Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Probi še tole:

Hvala za tole, sploh nisem vedel, da se da takole. Sem naštelal po teh navodilih, testiral na motorju pa še ne, ko pa bom, pa napišem če kaj pomaga. Na oko rečeno pred in po posegu, je spodnja gumica sedaj pravilno stisnjena, prej pa ni bila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nažalost nimam dobrih besed za Pintarja.

Pred časom mi je navsak način hotel prodati čelado velikosti L,

čeprav mi je čelada opletal sem ter tja ter gor in dol.

Da ne govorim da mi je v zatilju šla roka na komot notri (cela dlan).wacko.gif

Kar je splošen preizkus in bi moral Pintar vedeti kot dirkač.

Toliko v vednost.En velki ---------------------- za pintarja.

Moje mnenje.

lp

Se pridružujem slabem glasu za Pintarja!! Glede na to, da sm cca. 5 let nazaj pri njemu kupil novo čelado RX7 corsair ( s katero sem bil do sedaj nadvse zadovoljen) za kar velik denar ( v tistih cajtih), sm ga nedolgo nazaj ponovno obiskal v Prebačevem. Vse kar lahko rečem je le, da se glede na to da je g.PINTAR generalni uvoznik Te res kvalitetne znamke čelad, dela predvsem škoda za znamko Arai, ker s takim odnosom v današnjih časih ne moreš prodajat niti kruha!!! V glavnem prisiljen sem si bil čelado Arai naročiti iz tujine, kjer sem na koncu prišel še cenovno ugodneje skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem slabem glasu za Pintarja!! Glede na to, da sm cca. 5 let nazaj pri njemu kupil novo čelado RX7 corsair ( s katero sem bil do sedaj nadvse zadovoljen) za kar velik denar ( v tistih cajtih), sm ga nedolgo nazaj ponovno obiskal v Prebačevem. Vse kar lahko rečem je le, da se glede na to da je g.PINTAR generalni uvoznik Te res kvalitetne znamke čelad, dela predvsem škoda za znamko Arai, ker s takim odnosom v današnjih časih ne moreš prodajat niti kruha!!! V glavnem prisiljen sem si bil čelado Arai naročiti iz tujine, kjer sem na koncu prišel še cenovno ugodneje skozi.

Ma Pintar ima svoje fore ja... Če malo veš zakaj se gre,če ne kupuješ prvič, potem moraš toliko časa trditi svoje mnenje da on odneha, čeprav je to zelo dolgo!!!!! Se pa na koncu vsaj za dobr popust zmeniš... Je pa nakladač ja :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, tele so mi malo bose. Če navaden laik ve, da CELA dlan nima kaj delati v zatilju pod čelado, ne vem kako bi si Pintar drznil trditi, da je čelada OK? Pa ko omenjate Pintarja, mislimo na Janeza ali katerega od njegovih sinov? G. Janez obvlada svoj posel, svoje znanje pa predaja sinovom.

Pri Pintarju sem jaz vzel svojo Viper. Pa sem pedanten ko sam vrag, pa natančen, pa včasih tudi zakompliciram zadevo, a smo vseeno uspeli najti pravo čelado za na mojo betico. S tem, da sem bil tudi nekako med številkami. Prav tako smo brez težav našli pravo številko za kolega, kateremu je šel še izredno na roke in mu čisto priredil podloge, da mu čelada res sede na glavo. In začuda smo brez težav našli tudi čelado za punco.

Konec koncev je pa tako. Izmeriš glavo in dobiš osnovno velikost. Od tu naprej pa je možno prilagajati velikost še z ličnicami in podlogo na vrhu čelade. Če smo jo kolegu lahko tako sestavili, ne vem zakaj je komu drugemu ne bi hotel ali znal.

