Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Zakaj? Zato ker živimo v Sloveniji in bo vsak zagovarjal svoje do smrti in se zavoljo zagovarjanja svojega prava spuščal v nizkotne debate - šikaniranje, zasmehovanje, itd, itd...  Osebno nimam časa odgovarjat vsak dan na forumu in sem tudi mnenja, da so ti servisi lahko povsem zadovoljivi za povprečnega uporabnika, sicer ne bi imeli toliko zadovoljnih strank, kot jih imajo. Konec koncev je šla tehnika tako daleč, da večjih posegov ni potrebno delati in se bloki redko odpirajo, menjalniki zdržijo huda maltretiranja,ventile se štima vsako prestopno leto. Zakaj bi se potem izpostavljal? Samo pravim, da jaz osebno pač raje uredim sam, pa ne samo zaradi mojih izkušenj s serviserji, ampak tudi osebnega interesa, kot hobi.

 

Kolega je recimo danes ugotovil, da je mazalka od Scottoiler-ja bila zvita in sumi, da je serviser nerodno nataknil feltno na motocikel. Je to usodna napaka? Ne. Grenak priokus? Seveda. Je zato slab serviser? Ne vem, verjetno ne, a mene to ne zanima. Želim samo vedeti v kakšnem stanju je MOJ motocikel.

Kaj pa je zate povprečen uporabnik?

 

Zadovoljne stranke ali naivni nevedneži? Ali mogoče poštenjaki, ki zaupajo nekomu, da bo naredil kvalitetno, pa sploh ne vedo, da je vse skupaj površno?

 

Recimo, da bi imel nekdo, ki se ne spozna toliko kot ti, tak pripetljaj, kot je bil tvoj in bi bil zadoboljen z razlago dotičnega serviserja, misleč, saj se človek spozna? Kdo bi mu povrnil morebitne nadaljne okvare?

 

Tak serviser je navaden nategun! Tebe pač ni mogel nategnit, marsikoga pa bi lahko, a ne?

 

Modej je samo preveril, koliko veš o motorjih in ali ti bo v bodoče lahko računal fiktivne posege.. Tolk, da malo veš, kako tečejo te zadeve..   ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam same dobre izkušnje z serviserji, je pa res, da sta mi motorje samo 2 človeka v življenju šraufala in to Anton Klemenčič (pa sin Viktor) in Bojan Krapše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam same dobre izkušnje z serviserji, je pa res, da sta mi motorje samo 2 človeka v življenju šraufala in to Anton Klemenčič (pa sin Viktor) in Bojan Krapše.

sam tebe jaz ne morem štet v svoje povprečje, ker te ne poznam.. :P

 

Mislim, da sem kar dobro orisala svoj point.

 

Sicer je pa tudi tako, da je najbolje, če ugotoviš, da so ti nekaj zaj., it tja in to povedat dotičnim, pa šele potem pisat in govort o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za majstri je vedno potrebno pogledat, če ne drugo račun, da vidiš da ti not vlivajo zlato sintetično olje :)

Naslednjič mu bom rekel, da mi starega da zraven, da nesem "zlato za evre".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tebe jaz ne morem štet v svoje povprečje, ker te ne poznam.. :P

 

Mislim, da sem kar dobro orisala svoj point.

 

Sicer je pa tudi tako, da je najbolje, če ugotoviš, da so ti nekaj zaj., it tja in to povedat dotičnim, pa šele potem pisat in govort o tem.

Ko prebiram tele vaše poste se spomnim na Prešerna saj je on to lepo napisal "čevlje sodi naj kopitar" sam sem mehanik že več kot 40 let in se nebi upal o nikomur slabo pisat nerečem pa da nebi koga pohvalil ! Zato mislim,da bi bilo bolj prav,da bi se razpisali o dobrih servisih-mehanikih in ne da nekoga okvalificira nekdo-neka baba ali hobi mehanik,ki ni nikoli odprl kako knjigo o avtopopravilih ali motoroznanstvu in tu po forumu nekoga okvalificira vse kar zna pa je prebral na forumu,iskal po nekem manualu ali sam šraufal pod kozolcem ! !

