Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

Nj se Američani ne zajebavajo preveč z raketami ... so hoteli pokazat Severni Koreji, da majo oni tud in skoraj svoje pobili :dry: 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Kolkor sem bral, te cevi potapljajo v morje, zavarijo in izcrpajo vodo....ne vem.  

Kot kaže se varijo na barki in polagajo kot cev.

 

 

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Kugelschreiber pravi:

meni samo ni jasno, da se nihče ne izjasni. Ne verjamem, da Rusi kaj manj nadzirajo situacijo kot zahod, pa tudi Putin ni pokazal absolutno ničesar....

Tudi to drži....je pa vprašanje, če bi karkoli pokazal ali bi kdo verjel. Sem pa ugotovil, da uporaba VPNja in pa uporaba drugega iskalnika kot google dela čudeže pri prikazovanju novic....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, ftp pravi:

Kot kaže se varijo na barki in polagajo kot cev.

 

 

... jaz bi tudi rekel, da je tako....

...ker po moje so to specialni materiali, ki se jih lahko vari samo na suho. Saj se da pod vodo tudi suho variti v komorah... samo do katere globine je to še izvedljivo, pa ne bi vedel....

...  mokro varjenje pa mislim da se uporablja samo za kaka nezahtevna popravila ali montažna dela podvodnih konstrukcij, ne pa opreme pod visokim tlakom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ftp pravi:

Kot kaže se varijo na barki in polagajo kot cev.

 

 

isti sistem imajo vsi. Vodo še vedno ni problem izčrpat. Tudi zadeve popravljat. Tam pa tam umre kak globokomorski potapljač. 

pred eno uro, Markisan pravi:

Tudi to drži....je pa vprašanje, če bi karkoli pokazal ali bi kdo verjel. Sem pa ugotovil, da uporaba VPNja in pa uporaba drugega iskalnika kot google dela čudeže pri prikazovanju novic....

Ruskih ne vidiš, pa Severnokorejskih tut ne, kljub spremembi VPNja, bo treba kar na "dark web"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

isti sistem imajo vsi. Vodo še vedno ni problem izčrpat. Tudi zadeve popravljat. Tam pa tam umre kak globokomorski potapljač. 

Ruskih ne vidiš, pa Severnokorejskih tut ne, kljub spremembi VPNja, bo treba kar na "dark web"

Ruske komot vidiš z VPN jem... celo njihova uradna RT preko njihove telefonske aplikacije dela normalno brez VPN.... samo računalnik ti pa ne odpre strani. Severna koreja pa nima novic ...tam samo Kim govori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

... jaz bi tudi rekel, da je tako....

...ker po moje so to specialni materiali, ki se jih lahko vari samo na suho. Saj se da pod vodo tudi suho variti v komorah... samo do katere globine je to še izvedljivo, pa ne bi vedel....

...  mokro varjenje pa mislim da se uporablja samo za kaka nezahtevna popravila ali montažna dela podvodnih konstrukcij, ne pa opreme pod visokim tlakom...

kar jaz vem, vsaj kar sem gledal film po resničnih dogodkih, ko je odtrgala nevihta ladjo, ki skrbi za potapljače (največja katastrofa v severnem morju) ja, je možno.

pred 12 minutami, Markisan pravi:

Ruske komot vidiš z VPN jem... celo njihova uradna RT preko njihove telefonske aplikacije dela normalno brez VPN.... samo računalnik ti pa ne odpre strani. Severna koreja pa nima novic ...tam samo Kim govori.

torej ne vidiš nič :P

 

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/633409f331e6c/analitik-napad-na-plinovod-pomeni-da-je-vojna-dosegla-baltik

korist imajo itak vsi, razen EU. Ampak slej ko prej bo tut EU preživela brez plina :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič je po tv en razlagal, da morajo cev dvigniti na suho. To naj bi bile dve cevi debeline sten 4 cm v železobetonskem ovoju. Popravilo je možno, je pa izjemno drago. Kakorkoli že, bo te stroške pokril "končni uporabnik" .

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Cukrarna, nocoj ob 19h. O vojni v Ukrajini se bosta pogovarjala Slavoj Žižek & Ervin Hladnik Milharčič.

Bomo zvedli kaj pomeni vojna v Ukrajini s filozofskega stališča 😂

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma na 70-90m ne bo umrl noben globokomorski potaplač. Alenka Artnik gre na 70 u kopalkah. Oblečen s flašami in svincem sem bil nekajkrat na 50…..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo to niti približno ni isto (na vdih ali na jeklenke/cev) . Pa mislim, da ne obstaja tehnologija s katero bi "na roke" varili 4 cm debele cevi (poškodovane v eksploziji) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... lahko rečem, da se spoznam na (suho) varjenje, se ukvarjam s tem v službi... visokotlačna oprema... in vem kaj pomeni varjenje zahtevnih materialov za opremo pod tlakom.

 

Ne vem, kak material se uporablja za plinovode, verjetno ni čisto navadno konstrukcijsko, nelegirano ali malo legirano jeklo, ampak legirano...in tu potem ni samo varjenje, kot za enostavne materiale. Potrebna je priprava zvarnega mesta...pred varjenjem predgrevanje materiala, po varjenju žarjenje za odpravo napetosti in da se dobi ustrezno trdoto materiala...itd..itd.. poleg tega prisotnost vode ali vlage povzroča prisotnost zaostalega vodika v zvaru, ki povzroča krhki lom...itd..itd.

