Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

Vreme letos res ni bilo ugodno za motor, vendar sem naredil ene tri daljše fure (200-300km). Dva meseca imam čelado Maverick.  S čelado sem sicer zadovoljen, čeprav imam občutek utesnjenosti, vendar imam čuden občutek še kak dan po daljši vožnji. Glava kot bi bila mravljinčasta, rahla vrtoglavica... Sem razmišljal, da je mogoče premala čelada. Ima kdo kako podobno izkušnjo?

Morda težava ni v tem, da ti je čelada pretesna. Podobne občutke lahko imaš tudi v primeru, če ti kje preveč piha ali ti je prehladno. Podkapa bi znala rešiti težavo, ali pa kakšna tista sintetična, šalu podobna zadeva, za okoli vratu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da ni stvar v čeladi. Če bi bilo zadi tesnosti - tiščanja, potem nebi zdržal fure do konca.

Mogoče ropot, pihanje v oči, zapestje .)

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda težava ni v tem, da ti je čelada pretesna. Podobne občutke lahko imaš tudi v primeru, če ti kje preveč piha ali ti je prehladno. Podkapa bi znala rešiti težavo, ali pa kakšna tista sintetična, šalu podobna zadeva, za okoli vratu ...

jep..jest imam tud tak občutek vsakič ko se prvič peljem v sezoni... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že vozil s čelado Arai tour X? Kako se obnese s cestakom pri višji hitrosti? Verjamem, da ni tako zelo tiha ...

1081801034_motard_black.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pri Pintarju. Problem rešil tako, da je notranjo oblogo (stiropor) v predelu senc nekoliko vtisnil (stlačil) in s tem neredil več prostora za glavo. Problem pozna. Stiskanje v predelu senc je možen vzrok za omenjene težave. Včeraj sprobal z eno furo (160km) in vse OK.

Kako mal je treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>Je kdo že vozil s čelado Arai tour X? Kako se obnese s cestakom pri višji hitrosti? >Verjamem, da ni tako zelo tiha ...

Jest mam Tour-Cross s prevozenimi 500 km. Do 100 km/h she gre, potem je glasna, seveda z kljunom.

Kljun gre dol, ampak ga she nisem dal, bom pa poskusil she letos potestirati brez... Gre pa moj frcomatik samo do 170, tako da ne vem, ce je dovolj zate.

Ciao,

Jan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

OK, eno strokovno vprašanje:

S kakšnim lakom so prelakirane ARAI čelade?

Jest sm namreč svojo preštrihou, pa sem jo polakirou z akrilnim lakom, pa se sploh ni lepo polakirala. Je kr nekam mat lak ratou, pa se mi že mal lušči.

A je mogoče to dvokomponentni lak al kwa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če se kdo odloča za nakup naj povem, da je Pintar v petek dobil novo kolekcijo čelad, tako da ima na zalogi res veliko modelov... Ob obisku sem bil presenečen nad profesionalnem pristopu, bil deležen vsaj 15 do 20 minutne predstavitve, kjer človek izve zakaj je Arai to ker je, tako da iz moje strani gospodu Pintarju :worship: Resda je cena teh čelad nekoliko višja, sam kdor je imel ali ima to čelado ve zakaj je temu tako... Uglavnem, mene so prepričali (gospod Pintar, kot tudi čelada sama) tako da sem v odšel od njih z lepo rdeče-modro... Arai-ko seveda... :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce :topic: pa vseeno.

Ena od "cvetk" na Arai-evi internet strani:

"When Emerson Fittipaldi won his first FIA Formula One Drivers‘ Championship back in 1972, the Brazilian was only 25 years old.

For 32 years, he was the youngest driver to ever have won the World Championship, but on Sunday, his record was broken . Alonso finished third in the Brazilian Grand Prix, thus securing the 2005 drivers' title for the BMW Williams F1 Team. ... "

Poleg tega pa imajo med spiskom svojih dirkacev v motoGP se lanske podatke (kdo je clan katere ekipe) in pa na spisku ni Pedrose, ceprav so ga na ozadje prve strani ze dali.

