Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

On 18/03/2018 at 7:15 PM, Sorty said:

Evo da še tule povprašam

Še vedno imam težave  z zaganjanjem motorja. Ko je topel vžiga lažje. Akumulator ok, svečke zamenjane, varovalke ok, senzor zraka v airboxu ok..

Uporabnik tega foruma mi je svetoval štelanje ventilov

še kakšna ideja?

 

Jaz bi prvo preveril dovod goriva in črpalko (izmeri kakšno moč ima).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima  mam yamaho r1 l2008  ce  dovolj fila akumulator 13.8V mal se mi zdi mal?( mogo  bi pomoje vsaj 14.5V?) ce prizgem dolge luci pade na 13.5V ko pa  ventilatorje vklopi pa pade na 12.5V. hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivijo!

Izmeri se enkrat pri 3k-6k rpm. ;)

pi es: ce si tapravi - glede intervala se nisem nic ugotovil - jutri zvecer grem nad ta projekt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo družba,

obračam se na vas, ker bi nujno potreboval TIMESERT M8 in me zanima, če se komu valja doma in bi ga prodal?

Potreboval bi ga v začetku tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če  ne boš dobil tule forumu, pejt v Euroton. Imajo uno varianto na spiralo... Jaz sem kupil za m6. Imajo cele sete in samo vložke. Če ti je Euroton predaleč, pa probaj v kakšni lokalni trgovini z avtodeli ali pri kakšnem mehaniku. Dosti jih robo naročuje ravno pri Eurotonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 4. 2018 ob 19:33, Lukec1 pravi:

Zdravo družba,

obračam se na vas, ker bi nujno potreboval TIMESERT M8 in me zanima, če se komu valja doma in bi ga prodal?

Potreboval bi ga v začetku tedna.

Za kaj rabiš?

Imaš tudi samorezne "inserte" . Zadnjič sem jih videl v Kamm Šenčur.

image.png.d1202b5077e91fe10ab8d02563a917d8.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, franc said:

Za kaj rabiš?

Imaš tudi samorezne "inserte" . Zadnjič sem jih videl v Kamm Šenčur.

image.png.d1202b5077e91fe10ab8d02563a917d8.png

Pretegnjen imam navoj pri izpustnem vijaku za olje kardana. Gledal sem za TIME-SERT, ker ima na koncu nekakšno uhico, ki ne pusti, da bi vložek zlezel kam globje.

Hvala za odziv, zgleda bom kar povečal navoj in vstavil večji vijak, kot je nekje v zgodovini teme že napisano.

Capture.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2018 ob 20:24, Motorist76 pravi:

To sliši kot pomanjkanje griva, kot da dolgo rabi da gorivo pride zraven. Predčrpalka, filter, regulator tlaka?.... probaj s kakim  maxi brilom če bo kak boljši odziv.....

Predčrpalka? Prvič slišim da ima dve črpalki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 10/27/2017 at 5:37 PM, Zivnorc said:

@Kaldu  :hmm: .... pa sej mislim da se tex glih to sprašuje...zakaj pride do tega...  :huh:

:P

Podri uplinjač...ga fino spihaj...vzami tanko žičko (spuli jo iz dratpiršne)...in jo s špic cangami lepo vtakni v vse luknjice..prečisti...spihaj večkrat...tko da prepihaš luknjice...ne samo pihaš vanje..očistiš z benzom..spet spihaš...in sestaviš.

Če je bil filter zapacan, je garant tudi v uplinjaču kaka sluz..usedlina in pa oksidiran aluminij (bela stvar na dnu ohišja).

...preveri gibanje plovca...itd..skratka vse kar se da razdreti in premigati.

Pa še v bovden wd40 špricni.

Vse podrl, vse popihal, vse pošprical z carb-clearjem, vse ponovno popihal, 1:30h iskal dihtungo ki sem jo založil ( :angryrant2:), vse sestavil in vse pokosil še pred nočjo .. juhej! Zadeva šopa .. je pa jeba to, ko si moraš vso orodje in vse z motorjem vlačit na "vikend", da usposobiš traktorček za košnjo .. ;)

thnx, :beer2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zanima me kako bi se najbolje popravilo nosilce od radjatorja\hladilnika original so neki polni net ki jih tovarniško naredijo in so počli vsi. Ali bi navadni alu neti ki se jih z ročno pištolo zaneta preživeli vibracije ? 

 

IMG_20180428_205634.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 4. 2018 ob 11:35, smasher pravi:

Torej, zanima me kako bi se najbolje popravilo nosilce od radjatorja\hladilnika original so neki polni net ki jih tovarniško naredijo in so počli vsi. Ali bi navadni alu neti ki se jih z ročno pištolo zaneta preživeli vibracije ? 