@MilkoMan: koliko časa si pa imel čelado na glavi? Če te po eni uri že vse tišči, kaj si čelado kupoval na lepe oči? Povsod pišejo in svetujejo, da imaš čelado na glavi vsaj 15 minut, če ne pol ure. Nekateri se gredo celo peljati z njo, če jim to prodajalec omogoča. Pa ljudje božji, saj imate lastno pamet in če vam kaj ne gre v račun, naprimer, da ti je svetoval tako majhno čelado, povprašaš čemu in zakaj. Se pozanimaš. Ko si ravno omenil Motoraj; vredu dečko ja, prijazen ustrežen, ko se meniš. Jaz sem se menil je bilo vse OK, ne rečem. Fant se je angažiral. Ampak ko sem pa pri njemu nekaj rabljenega prodal, pa dogovor in obljuba ni zdržala. Ko je bil denar na mizi je obljuba kopnela, pohlep pa rasel. In takrat se mi je zameril. In ko sprašuješ če si preobčutljiv? Ja saj imaš ogovor na dlani. Če v čeladi ne zdržiš nisi preobčutljiv, ampak je čelada premajhna. Če te čelada dela živčenga, nisi preobčutljiv. Čelado imaš na glavi zaradi svoje varnosti, ne zarad policajev in zarad lepšega. Če te tišči toliko, da te moti, je pač premajhna.

Prodajalec mi je nekaj predlagal, kar je bilo čisto preveliko, jaz sem to kupil, sedaj mi pa vse opleta. Zdej je pa prodajalec kriv? Hja, ravno toliko kot kupec, ki je bil tiho. Meni so hotli za punco tudi prodati 2 številki večjo čelado, raje ne bom pisal kje, imajo pa pošteno ime. Pa sem rekel opa, tole pa neki ne bo štimalo. Saj ne rečem, ko človek ne ve, zaupa prodajalcu, ampak tako prevečkrat damo svoj občutek na stran. Ampak če se nam nekaj ne zdi OK, potem je treba to izpostaviti in upoštevati pri nakupu. Pa da ne boste rekl, koliko se delam pametnega. Sem se tudi sam pošteno pozanimal, ko sem kupoval opremo, pa sem še vedno kupil premajhne škornje (Oxtar s svojimi otroškimi številkami). Pa kombinezon sem tudi daljšal, čeprav to ni toliko moja krivda, kot krivda kroja oziroma krivda mojih dolgih nog in rok :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno je tako da 1 oz 2 negativni reklami več škode nardita kakor pa 1 oz 2 pohvali............trance_27_notworthy.gif

jaz grem kmalu k njemu arai probat pa bom pol komentiral kaj pa kako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RenoRaines

Lepo in korektno si to zapisal, ... evo, še moj primer:

Pridem do Pintarja (sine), imel bi Chaser-ko, lepo, snežno belo. Pomeri glavo, pove velikost, potegne čelado k sebi iz druge prodajalne. Pridem, pomerim, opleta, ... menja blazinice, nič bolje. Probam še Viperko, nič bolje. Rečem, ok, pol pa ne bo nč z Araiko, ... pa potegne Condor-ko.

Pa se menmo, mam naked motor, ne prenesem da karkoli piha ... ni panike, vstavil bo zaslonko.

Sedim s čelado v štacuni eno uro, cincam za grafike, ... ipd., ipd.

Nabavim, se peljem, ... piha v oči kot satan, grem nazaj, vstavimo še zaslonko pod nos, ... prodajalec (sine) pove, da original zaslonke pri tem modelu sploh ni, vstavil je neko Nolanovo, ... peljem, nič bolje. Pride zima, pospravim vse skupaj in malo pozabim. Pride pomlad in se peljem, ...

Grem nazaj prejšnji teden in ne morem verjeti. Najprej me Pintar st. prepričuje, da sem sigurno menjal šipo na motorju, ko povem, da imam pure naked brez navlake pa pove, da se nič ne da narediti, ker sem pač kupil najcenejši Arai model, kjer se kao nič več ne da poštimati ... Ampak, kdo hudiča mi je uturil Condor? Še vedel nisem, da obstaja!!!

Edina pametna: pridi nazaj z motorjem, bomo nekaj probali, ...

V roke vzamem svojo staro N-83 in glej hudiča, sprednja podkev je z zaslonsko lepo zaokrožena, pri Condorju pa je med oblazinjenem in zaslonko na vsaki strani po 2cm lufta in tam piha kot satan.

