Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

17 hours ago, skalar36 said:

Premier Janez Janša se je danes ob prihodu na neformalni vrh EU v Versaillesu zavzel za čimprejšnjo izključitev ruskih energentov iz EU. Slovenija po njegovih besedah zagovarja zavezo, da se to stori čim prej, saj da je govoriti o tem, da se bo to zgodilo čez deset let, žalitev za tiste, ki umirajo v vojni.

 

Razmišljam kakšen kolo kupit. BMX al poni?

Poni? Ne morš s komi kože, a? Ponija bi mel on.  Paradni produkt komunistične golazni. Še predlani je bil Rog poln parazitov in potencialnih samomorilskih bombašev.  Da te ni sram.  

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kok je ob petkih težko kolesat med tako množico ljudi!? Morš met neki bl agilnega.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ma naše rezilo prav v točki kjer pravi, da je Ruska vojska precenjena, pa da ima probleme že sedaj osvojit ozemlja itd..saj je dovolj strokovnjakov to povedalo. Tu se pa vse konča.

Se strinjam, da amer nima niti najmanjše želje in volje kakorkol reševat krizo, le lastni žep čimbolje napolnit. Pa tudi sem mnenja, da se še vedno boji Putina.

Ne rabiš met 120 jedrskih konic, za grozit drugim, dovolj je ena, pa norc z rdečim gumbom.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa mislim, da se blejdi moti, kot v vsaki stvari. Če bi rusi hotli, bi bila Ukrajina že zravnana. Dvomim, da so tok glupi, da bi Amerom kazali svoje taktike, ter orožje katero imajo. Ukrajina je samo "žrtveno jagnje" Amerov, da malo ocenijo situacijo. 

Sej vidiš, so lepo Zelenskega hajpal naj se jim pridruži. Sedaj ko ima pa sranje, so mu obrnili hrbet. In uvajajo sankcije, ki bodo gospodarsko pokopale Evropo in Rusijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi namensko čakajo, pa se jim ne mudi v Kijev, da bi Zelenskega odstavili? :P

Zgleda, da majo čas mal počivat po poti a ne :D

Amer se Rusije boji sem povedal, amer se ne bo mešal, mu ni v interesu. 

 

ps. spomni se posnetkov ruskih jedrskih podmornic, kako gnijejo, ker ni denarja za vzdrževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Se pravi namensko čakajo, pa se jim ne mudi v Kijev, da bi Zelenskega odstavili? :P

Zgleda, da majo čas mal počivat po poti a ne :D

Amer se Rusije boji sem povedal, amer se ne bo mešal, mu ni v interesu. 

Pojma nimam, tko kt ti, pa cel motosvet skupaj, kaj kako, zakaj. Verjamem pa, da so rusi zelo močna vojaška sila, katero ni za podcenjevat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

Pojma nimam, tko kt ti, pa cel motosvet skupaj, kaj kako, zakaj. Verjamem pa, da so rusi zelo močna vojaška sila, katero ni za podcenjevat.

sej jugo vojska je bla tut močna sila---ma slabo vzdrževana. Sicer pa tega nisem jaz izzumil, ampak sem kar nekaj vojaških analitikov poslušal, ki so mel tako mnenje. Sem pa tudi dodal, dovolj je en osu en rdeč gumb pa ena atomska bomba.

Greva na moralo...ne vem kok visoke morale tut nima vojska, če se jo sili drugam. 

Ne verjamem pa da namensko mečkajo in držijo Zelenskega na oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sej jugo vojska je bla tut močna sila---ma slabo vzdrževana. Sicer pa tega nisem jaz izzumil, ampak sem kar nekaj 1. vojaških analitikov poslušal, ki so mel tako mnenje. Sem pa tudi dodal, dovolj je en osu en rdeč gumb pa ena atomska bomba.

2.Greva na moralo...ne vem kok visoke morale tut nima vojska, če se jo sili drugam. 

Ne verjamem pa da namensko mečkajo in držijo Zelenskega na oblasti.

1: Ah, strokovnjaki :yawn:

2. Celmu svetu se je zmešal. Morale že dolgo ni več. Virus se imenuje pohlep. In nihče ni imun.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

1: Ah, strokovnjaki :yawn:

2. Celmu svetu se je zmešal. Morale že dolgo ni več. Virus se imenuje pohlep. In nihče ni imun.

1. ja eni in drugi so...odvisno katerim verjameš. Če se ne motim je Hruščov dobro preplašil amerikance, ko je rekel da ma 200 jedrskih raket. Pol pa priznal mel smo dve, ma kaj ameri vedo. Je bil dober dokumentarc o hladni vojni. Pa takrat je bila rusija huda velesila, potem je pa je prišel razpad SZ, pa ni blo več držav ki bi jih molzli, notranji boji mal denarja in zadeve propadajo. 

