Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Viper je bolj touring, medtem ko je Astro bolj športna.

Vzemi v obzir, da je astro bolj zračna in s tem tudi glasnejša..

Mogoče temu v resnici ni tako, ampak imam občutek, kot da je Astro zadaj višja (pokrije manj tilnika).

Astro rulz ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viper je bolj touring, medtem ko je Astro bolj športna.

Vzemi v obzir, da je astro bolj zračna in s tem tudi glasnejša..

Mislim, da bo ravno obratno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zaj* :) Mislila sem, da je Viper gt naslednjica Rout gt, pa sem se zmotila :slap:

Je pa vsekakor AstroR športna čelada (do sedaj je bila pozicionirana za Corsair).

Tukaj piše vse..

Viper gt je letošnji model s kup novostmi. Po moje se ti jo bolj splača vzeti, saj ima poleg ostalega tudi pin-lock :grim

The Astro/R is readily recognizable by the new, sleek, aerodynamically shaped outer shell. To establish its place as the leading helmet in this category, the Astro/R has a partly replaceable interior. The ventilation, including the chin vent, system is updated with deeper moulded in ducts and the breath deflector of the Corsair model is used.

Viper/GT

The new Viper-GT is a stunning new model from Arai. Aimed at the upper part of the market with a Super CLC (Complex Laminate Construction) outer shell, Hyper Ridge reinforcement for even more stiffness of the shell and completely removable interior.

Much attention is given to an extremely high level of comfort. The standard Pinlock inner visor effectively prevents fogging and misting of the visor, while the new DDL3 ventilation duct at the rear of the helmet provides efficient ventilation.

Large buttons are easy to use, even with gloves on, while the visor may be changed in seconds without tools thanks to the LRS Super AdSis visor system. Of course also a breath deflector and retractable chin spoiler are present.

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vidim je RX-7 Corsair boljši samo v zračenju, drugih razlik ne opazim. Tudi v pogovoru s prodajalci mi je bilo tako rečeno...

Je pa zato tudi glasnejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vidim je RX-7 Corsair boljši samo v zračenju, drugih razlik ne opazim. Tudi v pogovoru s prodajalci mi je bilo tako rečeno...

Je pa zato tudi glasnejši.

Razlike:

Rx7: PATENTED SNC CONSTRUCTION, ERGONOMICALLY SHAPED SHELL, DIFFUSER, AERODYNAMIC SHELL

Astro r: ERGONOMICALLY SHAPED SHELL, TDF & TDR

Viper gt: PINLOCK FOG-FREE SHIELD, DDL3 DUCT

Lej.. če bi jaz osebno izbirala med temi tremi modeli, bi sigurno izbrala Rx7. Kot prvo zato, ker Arai je predvsem znan po tem, da za profi racerje in navadne smrtnike izdeluje iste čelade (sedaj če je to res ali ne pustimo stat.. jaz se bolj nagibam k temu, da to drži). Rx7 je najbolj športna različica in pač top Arai čelada. Ima PATENTED SNC CONSTRUCTION (če si prebereš, boš videl, da ima še eno, dodatno plast, kar zagotavlja še boljšo trdnost čelade in preprečuje, da bi čelada počila. Poleg tega je poudarek na aerodinamičnosti in egronomsko sestavljeni školjki. Za zračnost pa je itaq mega poskrbljeno :)

Astro r proti Viper gt :)

Astro r je za moje pojme dosti bolj športna čelada, viper pa bolj touring/športna.

Če bi izbirala med temi dvemi, bi se verjetno odločila za Viper gt in sicer zaradi ne-rosenja.

Tako je pač moje mnenje.. :krneki:

Pri Pintarju je možnost čelado(ARAI) pred nakupom preizkusiti na motorju :hmm: ?

Pokliči ga (041/671 957) in se pozanimaj. Po moje se bo dalo zmeniti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Astro r je za moje pojme dosti bolj športna čelada, viper pa bolj touring/športna.

Zakaj pa na strani od zastopnika piše, da se ViperGT uvršča takoj za RX7 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mina: to,kar ti sprašuješ so poslikave čelad.Sprašuješ pa po modelih čelad ARAI Signet / GT (Horizon in Move Blue poslikava) in Condor (Wing Red poslikava).Ti bodo lažje pomagal,če boš povedala model kakor pa vrsto poslikave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mina: to,kar ti sprašuješ so poslikave čelad.Sprašuješ pa po modelih čelad ARAI Signet / GT (Horizon in Move Blue poslikava) in Condor (Wing Red poslikava).Ti bodo lažje pomagal,če boš povedala model kakor pa vrsto poslikave :)

