Skoči na vsebino

Vse o vzmetenju


YZFgeorge

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Proaim če mi kdo pove kaki so znaki, da je treba zadnje vzmetenje obnovit... Serviser je obnovil prednje vilice ampak je rekel da je treba še zadnji amortizer, ker se prednje vilice ne ganejo, ko se usedem... Je to res? Drugače je lepo suh in ko motor stisnem dol in spustim se vrne v prvoten položaj in ne niha. Ostane lepo na miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem kar si opisal je zadnji amortizer popolnoma izpraven to da se pa sprednje vilice ne zmagnejo ko se vsedeš na motor je nekaj z vilicami narobe al jih je narobe sestavil ali pa je problem kje drugje lahko so tudi predtrde vzmeti za tvojo kilažo če je že kdo po vilicah šaril 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, vozim rt 1200, pa me zanima glede ESA  sprednjega amortizerja , ali se da obnovit( popravit) sicer sem kupil novega, ta sicer zgleda kot nov ampak ne dela :), ni mi ga stran za vrečt.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, vozim rt 1200, pa me zanima glede ESA  sprednjega amortizerja , ali se da obnovit( popravit) sicer sem kupil novega, ta sicer zgleda kot nov ampak ne dela :), ni mi ga stran za vrečt.

lp,

Ne dela ti servomotorček, ki regulira pretok olja v amortizerju. Ponavadi je vzrok vdor vode in motorček popolnoma oksidira. Ne vem sicer kateri letnik je tvoj RT, ampak pri ESA prve generacije do letnika 2009 je to znana "bolezen". Jaz sem imel podoben primer, popravijo pa ti tole pri Čarman motorsport. Ker je teh okvar kar nekaj, ima teh motočkov ponavadi na zalogi in po zamenjavi ti zadevo še dodatno zatesni, tako da voda ne pride več noter. Pri BMW-ju ti tega sploh ne popravljajo, ampak ti prodajo celo vzmetno nogo!

Evo še linka pri Čarmanu:

http://www.carman-motosport.si/prodaja/vzmetenje/wilbers/servis-bmw-esa-sistemi/

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kje dobiti kit za obnovo KYB amortizerjev od zrx 1100 1999. Oz koliko približno bi prišlo, če bi dal to komu obnovit - so pa plinski, tko da polnit jih bom moral nest v vsakem primeru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kje dobiti kit za obnovo KYB amortizerjev od zrx 1100 1999. Oz koliko približno bi prišlo, če bi dal to komu obnovit - so pa plinski, tko da polnit jih bom moral nest v vsakem primeru

Obnova amortizerja je cca. 100 eur ( če imaš dva je pač cena okoli 200 eur ), vključuje podiranje amortizerja, meritev toleranc sestavnih delov, v kolikor se dogovoriš tudi optimizacijo hidravlike, novo olje, tesnila,...

 

Priporočam Mladen Jugovac s.p. v Kopru, človek je sam motorist s kilometrino in ve kaj govori. Ima kakovostno podporo podjetja Andreani.

 

Seveda so tu še ostali, nominirani serviserji, zastopniki prestižnih skandinavskih znamk, izkušnje pa slabše, torej bolj komercialne.

 

Več na PM.

 

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info. Sem se odločil, da bom to kar sam uredil- bom pa zagotovo kontaktiral tega gospoda iz Kopra glede delov. Če pa ve kdo za kako spletno stran, kjer se dobijo tesnila itd pa pomožnosti iz EU bi bil tudi zelo hvaležen!

 

 

Pa še manual (za Kayaba in Showa amortizerje), mogoče pride komu prav:

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDUQFjAD&url=http%3A%2F%2Fidriders.com%2Fproflex%2Ffiles%2Fshock%2520service.pdf&ei=XlyjU-65FOjR7Aa5k4CIAQ&usg=AFQjCNGWoYSL4fezS4pw9GgFN9eXoE30SQ&sig2=EmfMwAGJKye8GuHBDHnYEg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal pred leti (huh - saj bo že skoraj 20 let od tega) obnovit zadnji amortizer na TDM850 v podjetje Amortizer, ki se je takrat nahajalo v kraju Dol pri LJ (menda so še zmeraj tam).

 

Z delom (tako kvaliteta, kot časovna postavka) sem bil zadovoljen, cena je bila dokaj ugodna, dodatno so mi ga predelali, da je imel še ventil za zrak, da si ga lahko še dodatno pumpal, pa ko sem vprašal na uradni Yamaha servis, so mi rekli, da še enega zadnjega amortizerja niso menjali na TDMki, mi je potem gospod iz omenjenega podjetja pokazal tri takšne enake od TDMa, ki so bili na pultu za obnovo že pred mojim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obnova amortizerja je cca. 100 eur ( če imaš dva je pač cena okoli 200 eur ), vključuje podiranje amortizerja, meritev toleranc sestavnih delov, v kolikor se dogovoriš tudi optimizacijo hidravlike, novo olje, tesnila,...

