Skoči na vsebino

Vse o vzmetenju


YZFgeorge

Priporočene objave

Pravkar, krucymucy pravi:

1. nimam. sem na naredil vec meritev z razlicno tezo. In ker se preload stela linearno ni neke znanosti izracunati na koliko kg vec zategnes za klik.

2. malenkost, tako pisejo strokovnjaki iz tega podrocja.

se pravi moraš izračunat. Ekola, tudi ko enkrat ugotoviš kako je po občutku je enako. En klik več za prtljago, 2 klika več za dve osebi, 3 klike za oseba plus prtljaga. Beseda klik pomeni neko enoto, ne vzemi dobesedno. 

Se pravi, sva do sedaj z vsemi izračuni in matematiko dosegla nekaj, da sva dokazala da se prednapetost spreminja mar ne, je pa vse odvisno od teže. Nekdo lahko naredi natančne izračune, drugi gre mal od oka (če je preveč ga bo odbijalo, premalo bo drajsal), ampak če hoče kolikor toliko normalno vozit je v odvisnosti od teže tudi spreminjanje prelouda.

2. ker si mi na vprašanje odgovoril sarkastično predvidevam, da nisi naredil poiskusa, kaj bi pomenilo kak obrat več..in ne moreva od tu dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil, nasponal sem do konca pa je v vsakem primeru kurac.

Ceneno vzmetenje je ceneno. Lahko vrtis in obracas kar hoces.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Sem naredil, nasponal sem do konca pa je v vsakem primeru kurac.

Ceneno vzmetenje je ceneno. Lahko vrtis in obracas kar hoces.

ahaha, no ok, se strinjam, se ne da.

Sam za info, saj nimaš 120kg? Ker potem bi ti verjel ampak tvojih 80, pa recimo še obleka al pa da si kaj dobrega pojedel cca 90kg, more pa tut trejcerka odrajtat. Ima pa ravno Čarman mesec vzmetenja. Sam povem, da se na boš jezil. Mislim da nekih 15% off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne skrbi zame :D

Raje sebi nastavi kot je treba. Upam da sem ti pomagal.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

Ne skrbi zame :D

Raje sebi nastavi kot je treba. Upam da sem ti pomagal.

Sem nastavil, hvala in ne boš verjel, Sag smo pri GTju popravili :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Na koliko je bilo default in koliko je sedaj?

Štandard je 2 pri praznem in 2,5cm pri polnem rezervarju. Sedaj je točno toliko sem meril doma.

Aja, sem pa po občutku rekel naj za 2mm popravi, ker mi je bil moped mal premehek, tok da ne vem, kok je bilo prej :P,(prej defolt tovarniško)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Premehek? Torej s preloadom nastavljas "trdoto" vzmetenja?

 

govorim o občutku. Prednapetost smo za malenkost povečali, sag zmanjšali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

govorim o občutku. Prednapetost smo za malenkost povečali, sag zmanjšali.

pa je bolj trd zdej al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ne, ti mene ne poslušaš, ko ti nekaj drugega razlagam. Držiš se nekih osnovnih številk, ki si jih nekje pobral. In še vedno trdiš da roler ni za obrnit....po občutku. Ampak obrnit ga moraš.

Pa prosim, ne mešat geometrije k preloudu velja. Lej tudi tebe bom če ne boš zmogel vsaj malo bontona, ker se mi na tak način ne da konunicirat. Z Nearreinom pa imava itak probleme, ker ne more zdržati brez žaljenja. Pa tole ne sodi v tole temo in bi bilo bolje tvojo objavo pobrisat, namesto da ti odgovoarjam.