Ok ok, ze grem :( ....... ce mi je blo pa dolgcas :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden postavim vprašanje vas prosim, da upoštevate naslednja dejstva:

- sem že kontaktrial Pintarja, dobil pomankljiv odgovor

- sem že pregledal internetne strani na to temo

- vesel bom resnih odgovorov ljudi, ki kaj vedo o tem (to niso ljudje probi-pa-boš-vidu in podobni inteligentni odgovori, katerih funkcija je le povečanje za +1 pri številu objav)

Zanima me, če kdo ve kateri vizir paše na čelado Arai Quantum/f in ali je to morda L-type vizir?

Kot je v tej temi že navedeno, se Quantum čelade ne nejde v katalogu. Mi lahko kdo prosim pove, za kakšno čelado gre (namembnost) in koliko je star ta model ?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve kateri vizir paše na čelado Arai Quantum/f in ali je to morda L-type vizir?

Kot je v tej temi že navedeno, se Quantum čelade ne nejde v katalogu. Mi lahko kdo prosim pove, za kakšno čelado gre (namembnost) in koliko je star ta model ?

Arai rezervni deli

Arai Quantum/F

...če ti bo kaj pomagalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja bi še jz neki dodala k arai čeladam. moje mnenje je da je ta čelada odlična!!!! meni je vsaka čelada prevelka tudi če je tamala cifra. arai pa mi ni. v sharopovi je tak občutek kt da bo glavo odprl pri hitrosti pa še vrat boli pol. arai pa je lahka in dobr se prilega obrazu. zvok pa mene niti ne moti ker čelade nimam nikol gor brez podkape tko da ... ne vem al se ne sliši glasnost odpora vetra al pa jz ne slišim. bom zdj bolj pozorna na to...

ampak to je sam moje mnenje..

lepo se mjte

papa

črnolaska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zadovoljni lastnik nove ARAI RX-7 CORSAIR in morm povedat da sem pozitivno presenečen nad čelado. Še enkrat hvala vsem ki ste pisal kar koli o tej čeladi.

:OK: :OK: ARAI :OK: :OK:

Priporočam vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da bo tudi izven.

:topic: ne, za fikus benjamin smo rabili čimlepši teglc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teglc s stilom B)

briši me:)

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Sem zadovoljni lastnik nove ARAI RX-7 CORSAIR in morm povedat da sem pozitivno presenečen nad čelado. Še enkrat hvala vsem ki ste pisal kar koli o tej čeladi.

:OK: :OK: ARAI :OK: :OK:

Priporočam vsem!

Kolk si pa plačal če ni skrivnos in kje?

Jz mam namreč astro/j model 2 leti star, pa mi je lani med vožnjo odletel vizir stran. K sreči sem ga našel in zadevo namestil nazaj, vendar sedaj nisem popolnoma prepričan vanjo - zato iščemo novo.

Pa me vseeno nekako ne prepriča tolk dražja čelada - zato se spogledujem tudi s SHOEI. Sicer pa glede tega že itak preveč povedanega in napisanega - treba se je samo odločiti kako globoko seči v žep :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teglc s stilom B)

briši me:)

drgač pa najlepše za teglc za ponucat je Schuberth S1 - ima take tri velike zračnike na vrhu, ki lahko služijo tudi kot nožice :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Kolk si pa plačal če ni skrivnos in kje?

Jz mam namreč astro/j model 2 leti star, pa mi je lani med vožnjo odletel vizir stran. K sreči sem ga našel in zadevo namestil nazaj, vendar sedaj nisem popolnoma prepričan vanjo - zato iščemo novo.

Pa me vseeno nekako ne prepriča tolk dražja čelada - zato se spogledujem tudi s SHOEI. Sicer pa glede tega že itak preveč povedanega in napisanega - treba se je samo odločiti kako globoko seči v žep :cry:

:blink:

Dej reč da si se naveličal barve al da te denar tišči....ker če je razlog res to kar si napisal, ti ni pomoči :doze:

Pintar vam bo čelado poservisiral in spucal/dezinficiral v nulo...kakšen manjši delček, ki ste ga odlomili vam tudi šenka vse to za smešen denar (1 Prešeren)...res je fejst, in ARAI je kvaliteta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!