Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

eno uro nazaj sm to pogledu in čakal Damija....u bistvu si objavil med tem ko sm gledal. 

 

Ja nč, dec, S kladivcem po prašičku. 

samgledam :P

na netu je hudo malo uporabnih posnetkov in opisov, pa vsak video pride prav za informacije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem ti to nujno rabiš!

Zdaj pa resno. Kar se mene tiče, je to motor, ki bi ga naročil kar na podlagi informacij, ki so na voljo. Hudič je ker ne vem, kdaj bo ta reč v resnici dobavljena...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Joker pravi:

Po mojem ti to nujno rabiš!

Zdaj pa resno. Kar se mene tiče, je to motor, ki bi ga naročil kar na podlagi informacij, ki so na voljo. Hudič je ker ne vem, kdaj bo ta reč v resnici dobavljena...

Rabim kar velik motorjev, in tale mi je tudi všeč. Dobavljena bo baje v juniju, tako je v tej temi zapisano s strani prodajalca.

Moti me trenutno, ker nimam časa za se ubadat s pogostimi servisiranji in vozit zadevo v Kranj. Servis nekje na 3-5 kek in ventili na 6, kar sem nekje prebral. to pomeni, da bom vsaj 2x letno na servisu. Po izteku garancije je nekoliko lažje, ker 3/4 zadev doma sam opravim, oziroma mam mojstra v bližini.

Aja, pa 790ke bi se potem moral znebit, pa ravno sem jo porihtal :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Veliko posnetkov v vožnji po različnih podlagah, tip pravi da ni nek expert, pa zgleda zadeva zelo igriva in lepo vozna.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dober video. Dobra izjava, Kitajci so kot Japonska leta 1970 in to v dobrem pomenu.

 

Absolutno se pa strinjam s pomisleki ali vprašanji, ki jih avtor postavi od 7.30 dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Zanimiv video. Mene je kr opogumilo, ko reče, da delajo visoke nebotičnike...res je, pa ceste...ja počasi jim bomo mogli začeti zaupat. So nacija v vzponu. Čeprav pa recimo...velike težave jim dela proizvodnja kroglic za pisala, kemične svinčnike.

CF 800, pa Kove 450 v garaži, to bi bla kr ruleta :naughty:

Dami, ti sam "pull the triger". :D

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kove 450 Rally

Advpulse ga je že testiral:

https://www.advpulse.com/adv-news/kove-450r-rally-review/?fbclid=IwAR2JLOvbu6U2xYN4Xa2AKC9Z4HigGRnhp51yX6tkUjD7c_BsLypqHiYUlHk

Final Thoughts

 

Having to objectively unpack all of the dynamics of Kove’s emergence requires one to look well beyond broad-swath generalizations. Weighing heavily on our particular interest in Kove are the Chinese team’s results at their maiden Dakar Rally. Credit is due first to the athletes and then to Mr. Xue’s machines. The skeptic in all of us wants to question whether the Kove Dakar Rally Team raced on a substantially similar bike as the model we tested. We checked with a handful of competitors who were there in the Dakar bivouac including the Duust Rally Team (who helped train these riders in Dubai prior the rally). All indications suggest that the bikes in the promo video and Dakar bivouac share the same components, wheels, hubs, disks, sprockets, triple clamps and fairing array as the model we touched and tested, short of the Rally Pro suite of extras.  

 

With the unique opportunity we’ve had of being the first US publication to test ride a bike that could perhaps become a market disruptor, we’ve asked tough questions, paid attention and listened carefully with our BS detectors turned up to full blast. What rises to the top is not just a 320-pound motorcycle from China. Instead, we are following up on a story that’s still unfolding and the first few chapters have gotten their hooks into us. It started with Chang Xue’s dreams of Dakar. That’s what early adopters bought into and what GPX Moto owner Gary Goodwin has invested in. They’re buying into what Chang Xue recently called “the starting point of a longer-term dream.” 

 

There will always be riders that will opt to go with the establishment brands and buy what’s readily available at their local dealers. But the idea of owning an ‘uncorked’ Rally bike that can survive the toughest rally on Earth for just $13,999 (a lot less than KTM’s ultra-exclusive 450 Rally Replica, sold for $27,000+) will be appealing to many. Even better, the standard version opens the door to even more rally-fans at only $8,999.

Strong Points

  • Dakar Rally-proven platform. It’s virtually impossible to hide or conceal weakness in this arena
  • Suspension, levers, brake assemblies, disks, wheels and exhaust system all appear to have high-quality materials and construction.
  • Ease of fairing removal.
  • Beefy skid plate constructed of carbon fiber.
  • Large 8-gallon fuel capacity for long-distance adventures off the beaten track.