 

IMG_20180428_205634.jpg

Bi nekaj časa . Lahko pa daš inox nete, vendar jih je zelo težko z navadno ročno zanetat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšne čepe z zarezo da se dajo takšna varovala :

Vzmetna-varovalka-8SXNO8-AL-KO.jpg

Ali seger obroči, nikjer nisem videl da bi prodajali take čepe/pine z zarezo določenih dimenzij?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

You..

Mene pa zanima ce kdo ve,kolesni lezaji pri motorju..kako ves kdaj so "hin"?!ali ravno tako tuli kot pri avtu ali so kaki drugacni znaki?!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, dAlencc87 said:

You..

Mene pa zanima ce kdo ve,kolesni lezaji pri motorju..kako ves kdaj so "hin"?!ali ravno tako tuli kot pri avtu ali so kaki drugacni znaki?!

Lp

Jaz sem na Kawlnu obcutil zracnost v lezaju ko sem odmontiral platisce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zok pravi:

Jaz sem na Kawlnu obcutil zracnost v lezaju ko sem odmontiral platisce...

Aha..sej drugac vrjetno pa sploh ne mors vedet..ok tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Moj, R 1150 rt močno smrdi po bencinu,sploh ko je v garaži se vonj močno opazi.Na tujih forumih omenjajo hitre spojke za gorivo.Sem snel desno stran plastike in pogledal,pa ni opaziti da katera spušča.Pokrov rezervoarja je dobro zaprt.Prosim,če kdo o tem kaj ve,ne bi rad da mi motor plane ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni bmw-ji so imeli tovatniško napako na materialu pri vlivnem nastavku na tanku..poglej malo vpoklice..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ni videti,da bi kaj spuščalo ali teklo.No, upam da je iz oddušnika..      

thumper....kaj bi to bilo glede vlivnega nastavka ?   ne najdem nič na netu o tem..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, goldmax pravi:

Nikjer ni videti,da bi kaj spuščalo ali teklo.No, upam da je iz oddušnika..      

thumper....kaj bi to bilo glede vlivnega nastavka ?   ne najdem nič na netu o tem..

lp

Tukaj na forumu pri bemflah poglej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sorry, ker bom uletel  mim debate...a mogoč kdo pozna ali ve za kakšnega dobrega majstra/firmo, ki bi znal strokovno poravnat tole felgno, če ni preveč udarjena :huh: Prilagam slikco za boljšo predstavo.

Hvala.

IMG_20180515_195346.jpg

IMG_20180515_195400.jpg

IMG_20180515_195411.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, wabb pravi:

Sorry, ker bom uletel  mim debate...a mogoč kdo pozna ali ve za kakšnega dobrega majstra/firmo, ki bi znal strokovno poravnat tole felgno, če ni preveč udarjena :huh: Prilagam slikco za boljšo predstavo.

Hvala.

IMG_20180515_195346.jpg

IMG_20180515_195400.jpg

IMG_20180515_195411.jpg

vprašaj tu 

http://www.jerman-motocenter.si/varjenje-platisca

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sesir pravi:

V bistvu sem podrl "logiko" variomata...Ker z 4 valjčki ima najboljše pospeške in gre najbolj po ravnini....kako gre po hribu navzdol me ne gane...

Zdaj not 5.3*2+6.8*2 =24.2g

Če pa not 5.3 *6= 31.8g 

Pa gre z 4 valjčki vsaj normalno v štartu in končna okoli 20% višja....

V resnici mi ni pomembno kak gre saj se peljem le v trgovino in še to redko(letos enkrat)se pa zelo rad igram z 2t mašinami....vse vključno z orodjem 2t hočem,da imam super nastavljeno...

Po mojem igranju prišu do čudnih zaključkov oz rezultatov....pa sem si ogledoval filme o variomatih in valjčkih a ne najdem kretena kot sem sam,da bi sploh poizkusil kaj takega...

Nimam več različnih tež,da še več sprobal in mislim,da tudi ne bom saj je super šel le z 4 valjčki...če bi probal kaj bi sprobal še 2 valjčka 4.5g in dva dr.pulley 6.5g...po mojih dosedanjih rezultatih predvidevam,da bi bila taka kombinacija najboljše...

 

pred 9 urami, Zok pravi:

Je skuter kaj predelan?

Na sihtu sem obnavljal eno Habano (vse original), pa sem notri porinil prav tako 5,3 g valjcke, pa je lastnik rekel, da ne vlece prav impresivno...

gospoda, za skuterje se pogovarjajte tule:

https://motosvet.com/tabla/forum/49-maxiscooterji-predelave-vzdževanje-popravila-in-okvare/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!