Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Kaj zaj si blond ali nisi?

P.S. Jaz sem :blush:

Ko sem te nazadnje videl, nisi bil nic, nit blont, nit kaj druga... :D

Pa da ne bom off: vozim ze lep cajt crno celado, nobenega problema, vroce je pa enako poleti kot v kateri ostali. Vse je odvisno od ventilacije, bolj kot od barve. Kako pa ima Arai, pa ti bodo morali povedat tisti,ki jo vozijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Men pa zanima če ma se kdo probleme za Arai čelado? Namreč mene po dalši vožnji recimo 200km začne bolet notranji del ušesa. Se se komu to dogaja? Kaj bi bil lahko vzrok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa lak malce bolj občutljiva barva kot mat tako da odsvetujem recimo drgnjenje z grobo stranjo kuhinjske krpice (vilede).

Se ne strinjam. Ne vem sicer kakšen mat imajo Araike, ampak pri Sharku je mat barva zelo občutljiva in jo res takoj opraskaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam eno vprašnje. Zadjič, sem prvič sprobala čelado (na glavi) in ugotovila, da mi pod brado piha v čelado. Nima tiste zaščite, da ne vleče zraka notri v čelado.

A mogoče obstaja za model Condor ta podbradni vstavek in kje bi ga lahko dobila?

Zdej ko je še mraz, ni prav prijetno da tkole piha notri, kljub podkapi. Se hitro vnamejo kakšni sinusi :cry: . Zračnike pa sem imela vse zaprte, tko da to ni bil vzrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to zna bit problem skoraj pr vseh čeladah, ponavad se pa dobi tista guma za spodaj kar pri prodajalcu, kjer je bila čelada kuplena, kjer naj bi mel za vsak model posebej...je pa zadeva kar draga...če pogledaš, za košček gume, mislim, da je prišlo enkrat za eno čelado okrog 5 jurjev bivših sit .) sam piha pa ne več :OK:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm jo kupila v Nemčiji na IMOTU in ne grem nazaj :blink: . :D

A da je tok draga? :huh: . No..sam pol res ne piha več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...sej so tud po sloveniji prodajalci arai čelad, tko, da mislm, da bi se to moglo dobit pri njih.

Recimo tukaj, verjetno je še kakšna štacuna z arai opremo, tam pr prodajna mreža mislm, da se vid, kje kaj prodajajo .)

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, če velja tudi za tvoj model ampak pri moji Signet in še pri nekaterih Arai čeladah vem, da se podbradni del IZVLEČE (prvič gre morda malce bolj na težko, sam sem bil prepričan, da se ne da nič izvleči in da bom še kaj potrgal če bom preveč vlekel)....no na koncu sem ga le ven dobil :D

Tako da kar pogumno tisti košček usnja, ki je pod brado, povleci ven pa bo .)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res..moj nima tega podbradnega dela :cry: . Bomo improviziral, drugega ne preostane :OK: .

Hvala za info :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo TO čelado?

A se splača kupit?

Odločam se pa med to in X-lite 701.

No meni odlično leži tale arajka, je pa takole zelo težko odločat se,na vsako glavo paše svoj kalup, jaz sem probal ogromno čelad in nisem izbirčnež glede znamke, od vseh so mi odgovarjale samo Uvex Boss 3000 in Arai Chaser, in ko sem še obe dobil v barvi, ki sem jo hotel, juhu :010

Samo enkrat sem se zajebal in kupil čelado, ki sem jo samo nataknil na glavo in kupil, na prvi furi sem po eni uri skoraj znorel tako me je jebala, zato imam vsako pa tudi, če treba eno uro na glavi, če mi paše jo kupim in to je to!

post-14182-1175277438_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lansko leto zamenjal vec kt 10 let staro Arai novo (ja vem da je bil ze cajt), vzel sem RX Corsair - belo (ker mi ni bila nobena barvana ful vsec) in jo mal popestril...

stara

[attachmentid=95374]

nova

[attachmentid=95375]

[attachmentid=95376]

[attachmentid=95377]

post-3877-1176277115.jpg

post-3877-1176277177_thumb.jpg

post-3877-1176277240_thumb.jpg

post-3877-1176277421_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Rokovnjač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo TO čelado?

A se splača kupit?

Odločam se pa med to in X-lite 701.

Tudi jaz imam Signet/GT...kar se tiče udobja nimam pripomb, lahko bi bila malce tišja (no to je veliko odvisno tudi od vetrne zaščite motorja) in pa včasih se mi zazdi da mi okoli nosa malce vrtinči zrak (tudi to je verjetno posledica že prej omenjene vetrne zaščite motorja).

Če bi ponovno izbiral bi se enako odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jo! Pa je doma :OK:

Po prvih kilometrih sem zelo, zelo zadovoljen! :OK:

Edina napakica, ki jo ima je to, da malenkost drsam z nosom v usmernik zraka, sam mi moteče.

Rosenja ni, vetra ni, .....

Je pa res mal bolj glasna kot X-lite :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res..moj nima tega podbradnega dela :cry: . Bomo improviziral, drugega ne preostane :OK: .

No moja improvizacija je uspela. Dala sem podradno zaščito od fantove čelade Shark rsr in zdaj nič ne piha. Piha pa njemu :naughty: :blush: .

Do sedaj sem jo imela približno 5 ur na glavi in se obnese kar dobro. Edino kar je, tišči me v desno uho :blink: , po recimo 1uri in pol vožnje, kar pa je pomoje normalno .) Vrat me nič ne boli, rosi se ne, v glavnem super pridobitev :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa jo imam tud jaz in sicer model Signet-GT. :OK:

O čeladi pa same pohvale. Sicer je malo težka, vendar so pa zračenje, aerodinamika in ostale stvari tako dodelane, tako da lahko rečem, da za ta denar, kolikor sem dal za njo v akcji, bolš skoraj nebi mogel dobit.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar je, tišči me v desno uho :blink:

Imaš čudno uho, čimprej ga zamenjaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je pa tale zelo zelo ušeč...v živo je še bolj huda

post-1392-1177574495_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O hvala Lina :blush: , sigurno se bo našlo kaj uporabnega :OK: . Ušeska pa res ne bi rezala stran :cry: .

A potem to ni normalno, da tišči po uri in pol neprestanega nošenja? :hmm: Sej ni tok hudo, sam je pa neprijetno in si skoz premikam čelado gor in dol, levo in desno .)

Bom še ju3 sprobala, ko grem na Grobnik, pa bom vidla kako bo. Upam, da me ne pripravi do tega, da jo bom zabrisala v grabn :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročena, čakam samo na zagon dirke na Man TT potem jo dobim :OK:

Upam, da si številko M naroču ker če te vidm z njo ti jo dol z glave spulm :D :OK: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!