Skoči na vsebino

Sam svoj mehanik - vse mogoče okoli šraufanja


HHV

Priporočene objave

12 hours ago, XTR said:

Zakaj? Kakšne so sploh tvoje želje?  Pridobiti na zvoku in hkrati biti "legalen", ker imaš vstavljen dušilec? 

Mrežco na kraju tako si legalen

Mreža.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, DAMI34 said:

js mam rat lukne, večje kot so, bolj tuli :P

V tvojem primeru bi jaz samo skrajšal dušilec, pa ne preveč, ker po nekaj urah bo prijetno glasen ror postal neprijetno moteč.

 

Tako imam sedaj ne preveč skrajšan ravno prav,sam še:hmm:JAME  bom naredu.(post zgora)j

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, spasku said:

Mrežco na kraju tako si legalen

Mreža.jpg

To je za izdelavo zajčnikov ?... pozabi na to. Modrih to ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, spasku pravi:

Mrežco na kraju tako si legalen

Mreža.jpg

... to si vidu na MGP na koncu lonca.

To imajo zato, da recimo Markez ne more Rossiju zatlačit banane v avspuh..... druge funkcije ta mrežica nima....   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

...... druge funkcije ta mrežica nima....   :P

 

Eh...pojma ne veš....če si pol legalen...:naughty:

@spasku a to je pol kot homologacija?:panic:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Zivnorc said:

... to si vidu na MGP na koncu lonca.

To imajo zato, da recimo Markez ne more Rossiju zatlačit banane v avspuh..... druge funkcije ta mrežica nima....   :P

 

Funkcija mrežice da zaustavi palčko če jo policaj zatlači tja noter  v It  prakticirali

33 minutes ago, sesir said:

Eh...pojma ne veš....če si pol legalen...:naughty:

@spasku a to je pol kot homologacija?:panic:

Yes neke vrste osebna homolo...auspuh ima še svojo  oem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, spasku pravi:

Funkcija mrežice da zaustavi palčko če jo policaj zatlači tja noter  v It  prakticirali

Yes neke vrste osebna homolo...auspuh ima še svojo  oem

Kako palčko bi kam tlaču?( ni to centralna peč,kjer se v izpuho meri zgorevanje)

 Veš meni so v Avstriji ze merili glasnost....in tista palcka je le zato,da dB merijo na 1meter,stran od izpuha...

Res si za smehe...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, spasku pravi:

Funkcija mrežice da zaustavi palčko če jo policaj zatlači tja noter  v It  prakticirali

Yes neke vrste osebna homolo...auspuh ima še svojo  oem

... če ne moreš palčke v avspuh.... boš dobu prst v rit... od homopolcaja....   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vem kak merijo Db ne govorim o tem govorim o palčki- leseni plastični al karkoli je že imel roki se ne spomin ker je že davno nazaj v zadnjih letih pa mi niso nič merili sreča pač. Imam pa 3 sveže od lani kazeske Postojna :DV nobenem primeru pa ne seka kot Harleji na facker see stisne gumb in se pelje mimo poli... kakor da ima apn 4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, spasku pravi:

Ma vem kak merijo Db ne govorim o tem govorim o palčki- leseni plastični al karkoli je že imel roki se ne spomin ker je že davno nazaj v zadnjih letih pa mi niso nič merili sreča pač. Imam pa 3 sveže od lani kazeske Postojna :D 4

Ja...ta palcka je dolga 1m in na enmu koncu dB meter drugega nasloni na izzhod izpuha....