Če se je koga za bat je Kitajska in pa Sev. koreja.

2. govorim o morali vojske, ki vrši agresijo. Običajno je nižja od morale vojske, ki se brani. Ni to bitka za Stalingrad. Slovani kot narod pa nismo ravno osvajalsko nastrojeni. Smo bolj obrambeno.

Se pa strinjam, da greš v ekpanzijo na drugo državo je pohlep. Kaj navadnemu Rusu pomeni, če dobijo del ali celo Ukrajino? Nič. Pomeni samo tistim, ki že majo polne riti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, skalaprava said:

Poizkušaj enkrat za spremembo razmišljati malo brez tvojih pretiranih "patriotskih" emocij in poveličevanja tvojega plešastega idola, ker takrat bi se morebiti vprašal, zakaj niso amerikanci razbili te Ruse že takrat, ko je razpadla SSSR, ko so bili itak povsem na tleh?

Ali ti resno misliš, da je Ameriki v interesu, da Ruse vojaško porazi in in da ima Rusija  potem najbolj demokratično vodstvo, kjer se vsi držijo za rokice in pojejo slovanske pesmice o prijateljstvu z gringosi?

Hja, kaj pa še, to bi bilo zelo slabo za vojaško industrijo, ki temelji na stalni konfrontaciji oz. potencialni vojaški grožnji, ker potem bi Amerikanci težko opravičevali vsako leto 600+ milijardni letni proračun, če ne bi bilo na drugi strani grdega in nevarnega Putina, pred katerim se je potrebno braniti! Zato ti zagotavljam, da že zaradi tega do takšne konfrontacije v takšni obliki nikoli ne bo prišlo, pa četudi bi zahod morda celo lahko zmagal - Its not good for business na dolgi rok, kapiš?

Tudi Sadama Huseina niso odstranili po prvi zalivski vojni, pa bi ga lahko.....so ga raje pustili in potem pokoristili še enkrat za drugo zalivsko vojno zaradi neobstoječega "kemičnega orožja"! kaj je boljše od enega biznisa? Ja...dva biznisa!

Pa boš rekel, da saj imajo lahko samo "zlobno" Kitajsko za velikega sovražnika....

Nope, ne bo ok, Kitajska je namreč predaleč stran od EU in potem odpade izgovor, da imajo gringosi še naprej nameščene svoje vojake po celi Evropi, pa tudi Nemčija in ostale evropske države potem nebi bile več pripravljene investirati vsako leto na desetine milijard $ za oborožitev zaradi potencialne nevarnosti pred Rusijo! Zato bosta ostala tako RUS kot CHN in Severna Koreja, Iran,....ker je to vedno dobro orodje za reševanje dolarja, ko je to potrebno in zdaj po koroni je bilo zelo potrebno, ne si delati utvar! 

Kar se pa puklastega Grosupeljčana tiče.....JJ se sedaj ven meče predvsem iz dveh razlogov: prvič za domače potrebe pred volitvami kot velik in močan vojaški lider, ki nas bo obranil lastnoročno pred Rusi :lol1:, ker če njega ne volimo, imamo jutri ruske tanke v LJ! Drugič pa se sedaj tam med ostalimi voditelji lahko kurči in ven meče, kar kao on je pa bil v vojni in zato tudi vseskozi neke paralele vleče iz tistih časov, ker o ekonomij in energetiki pač kaj dosti lapati ne more, o vojaških zadevah pa lahko, saj se na orožarske posle še kako dobro spozna, saj je to tudi njegov prvi hobi (še svojemu sinu kupuje plastične brzostrelke, s katerimi se potem igra in slika Božo Dimnik, ko je le na "naključnem" obisku pri njemu, kakopak....:SS)

Skratka, morda je JJ Bruslju ponudil celo kake svoje veze , ki jih je stkal še v času, ko je sam trgoval z orožjem :photo:

Vsekakor pa sem prepričan, da so podjetja, kot so Krka in ostala podjetja, ki uspešno poslujejo na ruskem trgu, sigurno "navdušeni" nad trenutnimi izpadi JJ-a....NOT

Veš, enkrat se bo vojna končala in takrat bodo z rusi spet vsi poslovali od Nemcev do Američanov, pa če bo to tebi všeč ali ne! Samo nas tam očitno nekaj časa ne bo....ampak saj ti boš sigurno z veseljem malo stisnil, pa boš svojega Kawasaki-ja peš po dvorišču porival No, jaz pa nisem pripravljen na to zaradi puklastega!

Peace, ljubav, bok! :winkiss:

Troll got to you.  Do not feed the troll. Troll the troll. Howg! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, skalar36 pravi:

Jest pa mislim, da se blejdi moti, kot v vsaki stvari. Če bi rusi hotli, bi bila Ukrajina že zravnana. Dvomim, da so tok glupi, da bi Amerom kazali svoje taktike, ter orožje katero imajo. Ukrajina je samo "žrtveno jagnje" Amerov, da malo ocenijo situacijo. 

