Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

evo....pri meni pa je bilo tako: iz os. avta sem prenesel popust na s.p. (berlingo furgon). Takrat mi ni nihče povedal da iz s.p.-ja se potem ne da uveljavljat popusta. No, kakorkoli, se nisem sekiral, saj sem pred nekaj leti navidezno registriral kao nek moped (30€), saj mi je zastopnik rekel da imajo akcijo in da če imam namen kupit v prihodnosti motor, je najboljše da narediva to zadevco in mi bodo tejle boni veljali za vedno. No, kakorkoli. Kupim GS-a. Je že res, da se mi je mudilo, vendar sem svojemu agentu-glede na to, da mamo pri njih zavarovane hiše, skladišče, stroje, kamjon, avte, skratka, vse pri Triglavu, ZAUPAL. No, dobim prometno, grem k njemu naredit polico. Prvi šok, brska po računalniku in moje stare police za popust ne dobi nikjer. Baje je preveč časa nazaj, ker boni veljajo samo 3 leta in NE ZA VEDNO, kot mi je takrat zatrjeval. OK, prenesemo 50% popust iz Berlingota. Drugi šok, pisan je na s.p. in ne morem prenašat...No, moja polica se je na koncu glasila nekako tako:

-AOD 189,73

-AOP 208,32

-AAS 16,63

-NMV 26,73

minus 40% za nevračilo premije

 

popust triglav komplet 32%

Komercialni popust na motorna kolesa 20%

poletno kompletni popust 25€

 

skratka, 231,93€ sem dal za GS-a, s tem da zdej ko sem ga prodal, se mi ne vrne nič....

 

 

aja, pa še to: spet isti agent, isti čas(plusminus en mesec). Si poškodujem koleno, grem na operacijo(kaki dve leti nazaj). Ga kličem da zadeve napišemo. Pride, mu manjka ta dokument. Grem iskat h dohtarju, mu manjka drugi, tretji, hoče to, ono, izjavo dohtarja, seveda vsakič vmes po ene 2 mesca (ali več) premora. Prejšnji mesec končno zadeve zrihtava in ugotovi, da je preteklo več kot 2 leti in da mi ne velja več....popušil sem SPET!!!

 

tako,da.....lahko rečem da me je zaupanje tanepravemu drago koštalo. ampak jebiga, so me razp...... in so ob cca 5k€ letno.......če se jim je izplačalo, pol vredu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo....pri meni pa je bilo tako: iz os. avta sem prenesel popust na s.p. (berlingo furgon). Takrat mi ni nihče povedal da iz s.p.-ja se potem ne da uveljavljat popusta. No, kakorkoli, se nisem sekiral, saj sem pred nekaj leti navidezno registriral kao nek moped (30€), saj mi je zastopnik rekel da imajo akcijo in da če imam namen kupit v prihodnosti motor, je najboljše da narediva to zadevco in mi bodo tejle boni veljali za vedno. No, kakorkoli. Kupim GS-a. Je že res, da se mi je mudilo, vendar sem svojemu agentu-glede na to, da mamo pri njih zavarovane hiše, skladišče, stroje, kamjon, avte, skratka, vse pri Triglavu, ZAUPAL. No, dobim prometno, grem k njemu naredit polico. Prvi šok, brska po računalniku in moje stare police za popust ne dobi nikjer. Baje je preveč časa nazaj, ker boni veljajo samo 3 leta in NE ZA VEDNO, kot mi je takrat zatrjeval. OK, prenesemo 50% popust iz Berlingota. Drugi šok, pisan je na s.p. in ne morem prenašat...No, moja polica se je na koncu glasila nekako tako:

-AOD 189,73

-AOP 208,32

-AAS 16,63

-NMV 26,73

minus 40% za nevračilo premije

 

popust triglav komplet 32%

Komercialni popust na motorna kolesa 20%

poletno kompletni popust 25€

 

skratka, 231,93€ sem dal za GS-a, s tem da zdej ko sem ga prodal, se mi ne vrne nič....

 

 

aja, pa še to: spet isti agent, isti čas(plusminus en mesec). Si poškodujem koleno, grem na operacijo(kaki dve leti nazaj). Ga kličem da zadeve napišemo. Pride, mu manjka ta dokument. Grem iskat h dohtarju, mu manjka drugi, tretji, hoče to, ono, izjavo dohtarja, seveda vsakič vmes po ene 2 mesca (ali več) premora. Prejšnji mesec končno zadeve zrihtava in ugotovi, da je preteklo več kot 2 leti in da mi ne velja več....popušil sem SPET!!!

 

tako,da.....lahko rečem da me je zaupanje tanepravemu drago koštalo. ampak jebiga, so me razp...... in so ob cca 5k€ letno.......če se jim je izplačalo, pol vredu...

neb agenta samo zamenju, še navozu bi ga pošteno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sm len pa se ne spomnm, če je kdo že objavu polico od triglava za sportaka 600/1000

Lp

za obvezno zavarovanje s 50% bonusa in nevračilom premije pride pod 100€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferrarist, te procente delijo kokr se jim zdi. men da agent, znanc vse 50 pa tud 55. hkrati, ko mu se kej probam zbijat z navajanjem vsehzivih zavarovanj jih pa cist boli qurc za to. seprav ce nimajo glih produkta s kolicinskim popustom ne bo nc. majo zracunan da % itak migrira sm pa ke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to kar nekej bluzijo kukr jim paše...po občutku...sem za xx-a ki si ga ogledujem dal zdej povpraševanje na generali, bomo vidli kaj bodo rekli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to kar nekej bluzijo kukr jim paše...po občutku...sem za xx-a ki si ga ogledujem dal zdej povpraševanje na generali, bomo vidli kaj bodo rekli.