Zgledi vlecejo...le po kom se je @Nearrain zgledoval...ce drzi kar si napisu po vecih ljudeh,ji tipkajo pod en nick!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

pa je bolj trd zdej al kako?

da manj plava, ziblje, zvija, bolj uglašen s prvim koncem, o trdoti res težko napišem, ker se skozi spreminja (odvisno od vožnje, podlage itd). Pri meni je malo drugače ker ima semiactive, ki se konstantno spreminja v milisekundah in lahko dušenje in povrat reguliram samo s programom (comfort, street, sport), in se verjetno avtomatsko prilagodi tudi situaciji vzmeti. Oziroma stalno deluje in je malce drugače od klasične vzmeti. Zato nisem bil 100% prepričan, kaj bo, ampak je kar nekaj lastnikov GTja opravilo podobno nastavitev.

Sicer pa, vem da bi se rad šel "mind trick" z mano, mogoče res ne uporabljam strokovnih terminov in me ne brigajo razne fore in štandardi (tudi ti so le nek probližek in povprečen izračun) ampak imam rad zadeve urejene tako, da mi odgovarjajo. In velikokrat se ne ubadam z merjenjem, ker poglejva spet tabelico

1765724817_Breznaslova.thumb.jpg.9e818ac8eff0a410062a2c843709323e.jpg

kjer ti piše

Spring preload imaš tudi

adjustment value

kjer je preload 1 Soft

                          4 Standard

                          7 hard 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S preloadom se spreminja samo visina in nic drugega. Trdota ali karkoli ze se ne spreminja. Nastavitve kompresije in rebounda so cisto nekaj drugega in do tam se nisva prisla. Moras prvo razumet kaj je preload in cemu sluzi.

Obcutek imas lahko ja da je bolj "trd" ampak obcutek je kurac.

 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

S preloadom se spreminja samo visina in nic drugega. Trdota ali karkoli ze se ne spreminja. Nastavitve kompresije in rebounda so cisto nekaj drugega in do tam se nisva prisla. Moras prvo razumet kaj je preload in cemu sluzi.

Obcutek imas lahko ja da je bolj "trd" ampak obcutek je kurac.

 

sem ti popravil besedilo....preber še 1x. TRdota vzmeti je vedno enaka, delovanje pa ni. 

pa dej preberi pod sliko pa povej, katere izraze naj upoštevam. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednapetost vzmeti se prilagodi teži, ki je na motorju. Simpl. S tem je tudi moped manj poseden če je bolj napeta. Simpl. 

A vela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

 TRdota vzmeti je vedno enaka, delovanje pa ni. 

Ne. Lahko dokazes nasprotno?

Just now, DAMI34 said:

prednapetost vzmeti se prilagodi teži. Simpl. S tem je tudi moped manj poseden če je bolj napeta. Simpl. 

A vela?

Velja seveda. Ampak ne more bit pa bolj trd ali manj "guncast".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a to ste Trejserko podaljšal še v to temo, da ne zgleda tolk zanič, če bi pisali samo v eni temi...se malo porazgubi....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Ne. Lahko dokazes nasprotno?

Ne rabim, naloži 2 osebi na tvoj moped pa ga pelji kot ga pelješ sam pa povej če deluje enako :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Zivnorc said:

..a to ste Trejserko podaljšal še v to temo, da ne zgleda tolk zanič, če bi pisali samo v eni temi...se malo porazgubi....:P

Trejserka je dalec od tega da bi bila zanic. Se vec, odlicen moped je.

2 minutes ago, DAMI34 said:

Ne rabim, naloži 2 osebi na tvoj moped pa ga pelji kot ga pelješ sam pa povej če deluje enako :D

Lahko, deklino na vago, tabelco v roke (ker vem da imas rad tabelce) in povecas preload da imas enak sag. Ampak gunca se isto ce ne spremenis nicesar drugega.

