Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

katero arai čelado mi priporočate za do 500€? pa če kdo ve za kakšne popuste ali pa če se da kaj dobit?

Lp.Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO! sedaj sem kupil čelado Arai MAVERIC T. na prvi pogled mi je zelo všečna, ma pa zanima če jo še kdo ima in kako se ta čelada kaj obnese? tresenje, šumenje, turbolence, mrtvi kot, uporabnost itd...

[attachmentid=96599]

post-8569-1178205054_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EVO! sedaj sem kupil čelado Arai MAVERIC T. na prvi pogled mi je zelo všečna, ma pa zanima če jo še kdo ima in kako se ta čelada kaj obnese? tresenje, šumenje, turbolence, mrtvi kot, uporabnost itd...

[attachmentid=96599]

Čestitam tasrat... odlična izbira :OK: Tut sam jo furam, čeprav jo po pojem ne prepoznaš, ane :lol1: :lol1:

Mrtvega kota je zlo mal oz. kokr jest gledam, ga ni :blush: Je pa drugač mal glasna, tko da za celodnevne vožnje osebno furam štoflce... sicer pa udobna, mirna na glavi, po 5 letih uporabe tut mal ne smrdi in vizir ni skoraj nič spraskan.

Naj ti služi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

eno vprašajne. ali se lahko ta čelada opremi z nalepkami, oz če je kaj narobe če bi nalimu eno tatoo nalepko gor???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašajne. ali se lahko ta čelada opremi z nalepkami, oz če je kaj narobe če bi nalimu eno tatoo nalepko gor???

Ne vem, kaj bi bilo lahko narobe, če nalepiš na čelado nalepko :hmm: Mogoče bi bila nekaj gramov težja :? :lol1:

Drugače si si pa kupil dobro čelado!

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj bi bilo lahko narobe, če nalepiš na čelado nalepko :hmm: Mogoče bi bila nekaj gramov težja :? :lol1:

Drugače si si pa kupil dobro čelado!

sprašujem zaradi tega ker naj bi bilo pri nolankah pri padcu tak sistem da se čelada po zadnji strani in vzdolž glave "poči" so odpre da ti jo lažje potegnejo iz glave, in zaradi tega je prepovedano čelado polimati ipd. to mi je eden povedal pa tudi bral sem nekje samo se ne spomnik kje in kdaj ter za kater model. mislim pa da je bil nolan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprašujem zaradi tega ker naj bi bilo pri nolankah pri padcu tak sistem da se čelada po zadnji strani in vzdolž glave "poči" so odpre da ti jo lažje potegnejo iz glave, in zaradi tega je prepovedano čelado polimati ipd. to mi je eden povedal pa tudi bral sem nekje samo se ne spomnik kje in kdaj ter za kater model. mislim pa da je bil nolan

Malo premisli pa ti bo vse jasno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprašujem zaradi tega ker naj bi bilo pri nolankah pri padcu tak sistem da se čelada po zadnji strani in vzdolž glave "poči" so odpre da ti jo lažje potegnejo iz glave, in zaradi tega je prepovedano čelado polimati ipd. to mi je eden povedal pa tudi bral sem nekje samo se ne spomnik kje in kdaj ter za kater model. mislim pa da je bil nolan

a to misliš one karbonske nalepke, ko jih je praktično nemogoče strgat al pa prerezat z nožem al pa škarjami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo premisli pa ti bo vse jasno... :)

:hmm: :blink: oprost ampak mi ne potegne, kaj hočeš s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja... če imaš mogoče velike nalepke. če imaš kaj manjšega, ne more škodit, ker se itak pretrga sama od sebe, ali pa ti jo reševalci (če že pride tako daleč).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašajne. ali se lahko ta čelada opremi z nalepkami, oz če je kaj narobe če bi nalimu eno tatoo nalepko gor???

sprašujem zaradi tega ker naj bi bilo pri nolankah pri padcu tak sistem da se čelada po zadnji strani in vzdolž glave "poči" so odpre da ti jo lažje potegnejo iz glave, in zaradi tega je prepovedano čelado polimati ipd. to mi je eden povedal pa tudi bral sem nekje samo se ne spomnik kje in kdaj ter za kater model. mislim pa da je bil nolan

Huh, le kdo ti je prodal tole prvovrstno traparijo? :blink:

OK, pa ponovimo vajo:

1. čelade niso zlepljene po sredini!

