Skoči na vsebino

KOVE (450 rally, 500x, 800x in izpeljanke)


MiNa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Priporočene objave

pred 44 minutami, ZED pravi:

Hm.....500x, po branju motor leta 2023/2024..... A ne najdem tut enga kredibilnega testa? 

Kredibilen test? Sam ga naredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 3. 2024 ob 22:07, DESMODUE pravi:

Kaj je se novega od letos glede Kove?

Dve novi prodajni mesti in tri nove servisne delavnice.

Pokrite so gorenjska,primorska,štajerska in dolenjska. 

Je pa mnogo težje najti pravega prodajalca in serviserja,kot bi si marsikdo lahko mislil.

Mislim pa,da me tako kot v primeru motornih koles, tudi glede ljudi, šesti čut ni prevaral.😉

 

Kdo je ta serviser. Nisi odgovoril...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DESMODUE pravi:

Kredibilen test? Sam ga naredi.

Veš..folk najraje vidi da najde nek hud video ki ga naredi nek znani po možnosti YouTuber pa da je kul pa fajn Muska pa nekega nakladanja. In kar tam pove velja za sveto. Vse ostalo nima veze, ne domači komentarji na nekem motosvetu, FB, ali kje drugje. Pogledat sploh ne it, kaj šele probat. To manjka ja...brez tega kot da ne obstaja. 🙈

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, miran985 pravi:

Veš..folk najraje vidi da najde nek hud video ki ga naredi nek znani po možnosti YouTuber pa da je kul pa fajn Muska pa nekega nakladanja. In kar tam pove velja za sveto. Vse ostalo nima veze, ne domači komentarji na nekem motosvetu, FB, ali kje drugje. Pogledat sploh ne it, kaj šele probat. To manjka ja...brez tega kot da ne obstaja. 🙈

Mene bi skrbelo, ce bi nekdo od "kredibilnih" novinarjev katerikoli motor oznacil za motor leta.

Objektivno gledano sploh ne mote biti. Steje samo subjektivni vtis,ki ga pa pridobis kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kawl pravi:

Kdo je ta serviser. Nisi odgovoril...?

Glede na tvoje odzive sploh ne vem zakaj bi te to zanimalo 🤔. Saj ga neboš imel....

Pravkar, DESMODUE pravi:

Mene bi skrbelo, ce bi nekdo od "kredibilnih" novinarjev katerikoli motor oznacil za motor leta.

Objektivno gledano sploh ne mote biti. Steje samo subjektivni vtis,ki ga pa pridobis kje?

Na testu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kawl pravi:

Kdo je ta serviser. Nisi odgovoril...?

Dobijo naše stranke telefonske številke in naslove, ne skrbi. Je pa zelo znan v offroad vodah,kar se tice voznje in mehanikarije.

Enako velja za ostale 3, sicer sta dva bolj v cestnih vodah, sta pa natancna,zaupanja vredna. Mnogi od vas ste slisali vsaj za enega, ce ne vec med njimi.

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... ne razumem, zakaj je to tako velika skrivnost :eek: ... kdo je pooblaščeni serviser ??? :eek:

... kot uporabnik katerekoli znamke mopeda, me še kako zanima, kdo in kakšne reference ima posamezni servis :dry:

... tako da ... tole se ne bo dalo ves čas početi v tajnosti :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene tajnosti ni. Vsak KUPEC dobi vse servirano na pladnju.

Mehaniki so bili skrbno izbrani,brez skrbi!

Prej ali slej se bo verjetno izvedelo, ne bom pa sam objavljal imen, izključno zaradi provociranj,zaničevanja in posmehovanja s strani določenih oseb tukaj.

Določeni si ne zaslužite niti ene same informacije, ker vam je osnovni namen "podjebavanje".

Objavim informacije,novosti,karkoli v zvezi z znamko. Komu in na kaj bom odgovarjal,je pa moja stvar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DESMODUE pravi:

Kredibilen test? Sam ga naredi.

močni odgovori :)

podobno kot če vprašaš, če HIV škodi in dobiš odgovor, nalezi se ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

podobno kot če vprašaš, če HIV škodi in dobiš odgovor, nalezi se ...

...pikec te bo rešil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno eni in isti pacienti😅😅

Vsi bogi jokcajo,kako URADNI zastopnik noče podati informacij njim,ki so iskreno zainteresirani za Kove.

