Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj III


Ice

Priporočene objave

Kljub temu, da pogled v nebo zjutraj ni obetal nič kaj dobrega, sem se odpravil na furo. Vreme se je kar lepo popravilo :) in pot me je tokrat vodila po trasi: Mežica - Maribor - Celje - Poljčane - Maribor - Mežica. Srečal zares veliko motoristov :D, videl prometno nestrečo v bližini MB :huh: , na srečo le z ukrivljeno pločevino. Par KM iz MB mi je neka "spretna" voznica zaprla pot, ko ji je avto ugasnil sredi ceste in sicer v položaju pravokotno na smer vozišča :angry:

Torej, bilo je precej pestro!

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčerajšnjim in včeraj (smo že jutri) odpeljal dve prijazni praznični vožnji. Prvo zvečer ob 19. uri Ce-Stranice-Vitanje-Dolič-Velenje-Letuš-Ce, prvomajsko dopoldne pa Ce-Šentjur-Planina-Bistrica-Sl.Konjice-Vitanje-Dolič-Velenje-Dobrna-Vojnik-Ce.

Obe mirni in prijazni vožnji. Edino ovinki na Planino in znje mi niso dajali dobrega občutka. Na začetku mi je na križišču zadnje kolo na pesku odneslo za nekaj cm in potem sem na tistih ovinkih povsod videl pesek, ki je na mnogih dejansko tudi bil. Vitanjski ovinki in tisti skozi Hudo luknjo so pa lepo čisti.

Prvi maj je kakor praznik delavstva, ampak toliko mercedesov na teh cestah pa še nisem videl, kot sem jih srečal danes. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo se po prvomajski budnici Baki, Mitja, Gianni, Obelix in jaz (ter še trije nemotosvetovci) odpravili proti Grobniku in morju. Do meje smo stali na skoraj vsaki črpalki <_< . Na Grobniku smo si ogledali nekaj voženj in akrobacije jadralnih letal, nato pa le odšli proti morju, najprej na kavo k Obelixovim staršem, nato pa na kosilo (večerjo) v Iko.

Pot je bila krasna, pa tudi vreme je dobro služilo, le veter je včasih ponagajal. Ko smo se vračali smo v smeri proti morju srečevali kolone in kolone motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo rajš kej lepga napisat-ena lepa fura iz Kranja proti Tržiču pa do Bohinja na drink. Pol pa nazaj proti Bledu na Ljubelj in do Kranja. Je blo kr neki motoristov, sam pomoje jih je velik na obali. Bomo vidl jutri k gremo proti Umagu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes lepo po sončku iz Lj do Postojne, tam pa levo krog in nazaj v Mantovo. Najlepši šus adrenalina sem sicer dobil na ridah kjer so vse razpoke v cesti nafilane s tisto črno zadevo kjer drsi k po p**** (j**** jim mater). Drugace pa je tam nekdo s cestakom zletel s ceste samo ni bilo nič hujšega. Sedaj mi je žal da se nisem zapeljal še malo do morja, če sem bil ze na pol poti. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. maja ob 15.00 končal s šihtom, direkt na motor, Lj-Portorož-Poreč (Laterna), žurka na plaži :lol: (spačkarji so meli neko srečanje), danes po isti poti v Lj, ob 15.00 (sharp) spet na šihtu ;) .

Urbi

p.s.: Sem se peljal skozi Logatec glih ko so nalagali motor od onega nesrečnika :( :blink: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel eno dobro turo po tujini. :D Se pravi Radovljica - Pontebba (Italija) - Nassfeld (Austrija) - naprej po Austriji spet v Italijo, skoraj do Trbiža, potem pa nazaj domov B) B) <_< To je za take, ki imajo radi vožnje po hribih in dolinah ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šentjur - Rogatec - Ptujska gora - Ptuj - Slovenska Bistrica - Sl. Konjice - Šentjur

Traa za turistično vožnjo. Od Rogatca proti Ptuju kake 2 km ni asfalta :blink: , pa mal razdrapana cesta, drugač pa kar gre. Je pa že malo dišalo po vlagi :rolleyes: tako, da bo verjetno jutri dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil turo, ki sem jo opisal v najavah. (Kranj-Jezersko-Pavličevo sedlo-Logarska-Solčava-Črnivec-Kamnik-Kranj) Izbral sem pot z veliko ovinki, da sem lahko vadil različne tehnike vožnje ovinkov. Poskušal sem, keko zvoziti ovinek, s tem da čim manj nagneš motor. To pa zato, ker hitro dosežem mejo - to je centralno stojalo. Pred furo sem ga hotel sneti, pa sem videl, da bi morla odmontirati tudi auspuh, pa me je minilo.