Jaz sem lansko leto tud po meilu spraševal za ponudbe. Pol sem šel pa na zavarovalnice po ponudbe in so se razlikovale. Seveda so bile manjše. Pojdi pol vprašat še na Triglav in boš presenečen kok bo to stalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni prime ce omenjam da sem pri tiliji dobil bolso ceno in bi rad vsaj isto. pol se model mal ujezi pa spusti se mal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lansko leto tud po meilu spraševal za ponudbe. Pol sem šel pa na zavarovalnice po ponudbe in so se razlikovale. Seveda so bile manjše. Pojdi pol vprašat še na Triglav in boš presenečen kok bo to stalo.

Ma na triglav niti vprašat ne grem več....so se mi totalno zamerili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom povedal: z dobro bonifikacijo in fajn popustom na 1000ccm lahko prideš pod 100€, vendar z ozirom da spadam v "grupo stricev ki najbolj divjajo" obstaja velka možnost, da se na cesti kaj zgodi. In če lahko zagonim letno za 3 komplete gum, 2-3 servise in kup goriva, bom dodal še tistih 30€ in zavaroval še AO+, ter nezgodno z dnevno odškodnino še sebe in sovoznika. Kasko je sicer predrag in bom pač v primeru lastne krivde nosil posledice sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da 3glav bo imel popust za razmerje teža/moč...? Lani marca tega ni bilo... ali pa me je nategnil, ko sem spraševal. Letos vsekakor zatežim, pa starost voznika tudi nisem imel popusta. Sredi marca bomo videli, še prej pa Mariborčana povprašam, koliko bi on dal ponudbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto je za mojga Bmw koštalo 74,96€ z asistenco in nezgodnim zavarovanjem voz in sopotnika, ter zelena karta, avgusta meseca :grim

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko leto je za mojga Bmw koštalo 74,96€ z asistenco in nezgodnim zavarovanjem voz in sopotnika, ter zelena karta, avgusta meseca :grim

To pa si zelo drago plačal! Pri kateri zavarovalnici je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker je še manj kot 1 mesec do registracije, pošljem na triglav da sm se odloču zavarovat pri njih. Pošljejo moje podatke ter skenirano polico nekemu njihovemu agentu za območje LJ in mi naračuna 375€. haha. Mi je tipo dvignu živc. Prejšnje leto pri tilii 209€ a zdj bo pa pr triglavu kr dvakrat več. Svašta res. Če ma kdo kšnga normalnega agenta za Triglav bi ga prosil da mi sporoči pod ZS.

Hvala

 

aja pozabu dopisat. uračunano je AO, AO+ pa asistenca

No smo prsli do skupnega komprisa. Padla cena na 214€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom povedal: z dobro bonifikacijo in fajn popustom na 1000ccm lahko prideš pod 100€, vendar z ozirom da spadam v "grupo stricev ki najbolj divjajo" obstaja velka možnost, da se na cesti kaj zgodi. In če lahko zagonim letno za 3 komplete gum, 2-3 servise in kup goriva, bom dodal še tistih 30€ in zavaroval še AO+, ter nezgodno z dnevno odškodnino še sebe in sovoznika. Kasko je sicer predrag in bom pač v primeru lastne krivde nosil posledice sam.

 

Če ne  vzameš kaska, moraš definitivno imet neko rezervo v "štunfu". Ob rahlem padcu je takoj škode za 2K €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se bodo začela podaljševanja registracije. Dajmo se zmenit, da se napiše zavarovalnica, kaj je všteto v polici, bonifikacija in razmerje teža/moč. Hvala.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne  vzameš kaska, moraš definitivno imet neko rezervo v "štunfu". Ob rahlem padcu je takoj škode za 2K €.

V bistvu ne, če si moped plačal. (lizing in fafing ne vela) Razbiješ, konec muske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ne, če si moped plačal. (lizing in fafing ne vela) Razbiješ, konec muske.

Meni to ni lih pametno pocetje...a vsak ve zase kaj mu je prav tako da spostujem tudi take voznike  :eek::)

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni to ni lih pametno pocetje...a vsak ve zase kaj mu je prav tako da spostujem tudi take voznike  :eek::)

 

Lp

Pametno, ne pametno...

kalkulacija je naslednja: polni kasko z vsemi popusti je cca 1300€

če razbiješ, si investicijo hitro pokril, če ne razbiješ v 4 letih kupiš nov moped :D

 

% tveganja izračunaj sam.

 

Bolj pomembno, vsaj z mojega stališča pa je:

če si sebi kaj narediš, lahko izgubiš službo, postaneš invalid in v tem primeru je še kako pomembno da si nezgodno fajn zavarovan. Razbit pleh pogojno ne boli in ti boš preživel tudi brez mopeda.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je ze s tem,ko potece registracija motorja,ga mors v enmu mescu najkasnej po preteku registrirat.....sicer je datum isti kot je biu potek....ce pa zamudis mors pa kaj? Odjavt pa prjavt nazaj? Da ga nebi recimo marca registriral,ampak maja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je ze s tem,ko potece registracija motorja,ga mors v enmu mescu najkasnej po preteku registrirat.....sicer je datum isti kot je biu potek....ce pa zamudis mors pa kaj? Odjavt pa prjavt nazaj? Da ga nebi recimo marca registriral,ampak maja?

jst sm zarad zbrke s temi datumi ga odjavla iz prometa. tablco mores tam njim pustit. pol k se ti zdi, gres pa registrirat in ti velja ta datum naprej za naslednja leta.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!