En namig:

Ne smetite in ne provocirajte, lep dan je. Sedite na svoje motorje in ga izkoristite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

JAAAOOOO!!!!!

... pa dejte enkrat nehat provocirat!

.. pa kaj kurac te briga kdo je seviser... ekola ... Lipovec Bor iz Podsmreke.

Kako ti veš katere reference so dobre?... pojma nimaš sploh, kaj so reference.. 100x smo se že pogovarjali, da je lahko neki XY seviser, četudi v domači delavnici , 100x boljši kot neki uradni serviser na uradnem servisu, kjer ti na hitro potegne ven nekaj olja, obriše filter in ga nazaj prišravfa...itd...

Itak nikoli ne boš kupil tega motorja, ker ga niti peljat ne znaš, niti ne rabiš takega stroja, kaj šele, da boš znal preveriti, ali ti je nek suprdupr uradni serviser kvalitetno naredil servis.

100x je že bilo napisano, da tak motor zahteva znanje oz. poznavanje vsaj osnov mehanike, da znaš v roke prijet šraufenciger, pa da veš razliko med 13 ključem in 6 imbusom, če se ti kaj zgodi na terenu... al boš raje sredi vukojebine klical tvojega uradnega serviserja, da ti pride smrekovo vejico iz ketne ven potegnit, k se ti je not ukajlala....

TO NI ZATE!

Pa nehi kr naprej provocirat.

Sori. Mogu sm.

 

Točno tako! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DESMODUE pravi:

Nobene tajnosti ni. Vsak KUPEC dobi vse servirano na pladnju.

Mehaniki so bili skrbno izbrani,brez skrbi!

Prej ali slej se bo verjetno izvedelo, ne bom pa sam objavljal imen, izključno zaradi provociranj,zaničevanja in posmehovanja s strani določenih oseb tukaj.

Določeni si ne zaslužite niti ene same informacije, ker vam je osnovni namen "podjebavanje".

Objavim informacije,novosti,karkoli v zvezi z znamko. Komu in na kaj bom odgovarjal,je pa moja stvar. 

oprosti, ma določeni so lahko neodločeni in lokacija servisa, ki bo skrbel za motor je pomenbna. Za neodločene, ali pa za odločene.

Več al manj se bo vse izvedelo ob prvem servisu lastnika, ki bo pač tam servisiral.

Nadalje: serviserji morajo biti na tapeti, uradni, neuradni , mojstri in šalabajzerji.

Igrat neko igrico, bom povedal lastniku (je smešno, vse pride na dan)...mogoče se pa hipotetičen lastnik še prekleto zanima, kje bo servisiral, če sam ne zna.

A kdo porvicira al ne, niti ni tok bistveno. Bistvo je po moje: Kove lahko servisiraš v treh Slo regijah. Kar je več kot lahko servisiraš BMW al KTM.

Iz lastnih iskušenj: servisiram pri mojem kolegu, motoristu iz vipavske doline (nalašč ne povem imena) ampak je nepredrag, strokovnjak in stvari opravi dobro. Celo karambolirano Huso mi bo sedaj zrihtal. 

Sam imena ne povem :P

A ni mal smešno? Itak se bo izvedelo.

ps med nama, če smatraš nekaj za podjebavanje gladko ne odgovoriš.

pss. skrivanje serviserjev, je kot skrivanje teže (sem v tej temi lepo dokazal, kako se ga bitne na vago in sešteje prvi ter zadnji konec), najboljše da se še konje in kupbike določenega motocikla skriva.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

oprosti, ma določeni so lahko neodločeni in lokacija servisa, ki bo skrbel za motor je pomenbna. Za neodločene, ali pa za odločene.

Več al manj se bo vse izvedelo ob prvem servisu lastnika, ki bo pač tam servisiral.

Nadalje: serviserji morajo biti na tapeti, uradni, neuradni , mojstri in šalabajzerji.

Igrat neko igrico, bom povedal lastniku (je smešno, vse pride na dan)...mogoče se pa hipotetičen lastnik še prekleto zanima, kje bo servisiral, če sam ne zna.

A kdo porvicira al ne, niti ni tok bistveno. Bistvo je po moje: Kove lahko servisiraš v treh Slo regijah. Kar je več kot lahko servisiraš BMW al KTM.

Iz lastnih iskušenj: servisiram pri mojem kolegu, motoristu iz vipavske doline (nalašč ne povem imena) ampak je nepredrag, strokovnjak in stvari opravi dobro. Celo karambolirano Huso mi bo sedaj zrihtal. 

