Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

Ojla... mene pazanima kje je v lj. kak majstr za varjenje aluminija. rabu en nosilc za tablco povarit. Že vnaprej hvala za hiter odziv. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla... mene pazanima kje je v lj. kak majstr za varjenje aluminija. rabu en nosilc za tablco povarit. Že vnaprej hvala za hiter odziv. :)

http://www.trike.si/index.php

SFISMOR d.o.o.

če hočš kvalitetn drugač pa greš mal iz lj. in ti lahk nardi to vsak kmet :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočš kvalitetn drugač pa greš mal iz lj. in ti lahk nardi to vsak kmet :P

e vem no, če lahko naredi to ravno vsak kmet.. Poznam ogromno takih "kmetov" pa jih nima veliko opreme za varjenje aluminija.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprema za varjenje aluminija je čist ista kot za varjenje jekla-le plin je drug ;) Pa če govorimo o MIG ali pa TIG varjenju...

In MIG/MAG ma dejansko skoraj vsak kmet doma, samo aluminij ponavadi varijo bol majstri, ker je ''treba znat''...

Da pa nebo tale post kar nekej v 3PM... Probaj poklicat tole . Če pa te nebojo je*** 5% pa pejd h prvemu avtomehaniku in ti bo on svetovau, kam pojdi, ker mehaniki imajo stalno nekaj za varit(veliko jih ima to kar v delavnici)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he... dej povej kje je kak tak kmet... pa da ni preveeeč iz lj. ?????

osebno jst ti nobenga ne priporočam

ker t zadnje k smo se igral s tem

je začel goret tomos

pa kokr ti je reku simonsi bo zgledal zelo grdo

pejt raj vprašat na un podjetje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he... dej povej kje je kak tak kmet... pa da ni preveeeč iz lj. ?????

Nasproti Paviljona (bife) na izvozu AC za Brezovico se s tem ukvarja možakar že nekaj časa. Ta je tudi sešvasal cel Paviljon skupaj :) Vse kar sem mu nesel varit je računal takratnih 1000 SIT, res lepo zavarjeno.

Stari ima brkače v stilu Lemmy-ja od Motorheadov. Ne morš falit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marduk: hvala.. to mi je še kar blizu... :)

Drgač pa boli me.... če je grd var. Nej on sm pošteno natoči, pol se že lepotno zbrusi, če je potreba. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem si izvolil zamenjati olje v motorju in oljni filter. Olje je motul 5100, pa sumim da sem zajebal. Ko zaženem motor, recimo po enem dnevu, imam občutek, da le ta nekje prve tri obrate naredi na suho. Kaj je možno, da je narobe :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem si izvolil zamenjati olje v motorju in oljni filter. Olje je motul 5100, pa sumim da sem zajebal. Ko zaženem motor, recimo po enem dnevu, imam občutek, da le ta nekje prve tri obrate naredi na suho. Kaj je možno, da je narobe :hmm: ?

Kaj češ pa zajebat pri menjavi olja?! Spustiš olje ven, odviješ oljni filter (prej je dobro da odšravfaš še čep za nalivanje olja, da lepše teče). Zmontiraš nov oljni filter tako, da najprej namažeš gumico z oljem, zategneš na roko (če je preveč ti lahko gumico porine s sedeža, rezultat je ena velika luža novega olja pod motorjem naslednji dan :)) na koncu seveda ni priporočljivo pozabit natočit novo olje do črtice max :closedeyes:

Če nisi šaril še kje drugje ali kaj vrgel v mašino... :kva2:

Zakaj se ti pa zdi, da naredi prve tri obrate na suho :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem si izvolil zamenjati olje v motorju in oljni filter. Olje je motul 5100, pa sumim da sem zajebal. Ko zaženem motor, recimo po enem dnevu, imam občutek, da le ta nekje prve tri obrate naredi na suho. Kaj je možno, da je narobe :hmm: ?

ker motor pa maš in koliko olja si dal če menjaš samo olje ga daš manj če pa menjaš še filter ga daš več sj to ti piše

Kaj češ pa zajebat pri menjavi olja?! Spustiš olje ven, odviješ oljni filter (prej je dobro da odšravfaš še čep za nalivanje olja, da lepše teče). Zmontiraš nov oljni filter tako, da najprej namažeš gumico z oljem, zategneš na roko (če je preveč ti lahko gumico porine s sedeža, rezultat je ena velika luža novega olja pod motorjem naslednji dan :)) na koncu seveda ni priporočljivo pozabit natočit novo olje do črtice max :closedeyes:

Če nisi šaril še kje drugje ali kaj vrgel v mašino... :kva2:

Zakaj se ti pa zdi, da naredi prve tri obrate na suho :?

dobro je če veš mero olja in če olje menjaš ko je motor topel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro je če veš mero olja in če olje menjaš ko je motor topel

Dobro se je it prej malo zapeljat ja, predvsem zato, da morebitni opilki in usedline kolikortoliko stečejo ven...

