Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ali ne bi bilo bolj smiselno registrirati spomladi, kot zdaj?

če se voziš celo leto je pa res vseeno kdaj registriraš

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ne bi bilo bolj smiselno registrirati spomladi, kot zdaj?

Tako ali tako ga moraš registrirat za eno leto,da dobiš dodatnih 50% popusta + na bonus seveda kolikor ga pač imaš in še - 10% na članstvo v klubu.

Ps: v jeseni  imaš manj gužve za registrirat kot spomladi pa tudi še kak lep vikend izkoristiš  za vožnjo tja do decembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je smiselno registrirat, ker je to z zakonom predpisano.

Kdaj ga registriraš je popolnoma nepomembno, ker splača se ne.

Donacijo zavarovalnici so si zakonsko predpisali.

V primeru nesreče, nikoli nisi na profitu, saj je srečna vožnja neprecenljive vrednosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ne bi bilo bolj smiselno registrirati spomladi, kot zdaj?

A za avto tudi ni vseeno, kdaj se registrira...? Jaz sem še za vsak motor imel registracijo spomladi (ko ga kupiš, veš da ga ne boš gledal v garaži brez tablice.. .). Enega sem imel celo konec februarja registracijo. Vsekakor pa za celo leto -za evro/dva razlike pa res ne gre vračati tablice. Saj se pa ja pozimi tudi vozimo, a ne?

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za avto tudi ni vseeno, kdaj se registrira...? Jaz sem še za vsak motor imel registracijo spomladi (ko ga kupiš, veš da ga ne boš gledal v garaži brez tablice.. .). Enega sem imel celo konec februarja registracijo. Vsekakor pa za celo leto -za evro/dva razlike pa res ne gre vračati tablice. Saj se pa ja pozimi tudi vozimo, a ne?

eni celo kolenčkajo (pozimi)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehm, a ni da maš tablico od motorja lahko doma do 1 leta brez odjave?. Na zadnje sem imel neregistriran motor od lanskega septembra do letošnjega julija in nisem vračal tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem dobil dokončno poravnalno ponudbo od zavarovalnice... gre pa za odškodnino za spomladi zrezani gumi, ker sem na izvozu iz avtoceste povozil steklovino od predhodnje prometne nesreče. 

Vse lepo in prav, ampak ponudba velja ob pogoju izročitve poškodovanih pnevmatik zavarovalnici.

Glede na to, da so škodo poslikali policaji in kasneje tudi cenilec, mi še na misel mi ni prišlo, da bodo pa zahtevali gume nazaj.

Seveda jih nimam... se jih vedno prav z veseljem znebim pri vulkanizerju in sem tako zvisel za en komplet. Lahko bi me vsaj cenilec opozoril na to možnost...

 

Kakšen nasvet???

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejd k vulkanizerju, pa kupi 2 rabljeni nazaj za par eur, pa jih nareži z nožem približno enako, pa nesi zavarovalnici. Sej nas oni tud "nategujejo" ko je treba kaj izplačat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi cenilec na cenilni zapisnik napiše, da moraš gume vrniti. Pa škodo tudi poslika.

Če ti ni napisal, lahko poizkusiš s tem, da nisi bil opozorjen in da si uničene gume pustil pri vulkanizerju,

ki ti to pisno potrdi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se moram pohvaliti, da sem končno uspel s pogajanji z zavarovalnico in danes dobil odškodnino v vrednosti para novih gum.

Torej:

- 14.6. ob 20h na izvozu iz avtoceste porezal gumi na steklovini razbitih žarometov. Povzročitelj neznan.

- takojšen klic na policijo in narejen zapisnik

- policija ni obvestila dars, da bi odstranili steklovino

- naslednji dan ob 13h sam pokličem na 1970 (klic se snema) in jih obvestim, da steklovina še vedno ni očiščena

- cenilec prizna obe novi gumi, predložim račun starih in čez nekaj dni račun enakih novih. Cenilec ne napiše, da je potrebno stare vrniti. Predložim tudi potrdilo, da sta obe (stara in nova) sprednji gumi Pirelli z DOT 2012 novi.

- zavarovalnica zahteva ponovno pojasnilo kdaj se je dogodek zgodil. Pojasnim jim, da jih verjetno bega različen datum policijske in darsove intervencije, kar le dokazuje, da dars slabo opravlja svoje delo, saj najmanj na 3 obhodih niso opazili steklovine oz. je niso odstranili.

