Skoči na vsebino

Vojna v Ukrajini


smasher

Priporočene objave

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Tepec ti rusofilski. Pravilno je, da je bil Beograd bombardiran. Še premalo. . Zaslužili bi si, da so vam zravnali z zemljo vso infrastrukturo in še kaj več. 

Ne jemlji mojega teksta iz konteksta, ker to počnejo podleži. Sem obrazložil, zakaj sem to napisal. Ti podlež, pa poskušaš manipulirat vsebino drugega pisca. Čisto komijevska praksa podlega podtikanja in poskus manipulacije. Sram te bodi podlež manipulatorski!  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bladerunner pravi:

 ker ne premoreš niti osnovnega človeškega sočutja do drugih trpečih ljudi. Sram te bodi! 

 

 

pred 18 minutami, bladerunner pravi:

Pravilno je, da je bil Beograd bombardiran. Še premalo. Zaslužili bi si, da so vam zravnali z zemljo vso infrastrukturo in še kaj več. 

 

pred 53 minutami, bladerunner pravi:

 Toliko nebuloz, kot si jih ti spesnil na tem portalu, je neverjetno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Markisan pravi:

. Edino tole z "morilcem" si pa vzamem z rezervo ampak samo z vidika zgodovine 

ne vem kako ti vidiš zadeve, trenutno se vežem na naslov teme. Zame je nekdo, ki svoje čete pošlje bombardirat tujo državo svetovni morilec. nisem napisal, da je edini.

Ubiješ enega človeka si morilec.

Jih ubiješ 10 si serijski morilec.

Jih ubiješ 10000 si osvoboditelj

 

Nekak tako gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Markisan pravi:

Ni. Vojna je realna. Ljudje trpijo. Nerealna pa je enosmerna propaganda na podlagi katere si ustvarjamo sliko. Tukaj vlečem paralelo s korono.

še malo ekonomskega vidika https://www.zerohedge.com/geopolitical/rickards-sanctions-boomerang-putins-options

1. torej naši poročevalci, ki so tam zavajajo?

2. kdo je uvedel strogo cenzuro nad mediji? ukrajina al Rusija? Železna zavesa pa to, se še spomnite tovariši?

Nečemu je potrebno verjet, neke zaključke se iz množice podatkov (tudi fejkanih) da povleč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Markisan pravi:

Ja rusija je blokirala tuje medije, kaj pa v eu? A jih niso? Lahko beres recimo RT? 

lej, z vidika informacij, kaj se dogaja v Ukrajini niso ruski mediji čisto nič pomembni. Al so blokirani ali ne, sploh pa so blokirani največji propagandni aparati Rusije.

Če so v Rusiji blokirani tuji mediji, pa tudi ni toliko pomembno, pomembno je to, da svoje blokirajo in jim grozijo s 15 let zapora če poročajo karkol je v nasprotju z "uradno" doktrino komunističnega aparata.  Zanimivo, nekaj takega bi želela in počne marsikatera vlada na tem svetu. Le metode imajo za odtenek bolj sofisticirane.

pred 10 urami, bladerunner pravi:

Ne jemlji mojega teksta iz konteksta, ker to počnejo podleži. Sem obrazložil, zakaj sem to napisal. Ti podlež, pa poskušaš manipulirat vsebino drugega pisca. Čisto komijevska praksa podlega podtikanja in poskus manipulacije. Sram te bodi podlež manipulatorski!  

dihej, dihej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, bladerunner pravi:

Kaj pa Ukrajinci, kako pa oni živijo in se počutijo ob kalvariji in pomanjkanju vseh za življenje potrebnih stvari in ne vedo niti tega, če bodo sploh preživeli še en dan. Ti pa vidiš zgolj in samo svojo lastno objestno rit in ti je malo mar za trpljenje drugih ljudi. Kaj pa če bo nekoč počilo tudi pod tvojo pohlepno ritjo in boš ti potreboval pomoč drugih ljudi? Si se kdaj sploh vprašal kaj takega? Verjetno ne, ker ne premoreš niti osnovnega človeškega sočutja do drugih trpečih ljudi. Sram te bodi! 