Sej vidiš, so lepo Zelenskega hajpal naj se jim pridruži. Sedaj ko ima pa sranje, so mu obrnili hrbet. In uvajajo sankcije, ki bodo gospodarsko pokopale Evropo in Rusijo.

Putina in njegovo vojsko ni za podcenjevati.

On je vojak, agent KGB, izreden strateg in zelo močan domoljub. 

Njegova vojska pa izvrstno izurjena, na strog način. Oni motiviranosti ne potrebujejo, ker so vzgojeni s šibo. Tu je to edina motivacija in morala!

Katerikoli vojni analitiki lahko sedaj samo tekmujejo, kateri bo izjavil večjo nebulozo.

Konvoj, ki stoji? Malo morgen! Kaj kdo slučajno misli, da niso vedeli, koliko goriva potrebujejo, da prepeljejo določeno razdaljo, z vsem možnimi zastoji in zapleti?

Samo Potrč, ki je sedaj postal vojaški strateg, lahko izjavi, da jim je logistika odpovedala 🤣🤣🤣.

Po moje, je ta operacija več kot dobro načrtovana, izid je že znan, le življenja civilistov je škoda.

Zelenski pa je ena navadna lutkica za bal, ki misli, da bo prav on zaslužen za vstop Ukrajine v EU.

Ukrajina bo EU še dolgo samo sanjala! Lepo je na varnem spektakularno ploskati človeku, ki samo zaradi svojega ega, svoje državljane spravlja v smrt, dovoljuje rušenje svoje dežele, poleg tega pa še zahteva posredovanje NATA.

Človeček, zbudi se! Premeščen boš, takoj, ko bo to mogoče!

Ko se bo ta vojna končala, bo Ukrajina pahnjena za najmanj 50 let nazaj, take pa EU ne potrebuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, DAMI34 said:

Če se je koga za bat je Kitajska in pa Sev. koreja.

Kitajske se ni za bat. Severna Koreja tudi ne vem, ce ima bilokaj zares uporabnega.

Za bati se je Putina in Putina samega. Ne njegove vojske - samo Putina in tistih dveh, treh jedrskih konic, ki so se uporabne.

2 hours ago, KARMEN1 said:

Putina in njegovo vojsko ni za podcenjevati.

On je vojak, agent KGB, izreden strateg in zelo močan domoljub. 

Njegova vojska pa izvrstno izurjena, na strog način. Oni motiviranosti ne potrebujejo, ker so vzgojeni s šibo. Tu je to edina motivacija in morala!

Katerikoli vojni analitiki lahko sedaj samo tekmujejo, kateri bo izjavil večjo nebulozo.

Konvoj, ki stoji? Malo morgen! Kaj kdo slučajno misli, da niso vedeli, koliko goriva potrebujejo, da prepeljejo določeno razdaljo, z vsem možnimi zastoji in zapleti?

Samo Potrč, ki je sedaj postal vojaški strateg, lahko izjavi, da jim je logistika odpovedala 🤣🤣🤣.

Po moje, je ta operacija več kot dobro načrtovana, izid je že znan, le življenja civilistov je škoda.

Zelenski pa je ena navadna lutkica za bal, ki misli, da bo prav on zaslužen za vstop Ukrajine v EU.

Ukrajina bo EU še dolgo samo sanjala! Lepo je na varnem spektakularno ploskati človeku, ki samo zaradi svojega ega, svoje državljane spravlja v smrt, dovoljuje rušenje svoje dežele, poleg tega pa še zahteva posredovanje NATA.

Človeček, zbudi se! Premeščen boš, takoj, ko bo to mogoče!

Ko se bo ta vojna končala, bo Ukrajina pahnjena za najmanj 50 let nazaj, take pa EU ne potrebuje!

S temle se niti priblizno ne strinjam. Putin je ranjena zver. Njegova vojska niti priblizno ne kaze tistega, za kar se predstavlja. Motivacije verjemi, da nimajo - siba gor ali dol. Ni tezava da niso vedeli koliko goriva potrebujejo, naredili so nekaj takticnih napak, recimo gorivo postavili med prve enote konvoja - zraketiras nekaj tovornjakov na zacetku, pa konvoj nadaljuje brez njih... ...kaj pa potem? Glede na stanje v Ruski vojski me ne bi cutilo, ce bi Putin imel v rokah neresnicne podatke o dejanskem stanju...