Sam imena ne povem :P

A ni mal smešno? Itak se bo izvedelo.

ps med nama, če smatraš nekaj za podjebavanje gladko ne odgovoriš.

pss. skrivanje serviserjev, je kot skrivanje teže (sem v tej temi lepo dokazal, kako se ga bitne na vago in sešteje prvi ter zadnji konec), najboljše da se še konje in kupbike določenega motocikla skriva.

 

Povej da mu je ime Tomi in da je super fant in vesten mehanik. Ce smeš delati reklamo seveda. Glede na to,da mu zaupaš, boslš vesel, da je tudi eden od bodočih Kove mehanikov.

Glede skrivanja je pa tako, da se bolj doloceni skrivajo za tipkovnicami in raje sikajo na vsako objavo,kot da bi izkazali dejanski interes. A ni to smešno? Kdor pride do mene izve iz prve roke vse,kar ga zanima. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DESMODUE pravi:

Povej da mu je ime Tomi in da je super fant in vesten mehanik. Ce smeš delati reklamo seveda. Glede na to,da mu zaupaš, boslš vesel, da je tudi eden od bodočih Kove mehanikov.

Glede skrivanja je pa tako, da se bolj doloceni skrivajo za tipkovnicami in raje sikajo na vsako objavo,kot da bi izkazali dejanski interes. A ni to smešno? Kdor pride do mene izve iz prve roke vse,kar ga zanima. 

 

marsikaj vem :D (pa nisem hotel pisat, dokler ti nisi zapisal)

 

Veš, pa čist dobronamerno...folk, sploh mlajši/mladina, niti po founu ne govorijo več osebno. Raje tipkajo, maile, smse, posrfajo na web stran proizvajalca, prodajalca itd..nakupi so pa itak samo še prek neta. Še men se ne da več v trgovino, pa spadam med dinozavre.

Hočem povedat, da ne gre za nikakršno skrivnost, oziroma so informacije o serviserjih prekleto dobrodošle in pomagajo pri rejtingu blagovne znamke. Sploh v temah o določenih blagovnih znamkah, ki imajo večjo prodajo pri nas ali so že uveljavljene, je poleg modelov motorjev še tema : servisi in poprodajna podpora.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

marsikaj vem :D (pa nisem hotel pisat, dokler ti nisi zapisal)

 

Veš, pa čist dobronamerno...folk, sploh mlajši/mladina, niti po founu ne govorijo več osebno. Raje tipkajo, maile, smse, posrfajo na web stran proizvajalca, prodajalca itd..nakupi so pa itak samo še prek neta. Še men se ne da več v trgovino, pa spadam med dinozavre.

Hočem povedat, da ne gre za nikakršno skrivnost, oziroma so informacije o serviserjih prekleto dobrodošle in pomagajo pri rejtingu blagovne znamke. Sploh v temah o določenih blagovnih znamkah, ki imajo večjo prodajo pri nas ali so že uveljavljene, je poleg modelov motorjev še tema : servisi in poprodajna podpora.

 

 

Dobre nasvete mi daješ in verjamem, da so dobronamerni.

Do zdaj ti jaz nisem dal nobenega nasveta.

Danes pa ti dam enega, seveda dobronamernega:

Ker imaš možnost, ti svetujem, da ohranjaš nivo komunikacije v tej temi. Nespoštljivi, žaljivi, provokatorski komentarji nimajo prostora. Ne igraj nekega mirovnega posrednika, ampak postavi jasna pravila igre in poskrbi,da se jih vsi držijo. Vzvode za to imaš. 

Če hočeš držati nek nivo,kot je to po drugih forumih,ukrepaj. Lahko pa seveda tega ne storiš in daš parim posameznikom še dodatni zagon in krila. Marsikdo je zaradi njih in njim podobnim, ne samo nehal komentirat, ampak so povsem prenehali z obiskom.

To podpiraš?

Odločitev je seveda tvoja.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zivnorc pravi:

JAAAOOOO!!!!!

... pa dejte enkrat nehat provocirat!

.. pa kaj kurac te briga kdo je seviser... ekola ... Lipovec Bor iz Podsmreke.