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: madona se pa res blond.......jah klinc....tko je tm pisal :lol1: :lol1: :lol1:

ja uglawnem.....ne spoznam se jest na te stwari, ampak te so mi ble hude.....mam srečo da mi bodo pr izbiri čelad pomagal drugi med drugim tut Pintar :010

drugalč pa hwala :D

lp mina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe vsi delamo napake zato pa smo tuki, da si pomagamo :) Pintar ti pa vsekakor mora pomagat pri zibiri čelade saj je prodajalec.Upaj samo na tak odnos kot ga ima kompi - Boris Kompare do nas,ki je res profesionalen (vsaj po mojih izkušnjah) :OK:

P.S. Kakšen motor pa dobiš? :hmm: (Lahko na PM ali MSNju odgovoriš :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe vsi delamo napake zato pa smo tuki, da si pomagamo :) Pintar ti pa vsekakor mora pomagat pri zibiri čelade saj je prodajalec.Upaj samo na tak odnos kot ga ima kompi - Boris Kompare do nas,ki je res profesionalen (vsaj po mojih izkušnjah) :OK:

P.S. Kakšen motor pa dobiš? :hmm: (Lahko na PM ali MSNju odgovoriš :) )

ma ja po wezah poznam Pintarjew en ceu kup .....tko da mi bodo zih pomagal :D .......drugo leto bowa imela najbrž isti motor .) ......če si ne premislim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi jaz imam Arai, corsair edwards legend.

Enkrat sem se ustavil, pa mi je tko razlagal od celade, da sem jo kr vzel... Je pa res, da ne vem, kaksna je v primerjavi z drugimi, ker je to moja prva čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi jaz imam Arai, corsair edwards legend.

Enkrat sem se ustavil, pa mi je tko razlagal od celade, da sem jo kr vzel... Je pa res, da ne vem, kaksna je v primerjavi z drugimi, ker je to moja prva čelada.

Arai sodi poleg Shoei v sam vrh. Tako po kvaliteti, kot tudi cenovno. Izredno dobra odločitev. :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje glede čelade TOUR-X. Ker imam probleme z očmi, bi rad čim bolj omejil veter v njej. Ker mi je ta čelada zelo všeč in tudi pasala bi na motor, ki ga vozim (oz. na mojo glavo, ko sem na motorju), bi prosil kakšno informacijo predvsem o tesnenju, bolj kot o glasnosti... do 150km/h?

Pa še to - kje se nakup teh čelad najbolj izplača?

Hvala, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje glede čelade TOUR-X. Ker imam probleme z očmi, bi rad čim bolj omejil veter v njej. Ker mi je ta čelada zelo všeč in tudi pasala bi na motor, ki ga vozim (oz. na mojo glavo, ko sem na motorju), bi prosil kakšno informacijo predvsem o tesnenju, bolj kot o glasnosti... do 150km/h?

Imam. Problematično je lahko pri visokih hitrostih predvsem pihanje od spodaj, mimo brade, saj je zelo odprta, vizir in druge odprtine pa dobro tesnijo, če jih zapreš. Meni je ravno zato všeč - za poletno fijakanje po mestu in naokoli. Za hi-speed riding pa raje Schuberth S1, ki je odlično zaprta iz vseh smeri.

Kar se tiče tesnjenja - to je lahko problematično pri vseh modelih čelad, ker lahko vedno naletiš na kak slab kos ali kaj podobnega. Velikokrat se da zadeve odpraviti s kakšnimi nastavitvami ali manjšim posegom.

Za Tour X lahko rečem, da je idealna za vroče poletne dneve, zgodaj spomladi ali pozno jeseni pa glave v njej ne bi prevažal naokoli, bi bila preveč mrzla, vsaj v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo še moje čelade. Po dolgih letih in kar nekaj kilometrih lahko rečem, da je Arai res "mercedes" in čelada tut po 80 000 kilometrih ne kaže znakov dotrajanosti in je še vedno udobna. Tudi SHOEI in AGV sta izredno dobre samo Arai je res po kvaliteti malo bolša, drugače pa : ARAI je najbolj udobna, SHOEI je najlažja, AGV je najtišja, sicer pa so danes že vse več ali manj v višjem razredu tako dognane, da je vse precej stvar okusa in privrženosti eni od znamk. Jest osebno prisegam na ARAI :OK: :OK: :OK:

post-8975-1169403878_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz potrjujem, da je Arai čelada, ostalo pa so obrabljive volnene kape...

A si imel v svoji moto karieri priložnost sprobat vse ostale znamke čelad, da si prišel do tega spoznanja in navajaš tako hudo primerjavo napram arai :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz potrjujem, da je Arai čelada, ostalo pa so obrabljive volnene kape...

hm... :doze:

Pol dost dobrih voznikov nosi te volnene kapce :?

Nimajo vsi arai, tut na dirkah WSBK in GP mislm da ne

Je pa Arai sigurno ena izmed najbolših čelad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!