Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Pozdravljeni. Prvič se oglašam v vaši rubriki na račun moto serviserjev. Videti je, da skoraj vsak, ki ima dom "šraufnciger" in ključe iz Baumaxa postane serviser. To je vse OK, dokler ostanejo pri servisiranju, tudi če pozabijo "prišraufa", doliti olje, narobe gume, preveč olja. Tak servis lahko naredi vsak sam, če je imel vsaj APN Tomos, pa še ceneje bo. Začne se pa pri resnem popravilu, kjer je večina "v temi",razen nekaj "izjem". 

Če imate probleme z vžigom "fergazer" vam "priporočam" MOTO MIRČI. Zamenja dele po občutku, nastavi po "augenmasu", sestavi ga "precizno",  da zajebe glavno tesnilo - cena!!!!! Rezultat: smrdi benzin, lepo kadi, "laufajo" trije cilindri od štirih. Dodatno popravilo "šlamparije" 240,00 EU stroškov. "Zato toplo priporočam Moto Mirči"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urban Novak, Šmarje pri Jelšah. Ne peljem motor nikamor drugam kot pa samo njemu. Tip je majster.

Na zadnji osi mi je šel navoj in mi matica sploh ni zategnila. 
Nova os + matici = 90€ + delo 20€ -> 110€
Zrihtala sma za švoh 30€ (malo še kompenzacije) -> delo + material (s tem da je bila os rabljena).

Res, če je kir blizu Šmarja doma, ne bo mu žal, če pelje motor k njemu, ker je majster.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urban Novak, Šmarje pri Jelšah. Ne peljem motor nikamor drugam kot pa samo njemu. Tip je majster.

Na zadnji osi mi je šel navoj in mi matica sploh ni zategnila. 

Nova os + matici = 90€ + delo 20€ -> 110€

Zrihtala sma za švoh 30€ (malo še kompenzacije) -> delo + material (s tem da je bila os rabljena).

Res, če je kir blizu Šmarja doma, ne bo mu žal, če pelje motor k njemu, ker je majster.

Če je res Mojster kot ga nazivaš mora na zidu viset Mojsterska diploma ! ! :BUA:

Sicer je samo pohvale vreden mehanik za motorje !

Ps: Prešeren je napisal "čevlje sodi naj kopitar",da pridobiš naziv  "Mojster" obstajajo v Sloveniji šole-tečaji in mojstri multiplikatorji, ki po uspešno opravljenem šolanju in preizkusu znanja, podelijo dotičnemu naziv Mojster ! ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je res Mojster kot ga nazivaš mora na zidu viset Mojsterska diploma ! ! :BUA:

Sicer je samo pohvale vreden mehanik za motorje !

Ps: Prešeren je napisal "čevlje sodi naj kopitar",da pridobiš naziv  "Mojster" obstajajo v Sloveniji šole-tečaji in mojstri multiplikatorji, ki po uspešno opravljenem šolanju in preizkusu znanja, podelijo dotičnemu naziv Mojster ! ! :grim

Nikjer ni napisal,da je mOjster....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ni napisal,da je mOjster....

Zato je dvakrat napisal da je "mAjster" to je po švabsko po slovensko pa je mOjster !

Ta mehanik ni ne mOjster niti mAjster ampak je lahko samo kot sem že napisal za njega in ostale dober mehanik.

Ps. za nazive je potrebena šola in zaključni izpit !

  avmehanik = 4 stop. izobrazbe

 avtomehanik mojster = 5 stop. izobrazbe

Razlika je očitna to zgleda nekako takole kot bi tehniku rekel inžinjer, učitelju profesor,višji med.sestri zdravnica itd. !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj da bi se ta "majster" z Unior "gedorami" lotil menjat TRW-jeve "ferode" (ki jih je kupil v Lyisu :evilgrin: ) na zadnji bobničasti zavori motocikla, ki ga je servisiral. Na koncu bi pa motor še opral z "wapom" oz "kircherjem" iz Hoferja. Potem lahko na MS odpremo kar novo sekcijo posvečeno slovnici, pravilnim izrazom in SSKJ-ju, da bi lahko predebatirali kaj vse je narobe s tem.. :P

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ne bi raje posvetil temu kar je napisal (da zna omenjeni gospod poceni in dobro popravit težave povezane z motorjem) kot pa iskanju slovničnih napak? zato pa je na forumu toliko praznega nabijanja....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ni napisal,da je mOjster....

