Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Verjamem, ampak tvoj post ni argumentiran(torej je samo tvoje subjektivno mnenje), a lahko poveš zakaj se ti zdi Arai boljša od X-Lite, Suomy, AGV? Lažja? Lepša? boljše sede na bučo? Oblazinjenje in material v notranjosti primernejši? A lahko razložiš. Prosim. Zame.

Evo sam zate(sicer mal pozn)!

Kot sm napisal sem probaval čelade v trgovini in ne med voznjo.

Jest v trgovini preverim naslednje stvari.

-teža

-izgled

-občutek kvalitete

-kvaliteta oblazinjenja

-snemljivost in pralnost notranjosti

-zračenje

-material

-občutek na glavi

Pa še kaj samo se v tem trenutku ne spomnim :yawn: je še zgodi.

In od vseh teh naštetih kriterijev me je najbolj prepričala Arai.¸

Tud jest sm prej mel X-lite (x801 rr Checa) do nesreče, pred to pa Agv Gp-pro, Shark rsf, Nolan N81

Od vseh do sedaj je bila X-lite najboljša samo vseeno sem prepričan, da bo Arai boljša.

lp

T

post-2720-1170050443.jpg

Popravljeno . Popravil thonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista čelada, ki ti najbolj na pisker pade... tista je prava. Danes slabih proizvajalcev čelad ni; so dobri in boljši. Ne bom konkreten, ker se potem lahko spet kregamo, kot se kregajo nekateri friki (ne, moj CANON je pa boljši od tvojega NIKONa, pa več sm dal zanga, pa širokokotno objektiv ima, pa bla bla bla...).

Še enkrat: čelada, katera ti v vožnji daje občutek varnosti in udobja, ta je prava :grim

Ravno v tem je problem,ker ti je dovolj ,da ti daje občutek varnosti.

Zraven sem bil pri preizkusu trdnosti vizirjev čelad od arai-a in od nolana.

Po udarcu s kladivom se je od nolana vizir razletel na kose,medtem ko je na arai vizirju nastala samo

praska.Pa tudi drugi testi varnosti so pokazali da arai skoraj nima konkurence.

To mene prepriča glede varnosti.

Ti pa kar po svojem občutku,pa upam da ti pisker ostane cel.

LP dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tu je mal čelad, kjer so testi, ki poudarjajo: How good is your helmet? Will it actually protect your brain in your next crash?

To je narejen test za U.S., ampak mislim, da ni omenjene Arai-ke, so pa predvsem značilnosti, kako sploh kupiti čelado in na kaj gledati pri nakupu, ko govorite ravno o varnosti!

Motorcycle Helmet Performance: Blowing the Lid Off

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zdej bo Burek reku - pa saj med vožnjo se ne toučem s kladivom po vizirju ;)

On lahko reče, kar hoče. S svojimi komentarji ne podaja uporabnih in konstruktovnih mnenj, ki so v vsaki temi zaželjena. Na vsak način nas hoče prepričati, da je Arai "podmerska" čelada, X lite pa čelada zmagovalcev. Zakaj le? Morda pa mu jo je Božiček lani postavil pod smrekico.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Brdavs. Ti si sigurno golobradec in nimaš pojma. Zatorej si kupi Arai, to je BMW proti fičotam. :slap:

Zakaj, nevem :D Tko so rekli

:lol1: :lol1: :lol1:

Nism golobradec, sm pa gologlavec :grim :grim

Pa moja malenkost ŽE fura ARAI čelado (model Maverick T). Ti si pa mal pravokativen, ane :naughty:

Ravno v tem je problem,ker ti je dovolj ,da ti daje občutek varnosti.

Zraven sem bil pri preizkusu trdnosti vizirjev čelad od arai-a in od nolana.

Po udarcu s kladivom se je od nolana vizir razletel na kose,medtem ko je na arai vizirju nastala samo

praska.Pa tudi drugi testi varnosti so pokazali da arai skoraj nima konkurence.

To mene prepriča glede varnosti.

Ti pa kar po svojem občutku,pa upam da ti pisker ostane cel.

LP dare

:grim Jest zaupam svojem instinktu 110% Zato imam tudi čelado tako, kakršno imam. Kero, so pa zgoraj preberi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1:

Nism golobradec, sm pa gologlavec :grim :grim

Pa moja malenkost ŽE fura ARAI čelado (model Maverick T). Ti si pa mal pravokativen, ane :naughty:

Preveč prijazen si z njim. Fant je brez spoštovanja in brez manir. Če bi prebral nekaj njegovih postov za nazaj, sploh ne bi komentiral z njim. Glede čelade pa verjamem, da si z njo zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On lahko reče, kar hoče. S svojimi komentarji ne podaja uporabnih in konstruktovnih mnenj, ki so v vsaki temi zaželjena. Na vsak način nas hoče prepričati, da je Arai "podmerska" čelada, X lite pa čelada zmagovalcev. Zakaj le? Morda pa mu jo je Božiček lani postavil pod smrekico.

ampak tebe se pa res ne da več razumet :headbang:

tukaj tupiš da je arai bog i batina, arai in le arai, ko pa nekdo kupi škornje za bogih 40k, je pa vse preveč :?