Boruttova sola...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, spasku pravi:

Ma vem kak merijo Db ne govorim o tem govorim o palčki- leseni plastični al karkoli je že imel roki se ne spomin ker je že davno nazaj v zadnjih letih pa mi niso nič merili sreča pač. Imam pa 3 sveže od lani kazeske Postojna :DV nobenem primeru pa ne seka kot Harleji na facker see stisne gumb in se pelje mimo poli... kakor da ima apn 4

1m stran merijo pod kotom 90 stopinj. Mrežica ne igra bistvene vloge, kot so ti zapisali. DB killer more od določena leta (2016 ne me prijet za besedo) biti neodstranljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabil bi eno pomoc... namrec imam tako vzigalno tuljavo... ki ima dva kabla ki gresta v konektor in v masino..... + en kabel je na masi okvirja oz na vijaku za pritrditev tuljave, ( ga ni na sliki)

s-l225.jpg.5b421e2c4e947872208c7c6f8987acd9.jpg

in sedaj imam novo ki naj bi pasala na motor... pa izgleda tako...in ima en priklop.... torej kam priklopit kaj?

s-l500.jpg.62a47c89d61cb398214aa432bd85f893.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa ravno obraten "problem". 

Izpuh je homologiran, vpisan v karton. 

Na tehničnih so mi izmerili 82 db. Rad bi ga pa utišal. Na motorju je samo zato, ker mi je originalen obupno grd. Verjetno rabim nov dušilec? Da bi sam malo došvasal, predelal... Ne bo vredu?

Koliko pa je meja db v A? Isto kot pri nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, skalar36 pravi:

 

Koliko pa je meja db v A? Isto kot pri nas?

...po moje da ti lahko namerijo toliko, kot imaš napisano na ploščici na okvirju motorja.

...to je sicer moja domneva.... lahko da je drugače.

 

Ravno včeraj sem gledal to ploščico in piše na njej 92dB pri 6.000 1/min.

 

Drugače pa se (se mi zdi) dobi cevne katalizatorje, ki ga vstaviš v cev pred izpuhom (če imaš odstranjen originalni katalizator). Bi znalo kar precej utišati izpuh.

Včeraj sem demontiral izpuh s svojega motorja, da ga napolnim z novo volno... pa študiram, če bi tudi sam dal not ta katalizator. Se moram še pozanimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na okvirju piše 86 db. Imam meritev kjer so mi izmerili 82 db. Se pravi, da sem legalen. Katalizator je tudi gor.

Pomoje je edina možnost dušilec. Zdej to ne vem... verjeto je to treba narediti bolj strokovno. Ne kar mal "na prbližno"?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

Na okvirju piše 86 db. Imam meritev kjer so mi izmerili 82 db. Se pravi, da sem legalen. Katalizator je tudi gor.

Pomoje je edina možnost dušilec. Zdej to ne vem... verjeto je to treba narediti bolj strokovno. Ne kar mal "na prbližno"?

... :hmm:

.. to se pravi, da si kar precej na "varni " strani ...oz. legalen.

 

..kupi si čepke za ušesa....  ali pa predelaj motor na elektromotor...      :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Rogerg pravi:

rabil bi eno pomoc... namrec imam tako vzigalno tuljavo... ki ima dva kabla ki gresta v konektor in v masino..... + en kabel je na masi okvirja oz na vijaku za pritrditev tuljave, ( ga ni na sliki)

s-l225.jpg.5b421e2c4e947872208c7c6f8987acd9.jpg

in sedaj imam novo ki naj bi pasala na motor... pa izgleda tako...in ima en priklop.... torej kam priklopit kaj?

s-l500.jpg.62a47c89d61cb398214aa432bd85f893.jpg

Nisem nek strokovnjak za elektriko, ampak po moji logiki so "namesto" črne žice za ozemljitev sedaj pritrditveni vijaki, na konektor pa priklopiš napajanje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, franc pravi:

Nisem nek strokovnjak za elektriko, ampak po moji logiki so "namesto" črne žice za ozemljitev sedaj pritrditveni vijaki, na konektor pa priklopiš napajanje.

lp

 

IMG_20190207_095556.jpg

IMG_20190207_095601.jpg

IMG_20190207_095615.jpg

stara tuljava je taka ... 

IMG_20190207_095748.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že rekel ugibam. Ta "pecelj" iz tuljave privij na okvir (masa) , če to ni to presega moje znanje (nekaj podobnega sem enkrat "ustvarjal" na kosilnici) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!