Ampak kako to naredi motor bolj "trd" je res beyond me.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

..a to ste Trejserko podaljšal še v to temo, da ne zgleda tolk zanič, če bi pisali samo v eni temi...se malo porazgubi....:P

ne, zdej smo že over trejser :P

Sicer se pa radi igramo s slovnico, recimo en napiše vzmet, pa misli fedro, drug vzmet pa misli amortizer id...pol se pa delamo pametne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

ne, zdej smo že over trejser :P

Sicer se pa radi igramo s slovnico, recimo en napiše vzmet, pa misli fedro, drug vzmet pa misli amortizer id...pol se pa delamo pametne.

Pametnega se delas ti, pa ti vec kot ocitno se vedno ni jasno kaj je preload.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Trejserka je dalec od tega da bi bila zanic. Se vec, odlicen moped je.

Lahko, deklino na vago, tabelco v roke (ker vem da imas rad tabelce) in povecas preload da imas enak sag.

Ampak kako to naredi motor bolj "trd" je res beyond me.

saj sem rekel, kar Yamahi se pritoži pa naj neha uporabljat take izraze. Ne vem, saj sem ti prepisal iz tabelice.

Recimo, napiši mi termin, kaj se zgodi, kaj postane amortizer ko skupaj stisneš vzmet?

In kako bi imenoval potem motor, ki ima nastavljeno vzmet za 2 osebi, v primerjavi z 1 osebo in se greš peljat. Kaj boš napisal?

Da je bolj trd, valda. (hipotetično, naj bo še dušenje in povrat urejeno)

 

Pravkar, krucymucy pravi:

Pametnega se delas ti, pa ti vec kot ocitno se vedno ni jasno kaj je preload.

Seveda ne, pa brat tudi ne znam.

Preload je bav bav očitno nisem še niti enih navodil motorja prebral, pa niti enega service manuala. Sej pravim eni smo trdi, ampak si znamo vsaj zrihtat moped, pa ne jočemo skoz kok je vse v kurcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če se smem umešat.:D

..jaz imam skoz isto nastavljeno.

..al grem sam...al z ženo pa s kufri in torbami.

zakaj?

...zato, ker mi žena že tko al tko teži, da ji rit tresssse....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

saj sem rekel, kar Yamahi se pritoži pa naj neha uporabljat take izraze. Ne vem, saj sem ti prepisal iz tabelice.

Recimo, napiši mi termin, kaj se zgodi, kaj postane amortizer ko skupaj stisneš vzmet?

In kako bi imenoval potem motor, ki ima nastavljeno vzmet za 2 osebi, v primerjavi z 1 osebo in se greš peljat. Kaj boš napisal?

Da je bolj trd, valda.

 

Ce Yamaha pise neumnosti ne pomeni da jih moras tudi ti.

Ne razumem kaj hoces vprasat kaj postane amortizer ko skupaj stisnes vzmet. Nic ne postane, ostane to kar je, amortizer oz. blazilec.

Tak motor bi poimenoval kot "motorno kolo z neustreznimi nastavitvami za trenutno konfiguracijo".

Ne, ni bolj trd, samo visji je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Ce Yamaha pise neumnosti ne pomeni da jih moras tudi ti.

Ne razumem kaj hoces vprasat kaj postane amortizer ko skupaj stisnes vzmet. Nic ne postane, ostane to kar je, amortizer oz. blazilec.

Tak motor bi poimenoval kot "motorno kolo z neustreznimi nastavitvami za trenutno konfiguracijo".

Ne, ni bolj trd, samo visji je.

ahaha  no, evo ti odgovorim:

GT mi je bil "motorno kolo z neustreznimi nastavitvami za trenutno konfiguracijo".

Tako da upam, da sva zaključila, jaz nisem nikogar silil, da zveča preload, sem samo predlagal, kar sem napačno počel leta in leta, ter še počnem. 

Moram pa povedati, da sem se vedno odlično počutil ko sem spremenil nastavitve vzmetenja, da je motor postal:

"motorno kolo z neustreznimi nastavitvami za trenutno konfiguracijo".

in tega sistema ne mislim spreminjati, ker mi po filingu leži :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!