 

Mojster je prasec k jih 12 naenkrat nardi  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mojster je prasec k jih 12 naenkrat nardi  :P

Tud Brumski žlajfar je certificiran mojster!

Jih tud 12 naenkrat nardi. Sam kaj! smiley_caca.gif

 

 

Jure, prow se reče štrajfix!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi res ni doktor :?  .. :cry:

 

Milica ni Marica :O :glare:

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi res ni doktor :?  .. :cry:

 

Milica ni Marica :O :glare:

 

:krneki:

Milica je v penziji že lep čas. Z Marico sedaj Policija skup dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je šu mojster Bremzer res po tleh nekje na Hrvaškem :? ... kdo kaj ve kako je z njim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je dvakrat napisal da je "mAjster" to je po švabsko po slovensko pa je mOjster !

Ta mehanik ni ne mOjster niti mAjster ampak je lahko samo kot sem že napisal za njega in ostale dober mehanik.

Ps. za nazive je potrebena šola in zaključni izpit !

  avmehanik = 4 stop. izobrazbe

 avtomehanik mojster = 5 stop. izobrazbe

Razlika je očitna to zgleda nekako takole kot bi tehniku rekel inžinjer, učitelju profesor,višji med.sestri zdravnica itd. !

Ne bo čisto držalo.

V zloženki Obrtno podjetniške zbornice Slovenije med drugim piše:

 

KDO LAHKO OPRAVLJA MOJSTRSKI

IZPIT?

Pravico do opravljanja mojstrskega izpita ima, kdor

izpolnjuje enega izmed naslednjih pogojev:

• ima srednjo poklicno izobrazbo (katerekoli smeri)

in vsaj tri leta delovnih izkušenj na področju, na

katerem želi opravljati mojstrski izpit;

• ima srednjo strokovno izobrazbo (katerekoli smeri)

in vsaj dve leti delovnih izkušenj na področju, na

katerem

želi opravljati mojstrski izpit;

• ima najmanj višjo strokovno izobrazbo in vsaj eno

leto delovnih izkušenj na področju, na katerem želi

opravljati mojstrski izpit.

 

Torej so v špilu tudi tisti s poklicno šolo za naziv Mojstra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z Moto center Klekl Murska Sobota :hmm:

ni nobenega, ki ima izkušnje s tem serviserjem???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Kolk mislite, da bi me prišel servis Yamaha FZ6, 40.000km?

Menjava olja, filtrov, zavorne tekočine, svečke, pregled/nastavitev ventilov, pregled vzmetenja.

Sem bil pri servis Štern pa mi je rekel, da pod 270€ (160€ material) ni šanse. Cena odvisna potem od tega koliko dela ima z ventili. 

 

Priporoča kdo kakšnega dobrega serviserja na gorenjskem. Vem za še enega iz Šenčurja (včasih je delal pri Šternu), ali pa mogoče Čarman?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so rekli da lahko pride samo menjava tesnil in olja v vilcah več kot 100, + nekje 100 za redni servis morda ne zgleda niti pretirana cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je potrebno ločiti servise.

Redni servis na 10 kkm, 20kkm ...

servis vilic

štelanje ventilov

 

 

Kar tako, kolk pride servis, je vprašanje, ki ni na mestu.

Vilice se servisirajo lahko samo z menjavo olja, ali po potrebi z menjavo semeringov, če le ti puščajo.

Servis mašine, je običajen samo olje in filter, na določeno število km pa še svečke, ventili ...

 

Skratka....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk mislite, da bi me prišel servis Yamaha FZ6, 40.000km?

Menjava olja, filtrov, zavorne tekočine, svečke, pregled/nastavitev ventilov, pregled vzmetenja.

Sem bil pri servis Štern pa mi je rekel, da pod 270€ (160€ material) ni šanse. Cena odvisna potem od tega koliko dela ima z ventili. 

 

Priporoča kdo kakšnega dobrega serviserja na gorenjskem. Vem za še enega iz Šenčurja (včasih je delal pri Šternu), ali pa mogoče Čarman?

Jaz bi ti priporočal Čarmana :OK: ....vsa leta vozim k njemu....Vedno zadovoljen, mogoče ni najceneje, ampak to je relativno, boš pa sigurno deležen dobrih in koristnih nasvetov. Enkrat mi po telefonu (bil v Franciji) točno povedal kaj je narobe....in tako je tudi bilo. Včeraj sem peljal motor k njemu, dobil skuter za domov in danes s skuterjem po motor....res priporočam!

Pokliči, čeprav ti po telefonu ne bo povedal cene....boš moral tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!