Kot sem rekel. Ljudje se mi smilijo zato ne vem od kje take vlečeš. Al pa ne bereš kaj pišem. No kakorkoli, še vedno ti predlagam, da greš v ukrajino se borit, tukaj pa beguncem prepustiš svoj dom. Sam sem recimo se javil na oglas ko so iskali prazno stanovanje za morebitne begunce....javil se mi ni nihče. Si ti ponudil svoj dom komu ali pa ga vzel kot sostanovalca? Ali se igraš jezusa samo na temu forumu?

Sam strogo ločujem, trpljenje ljudi ter na eni strani, ter politiko, ekonomijo in interese, ki so pripeljali do situacije na drugi strani. Glede politike pa je dejstvo , da je večni recept, zakuhat zadevo , nato pa se isti pojavi kot čudežni rešitelj in pomočnik. 

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

ne vem kako ti vidiš zadeve, trenutno se vežem na naslov teme. Zame je nekdo, ki svoje čete pošlje bombardirat tujo državo svetovni morilec. nisem napisal, da je edini.

Ubiješ enega človeka si morilec.

Jih ubiješ 10 si serijski morilec.

Jih ubiješ 10000 si osvoboditelj

 

Nekak tako gre.

Drži. Vendar pa je potrebno pogledat tudi nazaj kaj so ukrajinci delal ljudem v donbasu itd. Takrat to nikogar ni zanimalo. Ne podpiram nobenga mi gre pa na živce enostranska zgodba.

Popravljeno . Popravil Markisan
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

lej, z vidika informacij, kaj se dogaja v Ukrajini niso ruski mediji čisto nič pomembni. Al so blokirani ali ne, sploh pa so blokirani največji propagandni aparati Rusije.

Če so v Rusiji blokirani tuji mediji, pa tudi ni toliko pomembno, pomembno je to, da svoje blokirajo in jim grozijo s 15 let zapora če poročajo karkol je v nasprotju z "uradno" doktrino komunističnega aparata.  Zanimivo, nekaj takega bi želela in počne marsikatera vlada na tem svetu. Le metode imajo za odtenek bolj sofisticirane.

dihej, dihej

Tudi indijske novice so recimo zanimive, tudi ameriški alternativni mediji. Tudi neuradni EU poročevalci iz terena. Skratka poročanje ima znake korona recepta. Hočem samo povedat da pri nas v "naprednem" svetu nismo daleč od ruske železne zavese samo poimenovali smo jo drugače....ali pa vsaj lezemo tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Markisan pravi:

 

Drži. Vendar pa je potrebno pogledat tudi nazaj kaj so ukrajinci delal ljudem v donbasu itd. Takrat to nikogar ni zanimalo. Ne podpiram nobenga mi gre pa na živce enostranska zgodba.

poglejmo za nazaj, kaj so fašisti delal primorcem, a bomo zato napadli Italijo?

Če se gre za osvobajanje Donbasa, bi moral donbas osvobodit. Naslednje je spet, koliko ima druga država pravico se mešat v probleme druge države?

Kaj pa o Čečeniji porečeš? Tam so baje samo teroristi, pravi Rusija.

Sicer je pa teženj po osamosvojitvi ogromno. Tudi v EU in tudi tule niso lastne države nedolžne do prebivalcev. 

 

Zgodba je zelo enostranska, namreč ena država je napadla drugo pod pretvezo. Posledice nosijo ničkrivi ljudje in celotna EU.

 

pred 2 urami, Markisan pravi:

Tudi indijske novice so recimo zanimive, tudi ameriški alternativni mediji. Tudi neuradni EU poročevalci iz terena. Skratka poročanje ima znake korona recepta. Hočem samo povedat da pri nas v "naprednem" svetu nismo daleč od ruske železne zavese samo poimenovali smo jo drugače....ali pa vsaj lezemo tja.

vse na tem svetu kar je odmevnega je po korona receptu. 

