Skoči na vsebino

Arai čelade


robberrt

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

v novem avtomagazinovem motokatalogu na strani 130 so omenjene Araieve novosti.

med drugim je omenjen pin-lock. ve kdo kaj več o tem.

Tisti ki že imamo araike bomo verjetno morali najprej nabaviti nov vizir z možnostjo pritrditve tega vstavka za preprečevanje meglenja..

post-2534-1103396044_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo res treba kupit nov vizir, srčno pa upam da bo gor pasal Nolanov pinlock (beri: da bo ista oblika), ker imam doma 2 (enega sem dobil za nagrado od motosi-ja drugega pa že ob nakupu s čelado Nolan) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm.. ti pinlocki obstajajo že kar nekaj časa, pa vendar kolikor mi je v vednosti še pred kratkim niso obstajali posebej za araike. slednje čelade (vsaj mislim, da vse) imajo zračnike tudi na vezirju ter je zato nemogoče pravilno namestiti univerzalne pinlocke (čelada se rosi še več kot pred namestitvijo le teh).

tako da bLuZoNdEr.. ti skoraj svetujem, da tisti pinlock prodaš kakšnemu kolegu, sebi pa kupiš novega, ker če ne boš tako kot mi vrgel stran kar nekaj dragocenih dinarcev :cry:

(BiCiMiX: ali je v tistem članku pisalo, da obvezno potrebuješ za to nov vezir ? ker ta varjanta, ki smo jo mi sprobali, je navadna nalepka. na netu sem zasledila tudi take, ki se jih pritrdi na tak način, da med drugim tudi vrtaš vezir - sej mogoče je končni rezultat res dober, ampak sama ne bi šla nikoli vrtat vanj :doze: )

Na sliki pa je pinlock za araiko:

post-5182-1103420195.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolha, kateri čeladi je namenjen ta vizir na sliki, ker nima niti DEMISTLOKa in niti zračnokov v predelu obrvi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je v tistem članku pisalo, da obvezno potrebuješ za to nov vezir ? ker ta varjanta, ki smo jo mi sprobali, je navadna nalepka. na netu sem zasledila tudi take, ki se jih pritrdi na tak način, da med drugim tudi vrtaš vezir

na sliki je članek, samo tistih nekaj besed, o podrobnostih pa nič..

To kar ste sprobali (nalepko) je original araievo??

vrtat u vizir - niti slučajno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BiciMiX: ta pinlock je namenjen araiki, vezir pa je verjetno kakšen levi. sem samo hotela pokazat, da pinlock za araiko ne sme biti zgoraj zaokrožen.

tista nalepka ni original araieva, znamko sem pozabila (se bom pozanimala) delajo pa univerzalne pinlocke in po novem še posebne za araike.

no glede vrtanja imava usklajeno mnenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no, tale je pa moja ta nova Rx-7 corsair 2005 matsudo :)

Najprej sm mel mavericka (ki mi je mimogrede rešil glavo), nato signet, sedaj pa tole lepotičko :)

Kako se bo obnesla bomo pa polet vidl, čeprou zračenje zgleda še boljše kot pri signetu, morda bo zaradi tega tudi malo glasnejša.

Cena: se raj ne spominjam :krneki:

post-424-1104839549_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam corsair-ko model nakano in lahko povem da je zracenje zakon, edino kar me moti je rosenje vizirja v hladnejsih dneh pri majhnih hitrostih. Zdej samo cakam na originalen pin-lock da vidim kako se to obnese. tisti nosnik "anti-fog" ki naj bi to rosenje prepreceval je neroden in grd ko sam hudic.. ;)

tale tvoja corsairka, model 2005 matsudo je tudi lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, tale je pa moja ta nova Rx-7 corsair 2005 matsudo  :)

Najprej sm mel mavericka (ki mi je mimogrede rešil glavo), nato signet, sedaj pa tole lepotičko :)

Kaj ti vsako sezono čelado zamenjaš :eek: ? Ja pa fino šolde kakat kaj :fredy:

sam lepa pa je lepa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

signet je šla moji :wub: ( k ji lih lepo paše)

Glede rošenja pa jz nism mel nevem kakšnih problemov, pač vizir daš na uno stopnjo in men je funkcioniral. Pinlocka pa jz osebno ne maram k me pol skoz tist rob živcira. Odvisn, kako bo narjen. Bomo vidl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, tale je pa moja ta nova Rx-7 corsair 2005 matsudo  :)

Nam zaupaš ceno? Ker tudi jaz razmišljam o tem nakupu, zanima me še cena, pa kje si jo kupu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redna cana je okol 186- 190 jurjev, jz sm jo dobil ceneje, ker je prišla kot vzorčni model (samo m velikost) : 158 000. Kupu sm jo pr Vombergarci, sam ubistvu je vseen tud če Pintarja pokličeš k gre tko al tko prek njega.