2. Kakšni dve dekadi se že ukvarjam s čeladami, pa še nisem videl, da bi kakšna Nolanova čelada "počila vzdolž glave"!?

3. V grobem lahko čelade razdelimo na dve veliki skupini:

- čelade izdelane iz brizgane plastike (s komercialnimi nazivi Lexan, polikarbonat ipd…). Takšnih je več kot 80% vseh čelad v uporabi.

- čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …)

Brizgana plastika je občutljiva na različne kemikalije in jo lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, tudi razredčila, lepila, bencin) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega se na čelade iz brizgane plastike ne nanaša nalepk, barv, bencina ali drugih kemičnih sredstev.

Kompozitni materiali (Arai, X-Lite …) so trpežnejši in prenesejo tudi nanašanje nalepk ali pa recimo barvanje z airbrushom, vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana le lupina, vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja pa so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Torej, izpovedovanje umetniškega navdiha na čeladi v domači garaži odsvetujemo zato, ker lahko lepilo poškoduje strukturo zunanje lupine čelade. Ne vemo namreč, kako agresivno lepilo je na nalepki in kako bo material ob stku z nalepko reagiral.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem pa po 3 letih ugotovila da me bolijo ušesa pri dolgi vožnji. mam Arai čelado in me nikjer ne stiska.. boli pa tako da bi najrajš čelado mal predelala.. aja pa nimam ugromih uhov.. kaj bi blo šele pol če bi mela :cry: :blink:

še koga? moj jo ima že 9 let pa ga nič ne boli.. mene je pa zdj začel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče babja sitnost :evilgrin:

Imam predlog, pa ti ga drugič zaupam (MSN ali Skype) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče babja sitnost :evilgrin:

Imam predlog, pa ti ga drugič zaupam (MSN ali Skype) .)

Ja sej... :glare: :D sm vedla da boš kej taga reku... če pa je resss bolel... v portorožu sem bla že napol gluha (za kar se pa noben ni sekiral) :cry: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej... :glare: :D sm vedla da boš kej taga reku... če pa je resss bolel... v portorožu sem bla že napol gluha (za kar se pa noben ni sekiral) :cry: :D

Če maš pa ror pod ritjo :evilgrin: Poj te pa še rit peče... :grrr :grrr :grrr Ni to dobr za zdravje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš pa ror pod ritjo :evilgrin: Poj te pa še rit peče... :grrr :grrr :grrr Ni to dobr za zdravje .)

zdravje pa užitek tko nista šla nikol skup al ne?

drugač pa z ritko je že čist dobr... prek.. usnje se ni hotu ohladit.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa jo mam tud jst..

Sam pohvalu sem se

in ja, čist je huda

[attachmentid=97847]

post-9355-1179854684_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa jo mam tud jst..

Qwa je pa tole za en model? RX7?

PS: vsaj tist nagraužn pepelnik bi lahko dal stran... kazi sliko :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: vsaj tist nagraužn pepelnik bi lahko dal stran... kazi sliko :photo:

se podpišem pod tole :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qwa je pa tole za en model? RX7?

:grim

Edvards legend, če se ne motim :blush:

Huda čeplenka.

Mene edin mot mehanizem za menjavo vizirja...

Ampak sm se že kar navadu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene edin mot mehanizem za menjavo vizirja...

Pr moji je simp ko pasulj... kako je pa pr RX-ih, pa ne vem. Ni kake velike razlike, ali pač? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!