Kako ti veš katere reference so dobre?... pojma nimaš sploh, kaj so reference.. 100x smo se že pogovarjali, da je lahko neki XY seviser, četudi v domači delavnici , 100x boljši kot neki uradni serviser na uradnem servisu, kjer ti na hitro potegne ven nekaj olja, obriše filter in ga nazaj prišravfa...itd...

Itak nikoli ne boš kupil tega motorja, ker ga niti peljat ne znaš, niti ne rabiš takega stroja, kaj šele, da boš znal preveriti, ali ti je nek suprdupr uradni serviser kvalitetno naredil servis.

100x je že bilo napisano, da tak motor zahteva znanje oz. poznavanje vsaj osnov mehanike, da znaš v roke prijet šraufenciger, pa da veš razliko med 13 ključem in 6 imbusom, če se ti kaj zgodi na terenu... al boš raje sredi vukojebine klical tvojega uradnega serviserja, da ti pride smrekovo vejico iz ketne ven potegnit, k se ti je not ukajlala....

TO NI ZATE!

Pa nehi kr naprej provocirat.

Sori. Mogu sm.

 

.

... stari, vidim da je pogostitev, ki vama jo je uvoznik pripravil zadnjič ob priliki vajinega obiska in ogleda tega tehničnega kitajskega čuda odtehtala svoj namen :D

... kolikor ga zagovarjaš, je moral biti talar res zvrhan narezanih klobas :huh: ... sicer pa ... mislim da tudi po vajinem opravljenem obisku in "podrobni preveritvi" materijala, ki se ponuja, tudi ti ne boš imel v garaži tega superduper mopeda ... tako da ... sva kar tam tam ... :kva2:

... in, kar se vsebine tukaj gor tiče, ja bilo tudi že nekajkrat zapisano :eek: ... samo uvoznika in nekaj njegovih adjutantov tu gor se to pač ne prime prav veliko :dry:

... en nasvet za vas ... 

... lepo po vrsti in umirjeno odgovarjajte na resno zastavljena vprašanja ... seveda tudi s čim več vsebine, pa se bo situacija dokaj hitro spremenila ... tudi vam v prid :OK:

... in ne ... niso vsi komentarji škodoželjni ... sploh ne ... samo ... mogoče bi pa na kakšen odgovor le želeli tudi kakšen vsebinski odgovor več :huh:

 

... pa brez zamere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 3. 2024 ob 21:57, DESMODUE pravi:

Kredibilen test? Sam ga naredi.

Ma resno sm mislu, to ni blo podjebavanje in se ne rabiš takoj razkuhat kot kuhan krompir. Pač sm biu mal firbčen, pa sm po netu isku test. Pa ne mislm raznih youtubarjev, ampak en test od kaksnega novinarja/znalca, ki ni podmazan iz kakršnekoli strani. 

....tko da se vi2 z Miranom ne rabita razburjat, ker kot sem že napisal, se mi 800x zelo dopade.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ZED said:

Ma resno sm mislu, to ni blo podjebavanje in se ne rabiš takoj razkuhat kot kuhan krompir. Pač sm biu mal firbčen, pa sm po netu isku test. Pa ne mislm raznih youtubarjev, ampak en test od kaksnega novinarja/znalca, ki ni podmazan iz kakršnekoli strani. 

....tko da se vi2 z Miranom ne rabita razburjat, ker kot sem že napisal, se mi 800x zelo dopade.

To sm ze objavil, zna bit da ti špreha ne bo povšeči. 
 

Taljani so kar navdušeni, nimajo vec predsodkov. 

koveja sicer ni med top ciframi, zna bit da je dobava majhna. Zacetk februarja v Coneglianu niso imeli se nobenga. Spodaj se clanek o prodaji v Italiji, januar in februar. Zdi se mi da imata Morini in Beneli pr njih vec sans kot Kove, Voge, QJ in CF, ker še vedno zvenijo domače. še bol pristranski se mi zdi odnos med angležih in RE.  Dokaj nekritično navdušenje nad čisto vsem. It’s Royal, insn’t it? 
 

https://www.inmoto.it/news/mercato/2024/03/04-7055920/mercato_moto_a_febbraio_sboccia_il_2024

 

 

Smo ze rekli parkat. Kie, hyundaia in škode že dolgo nince vec ne gleda postrani. Zdaj se to dogaja z Dacio. Pri motorjih bo enako. 
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kugelschreiber pravi:

To sm ze objavil, zna bit da ti špreha ne bo povšeči. 
 