Vmes sem našel tudi rešitev: če si okoli vratu (čez jakno) navijem šal, je bistveno bolje, ampak potem komaj obrnem glavo, ...

V mojem primeru je razlog težav očitno v tem, da mi je ponudil in prodal čelado na katero je nataknil kos neoriginalne opreme (tedaj brez moje vednosti), sedaj pa so težave!

Sicer moram dodati, da je čelada drugače u piko!

Pa še nekaj, testnih čelad nima tako da ne moreš probati na svojem motorju.

Danes grem nazaj, ne pričakujem kaj dosti več od tega, da mi bo kako peno natlačil v tisti luknji, ... naslednjič grem pa k Komparetu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujte z glavo pa bo tudi čelada pasala na glavo. Drugač ne morem rečt.

Meni g.Pintar vsako leto pregleda čelado, jo spuca, namaže in nastavi, pa je po 4ih letih še vedno kot nova. Imam Condor-ko črno mat, pa je nisem kupil pri njemu, ampak brezplačen servis naredi za vse Araike enako kot Kompi za Nolanke. Ko sem kupoval čelado, sem si najprej zmeril glavo, ugotovil katero velikost imam, šel v trgovino, dobre pol ure s čelado na glavi po štacuni hodil, skakal, počepe delal, seveda sem si prinesel svojo podkapo, da ne švicam v čelado, za katero ne vem ali jo bom vzel. Pasala kot ulita in še vedno paše u nulo.

Ob vožnji malce pihlja spodaj pri bradnem delu (vozim naked), ampak z dobro windstoper podkapo se tega ne čuti in v oči mi ne piha. Sem poizkusil tudi z nosnim delom od Nolanke, paše lepo na Arai, ampak s tistim hudičem mi je ves veter, ki ga potegne spodaj pri bradi, usmerilo direkt v oči. Nisem pa še imel možnosti poizkusit podbradnega dela od Nolana, verjamem pa da tisto pomaga, sploh če si brez dobre podkape.

lp U.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli sem jaz z njegovim delom zadovoljem, kljub kakšni neumnosti, ki jo spregovori... Amapak bom vedno hodil po čelado k njemu!!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil lansko leto pri Pintarju, mi je lepo poservisiral čelado pa še silikonsko olje za tesnila mi je podaril, tko da sem za enkrat kar zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez nobenega ne pljuvam in ne govorim da nimajo pojma...verjetno je delno moja krivda, da sem vzel čelado, brez da bi jo imel prej vsaj pol ure na glavi. sedaj vem! vsi 3je so bili tam, Janez in njegova sinova. Še vedno mi ni noben odgovoril na vprašanje, kaj svetujete? Verjetno ne bodo zamenjali, kajne? Se pravi, da jo prodam in nabavim drugo...

sem pa bral, da xr-1100 Shoei zna biti dobra čelada...meni se gre za udobje, da slišim motor in ne vse drugo ;)

pa ne se kregat zdj ... Pintar je kul, saj je že nekaj časa v tem poslu, samo lahko bi si malenkost več časa zavzel, pa bi našli tudi dobro čelado zame :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil spet pri Pintarju v zvezi s reševanjem prepiha v oči moje condorke in glejga popolni preobrat ... Pintar st. prijazen, zelo zainteresiran, pogledal je položaj na motorju, se takoj lotil manjše penaste izboljšave in iskal trajnejšo rešitev, ... samo neka traje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pihanje v oči tudi mene precej moti. Edina rešitev so sončna očala (s katerimi vozim skoraj vedno kadar je sonce, ker drugače ni za zdržat) ali pa podkapa.

Mi je pa pintar prodal en podbradni ščitnik od nolana, tako kot očitno vsem ostalim, ki imate te probleme, vendar ni skoraj nič bolše. Pihanje izgine samo če z roko med vožnjo zaprem prostor pod brado! Sam to pač ni rešitev, ker ni glih enostavno vozit motorja z eno roko. :whistle:

Če bo kdo našel rešitev se priporočam, drgač bo pač treba po kako drugo kahlo (beri x-lite). :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pihanje v oči tudi mene precej moti. Edina rešitev so sončna očala (s katerimi vozim skoraj vedno kadar je sonce, ker drugače ni za zdržat) ali pa podkapa.

