orginalnih delov)

IPB Slika

jst samo teoretično sprešujem (to povdarjam) :doze:

Popravljeno . Popravil Žarko G.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kej je cenej.

Da kupiš dele pa sestaviš motor al pa če kupš celga pa ga pol predelaš

sprašujem samo teroretično,

sprašujem pa za yamaho dragstar 650

da bi kej tazga naredu(sam da več orginalnih delov)

IPB Slika

jst samo teoretično sprešujem (to povdarjam) :doze:

ja če hočeš več originalnih delov kot ta na sliki potem kupiš in predelaš malenkosti. sestavljat se ti ga ne splača če ne delaš nekaj čisto posebnega, se pravi druga kolesa, druge vilice, po možnosti spremenjen kot vilic ali pa kar cel okvir drugačen, itd. seveda pa je to zajebano in verjetno ne boš znal sam.

prvo kupi motor in se u miru vozi pa počasi spreminjaj če ti je to užitek. ko boš enkrat videl cene dodatkov in drugih delov priznanih firm (supertrapp, highway hawk, custom chrome,....) boš ugotovil da je to boljše dat za bencin. zato je večina "predelav" pri nas omejena na šipico, nekaj resic in plastičnega orla iz louisa :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet.com/album/view.php?cid=8821

:OK: :OK:

ok mam en problem(žal):

ko pržgem levi žmigovc mi dela sam mi ne kaže pri števcu

ko pa pržgem desnga pa mi žmigovc ne dela, pr števcu pa mi noro utripa :headbang:

verjetno je šla žarnica desnega žmigavca. ponavadi ko ti crkne žarnica žmigavci utripajo hitreje. no vsaj na kawasakiju :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve mogoče kakšno olje se uporablja za k6 suzuki 1000 in sicer ali full sintetično al pa pol sintetično oz ne sintetično.

hvala

lp :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve mogoče kakšno olje se uporablja za k6 suzuki 1000 in sicer ali full sintetično al pa pol sintetično oz ne sintetično.

hvala

lp :ninja:

Zmiraj daj notri full sintetično olje z T-4 dodatkom za sklopko(če je v oljni kopeli) in nemoreš zgrešit!!!!!!!!!!!

Ps: cena sintetičnega olja je vedno precej višja,olje je absolotno boljše.oljni film se ne trga pri visoki hitrosti batov,viskoznost se manj spreminja,manj zgori, boljše maže in dlje zdrži. Mnenja se bodo spet kresala,jaz že 10-let vozim samo sintetiko in tudi naprej jo bom na olju šparat je bedarija-moje skromno mnenje. :OK: :OK:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmiraj daj notri full sintetično olje z T-4 dodatkom za sklopko(če je v oljni kopeli) in nemoreš zgrešit!!!!!!!!!!!

Ps: cena sintetičnega olja je vedno precej višja,olje je absolotno boljše.oljni film se ne trga pri visoki hitrosti batov,viskoznost se manj spreminja,manj zgori, boljše maže in dlje zdrži. Mnenja se bodo spet kresala,jaz že 10-let vozim samo sintetiko in tudi naprej jo bom na olju šparat je bedarija-moje skromno mnenje. :OK: :OK:

T-4 dodatek za sklopko? Lahko to malo razložiš?Predvsem okoli oznake T-4 me zanima.Kaj ta oznaka pomeni,oziroma v kater standard paše.Pa še vir navedi,da ne bo neki iz glave.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi začne leva vilica puščat,ča je bil motor celo zimo na levi tački in je bil levi amortizer bolj obremenjen zato,ko motor parkiramo bi moral vedno stat pokonci na stojalu. Ceno popravila je težko določit, najbolje bi bilo oba tesnila (semerinka)zamenjat in obenem zamenjat tudi olje v obeh amortizerjih.Strošek materijala z novim oljem je ca 25 EUR in ca 2-3 ure dela odvisno od znamke in tipa motorja. :OK:

:slap: :lol1: :nono:

Popravljeno . Popravil Piksna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T-4 dodatek za sklopko? Lahko to malo razložiš?Predvsem okoli oznake T-4 me zanima.Kaj ta oznaka pomeni,oziroma v kater standard paše.Pa še vir navedi,da ne bo neki iz glave.

Hvala

Kar se tiče oznake 4-T je bilo meni objasnjeno od glavnega uvoznika Motula za Slovenijo ,da je to pač dodatek za sklopke v oljni kopeli.Kar se tiče API standardov boš moral kje drugje vprašati ali pogledati,mene namreč to sploh ne zanima. Zdaj uporabljam(original) predpisano olje za moj motor in sicer Castrol GPS SAE 10W-40 API-SG. Tudi to olje ima oznako 4-T (in to na prednji strani)-spodaj.

T-4 Ekstreme Protection at Maxmum Speed! :OK: :OK:

:slap: :lol1: :nono:

Z nepismeni pod..rci ne diskutiram. :OK: :OK:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4T načeloma pomeni olje za 4 taktne motorje. Če je pa gor še motor narisan, je pa sploh mišljen za motorje in mokre sklopke. :P Na kanti od olja za mešanico pa piše 2T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z nepismeni pod..rci ne diskutiram. :OK: :OK:

Ko pa tak :slap: pove več kot 1000 besed... Oprostite za :topic: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mal glupo vprašanje pa vseeno... Gledu sm med novicami pa vidu bavarca ko ima vžih na prstni odtis.

Torej moje vprašanje: Kako bi se dalo to nardit.????!!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mal glupo vprašanje pa vseeno... Gledu sm med novicami pa vidu bavarca ko ima vžih na prstni odtis.

Torej moje vprašanje: Kako bi se dalo to nardit.????!!???

Kupiš čitalec (poglej mogoče CONRAD), in nato zadevo zvežeš namesto kontakta za ključ. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno glupo vprašanje..

zakaj so ta klinčeva olja tolko dražja kukr lani? sipajo po novem kak zlat prah notri al kaj?

al sem bil samo jest fino nategnjen??

shell advance ultra 4 15-50 lani okrog 2700, letos 3700!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš čitalec (poglej mogoče CONRAD), in nato zadevo zvežeš namesto kontakta za ključ. :hmm:

a tolksimpl... a ni potreben kaka napravca ki odobri/procesira ta odtis da ga spusti naprej...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tolksimpl... a ni potreben kaka napravca ki odobri/procesira ta odtis da ga spusti naprej...??

Nisem elektronik, ampak vseeno:

Predstavljam si, da citalec deluje kot kjuč, se pravi da ko ta, odčita pravilen odtis spusti signal kateri je povezan z relejem in ta ti vklopi kontakt :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tolksimpl... a ni potreben kaka napravca ki odobri/procesira ta odtis da ga spusti naprej...??

Nisem elektronik, ampak vseeno:

Predstavljam si, da citalec deluje kot kjuč, se pravi da ko ta, odčita pravilen odtis spusti signal kateri je povezan z relejem in ta ti vklopi kontakt :?

lp

Ja tudi jaz mislim tako, možno pa je, da se motim(o).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!