Jaz vedno pravim kdor dela tudi greši in če nek mogoče novo zaposlen mehanik z malo prakse naredi neko napako se vrnite nazaj se pogovorite z njegovim nadrejenim ali če je to sam naredil z njim in lepa beseda lepo mesto najde !Sam imam S.p. 30 let in še NIKOLI nisem imel nekih nerešljivih problemov vse stranke se rade vračajo.Narobe pa je mislit, da teh par kvazi hobi mehanikov lahko nekomu odžene stranke.Poglejte samo koliko je bilo slabega povedano o Živcu pa ima še vedno dovolj dela in še naprej ga bo imel kajti,ko je problem le moraš tja kjer so pooblaščeni in imajo znanje in materijal  ! !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za majstri je vedno potrebno pogledat, če ne drugo račun, da vidiš da ti not vlivajo zlato sintetično olje :)

Naslednjič mu bom rekel, da mi starega da zraven, da nesem "zlato za evre".

Al pa da boš vedel, če ti ga je sploh zamenjal... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za majstri je vedno potrebno pogledat, če ne drugo račun, da vidiš da ti not vlivajo zlato sintetično olje :)

Naslednjič mu bom rekel, da mi starega da zraven, da nesem "zlato za evre".

Mehanik bo vesel,če boš staro olje odnesel saj on mora imeti pogodbo za odvoz starega olja + plačat tako tudi za stare gume,katalizatorje,krpe,akumulatorje itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam same dobre izkušnje z serviserji, je pa res, da sta mi motorje samo 2 človeka v življenju šraufala in to Anton Klemenčič (pa sin Viktor) in Bojan Krapše.

kje se jih pa dobi in kaj šraufata?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se jih pa dobi in kaj šraufata?

Tona mislim da še samo Harleye šraufa, Bojan pa vse. Oba sta v MB, za več pa na ZS, da ne bo kdo rekel da reklamo delam, čeprav je pomoje ne rabita glede na to kako polne garaže imata vedno  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serviserju ne zaupamo samo svojega motorja, ampak tudi svoje življenje. Dobre serviserje je potrebno hvaliti, slabe pa grajati. Sam menim, da se je motiti človeško in, da se lahko vsakemu zgodi kakšna nevšečnost. Ne sme se pa dogajati. Za to ni opravičila. Rad bi pohvalil serviserja Marčela Hervatina iz Nove Gorice in Jureta Primca iz Ljubljane. Jima zaupam.

Tudi jaz zaupam svoje življenje in motor Marčelotu iz NG, že četrt stoletja. Jure je tudi fant od fare.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let nazaj sem kupil nov motor, kateri se je ravno začel proizvajati. Vem, da je napaka, ker še niso odpravili vseh pomanjkljivosti. In se je seveda tudi pri mojem začelo kazati počasno odpravljanje napak. Grem do servisa Motomaxx v Izolo, ker se je bilo lepše peljati na Obalo kot v Ljubljano. Motor je cukal na nizkih vrtljajih in občasno tudi crknil pri počasni vožnji. Nekako se mi to delovanje motorja ni zdelo pravilno. Serviser se je vozil gor in dol in zaključil, da je vse OK, da pač enovaljnik cuka in tako naprej. Jaz se odpeljem in kasneje sitnarim pri uvozniku Delta Team. Prijazno me povabijo na servis in motorju menjajo neko manjšo škatlico. Motor deluje. Kasneje je proizvajalec vpoklical ta model na zamenjavo še ene škatlice. Ne rečem, da je servis Motomaxx slab servis, samo tisti dan je imel slab občutek v prstih in ni čutil motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barborič v žužemberku. Ni čisto zraven Krškega, ni pa grozno daleč. Jaz sem bil vedno zadovoljen z njem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj let nazaj sem kupil nov motor, kateri se je ravno začel proizvajati. Vem, da je napaka, ker še niso odpravili vseh pomanjkljivosti. In se je seveda tudi pri mojem začelo kazati počasno odpravljanje napak. Grem do servisa Motomaxx v Izolo, ker se je bilo lepše peljati na Obalo kot v Ljubljano. Motor je cukal na nizkih vrtljajih in občasno tudi crknil pri počasni vožnji. Nekako se mi to delovanje motorja ni zdelo pravilno. Serviser se je vozil gor in dol in zaključil, da je vse OK, da pač enovaljnik cuka in tako naprej. Jaz se odpeljem in kasneje sitnarim pri uvozniku Delta Team. Prijazno me povabijo na servis in motorju menjajo neko manjšo škatlico. Motor deluje. Kasneje je proizvajalec vpoklical ta model na zamenjavo še ene škatlice. Ne rečem, da je servis Motomaxx slab servis, samo tisti dan je imel slab občutek v prstih in ni čutil motorja.