Tudi Ukrajinci niso v roznatem stanju - vidi se, da se vedno Rusi pocasi napredujejo - sicer pocasi, a napredujejo. Rusi so pa zmedeni, brez informacij, brez logistike, zgubljeni in demoralizirani. Recimo tale video ce si pogledas recimo od 2:00, predvsem pa od 3:00 naprej; takoj par dni po zacetku vojne sem nekje zasledil, da je njihov ultra sofisticiran in izjemno drag sistem za enkriptano komunikacijo popolnoma odpovedal, glede na tele zadeve pa to ocitno drzi:

 

No pa spet - ce je tako lepo v Rusiji...

Pa da ne bo pomote - nocem podcenjevat ruske vojske. Tudi NATO je glede na dogodek v Zagrebu (in nad Madzarsko) ocitno zelo zelo pomanjkljiv. Sploh glede na to, da je vse kao na visoki stopnji pripravljenosti.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje nima cene, zato se slovenska vlada zavzema za takojšen embargo na uvoz ruskih energentov, je povedal minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. Slovenija bo zmogla, še pravi minister, čeprav kar 90 odstotkov nafte uvozimo prav iz Rusije.

 

Zmogli bomo, za šalo. Sam službene avte nam naj dajo. Pa korona dodatke in še dnevnice, ter plačane potne stroške, pa bomo zmogli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končni rezultat voje bo:

- Večno razdeljena ukrajina kjer bo določen del surovin pobrala USA , drugi del rusija, kaotično stanje bo ustrezalo obema. Isti recept kot sirija, libija, irak,.... EU bo samo kupec

- Ukrajini bo poligon za proxi vojno, pahnjena 20 let nazaj

- EU ne bo vedela kam nastavit rit. Dobili bomo še bolj cenzurirane medije in enosmerno propagando, promoviral se bo enotni odziv EU in ideje po skupni vojski, vladi, zdravstvu, nadzoru financ itd.

- Septembra dobimo nazaj kovid. Tako kot smo zdaj vsi pozabili na njega, tako bomo pozabili na vojno (enako smo pozabli na vojno v siriji, afganistanu itd.... ko mediji obrnejo ploščo vsi sledimo) in se nazaj spomnili na kovid. 24h in podobni nam bo diktiral lajf.

.....

Ravno ko sem napisal zgornje sem odprl delo.si in prebral sledeče: "Neuradni vrh EU, ki je potekal v razkošju versajske palače, je bil kljub velikim besedam po dosežkih kvečjemu zmerno uspešen. Države članice imajo različna stališča o embargu na uvoz ruske energije in prihodnji poti Ukrajine v smeri EU. Jasne perspektiva, da bi v prihodnosti postala članica, nima. So pa se voditelji z versajsko deklaracijo zavezali krepitvi suverenosti EU na področju obrambe, energetike in gospodarstva."

Popravljeno . Popravil Markisan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozivajo, naj varčujemo z energenti.

Niti pod razno!

Trošila bom, kot do sedaj, dokler ne bo vsega zmanjkalo. Potem bomo itak vsi v istem 💩.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Pozivajo, naj varčujemo z energenti.

Niti pod razno!

Trošila bom, kot do sedaj, dokler ne bo vsega zmanjkalo. Potem bomo itak vsi v istem 💩.

Troši mala, troši...itak je vse od Putina 🤣

pred eno uro, Markisan pravi:

Tale vojna je isto pranje možganov kot korona. 

No ...tale vojna je po marketingu podobna..po posledicah pa svetlobna leta hujša.

Trpijo nedolžni, otroci, ljudje ki so mirno živeli na svojih domovih pa jih svetovni morilec bombardira.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Pozivajo, naj varčujemo z energenti.

Niti pod razno!

Trošila bom, kot do sedaj, dokler ne bo vsega zmanjkalo. Potem bomo itak vsi v istem 💩.

Ujel sem,  da slovenija 90 posto vseh naftnih derivatov kupije v rusiji.  In naš PV si upa pljuvat in hujskat... E,  narode,  najebali smo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, BRANE pravi:

Ujel sem,  da slovenija 90 posto vseh naftnih derivatov kupije v rusiji.  In naš PV si upa pljuvat in hujskat... E,  narode,  najebali smo. 

Vatovec ma doma 300 litrški sod....tko da bomo iz tam tankal. Luka Mesečnik nas bo pa s kolesom vodu okol po kratkih opravilih.

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Troši mala, troši...itak je vse od Putina 🤣

No ...tale vojna je po marketingu podobna..po posledicah pa svetlobna leta hujša.

Trpijo nedolžni, otroci, ljudje ki so mirno živeli na svojih domovih pa jih svetovni morilec bombardira.

Se strinjam. Edino tole z "morilcem" si pa vzamem z rezervo ampak samo z vidika zgodovine (recmo od 2005 dalje), če pogledamo zakaj smo kjer smo. Če sosedovga besnega psa drezam bo slej ko prej ponoru. Drgač pa lepo ležka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!