Tole je EU stran Jezerskega.

kurve.JPG

strecke.JPG

Mi je pa na Jezerskem avstrijski policaj (ne isti) že drugič zatežil zakaj nimam "SLO" nalepke. Nekaj ga je bluzil o kazni 20€. Nekaj se pregovarjava (nisem se delal nič pametnega in frajerja) potem pa hočem obrnit, da bi šel dol na Jezersko kupit nalepko. Potem mi pa reče, kam greš zdaj, na pejd naprej. Mislim res si faca jodlar, kaj sploh težiš. Dolgčas mogoče? Ni važno, naslednič bom imel nalepko. (po pravici sem jo že danes pred odhodom hotel narediti, pa je ravno brat pisal seminarsko na računalniku)

Slovenski policaj na Pavličevem sedlu pa me je vprašal če mi sploh kaj vleče v klanec. LOL

Še en zanimivost ob cesti. Pri eni hiši v Avstriji sem videl tegale Audija. Prav presenečen si, ko vidiš takle avto v družbi razvalin iz privatnega avtotodpada. Mogoče ga bo majster restavriral - upam da ne le recikliral.

Zelo mi je všeč "HB" barvna kombinacija.

audi.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerknica - Logatec - Vrhnika - Brezovica - Rakitna - nazaj čez "ride", no pa ko smo pri nesrečah, križišče Ravbarkomanda - Rakek, avto in motorist. Drugače pa krasna tura le praznični (beri nedeljski) vozniki delajo take neumnosti po cesti, da so se brezme nekajkrat fajn namatrale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včaraj lepa vožnja s Horjom in njegovo, ter mojo boljše polovico na morje. Najprej v Strunjanu kavica s Fischermanom, ki je prpeljal svojo simpatično družino na morje, potem pa obisk Klimbre v Umagu. Nazajgrede videli komemoracijo (?) v logaškem drevoredu, kjer so motoristi prižigali sveče ob olupljenem drevesu. 340 km lepih in prijetnih, tudi kakšnih nepredvidenih situacij ni bilo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na Jamniku. nameraval sem iti še bolj daleč a sem pozabil napolniti olje v moj 2T motor :(

razgled iz jamnika je pa še vseeno lep B)

Popravljeno . Popravil Jerry_junior
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem pa tud jst na 2. maj naredu eno lepo furco, da pa je bil dan se lepsi, sem imel sposojeni motor in sicer super tenerejko, tko da tud pri pospesevenju mojih standardnih problemov ni bilo :rolleyes: .

Sel sem pa Domzale - Litija - Bogensperk - Ivancna Gorica - Zagradec (zakotna vasica na poti, kjer sem pobral boljso polovico) - Zuzemberk - Kocevje in nazaj.

Po uvajanju na motor skozi Litijo in Bogensperk je sledila prava poslastica na 28 km dolgem odseku proti Kocevju :P :P .

Padlo je dobrih 200 km, kar je bilo ravno prav. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včaraj lepa vožnja s Horjom in njegovo, ter mojo boljše polovico na morje. Najprej v Strunjanu kavica s Fischermanom, ki je prpeljal svojo simpatično družino na morje, potem pa obisk Klimbre v Umagu. Nazajgrede videli komemoracijo (?) v logaškem drevoredu, kjer so motoristi prižigali sveče ob olupljenem drevesu. 340 km lepih in prijetnih, tudi kakšnih nepredvidenih situacij ni bilo na cesti.

Vesel,da ste se srečno vrnili......BTW Horjovega piva zmanjkalo še isti večer!!!! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker včeraj zjutraj ni bilo deževja, sva se z Alko odločila, da se malo popeljeva po preljubi Sloveniji. Po kratkem premisleku in tel. pogovoru z Greenninjo je padla odločitev, da greva pogledat kaj počnejo Prekmurci na svojem zboru. Med Lendavo in M. Soboto se nama je pridružila še Greenninja, V Križevcih pa še Uti in Lindau. (hvala za pecivo, bilo je res odlično B) ) Na koncu je prišel še CrashOver . Vreme sicer ni bilo pretirano sončno, vendarle suho :).