Blind Spots:

  • Powerband is a bit sluggish in the low to mid-range compared to other performance-oriented 450-500cc enduros. 
  • Missing handguards, a staple on all dual sport and ADV bikes, are noticeably absent.
  • The carbon fiber compartment holding the tool kit is difficult to close and lock after opening. 
  • Currently no means to easily attach a roadbook reader. 
  • Chinese translation on the TFT display menu could use some refining.
 

The Kove 450R Rally is a legitimate, race-capable Rally Bike that comes with a number of features that are unique for a mass produced motorcycle available in the US. It’s a long-range ‘adventure lite’ platform that also happens to be a Dakar-proven Rally bike. Let that Dakar part sink in for a minute and ask yourself if that’s even important to you. The first shipment of 70 (imported as “competition only models”) are due this May and almost all of them are already pre-sold. 

The standard 450R Rally can do a lot of things for a lot of riders, and is a direct alternative to building your own custom adventure bike (for a lot more money) based on a lightweight dual sport like the Honda CRF450L, Husky 501s or KTM 500 EXC-F. Kove’s Dakar Rally-proven platform with a 330+ mile range, on-road smoothness and cruising stability offered via a well-counterbalanced motor, tall gearing, and fairing array, opens up a range of new possibilities for adventure riders. 

Recommended service intervals are 5,000 miles for valve clearance checks and 2,000-3,000 miles for oil changes, plus it comes with a 6-month warranty. Moreover, there are numerous accessories available for the machine including a rear rack, phone/gps mount, steering stabilizer, light bar and crash protection available on the GPX Moto website.

 

Zhang Xue had a vision that started with hunks of clay to model a motorcycle after the best prototype he could find. Some call that theft. Others call that art. Whatever you call it, his vision culminates with the race-capable machine we test-rode for this review. Now that we’ve “touched the dream” we want more of it. We look forward to getting our hands on the higher-spec Kove 450R Rally Pro, as well as more seat time on the Kove 450R Rally for further testing, once the street-legal certification has been completed.

Kove 450R Rally Specs

ENGINE TYPE: Water cooling, oil cooling, single cylinder 4-stroke, dual overhead cams
ENGINE DISPLACEMENT: 448.9cc
BORE X STROKE: 94.5x64mm
FUELING: Bosch EFI
STARTING: Electric start
MAXIMUM POWER: 38kw (51 hp) @ 9500rpm
MAXIMUM TORQUE: 40N m (29.5 ft-lbs) @ 7000rpm
RAKE: 27.7°
DIMENSIONS (L*W*H): 86″ x 31″ x 55″
WHEELBASE: 58 inches (1473.2 mm)
TRANSMISSION: 6-speed
SEAT HEIGHT: 38 inches (965.2 mm)
FRONT SUSPENSION TYPE: 49mm fully-adjustable inverted fork by Yuan
REAR SUSPENSION TYPE: Fully-adjustable single shock by Yuan with linkage system
SUSPENSION TRAVEL (FR/RR): 12 inches / 12 inches (305 mm / 305 mm)
GROUND CLEARANCE: 12 inches (305 mm)
BRAKING: Front: Single-disc dual-piston caliper/ABS; Rear: Single-disc  single-piston caliper/ABS
DRY WEIGHT: 320  lbs. (145 kg)
MAX SPEED: 105 mph
TIRES: Front 90/90 – 21 Rear 140/80 -18
FUEL CAPACITY:: 8  gallons
MAINTENANCE: Oil change every 2,000 – 3,000 miles; Valve clearance check every 5,000 miles
MSRP: $8,999
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izčrpen opis, z dobrimi in slabimi lastnostmi motorja, o poprodajno podpori itd..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja. niti se nisem zacel gledati pa se mi ze tam prikazuje "this video includes paid promotions" in "kove affiliate"

 

jaz drugace full navijam za te kitajce ampak sem gledal en testing video pa jim motor ni hotel vzgat (se je spraznil akumulator), lucka za gorivo svetila, ceprav bilo zadost goriva noter, na koncu so pa morali se zamenjati motor, ker je menjalnik crknil (baje je en skocil in pomotoma udaril po menjalniski rocki, kar je botrovalo zlomu notranjih delov menjalnika)

osebno bi pocakal na naslednjo generacijo teh motorjev, ce se bodo obdrzali. ne maram bit early adopter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

normalno, pri vsakem novem izdelku so določena tveganja za začetne probleme. Zato je poprodajna podpora pomembna. Kar pa se posnetka tiče, poglej ga do konca, čisto vsak "problem" opiše. Neglede, da izdelek vsebuje plačano promocijo. Zato tudi pošteno pove, da je njihov promotor, ker se mu motor dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 4 urami, HyperJack pravi:

Kove Rally že na carini v Kopru?

brez fotk, ne vela :P A sam enega si vidu al kaj več?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 1. 2023 ob 17:00, ADVENTURETIM pravi:

Zato sem pa telefonsko napisal😉

 

a je kej novega? Mamo že na zalogi? Se da pogledat, potipat?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

a je kej novega? Mamo žr na zalogi? Se da pogledat, potipat?