 

Priporočam Mladen Jugovac s.p. v Kopru, človek je sam motorist s kilometrino in ve kaj govori. Ima kakovostno podporo podjetja Andreani.

 

Seveda so tu še ostali, nominirani serviserji, zastopniki prestižnih skandinavskih znamk, izkušnje pa slabše, torej bolj komercialne.

 

Več na PM.

 

Rok

Si imel prav. Ko sem klical na Amortizer sem skoraj klofuto dobil prek telefona, pa nekaj samohvale, pa mal zasmehovanja pa..pa..pa..Tako da mi bo material poskušal dobit gospod Malden, pa tudi dušik lahko grem napolnit k njemu.

 

Se bom pa tega verjetno lotil čez zimo, če ne bo preveč krize in dal še vzmeti prašno barvat itd.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spustilo mi je olje na spr.vilicah na VFR-ki,mogoče kdo ve kje se da za spodobno ceno dobit semeringe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dela ti servomotorček, ki regulira pretok olja v amortizerju. Ponavadi je vzrok vdor vode in motorček popolnoma oksidira. Ne vem sicer kateri letnik je tvoj RT, ampak pri ESA prve generacije do letnika 2009 je to znana "bolezen". Jaz sem imel podoben primer, popravijo pa ti tole pri Čarman motorsport. Ker je teh okvar kar nekaj, ima teh motočkov ponavadi na zalogi in po zamenjavi ti zadevo še dodatno zatesni, tako da voda ne pride več noter. Pri BMW-ju ti tega sploh ne popravljajo, ampak ti prodajo celo vzmetno nogo!

Evo še linka pri Čarmanu:

http://www.carman-motosport.si/prodaja/vzmetenje/wilbers/servis-bmw-esa-sistemi/

 

Lp.,amortizer sem dobil iz Amerike  za pol cene kot je pri nas, je klopotal kot pri avtu, mislim pa da še vedno ne dela sprednji in da je verjetno to o čemer si govoril, je pa letnik 2007 ja, pokličem Čarmanu , hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo tisto nogavičko na svojem zadnjem amortizerju kot  zaščito?

npr:

Rear-Fork-Cover-Protector-Guard-Suspensi

Moj zadnj amortizer je obupen po vsaki oižnji po mokrem... (ja vem zadnji blatnik je najboljša rešitev) ampak ta nogavica je za kej?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo tisto nogavičko na svojem zadnjem amortizerju kot  zaščito?

npr:

Rear-Fork-Cover-Protector-Guard-Suspensi

Moj zadnj amortizer je obupen po vsaki oižnji po mokrem... (ja vem zadnji blatnik je najboljša rešitev) ampak ta nogavica je za kej?

ima jo hyperjack na versysu, naredu mu jo je pa jozexj6 ce se ne motim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi ni do soli, vode, peska, praha in ostalih packarij po amortizerju. Blatnika pa mi nobeden ne posodi da ga skopiram. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi ni do soli, vode, peska, praha in ostalih packarij po amortizerju. Blatnika pa mi nobeden ne posodi da ga skopiram. :/

Jože naredi kot se spodobi! =)

 

Ugodno.

 

p1010109-1024.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spustilo mi je olje na spr.vilicah na VFR-ki,mogoče kdo ve kje se da za spodobno ceno dobit semeringe?

Kaj je zate spodobna cena,če nimaš 20€ za dva originalna semeringa je bolje, da ga takoj daš od hiše in si nikoli več ne privošči motorja !

Ps: presedlej na međunožno guralo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za mojo VFRko veliko stvari kupil kar v ASu, ker je bilo najceneje...

Je za vprašat. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis https://www.louis.de/en/artikel/fork-seal-set-saito/10042180?list=1486245. Če greš na uradnega te pa par pride >60€ ziher, saj so nenormalno dragi.

 

No ja, so malo dražji, ma tako hudo pa spet ni. Načeloma je zunanja protiprašna zaščita dražja od samih semeringov. Če daš tastaro protiprašno zaščito te dva original semeringa za npr. Yamaho, FZ1, R1, etc. prideta na pooblaščenem servisu cca 25€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prve roke povem, da je kolega naročil za Suzo K4 pri panigazu 2 semeringa za sprednje vilce in dal 60€. Verjetno niso BV znani kot nateguni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred cca 2m nazaj za vse 4 semeringe (dva notranja in dva zunanja/protiprašna) za mojega Zja na uradnem Kawasaki servisu plačal cca 70,00 EUR....!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!