Je pa treba bit mal bl previden pri vročem olju :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj češ pa zajebat pri menjavi olja?! Spustiš olje ven, odviješ oljni filter (prej je dobro da odšravfaš še čep za nalivanje olja, da lepše teče). Zmontiraš nov oljni filter tako, da najprej namažeš gumico z oljem, zategneš na roko (če je preveč ti lahko gumico porine s sedeža, rezultat je ena velika luža novega olja pod motorjem naslednji dan :)) na koncu seveda ni priporočljivo pozabit natočit novo olje do črtice max :closedeyes:

pa pazit, če gre kakšna žica tam mimo.....

je zadnjič kolega menjal oljni filter pri XJR1300 in je spregledal eno žico, ki gre tam mimo, tako da je prišla med sedež filtra in ohišje filtra......

seveda nalije olje in zalaufa motor, kar naenkrat pa luža pod motorjem, takoj je šlo 1/2 litra olja v nič .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je CBR 954 rr, motor je bil ogret na 86°C, pred iztočenjem, nato nalito novo olja do maximuma 3,7 l Motul 5100, samo me skrbi, recimo, če sem naredil kaj nevednega, da recimo oljna črpalka v mirovanju ne uzdrži olja in se le ta izprazne. Ali je možno, da je olje pregosto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je CBR 954 rr, motor je bil ogret na 86°C, pred iztočenjem, nato nalito novo olja do maximuma 3,7 l Motul 5100, samo me skrbi, recimo, če sem naredil kaj nevednega, da recimo oljna črpalka v mirovanju ne uzdrži olja in se le ta izprazne. Ali je možno, da je olje pregosto?

napake res nisi mogel narediti in olje ne more biti pregosto lahko pa pogledaš v knjigo in tam vidiš katero olje priporočajo in naslednjič uporabiš tistega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: yamaha WR450, let. 04..

Navoj na magnetu za snet ga dol je M 33 x 1,5 ? toliko sem jest zmeru, samo nisem 100%

rad bi si naredu izvlekač, pa da snamem magnet pa da vidim v kakem stanju je tista sklopka zaganjača..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: yamaha WR450, let. 04..

Navoj na magnetu za snet ga dol je M 33 x 1,5 ? toliko sem jest zmeru, samo nisem 100%

rad bi si naredu izvlekač, pa da snamem magnet pa da vidim v kakem stanju je tista sklopka zaganjača..

Rec enmu nej ti posod navojne sablone.... :)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Vprašanje: yamaha WR450, let. 04..

Navoj na magnetu za snet ga dol je M 33 x 1,5 ? toliko sem jest zmeru, samo nisem 100%

rad bi si naredu izvlekač, pa da snamem magnet pa da vidim v kakem stanju je tista sklopka zaganjača..

Jaz bi ti rekel pridi,pa ti ga posodim(imam ca 5 dimenzij) da snameš,pa tudi naredim ti ga lahko samo iz "Kazakhstana" :devil: bo malo daleč in tudi pošta bi bila predraga. :OK:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes pa nemam nobenga uprašanja sam zakurcat morm kitajčke ku na krosi mni nejso prov zašraufal gumo so zvrtal za vilce šroko lukno ene 3 cm pol so pa dal notr šrauf od 2 cm jebemu in pol mi kr pleše cela guma tu tadnja in ta tedn sm se šu pelat in ku je guma taku zvita bla mi je pala ketna dol in mi nekako fuknl blok vn jebemu kitajcam :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: no ma zdej sm popravu žal nimam slike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes pa nemam nobenga uprašanja sam zakurcat morm kitajčke ku na krosi mni nejso prov zašraufal gumo so zvrtal za vilce šroko lukno ene 3 cm pol so pa dal notr šrauf od 2 cm jebemu in pol mi kr pleše cela guma tu tadnja in ta tedn sm se šu pelat in ku je guma taku zvita bla mi je pala ketna dol in mi nekako fuknl blok vn jebemu kitajcam :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: no ma zdej sm popravu žal nimam slike

Kolk si dal zanga??

Točn tolk, pa nič več ni vreden!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes pa nemam nobenga uprašanja sam zakurcat morm kitajčke ku na krosi mni nejso prov zašraufal gumo so zvrtal za vilce šroko lukno ene 3 cm pol so pa dal notr šrauf od 2 cm jebemu in pol mi kr pleše cela guma tu tadnja in ta tedn sm se šu pelat in ku je guma taku zvita bla mi je pala ketna dol in mi nekako fuknl blok vn jebemu kitajcam :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: no ma zdej sm popravu žal nimam slike

Mau dnarja mau muzke... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je CBR 954 rr, motor je bil ogret na 86°C, pred iztočenjem, nato nalito novo olja do maximuma 3,7 l Motul 5100, samo me skrbi, recimo, če sem naredil kaj nevednega, da recimo oljna črpalka v mirovanju ne uzdrži olja in se le ta izprazne. Ali je možno, da je olje pregosto?

-No, tako iz glave in po spominu mislim, da bi moral točit 300V.

-viskoznost 40 ali 50 skoraj ne bo delala razlik (glede na paleto 5100), ker je tukajšnja (SLO) klima pokriva oba razreda. Enako pri vseh oljih.

-Kolk je pa prevoženih - če od začetka mal zaružlja pa je mašina že mal sprehojena se zna slišat veriga odmične gredi, itd., itd., in je znak zoba časa. Kaj troši olje ? Koliko si ga stočil ven ?

-če je samo kak čuden zvok, potem je lahko tudi preveč olja, če si točil brez stekanja..., in dokler ga par dcl pumpa ne pošlje po motorju zna tud kak zvok od sebe dat..., ni pa rožljanje.

-te zadeve je težko razčlenjevat takole...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti rekel pridi,pa ti ga posodim(imam ca 5 dimenzij) da snameš,pa tudi naredim ti ga lahko samo iz "Kazakhstana" :devil: bo malo daleč in tudi pošta bi bila predraga. :OK:

če si iz primorskega dela kazahstana.. pole pridem, pa bova še kako rekla ob tarogatemu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!