 

Zdravo!

Se malo oglasim po parih mesecih.večinoma ste vsi čakali na prve reviewe in videe. Nekaj ste jih že dobili. So pa to še predserijski motorji, serijski bodo na voljo od MAJA naprej, z že narejenimi spremembami na softwaru, eu5 normo, drobnimi popravki čepov za dolivanje goriva, usklajenost info zaslona...

Servisi kot rečeno pri nas v Tržiču, obratuje pa že mobilni servis,kjer se z obiskom nandomu prilagodimo strankinemu času.

Po 6 mesecih poslovanja s Kitajci lahko odnos in dobavo samo pohvalim, deli na zalogi, dobavljivost brez izjeme na voljo za vse kose, res pozitivno presenečenje.

Kove 500x doživel izredno pozitiven odziv, tako pri novinarjih, kot tudi pri lastnikih.

Vizija in energija šefa Kove očitno ni zaigrana, cilji so kasni , resnost prilagojena željam.

Za več info me lahko pokličete na 040607191.

Aleš

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sem si vzel nekoliko časa, pa prebral navodila in osnove vzdrževanja

https://kovemoto.com/uploadfile/202302/2acd58074879f5c.pdf

zadeva sploh ni švoh. Rabi pa tumač servisiranja (da ohraniš garancijo za tisti 2 leti)no..ne preveč, ampak tak je predpisano in verjamem, da drži, za vse autsajderje, ki ravno nimamo časa v začetku vsakih prevoženih 500km oz 3000km na uradni servis.

Hud, hud probem za take, ki nismo iz Kranja ali Ljubljane. (pa to velja še za kako drugo znamko, namreč intervali posegovf niso nič kaj drugačni kot na podobnih zadevah od 450cc.)

 

Ena od dobrih zadev, ki sem jo na hotro opazil je preslikanje gps map na inastrumentno ploščo...

image.thumb.png.901f7ee09c142bcc2135ed9e0b88bacf.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 5/3/2023 at 3:15 PM, DAMI34 said:

Sem si vzel nekoliko časa, pa prebral navodila in osnove vzdrževanja

https://kovemoto.com/uploadfile/202302/2acd58074879f5c.pdf

zadeva sploh ni švoh. Rabi pa tumač servisiranja (da ohraniš garancijo za tisti 2 leti)no..ne preveč, ampak tak je predpisano in verjamem, da drži, za vse autsajderje, ki ravno nimamo časa v začetku vsakih prevoženih 500km oz 3000km na uradni servis.

Hud, hud probem za take, ki nismo iz Kranja ali Ljubljane. (pa to velja še za kako drugo znamko, namreč intervali posegovf niso nič kaj drugačni kot na podobnih zadevah od 450cc.)

Kove 450 Rally ima zelo podobne intervale kot Yamaha WR - po začetnem utekanju je servis na 2000 km, kar je ravno dovolj, da greš za par dni vozit  po Balkanu in ni treba delati servisov na poti. Meni je to za off-road motor sprejemljiv kompromis, KTM EXC ima servis na 15 ur.

Je pa vprašanje za uvoznika, če zamenjava olja in filtra v lastni režiji vpliva na garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, nisem hotel napisati, da ima več kot drugi. Tako kot kaže je v tem segmentu. Je pa za nas oddaljene problem, ker rabiš dan dopusta, pa skakat do servisa.

Vse kar je v lastni režiji, je dejansko "problem". 

Razen honda crf300l ma na 12 kek :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

mal ga zajebava 3ja brzina, ker mu ven meče. Drugače pa pohvali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, rdecasenca pravi:

Podobnost je očitna, Kove pa fantastičen.

HI, zanimivo bi bilo, če se ti bo dalo, da malo bolj opišeš vtise in izkušnje, ko se bo na števcu izpisalo 1k, 5k, 10k ...

Glede na to da je tole "bližnja šlahta" kobilice, ki jih voziva z mojo drago bi bilo zanimivo v živo primerjat Kitajca in Thajca ;):naughty:.

lp in srečno na cesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pregled fabrike Kove ali kako nastajajo "koveti"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 13. 6. 2023 ob 7:21, HyperJack pravi:

Še kar nič novega?

Lahi se že hvalijo, da ga majo. Še vedno jim zamerim, da ni kvaltetne zaščite ročk :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Lahi se že hvalijo, da ga majo. Še vedno jim zamerim, da ni kvaltetne zaščite ročk :(

 

 

Maš na aliexpressu :) saj to je aliexpress motor, sestavljanka :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!