Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Pr moji je simp ko pasulj... kako je pa pr RX-ih, pa ne vem. Ni kake velike razlike, ali pač? :hmm:

Ma prej sm mel X-lite tam je pa res simpl...

Sej tud ta ni slab :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa sem jo krstu :headbang:

in sicer sem zadel ob rob kamnite mize v gostilni, zelo nalahko, ampak očitno dovolj, da se je odkrušila barva

A ima kdo kako idejo kako to zrihtat? Nebi rad, da se naprej lušči, pa še grdo je :slap:

Pa še slikci za lažjo predstavo.

post-10741-1180269440_thumb.jpg

post-10741-1180269594_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kako idejo kako to zrihtat?

Probaj dobit barvno enako folijo, pa polimaj.. al pa kako fensi nalepko čez,pa z airbrush-om mal laka čez (seveda še prej s 1000 vodnim šmirglnom zmatirat) .)

Tko bi jaz naredi, ti se pa odloči :whistle:

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nelepke nebi gor tlaču, ker se mi zdi grdo.

Razmišljal sem, da bi jo pelal k nekomu, ki se ukvarja z airbrushom, pa da mi jo pobarva. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... barvne odtenke bo težko zadel. Lahko neseš k majstru, pa povprašaš... seveda ne pozabi delit info z nami .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal kakega majstra vprašat, če se bi dalo to zrihtat... pomoje niti ne bo tako težko zadet prave barve, glede na to, da je pretežno črna in rgeča, pri sivi pa tud če mal fali odtenek, nebo take panike

sporočim, ko bom dal zrihtat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem ponudbo od nekoga, ki se ukvarja z airbrushem, da mi jo zrihta za 100 EUR :wacko: Matr, cela čelada me je koštala malo več kot trikrat toliko :headbang: To se mi zdi res malo pretirano...

Če kdo ve za kako cenejšo varjanto, se priporočam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja.... umetnost se plača :naughty: Na koncu boš pa ugotovil, da imaš ful lepo prasko na čeladi :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa sem jo krstu :headbang:

in sicer sem zadel ob rob kamnite mize v gostilni, zelo nalahko, ampak očitno dovolj, da se je odkrušila barva

Ma sm jaz tudi mahal s čelado, a tako se ni nobena okrušila :blink: , jaz bi nalepko dal gor :blink:

Ja ja.... umetnost se plača :naughty: Na koncu boš pa ugotovil, da imaš ful lepo prasko na čeladi :devil: :devil:

ali pa bi se s tvojim zadnjim delom drugega stavka kar strinjal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se je na araiki isto zgodil. sem jo ruknu ob garažna vrata in je odletu košček barve???

ja nimaš kej treba je merkat kam :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sprobal novo čelado ARAI CHASER

Prvi utisi... niso najboljši. Čelada sicer lepo paše na bučo, ampak je tko prekleto glasna, da ni za zdržat. Če se peleš 30km še gre, za enodnevno turo pa priporočam čepke.

Ne vem sicer, kje so ga tko pihnil, ampak pri stranskih pokrovčkih, pod katerimi se skriva mehanizem za zapiranje vizirja, ima reža narobej zdimenzionirano debelino reže in žvižga za popiz*** :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, glasnost.......men je napram tastari Nolanki N84 tale Chaser res taprav mrcedes :) V uni je šele vse piskal pa pihal pa šklepetal ipd. Sicer pa mene itak ne mot tud če je mal glasna - furam čepke skoz. Mogoče res nism merodajn za kšn podrobnejši info, ker je tole šele moj drug piskr, sam kr sm se zdej teste prebral pa vozu, je uredu zadeva - tko da se ji loh odpusti za malce glasnosti pa Arai-ev ne lih posrečen zaklep vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No... jest sm pa prej fural Maverick/T pa lahko povem, da je boljša od Chaser-ke, kjub temu, da je ne delajo več.

In ja :grim čepki so zakon... te vsaj ne boli glava .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Jz sem pa po 3 letih ugotovila da me bolijo ušesa pri dolgi vožnji. mam Arai čelado in me nikjer ne stiska.. boli pa tako da bi najrajš čelado mal predelala.. aja pa nimam ugromih uhov.. kaj bi blo šele pol če bi mela :cry: :blink:

še koga? moj jo ima že 9 let pa ga nič ne boli.. mene je pa zdj začel.

:unsure: Mene boli desno uho. In to res fuuuuuull. Pa me nikjer ne tišči :blink: . Boli me po 1 uri vožnje in nikjer nimam nič rdeče ali otiščano, da bi mi recimo pritiskala pena. Bolečina je podobna, kot če bi mela vneto uho, ampak sej potem po 20ih min neha. Je pa zoprno. :cry: A si ti kaj rešila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Mene boli desno uho. In to res fuuuuuull. Pa me nikjer ne tišči :blink: . Boli me po 1 uri vožnje in nikjer nimam nič rdeče ali otiščano, da bi mi recimo pritiskala pena. Bolečina je podobna, kot če bi mela vneto uho, ampak sej potem po 20ih min neha. Je pa zoprno. :cry: A si ti kaj rešila?

mene pa po parih urah začnejo arkade boleti... in to kr dost... ko dam pa dol pa vse kul. kaj je to? mam pa maveric t, staro ene 2 mesca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil si napako in kupil čelado, ki ni primerna obliki tvoje glave!