..se ponavljam... ne poznam tehnologije za plinovode, so pa osnove verjetno iste ali zelo podobne, kot recimo za parovode...

... skoraj zagotovo se te cevi vari robotsko + vsa predpriprava - struženje zvarnih robov in termične obdelave zvarov se lahko opravlja le na suhem, na tisti ladji polagalki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Frenk 67 pravi:

Bomo zvedli kaj pomeni vojna v Ukrajini s filozofskega stališča 😂

Tavelik prostor v pritličju, namenjen dogodkom in prireditvam, je bil nabito poln. Naabiitoo. Pa v večini sami mladi.... 👍 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na Strojni Fakulteti diplomiral iz varjenja in lahko samo rečem, da nimam blage veze o varjenju.  😂

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

Jaz sem na Strojni Fakulteti diplomiral iz varjenja in lahko samo rečem, da nimam blage veze o varjenju.  😂

 

diplomirani varjenec si  😮

še vedno mislim, da imajo američani prste vmes pri teh ceveh ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kugelschreiber pravi:

 Oblečen s flašami in svincem sem bil nekajkrat na 50…..

Teran? Malvazija? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, skalar36 said:

Teran? Malvazija? 

Ne ne. Penina, de je ne raznese kr tako....Sepa diver. Nek u stilu Mitask....samo tapomembne zadeve so ble Scubapro. To je pa skor Continental hehe. 

 

Ps:potaplaški inštruktorji so ratali penasti če je kdo rekel bombolo :D jeklenka tud ni bla zaželjena. Ker jeklenka je za u kuhno. Flaša je blo odobreno, pa sm se navadil zadevi rečt flaša.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm....

"Nemški gospodarski minister Robert Habeck je - potem ko se je Nemčija uradno odpovedala ruskemu plinu in za reševanje gospodarstva pred kolapsom ter gretje državljanov začela uvažati utekočinjenega (LNG) od kavbojev in Kitajcev - včeraj v Berlinu postokal :

"Nekatere države, celo prijateljske, zahtevajo astronomske cene za LNG. ZDA so se obrnile proti nam, ko je cena nafte eksplodirala. To je problem. Pozivam Evropsko komisijo, da se pogovori s temi državami. Mislim, da bi bila takšna solidarnost koristna tudi zaradi amortizacije cen plina"......
zdaj Nemčija, pa tudi druge članice EU, za dostavo plina s tankerjem, katerega kavboji in kitajci v dobršni meri uvažajo iz Rusije in praktično le posredniško preusmerijo v EU, plačevati kar 400% oz. 150 milijonov € več za posamezen tanker......saj ne, da eni nismo na ta moment opozarjali že pred meseci, ko se je začelo nabijanje brezpogojne solidarnostne pomoči Ukrajini in uvajanju paketnih sankcij Rusiji......
na stokanje nemškega gospodarskega ministra - ki sicer ne dvomi več, da bo nemško gospodarstvo zaradi nevzdržnih cen energentov naslednje leto kolapsiralo in bodo posledično po EU leteli milijoni odpovedi služb, Slovenija pa itak faše takoj pljučnico, ko se Nemčija prehladi - so se le nekaj ur kasneje odzvali tudi naftni mogotci......
članice OPEC in Rusije so namreč sporočile, da so sprejele odločitev, po kateri bod z novembrom znižale črpanja nafte za 2 milijona sodčkov dnevno.....kar je zelo dosti in seveda napoved ponovnega dviga cen......
dodatna panika tako ni zavladala le v Nemčiji in EU članicah, razen Madžarske, ampak tudi v kavbojlendu, kjer so letos že krepko iztrošili državne rezerve, katere morajo napolniti, obenem pa poskuša kavbojev đo biden pred prihajajočimi volitvami za Kongres znižati cene pogonskih goriv, da bi demokrati ugodneje zvozili volitve.....in zato je bidnov odziv na to nižanje črpanja nafte z izjavami "neprijateljsko dejanje" in "popolna katastrofa" povsem pričakovan......
medtem pa EU komisarka von der Lajna še kar nabija, da se morajo članice EU brezpogojno žrtvovati za Ukrajino in da bo s svojimi komisarji in voditelji članic itak uvedla cenovno kapico na nafto in plin, s čimer bi proizvajalcem in prodajalcem teh energetov sama določala najvišjo prodajno ceno.....v praksi to pomeni, da gre državljan na benzinsko tankat in potem reče benzinajotu, da mu bo za liter goriva namesto 1,6 € plačal le 0,50 €, ker se je pač tako odločil.....in enako za plin, elektriko, življenske potrebščine....ajde, začnimo....."
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Von der Leyen-ova, je malo izgubila kompas. Kura zmešana pri 30k€ + na mesec malo nima občutka kaj to pomeni za "navadne" državljane.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4.55 dalje

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, lego kocke :P

 

definitivno mi je pa jasno, da so že ob gradnji mislili tudi na popravila (tako ali drugače)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!