a čelada za 400€+ malo več kar ni dobra, mora bit arai za 700€

ajde jo kupim samo mi financiraj tistih 200-300€ več, pa jo grem takoj iskat

rajši se vsedi na motor pa pojdi en krog, se boš takoj bolje počutil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak tebe se pa res ne da več razumet :headbang:

tukaj tupiš da je arai bog i batina, arai in le arai, ko pa nekdo kupi škornje za bogih 40k, je pa vse preveč :?

a čelada za 400€+ malo več kar ni dobra, mora bit arai za 700€

ajde jo kupim samo mi financiraj tistih 200-300€ več, pa jo grem takoj iskat

rajši se vsedi na motor pa pojdi en krog, se boš takoj bolje počutil :D

Zakaj ne bereš vsega? Mulac s 50 kubičnim mopedom pametuje o Daines škornji, model racing. Kje pa v živite? V mariboru je v tej starostni skupini že uspeh, če ima mulac čelado. Kaj šele rokavice. Mi pa razpravljamo o racing škornji. Daj mir.

Glede Arai pa trdim samo, da je odličen produkt. To je vse. Kdo jo bo kupil in kdo ne, pa ni namen te teme. Preprost.

P.S. Preden sodiš, preberi vse poste. Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi arai čelado se lahko dobi za zmerno ceno. Jaz sem jo dobil za 400 eur-ov. Je pa potrebno vedeti da so vse

izdelane iz kompozitnih materialov, zato nizkocenovnih modelov ni.

LP dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi arai čelado se lahko dobi za zmerno ceno. Jaz sem jo dobil za 400 eur-ov. Je pa potrebno vedeti da so vse

izdelane iz kompozitnih materialov, zato nizkocenovnih modelov ni.

LP dare

Veš, tega fantje, ki tule pametujejo, ne vejo, ker Arai nikoli niso kupovali. Če se potrudiš jo lahko "vbodeš" še ceneje. Seveda pa govoriva o novi, zapakirani čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a me lahko prosim razsvetliš z navedbo kakega www naslova, da se prepričam če je to res

res pa da arai nisem nikoli kupoval, ker se mi je zdela odločno predraga za 125cc motor, ker bi že dosegla 1/3 vrednosti motorja, zdaj pa ko mislim presedlati na SS 600cc klaso, pa imam v načrtu nakup čelade v rangu 500€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a me lahko prosim razsvetliš z navedbo kakega www naslova, da se prepričam če je to res

res pa da arai nisem nikoli kupoval, ker se mi je zdela odločno predraga za 125cc motor, ker bi že dosegla 1/3 vrednosti motorja, zdaj pa ko mislim presedlati na SS 600cc klaso, pa imam v načrtu nakup čelade v rangu 500€

Upam, da bodo ta tvoj post prebrali vsi mladeniči, ki motociklirajo z motocikli med 50 in 125 ccm. Arai je v tem segmentu odločno predrag. In za potrebe 125 ccm motocikla je cela paleta odličnih čelad na voljo. Zakaj kupovati robo, ki je ne potrebuješ, ker se ne voziš 300 km/h? Čisto po nepotrebnem. Pa fantje tega tukaj ne morejo doumeti. Zadeve si lahkjo pogledaš na spletnem portalu Avto Triglav. Oni zastopajo znamke Nolan, x-lite, Dainese, Shoei in Arai. Če ne boš našel iskanega, jih lahko pokličeš na 02/4600-120, Boštjan. Dobil boš najboljše informacije iz prve roke. Lp

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tudi moja je doma in čaka na svojo prvo vožnjo.

Je pa črna in ni mat, kot na sliki.

A mogoče zna kdo povedat izkušnjo s črno čelado? Je vroča poleti ali je tako kot ostale. Upam, da se mi ne bodo možgani skuhal not :blink:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vročine je približno isti k... samo je treba paziti kako se dela z mat čelado. Moja šarkica je že čisto opraskana :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vročine je približno isti k... samo je treba paziti kako se dela z mat čelado. Moja šarkica je že čisto opraskana :cry:

Aha..ok :)

Sej ni mat, ampak "lakasta" al kako bi temu rekla :D . Sej ta se tut zna hitro opraskat. Treba čuvat, ni bla poceni .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba čuvat, ni bla poceni .) .

Jep priporočam da se med vožnjo hrani v zadnjem kovčku da je mušice ne opraskajo :P

Čisto resno pa črne čelade načeloma niso nič bolj vroče od ostalih če imajo dobro prezračevanje, kar pa Arai ima.

Je pa lak malce bolj občutljiva barva kot mat tako da odsvetujem recimo drgnjenje z grobo stranjo kuhinjske krpice (vilede).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa lak malce bolj občutljiva barva kot mat tako da odsvetujem recimo drgnjenje z grobo stranjo kuhinjske krpice (vilede).

KeC nooo...tok blond pa spet nisem :doze:

Pa vseeno hvala za opozorilo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zaj si blond ali nisi?

P.S. Jaz sem :blush:

Probaj ugoroviti sam :D

P.S : Sočustvujem s tabo O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!