Črn vizir pa tud košta okol 14 000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A kdo kaj ve okoli teh Oakley vizirjev ki jih imajo Sete&Co. (dvomin da je samo nalepka gor za reklamo)? A se jih sploh da dobiti, so polarizirani, ...., anything?

Saj ne da bi ga kupil samo zanima me ker na internetu nikjer nič ne najdem (ne pri Araiu ne pri Oakleyu).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo kaj ve okoli teh Oakley vizirjev ki jih imajo Sete&Co. (dvomin da je samo nalepka gor za reklamo)? A se jih sploh da dobiti, so polarizirani, ...., anything?

Saj ne da bi ga kupil samo zanima me ker na internetu nikjer nič ne najdem (ne pri Araiu ne pri Oakleyu).

Po mojem pa je to zgolj nalepka.... Sej Rossi tud nima vizirja firme tribu de chihuaha :)

Tehnologija izdelave vizirjev pa tudi ni ravno tako preprosta, da bi jih lahko kar kdorkoli delal. Arai so npr. izklesani iz bloka lexana. Niso uliti, ker bi to spremenilo lom svetlobe. Testirani tako, da zdrzijo udarec pnevmatskega kladiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No že, ampak tut Oakley ni "kdorkoli", in če že kdo, potem jih je Oakley sigurno sposoben izdelovati. Poleg tega naj bi imeli daleč najboljšo optiko...

No sprašujem zaradi tegale:

http://www.oakley.com/private_pilot/comparison/

http://www.oakley.com/media/brochures/priv...lot/results.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če koga zanima...

Bil danes v Beljaku v trgovini Hein Gericke.

Imajo zadnji model Arai Signet GT poslikava Carthcart velikosti L za 319€ in pa mat črno Maverick (ne vem velikosti) za 289€.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je verjetno star (zato tudi znižanje :hmm: ) vendar čelada popolnoma nova, še ne nošena s folijo čez vizir in garancijo...

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, sej pravjo, da je Arai čelada dobra 5 let od nakupa oz. 7 let od postavitve v izložbo. Seveda brez padcev. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, sej pravjo, da je Arai čelada dobra 5 let od nakupa oz. 7 let od postavitve v izložbo. Seveda brez padcev.  :D

Kakor vsaka čelada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem odkril eno zanimivo stvar, samo upam, da nisem kaj uničil. :rolleyes:

Na Arai NR5 ki je, glede na to, da je socialna verzija, brez odbojnika izdihanega zraka, gre z malo spretnosti odbojnik od Nolana. Je sicer z napisom, samo ima pa eno noro prednost, dobil sem ga zastonj v primerjavi s tistimi par destimi euri kolkor so v Italiji hoteli zanj. Upam samo, da mi kdo ne bo gledal noter v čelado. :whistle:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

nabavil dve ARAIki Asro-R,zelo zadovoljen z generalnim uvoznikom :OK: znal mi je svetovati in se je res maximalno posvetil tako meni kot soprogi pa še mojo je podložil z originalnim materjalom vse brezplačno čeprav je kar precej dela :grim

svetujem nakup pri tem uvoznku!!!prvič ker so čelade izredno kvalitetne ter drugič ker zna g.Janez svetovati in pomagati pri nakupu saj ima sam dolgoletne izkušnje :OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, sej pravjo, da je Arai čelada dobra 5 let od nakupa oz. 7 let od postavitve v izložbo. Seveda brez padcev.  :D

Potem pa razpade, zgnije, se odlomi??? :blink:

Uff.....če je glava bolana telo trpi...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svetujem nakup pri tem uvoznku!!!prvič ker so čelade izredno kvalitetne ter drugič ker zna g.Janez svetovati in pomagati pri nakupu saj ima sam dolgoletne izkušnje :OK:  :OK:  :OK:

Mislm, da so bo g. Dave s tem strinjal. :yes:

Bi mel, pa je maw preveč cekinčkov treba odtočit. Sicer, če se toči v lubenico, je to še zdravo B) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!