Ampak blokada lastnega ljudstva, kar je v Rusiji? Khm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nocoj ob 21.05 na TV SLO1 bo intervju z dr. Jevgenij Gorešnik-om. Ukrajincem, ki živi v Sloveniji in dela na Institutu Jožef Stefan. 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Shillien pravi:

Ah sej pa američani so tud, pol je pa ok. 

Bravo

sploh ni v redu .. sem jih obsodil in takrat in tudi v Afganistanu, drugič v Iraku, Srbiji..., sedaj pa obsojam Rusijo..

razumeš razliko ... vse agresorje obsojam in jih z gnusom spluvam ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, maus said:

sploh ni v redu .. sem jih obsodil in takrat in tudi v Afganistanu, drugič v Iraku, Srbiji..., sedaj pa obsojam Rusijo..

razumeš razliko ... vse agresorje obsojam in jih z gnusom spluvam ..

Ti že, veliko pa je takih ki rusije ne obsojajo ker je kao usa naredila isto pa jih kao noben ni obsodil.

 

Čeprav usa NI naredila isto. Ampak pustimo "malenkosti". Že pred to vojno (leta prej) sem opazil žalostno visoko število rusofilov, zdaj pa se to samo še bol odraža, ker je pač veliko več govora na to temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Shillien pravi:

Ti že, veliko pa je takih ki rusije ne obsojajo ker je kao usa naredila isto pa jih kao noben ni obsodil.

 

Čeprav usa NI naredila isto. Ampak pustimo "malenkosti". Že pred to vojno (leta prej) sem opazil žalostno visoko število rusofilov, zdaj pa se to samo še bol odraža, ker je pač veliko več govora na to temo.

nekaj se ne zavedamo ... Amerika že dolgo ni več demokratična ampak strogo kapitalistična in Rusija že dolgo ni več komunistična ampak je tudi kapitalistična ... vlade vodijo kapitalisti in oligarhi .. skratka kapital in se jim jebe za revne

tisti, ki je vsaj malo okusil vojne in je kokr toliko normaln, se izogiba in jo obsoja ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukrajina, kje je in koliko je velika  =  Google zemljevidi ...   :worship:

Niti slučajno si nisem predstavljal kje je :blush: , in tudi tega ne kako je velika ...   :worship:

Nič čudnega, da ima rasPutin :D apetit po njej ...   :blush:

Ukrajina.JPG.4b955065533221adcc491ecc4cb7d321.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, maus pravi:

nekaj se ne zavedamo ... Amerika že dolgo ni več demokratična ampak strogo kapitalistična in Rusija že dolgo ni več komunistična ampak je tudi kapitalistična ... vlade vodijo kapitalisti in oligarhi .. skratka kapital in se jim jebe za revne

tisti, ki je vsaj malo okusil vojne in je kokr toliko normaln, se izogiba in jo obsoja ... 

Kjer se prepirata dva tretji dobiček ima🇺🇸(no vsaj včasih je blo tko dons pa 

... )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, hribuc pravi:

Kjer se prepirata dva tretji dobiček ima🇺🇸(no vsaj včasih je blo tko dons pa 

... )

na koncu pa prognoziram sedem točk sporazuma in upam za mir:

1. Donetsk in Luhansk priznani državi

2. Krim priznano Ruski

3. Ukrajina ne more v NATO (pogojno tudi ne v EU)

4. Prepovedati paravojaške formacije (AZOV ... )

5. prepovedati laboratorije za vojne potrebe (strupi, nuklearno tehnologijo, virusi .... )

6. Vojna odškodnina se plača v znižanju cene energentov, ki jo porabi Ukrajina

7. mogoče še malo malenkosti ... seveda brez tožb za vojne zločine 

:huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

na koncu pa prognoziram sedem točk sporazuma in upam za mir:

1. Donetsk in Luhansk priznani državi

2. Krim priznano Ruski

3. Ukrajina ne more v NATO (pogojno tudi ne v EU)

4. Prepovedati paravojaške formacije (AZOV ... )

5. prepovedati laboratorije za vojne potrebe (strupi, nuklearno tehnologijo, virusi .... )

6. Vojna odškodnina se plača v znižanju cene energentov, ki jo porabi Ukrajina

7. mogoče še malo malenkosti ... seveda brez tožb za vojne zločine 

:huh: 

Pri prvi točki zelo dvomim da bodo to samostojne države. Mislim da bo na koncu obveljalo, kot je bilo že dogovorjeno v sporazumu Minsk2...torej poseben avtonomni status obeh pokrajin, vendar znotraj UA, kjer bo ruski jezik eden od uradnih jezikov in še kaj zraven.