Slabost na tem zboru je bila, da nikakor nismo dočakali KAVE :huh:

Nazaj grede oz. nazaj voze :D smo se ustavili še na pijački pri CrashOverju

Prevoženih cca. 380 km. Bilo je kar OK :D

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredili 400+ km iz Pakoštan!!! ;)

Razen malo mokre ceste nam dež ni mogel do živega!!

Bilo je super!!Rit mam že čist utrjeno!!!! :blink:

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo se vrnili iz Medulina pri Puli. Cesta je super brez peska, gume prijele na polno. Morje je na žalost še premrzu, čeprov se je od Erika sine kar vrgu s pomola na glavo. Preživeli smo super praznike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr vam je lustn k se lohk med dolgimi prazniki vozte z motorji, jes ga mam pa ze 1 mesec na servis. Uzvite se naprej, upam da se vam cim prej spet pridruzim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj smo se prikotalili iz HR v SLO. Naredili cca. 400 km... B)

Dez se je pokazal le ko sem se ustavil se v Ivancni gorici na moto zboru...

Na poti srecal 5+ norcev v piksnah, ki ne poznajo pravilne smeri voznje :blink:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana Trbiž, prelaz Nivea in Predil, Log nad Mangartom super kosilo, Most na soči, Škofja Loka. Super 300+km, razen od Mosta na soči do Odcepa za Sorco, kakšna cesta, kljub enduri bi skoraj kosilo pustil v čeladi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem jo piču do Kočevja (tam kolovratil po obvozih-kolovozi zaradi zaprte ceste zaradi nesreče) od tam pa na Hrvaško proti Reki vmes še na Grobnik pol pa na Ride pri Postojni in lepo lagano proti domu!!Vsega se je nabralo 320km!!!Super je blo!!

Ciao,by Pero

Popravljeno . Popravil pero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana Trbiž, prelaz Nivea in Predil, Log nad Mangartom super kosilo, Most na soči, Škofja Loka. Super 300+km, razen od Mosta na soči do Odcepa za Sorco, kakšna cesta, kljub enduri bi skoraj kosilo pustil v čeladi. ;)

Podobna tura včeraj samo začetek v Lescah, kosilo Most na soči, vrnitev pa preko Sorice na bohinjsko stran <_< ;) Imel sem pa dobro zaščito, ker sem bil z IPA moto klubom :P B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Grobnik - Opatija - Ljubljana, na izzzzzy! Z Andy1-em...Še gdaj!

Vozim bolj po penzionistično :rolleyes:

Je bil pa res lep dan. Polno motoristov. Ustavila sva se na Kačjih Ridah, poklepetala z enim, ki je parkrat gor in dol šibal s 250ccm Aprilio. Seveda bo njegov naslednji nakup.................R6 :P

Ločila sva se v Vrhniki, kjer sem šel skozi Bistro do Iške vasi do mojega brata.

Motor spredaj POLN mušic, os in čebel, a je cet za pomivanje vse dol spravil :lol:

Razočaral me je Grobnik, kjer so imeli ene bedne avtomobilistične dirke, v Opatiji pa nisva dobila za sedet, da bi kaj spila. Še nekje, kjer se je miza spraznila, pa sva bila skoraj zraven, sam v moto opremi, pa nisva bila najhitrejša, sta dva croata kr prtekla do mize (ko sta naju vidla), da sta jo naskočila nama pred nosom :angry:

Popravljeno . Popravil AndY1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S SBN-jem se odločila, da mal sprehodiva konjičke. Odhod iz Brežic, preko Ptuja,Ormoža, Ljutomera, v Mursko soboto, kjer sva si privoščila Over Mura moving cake!!! Potem pa v Maribor(tam videla ostanke motorja, ki je doživel srečenje tretje vrste z avtobusom :( :( ), Dravograd, SG, kjer popila kavico, pa v Celje in lepo nazaj domov! Srečala ogromno motoristov (sm tko mahu, da me kar roke bolijo!!! :rolleyes: ),vreme super, skratka lepa nedelja!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!