Leta nazaj sem imel Moto Guzzija Nevado. Ga peljem na servis k Motomaxxu, iz servisa pa sem ga moral skoraj odriniti. Nastavitev vplinjačev je profesionalno opravil žal že pokojni Uroš Blažko. Od tistega trenutka Motomaxx no go!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Pozdrav,

prvič sem kupil motor - rabljeno yamaho yzf750 in bi rabil nove smerokaze, masko, luč, nova ogledala, potem motor cuka, sprednja guma brez profila itd. Zanima me, če kdo pozna kak servis okoli Slov. Bistrice, kjer bi te stvari uredili v kratkem času (pri MotoMirči v Slo. Konjicah je recimo 14dni čakanja). Ima kdo izkušnje z abs moduli na rabljenih motociklih?

 

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMK Iztok, na Letališki v Lj. Vozil k njemu 125ccm motor, zdaj vozim 600ccm. Vse opravi tko k je treba, vedno zadovoljen, pogleda motor in popravi še kaj zraven če opazi. Tko da  :OK:  :OK:  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

prvič sem kupil motor - rabljeno yamaho yzf750 in bi rabil nove smerokaze, masko, luč, nova ogledala, potem motor cuka, sprednja guma brez profila itd. Zanima me, če kdo pozna kak servis okoli Slov. Bistrice, kjer bi te stvari uredili v kratkem času (pri MotoMirči v Slo. Konjicah je recimo 14dni čakanja). Ima kdo izkušnje z abs moduli na rabljenih motociklih?

 

Hvala za nasvete.

pa ti veš, da niso vedno rezervni deli na voljo in na zalogi?več dni traja dobava delov.tko da 14 dni ni nič posebnega če zadev ni na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert Gregorič iz Vogrskega pri NG. Res vredu mehanik, nič ne komplicira. Pohvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<p>Jaz mojega Versysa 650 furam k Motosprint KP. Prijazni in zanesljivi. Ostanite &scaron;e tako naprej pridni.</p>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno mnenje pa imate o AS Domžale servisna enota.Jaz verjetno ne bom več peljal motorja k njim na servis.Peljal sem svoj motor k njim na pregled zaradi vibracij na prednji pnevmatiki.Preventivno so prekontrolirali še ležaj na križu vilic.Ko pa je mojster, ki je tudi v sprejemni pisarni servisa (ne bi o imenih)začel z macolo nabijat križ nazaj na ležaje se je izkazalo koliko je servis vreden.Pika na i pa je bila ,ko se je taisti mehanik oglasil na telefon in naročil stranko,ko pa je odložil je sodelavcu rekel KONČNO ENA PAMETNA STRANKA KER NIČ NE KOMPLICIRA.Škoda da en vzvišen posameznik kvari ugled firme,drugi se pa trudijo za vsako stranko posebej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!