Taljani so kar navdušeni, nimajo vec predsodkov. 

koveja sicer ni med top ciframi, zna bit da je dobava majhna. Zacetk februarja v Coneglianu niso imeli se nobenga. Spodaj se clanek o prodaji v Italiji, januar in februar. Zdi se mi da imata Morini in Beneli pr njih vec sans kot Kove, Voge, QJ in CF, ker še vedno zvenijo domače. še bol pristranski se mi zdi odnos med angležih in RE.  Dokaj nekritično navdušenje nad čisto vsem. It’s Royal, insn’t it? 
 

https://www.inmoto.it/news/mercato/2024/03/04-7055920/mercato_moto_a_febbraio_sboccia_il_2024

 

 

Smo ze rekli parkat. Kie, hyundaia in škode že dolgo nince vec ne gleda postrani. Zdaj se to dogaja z Dacio. Pri motorjih bo enako. 
 

 

Prve dobave motociklov Kove v Italiji so bile v februarju.

Po prodaji se dolgo ( iskreno upam,da nikoli ) ne bo dosegal cfmota,benellija in morinija. Je 10x manjsa proizvodnja in tudi namenjena kupcem,ki iscejo nekaj drugacnega.

Zakaj drugacnega?

Lansko leto naprimer, so mi trije kupci,ki so kupili x-cape pri meni le-te dali v racun po preizkusu kove500x. Ker so iskali nekaj drugacnega.

Ce vzames nizjo srednjo klaso adv motorjev ( honda nx500,benelli trk 502/702,morini x-cape 649,voge 525 dsx,versys,mt7 tracer,kove 500x,qj srt 550...) so si med sabo med voznjo precej podobni,nihce ne izstopa prevec in kuoec skoraj ne more zgresiti. Steje naklonjenost znamki,cena,oblika.

Kove500x tukaj izstopa z voznjo samo. Nelaterim je vsec,nekaterim ni.

Je pa drugacen. In to mi je vsec.

Enako velja za 450rally in za prihajajoco 800tko.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ZED pravi:

Ma resno sm mislu, to ni blo podjebavanje in se ne rabiš takoj razkuhat kot kuhan krompir. Pač sm biu mal firbčen, pa sm po netu isku test. Pa ne mislm raznih youtubarjev, ampak en test od kaksnega novinarja/znalca, ki ni podmazan iz kakršnekoli strani. 

....tko da se vi2 z Miranom ne rabita razburjat, ker kot sem že napisal, se mi 800x zelo dopade.

Sej se hecaš anede🤔

Kredibilen novinar...

Če še ne veš so ti novinarji plačani za svoje reporte in bolj kot boš popljuval določeni model določene znamke manj imaš možnosti da boš od te znamke naslednjič dobil v roke nov model.

Malo že pokritizirajo kakšno malenkost a v osnovi so reporti o superlativih.

Lahko rečem, da sem bolj kredibilen kot kakšen novinar, saj sem vse moje motorje pokritiziral kar mi ni bilo ok in to javno dal tudi vedet prodajalcu in proizvajalcu, čeprav jih en qrc briga kaj en Kmet napiše, pa tudi prevozil sem več, kot kakšen kredibilen moto novinar in to tam kjer gre velika večina tu gor samo s prstom po zemljevidu.

Tu gor je pa veliko res "kredibilnih" ker njihovi stroji so uber alles in sploh.

Sam sem kupil kar nekaj novih motorjev in imel v lasti več kot 20 motorjev, ni veliko za nekoga ampak za tiste kredibilne ogromno in nekaj vem tudi o tehniki, saj sem se večkrat reševal iz neprijetnih situacij nazadnje na Cipru ko mi je počepnil regler ...

Spet za nekoga mala malca odpravit napako za tiste najbolj kredibilne tu gor pa znanstvena fantastika, ker tudi gume ne znajo zakrpat...

In ja Desmodue in jaz se poznava že dolgo pred Kove zgodbo in ve kakšen voznik sem, da ne šparam tehnike, pa je na mojo prošnjo da mi da motor za en krajši izlet tudi privolil in pozna tveganje 😁 ve da ne bom pisal, da je motor ok, če ta ne bo ok, tako kot sem za vse ostale, ki sem jih imel v lasti.

Seveda se je kredibilni gospod v tej temi takoj začel norčevat iz tega, pa naj, mene ne boli, izgleda pa da njega fajn🙂

Tako da kredibilnost je relativen pojem.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • motom
    • Pajk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!