Pri drugi točki....hmmm....če že Krim ne bo ruski, bi znal biti uporabljen model, ki velja pri Izraelcih na okupiranih območjih. Torej niso uradno del izraelske države, je pa pod njihovo upravo in USA tak režim tudi podpira, tako da bi lahko tudi v primeru Krim-a uveljavili tak model.

Pri tretji točki: definitivno ne bodo mogli v NATO (ker jih ta zdaj niti ne bi več hotela), torej nevtralni status v imenitni druščini SWE, FIN SUI, AUT!). Kar se tiče EU, načeloma bi se lahko pridružili, dejansko se ne bodo pa nikoli! Eno so sedaj lepe besede podpore, ampak realno je pa najmanj kar si želijo zahodne članice EU (ki so tudi v večini neto plačnice), da dobijo še eno obubožano vzhodno članico, ki je vreča brez dna, hkrati pa bo imela enakovreden glas znotraj povezave. To so se naučili še kako dobro že pri Poljakih in Madžarih. Zato predvidevam, dokler bo veljal tak koncept, da lahko ena članica blokira s svojim glasom vse ostale članice, ne bomo videli v EU niti Makedoncev, še manj Srbe in tako naprej. Zahodne članice znotraj EU hočejo pač diktirati politiko, pa če nam je to všeč ali ne. Na koncu je bil to prvotno itak njihov klub in mi vsi ostali vzhodnjaki smo se hoteli pridružiti temu klubu. Zdaj neko kokodakanje in jamranje vzhodnjakov je malo mimo...lahko izstopijo, če jim kaj ne paše (aja, paše jim (nam) pa denar od teh zahodnih članic, to pa ja) Tako da do UA bi bilo pošteno, da jim nekdo že sedaj nalije čistega vina. Turki so se recimo že sprijaznili, da jih nikoli ne bodo sprejeli v EU in gredo sedaj pač svojo pot!

Ostale točke so pa videti tudi realne.

Bomo videli...so rekli slepi!

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza :P

 

Ruski državni organ za nadzor nad mediji Roskomnadzor je danes sporočil, da bo Instagram v Rusiji od ponedeljka dalje blokiran. To je povzročilo šok med Instagram “influenserji”, ena izmed njih je celo jokala in potožila svojim sledilcem. Mnogi so ogorčeni nad njihovo dvoličnostjo, saj jim očitno ni mar za tisoče mrtvih, vključno z njihovimi rojaki, “žalostno” je, da ne bodo več mogli objavljati slik hrane in oblačil. Vendar nekateri instagramski vplivneži služijo denar le iz objav na Instagramu.

blogerka.png

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

Groza :P

 

Ruski državni organ za nadzor nad mediji Roskomnadzor je danes sporočil, da bo Instagram v Rusiji od ponedeljka dalje blokiran. To je povzročilo šok med Instagram “influenserji”, ena izmed njih je celo jokala in potožila svojim sledilcem. Mnogi so ogorčeni nad njihovo dvoličnostjo, saj jim očitno ni mar za tisoče mrtvih, vključno z njihovimi rojaki, “žalostno” je, da ne bodo več mogli objavljati slik hrane in oblačil. Vendar nekateri instagramski vplivneži služijo denar le iz objav na Instagramu.

blogerka.png

 

... matr... sej je revca čist zabuhla od samega hudega....     :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Shillien pravi:

Ah sej pa američani so tud, pol je pa ok. 

Bravo

Ne razumeš. Si iz SDS?

Ustavite vojne! Povsod!

stop_the_war.thumb.jpg.b0dd21c2af07213ddf408a389b2acbe0.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... matr... sej je revca čist zabuhla od samega hudega....     :huh: 

ahahaha to bo ja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!