- dobim ponudbo 100% odškodnine, s pogojem vrnitve starih gum.

- ponudbo sprejmem in dopišem, da gum nimam več, ker me cenilec ni na to opozoril oz. napisal v zapisniku

- po 5 mesecih dobim denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejd k vulkanizerju, pa kupi 2 rabljeni nazaj za par eur, pa jih nareži z nožem približno enako, pa nesi zavarovalnici. Sej nas oni tud "nategujejo" ko je treba kaj izplačat...

toooo, sami genijalci ... pa en parim je še všeč ...zakon ste , take rabmo, da bomo še bolj u dreku .... jeeeeeeeee :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Vsako leto manj, hura. :OK:
Danes zavaroval pod enakimi pogoji kot lani.
Lani 145€, letos pa 95€, noro, čez pet let bo gratis.  :010
 
Scarabeo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa razlika? Js mam zmer obcutek,da se nekdo zmoti in drugace poklika....

Da se ne bomo napak razumeli....super,da je ceneje! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa razlika? Js mam zmer obcutek,da se nekdo zmoti in drugace poklika....

Da se ne bomo napak razumeli....super,da je ceneje! :D

Razlika.

Razmerje teža/kilovati.

Sedaj se vrednoti tudi starost voznika. (Triglav)

 

Jaz imam že dolgo istega agenta in ni problema - ker jaz vem kaj hočem. :)  Če pa stranka ne ve - pa hitro nabijejo še kaj zraven (veš, pa to je potrebno, pa super... pa si tam)

 

Kolegu je njegov agent naračunal znesek in sprintal polo, vse je želel  urediti v Ljubljani z nakupom motorja vred - tam niso prišli do tega zneska - pri isti zavarovalnici.

Tako, da je bila prava štala. Ker ni želel plačati več, so klicarili nadrejene in končno uredili.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je lani v Kopru prijana mlada agentka povedala za 2 dodatna popusta:

Starost

Razmerje masa\moč vozila.

Cena 56 eur za celo leto je superugodno.

post-36419-0-46483900-1424097744_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moram pohvaliti, da sem končno uspel s pogajanji z zavarovalnico in danes dobil odškodnino v vrednosti para novih gum.

.............

- po 5 mesecih dobim denar

 

Pa so ti še nekaj mes' cev gnar obračal nateguni!! :l_01:

 

Aja, pa še tole, kar mislim, da še nisem omenil... (Če sem, sem pa sklerozen! Ampak ne boli.)

Enkrat sem si (k' sem bil neroden) razbil gofljo.

Vse skupaj predložim Grawe-tu in čakam. Pa ne dolgo. Pa so mi odgovorili:

"Ja, vi gospod "ta pa ta"! Vi pa pri nas niste zavarovani!!!"

"Kako, da ne, saj vam vsak mesec nakazujem šolde" se razpizdim!

 

"Ja, veste, vi ste pa v penziji" so prijazno pojasnili, (ker je v drobnem tisku, da če greš v "predjamski grad" se ti zavarovanje prekine!!! Na to, pa jih moraš sam opozoriti!

In če si nebi razbil (da ne rečem kaj!) bi lahko plačeval še petnajst, dvajset let (kar jih bom dočakal) pa nebi vedel, da nisem zavarovan!

Frajeri, famozna Grawe, bi pa lepo obračali MOJ denar!!!!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker je še manj kot 1 mesec do registracije, pošljem na triglav da sm se odloču zavarovat pri njih. Pošljejo moje podatke ter skenirano polico nekemu njihovemu agentu za območje LJ in mi PEDER naračuna 375€. haha. Mi je tipo dvignu živc. Prejšnje leto pri tilii 209€ a zdj bo pa pr triglavu kr dvakrat več. Svašta res. Če ma kdo kšnga normalnega agenta za Triglav bi ga prosil da mi sporoči pod ZS.

Hvala

 

aja pozabu dopisat. uračunano je AO, AO+ pa asistenca

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj bo še Pošta Slovenija imela zavarovanja :O

 

naujo dajal polic, ampak boš moral znamke polept po motorju :O

 

http://www.dnevnik.si/slovenija/postarji-nam-bodo-poleg-igrac-in-svec-prodajali-tudi-zavarovanja-

 

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!