Ampak imaš pa Araiko! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil si napako in kupil čelado, ki ni primerna obliki tvoje glave!

Ampak imaš pa Araiko! :worship:

Kec..ti, ki imaš odgovor na vse..kaj je potem z mojim ušeskom narobeeee :cry: :cry: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeraj sem kupil čelado in je še nisem uspel sprobati, za to sem si vzel čas danes. Malo prej sem prišel domov in morem reči da je občutna razlika, da sploh ne gre primerjati s prejšnjo čelado in da se v tej počutim milijonkrat bolje. Pri visokih hitrostih je tudi lepo mirna in ravno prav glasna, če bi bila preveč tiha tudi ne bi bilo v redu in sem maksimalno zadovoljen :worship: Od zdaj naprej le še ARAI :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeraj sem kupil čelado in je še nisem uspel sprobati, za to sem si vzel čas danes. Malo prej sem prišel domov in morem reči da je občutna razlika, da sploh ne gre primerjati s prejšnjo čelado in da se v tej počutim milijonkrat bolje. Pri visokih hitrostih je tudi lepo mirna in ravno prav glasna, če bi bila preveč tiha tudi ne bi bilo v redu in sem maksimalno zadovoljen :worship: Od zdaj naprej le še ARAI :D

Ker model si pa vzel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker model si pa vzel?

condor voltage red (moja prva arai čelada)

a mogoče kdo ve, če se da kje dobiti srebrne (metalizirane) ali črne vizirje kaj ceneje? 83 € se mi zdi namreč malo pretirano za vizir... menda niso pri ostalih znamkah vizirji tako dragi vem da so tut po 20, 30 €...

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec..ti, ki imaš odgovor na vse..kaj je potem z mojim ušeskom narobeeee :cry: :cry: ?

He he, nič tvoji ušeski so prov kjut. ;)

Brez skrbi zadeva se bo ulegla, ušesa niso takšna težava. Večji problem je predel lobanje. Tam ni prostora za kompromise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

condor voltage red (moja prva arai čelada)

a mogoče kdo ve, če se da kje dobiti srebrne (metalizirane) ali črne vizirje kaj ceneje? 83 € se mi zdi namreč malo pretirano za vizir... menda niso pri ostalih znamkah vizirji tako dragi vem da so tut po 20, 30 €...

ja :unsure: pr kerih pa? Uvex? Shoei ima vezirje nad 70€ te barvane in ultrapičkohvatne. Pa ne primerjaj kvalitete Arai/Shoei vezirjev z ostalimi. To je kot, da bi očala primerjal med Ray-Ban, Police in pa une v mercatorju na stolaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Mene boli desno uho. In to res fuuuuuull. Pa me nikjer ne tišči :blink: . Boli me po 1 uri vožnje in nikjer nimam nič rdeče ali otiščano, da bi mi recimo pritiskala pena. Bolečina je podobna, kot če bi mela vneto uho, ampak sej potem po 20ih min neha. Je pa zoprno. :cry: A si ti kaj rešila?

A mogoče nosiš očala? Pri stari čeladi sem imel podobne probleme kot ti. Pri novi Arai-ki pa s tem nimam težav, ker so (vsaj pri mojem modelu) pri izdelavi mislili tudi na čorave. :unsure: Vsekakor zadevo preveri brez očal, če pa to ne pomaga pa zamenjat notranjost tam kjer tiši. V skrajnem primeru pa ušesa zamenat. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, nič tvoji ušeski so prov kjut. ;)

Brez skrbi zadeva se bo ulegla, ušesa niso takšna težava. Večji problem je predel lobanje. Tam ni prostora za kompromise.

:blush: :blush:

A mogoče nosiš očala? Pri stari čeladi sem imel podobne probleme kot ti. Pri novi Arai-ki pa s tem nimam težav, ker so (vsaj pri mojem modelu) pri izdelavi mislili tudi na čorave. :unsure: Vsekakor zadevo preveri brez očal, če pa to ne pomaga pa zamenjat notranjost tam kjer tiši. V skrajnem primeru pa ušesa zamenat. :P

Ne, ne nosim jih. Sončnih sploh ne, navada z dioptrijo pa sploh ne spravim not :blink: . Tako da..bo treba leče začet uporabljat :huh: . Tudi tišči ne, ma sej pravim..ful čudno :hmm: , ampak če pravi Kec da bo minilo, potem sigurno bo :blush: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kako se pa obnese kaj arai viper gt?

Saj niti ne vem če sem prav napisal. Zanima me če jo kdo ma, pa občutki? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!