Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

mene pa zanima ce gdo mogoce ve kje bi lahko nasel kaksen pooblaščeni servis za Solex-e s termičnim motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cvajtakt solexe ni uvoznika, niti za tanove električne(nekaj časa nazaj je bil Caravan iz LJ). Tko da, prvemi lokalnemu majstru, ki obvlada cvajtakt mašine, po razervne dele pa na moto boljšjaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cvajtakt solexe ni uvoznika, niti za tanove električne(nekaj časa nazaj je bil Caravan iz LJ). Tko da, prvemi lokalnemu majstru, ki obvlada cvajtakt mašine, po razervne dele pa na moto boljšjaka.

kaj pa mogoce ves kje bo kak bolšjak ker rabim samo membrano in je nemorem dobit nikjer...al pa mogoce kak nasvet od koga ce ve kako jo naredit doma ker sm probal ze gumo, polivinil in prt pa ne dela :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Uradnost" serviserja ne pomeni samo, da je izpolnil neke zahteve, dobil papir in ima sedaj ekskluziven dostop do delov. Tole zadnje še sploh ne, ker jih itak lahko dobi vsak. Pa tudi kar se cene tiče - če bi nek "neuradni" serviser nabavil enako količino delov kot "uradni", bi bile tudi zanj cene primerljive z "uradnim".

V teoriji pa pravzaprav "uradnost" pomeni tudi izobraževanja, ki jih organizira in določa kot pogoj matična tovarna. Problem je, ko nek "uradni-od-včeraj" dobi v roke motor od "pred-predvčerajšnjim".

Je pa tudi dejstvo, da kljub vsem izobraževanjem eni ne bodo nikdar tako dobri kot drugi...Pač človeški faktor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mogoce ves kje bo kak bolšjak ker rabim samo membrano in je nemorem dobit nikjer...al pa mogoce kak nasvet od koga ce ve kako jo naredit doma ker sm probal ze gumo, polivinil in prt pa ne dela :D

Jaz sem si to membrano naredil iz membrane od ladine benzinske črpalke,včasih se je dobila sama membrana kot rezervni del.Ali pa najdi na odpadu kakšno staro benzinsko črpalko z dovolj veliko membrano !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mogoce ves kje bo kak bolšjak ker rabim samo membrano in je nemorem dobit nikjer...al pa mogoce kak nasvet od koga ce ve kako jo naredit doma ker sm probal ze gumo, polivinil in prt pa ne dela :D

Jaz sem jo naredil iz kamionske cerade in dela že dve leti brez problema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že nekaj let velja za avte, da tudi neuraden serviser (obrtnik ne fušar) lahko servisira avte in mora garancija VELJATI, to je tudi nekje uradno napisano. Za mopede pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo to res velja, samo so se že vse firme zaščitile s klavzulo, da velja garancija več let (pri različnih firmah je ta danes že od 2-7 let npr.Kia 7 let ) ampak samo, če je vozilo redno servisirano na pooblaščenem servisu v roku garancije, sicer pa velja SAMO splošna garancija za potrošnika v EU SAMO eno leto ! Ravno o tem smo včeraj v Celu razpravljali (avtoremontna sekcija OZS Slovenije) z predstavnikom iz EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mogoce ves kje bo kak bolšjak ker rabim samo membrano in je nemorem dobit nikjer...al pa mogoce kak nasvet od koga ce ve kako jo naredit doma ker sm probal ze gumo, polivinil in prt pa ne dela :D

Membrano se da kupiti v kakšnikh internetnih trgovinah z tunig opremo za skuterje, dobi se karbonska, ki jo potem samo obrežeš po stari in je zadeva končana.

LP

Popravljeno . Popravil Temty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elisa ma edini problem da je mau draga saj pr servisih. Sm šou prašat kolk pride za Suzukija GSX-Ra 600 servis pa je rekla da od 90-100€ Primc mi ga dela že 3 leta za 70€ :D

Elisa - same pozitivne izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, ampak ker imam čas dobesedno na minute odmerjen, meni zelo odtehta to, kar mi daje Elisa: da pridem ob dogovorjeni uri in se lahko za čas, ki je moj moped v obdelavi odpeljem s "courtesy bike" (pravzaprav je skuter, ampak nima veze) po svojih opravkih. In ko po dogovorjenem času pridem nazaj, me moj mopi že čaka... Skoraj kot mastercard - neprecenljivo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v 18 letih kar vozim motorje servisirat je AS Domžale definitivno najslabši.

Znajo le osnovni servis naredit in kasirat

Kar se pa tiče kakšne reklamacije se pa noben noče nič zavzet in bit na strani stranke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na prvi servis peljal svojo Sensei v Eliso. Če je njihov odnos do strank vsaj takšen, kot je bil včeraj, bo moja servisna v prihodnje poštempljana z njihovimi žigi. Ekipa Elise hvala za prijaznost.

Srečno, Sergej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster Zok :OK: Navdusen :grim Zrihta vse - se babo, ce je sila! :K :hooray:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMK (servis motornih koles) Ljublana, Letališka :OK:

V soboto imel manjšo nezgodo z motorjem, odlomil stopalko,

se prpeljal bolj slučajno do servisa izven delovnega časa, kjer mi je prijazni

gospod-serviser-biker, poštimal zadevo, da sem se sploh lahko

pripeljal domov, vzel podatke me danes kontaktiral in vse skupaj naročil.

Hvala še enkrat....

Aja še to....je pooblaščen serviser za Suzuki, Hondo, Kawasaki, tko da si je naredu

dobro reklamo...vsaj pr men.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMK (servis motornih koles) Ljublana, Letališka :OK:

V soboto imel manjšo nezgodo z motorjem, odlomil stopalko,

se prpeljal bolj slučajno do servisa izven delovnega časa, kjer mi je prijazni

gospod-serviser-biker, poštimal zadevo, da sem se sploh lahko

pripeljal domov, vzel podatke me danes kontaktiral in vse skupaj naročil.

Hvala še enkrat....

Aja še to....je pooblaščen serviser za Suzuki, Hondo, Kawasaki, tko da si je naredu

dobro reklamo...vsaj pr men.

SMK Servis, BTC, Letališka c. Ljubljana

IZI je ZAKON !!!

Vse ima v mezincu. Pogleda, posluša, zapele pa pade diagnoza. Zrihta vse tko da dobiš mašino 100 % v redu nazaj. ( sicer jo sploh nerad da iz rok )

Par let vozim k njemu 2 Honde in sem vedno bil zadovoljen !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vozi kdo k avto sport nova gorica. Slišim dobra in slaba mnenja. Jaz sem do sedaj bil zadovoljen. Delujejo pa res nekateri malo zmedeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!