Mi je pa pintar prodal en podbradni ščitnik od nolana, tako kot očitno vsem ostalim, ki imate te probleme, vendar ni skoraj nič bolše. Pihanje izgine samo če z roko med vožnjo zaprem prostor pod brado! Sam to pač ni rešitev, ker ni glih enostavno vozit motorja z eno roko. :whistle:

Če bo kdo našel rešitev se priporočam, drgač bo pač treba po kako drugo kahlo (beri x-lite). :ninja:

A ni najboljsa resitev kaka jebacka rutka ali sal, potem ti nebi smel pihat. Drugace pa na čelado spredaj na bradnem delu namontiraj vindstoper rutko. Zgledalo bo kot da imas slincek ampak vetra pa ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pihanje v oči tudi mene precej moti. Edina rešitev so sončna očala (s katerimi vozim skoraj vedno kadar je sonce, ker drugače ni za zdržat) ali pa podkapa.

Mi je pa pintar prodal en podbradni ščitnik od nolana, tako kot očitno vsem ostalim, ki imate te probleme, vendar ni skoraj nič bolše. Pihanje izgine samo če z roko med vožnjo zaprem prostor pod brado! Sam to pač ni rešitev, ker ni glih enostavno vozit motorja z eno roko. :whistle:

Če bo kdo našel rešitev se priporočam, drgač bo pač treba po kako drugo kahlo (beri x-lite). :ninja:

E pa točno to gre tut men na živce že kak slab let!!!

Bi imel Arai uno z Monster grafiko, sam kaj k mi nau noben buče prodajal v štacuni gor pa dol hodt s čelado predn kupš!? wtf? za štacuno je dobra tut una nemška.

Jst rabm za motor kjer mi od spodaj navzgor piha in jo kupm v primeru da to izgine.

Si pa nej zrihtajo kak viharnik kjer bi probal čelade na motorju, če jih nima za test.

Torej edina varianta je zaenkrat Compare (ki ima tudi monopol glede teh testnih voženj; jst ne vem da drugim ne kapne nč na glavo da bi tut oni to mel? Kaj te raj prepričujejo pol ure v štacuni da plačaš, pa pol denarja nč več nazaj al kaj?). Kakorkoli da skrajšam: Sem 1x tko kupu čelado v štacuni pa nikol več brez testa! Je škoda zdravja, živcev pa cajta k pol neke svoje usnjene podbradne dele v kombinaciji s plastiko delam in štimam da je kukr tolk v redu.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz imam chaserko na fz6-n pa mi ravno tako piha do nosa ceprav mi je g. Pintar dal nek "podbradek". ne pomaga kaj dosti. sem pa letos kupil v habatu (sicer za hjc) podbradek ki pokrije cel spodnji del brade in kolikor vidim bo super. samo se na jezke ga moram naredit:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam chaserko na fz6-n pa mi ravno tako piha do nosa ceprav mi je g. Pintar dal nek "podbradek". ne pomaga kaj dosti. sem pa letos kupil v habatu (sicer za hjc) podbradek ki pokrije cel spodnji del brade in kolikor vidim bo super. samo se na jezke ga moram naredit:P

My point exactly!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam chaserko na fz6-n pa mi ravno tako piha do nosa ceprav mi je g. Pintar dal nek "podbradek". ne pomaga kaj dosti. sem pa letos kupil v habatu (sicer za hjc) podbradek ki pokrije cel spodnji del brade in kolikor vidim bo super. samo se na jezke ga moram naredit:P

Lahko slikaš zadevo, ker me resnično zanima kako izgleda vsa zadeva :)

pa katero stvar si kupil (link)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a bi znal kdo iz te slikce razbrati model čelade? vem da je ful slaba kvaliteta in vse, ampak barvo se pribljižno vidi.

arai.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi znal kdo iz te slikce razbrati model čelade? vem da je ful slaba kvaliteta in vse, ampak barvo se pribljižno vidi.

arai.jpg

Po sliki sodeč je to Arai rx-7 corsair, grafika Pedrosa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!