Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

A ma kdo telefonsko od Lukata (Avtoplus-Kp) na katero se kdo tudi oglasi oz. da vsaj telefon zvoni !?

Jst mam ti dve telefonski: 05/631-70-52 in 05/631-70-00 in lahko kadarkoli kličem pa ni nič..

Torej, ma kdo kakšno bolj uporabno cifro? Lahko tud mail..

THX!

LP,T :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacije-avtoplus@siol.net - to je vse kar ti lahko pomagamo. :)

Tudi jst sm mu pisu e-mail. Samo ne pricakovat odgovora, ga bos moru klicat in prasat ce je dubu mail. :doze: Potem bo reku, "cakte da preverim.." in pole "aha neki sm dubu" <_< Ti ga pa cel dan isces za eno vprasanje. :wacko:

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacije-avtoplus@siol.net - to je vse kar ti lahko pomagamo.  :)

Tudi jst sm mu pisu e-mail. Samo ne pricakovat odgovora, ga bos moru klicat in prasat ce je dubu mail. :doze: Potem bo reku, "cakte da preverim.." in pole "aha neki sm dubu"  <_< Ti ga pa cel dan isces za eno vprasanje.  :wacko:

LP

duhec

Duhec hvala za mail, samo pravš pa da ga vseeno nekak moram prikliocat :hmm: mogoče je najbolj, da se vsedem na motor, ga poiščem, mu rečem naj prečekira mail in mi napiše telefonsko na katero je dosegljiv, da ga lahko vprašam kar ga mislem vprašat.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se spomnu da mam neki na disku kar bi zanimalo vse tiste ki se planirate kej uvazat motorje. To je italijanska prometna od cbr600f sport ki ima direktivo vpisano. Ce vas motor ki ga uvazate tega nima... well.. :grrr Ne bo slo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!!!

Še malo bom tezil ker so mojo temo o birokraciji zaklenili.

Sem klical v Koper in sem jih malo hotel prepričevati pa mi pri tajnici ni uspelo

rekla je da ni druge varjante kot da grem v AS Domzale. Mogoce bi moral ustrajat

da mi dajo g. Luko??

No sedaj sem nesu prometno v AS Domžale in vstrahu trepetam ter cakam

odgovor. Baje da africa letnik 98 je prestara, in da nesme biti motor starejši od 5 let.

Ce pa mi uspe dobiti tisti zloglasni 97/24/CE bom tako vesel da bom sigurno naslednji motor Varadero 2003 kupil pri njih.

Saj bi ga ze sedaj ampak mi ne znesejo finance, pa sem si tudi postavil cilj da grem postopoma prvo KLR 650 sem ga ze prodal, potem africa in nato varadero.

lp: Tony

ps: ce ima kdo izkusnje z uvozom africe naj kaj napise

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja vidim da je cena tvoje Africe 4500EUR za letnik 98 in da si želiš Varadera pa ti finance tega ne dopuščajo.

Jaz sem v Nemčiji kupil Varadero letnik 1999 za 4700EUR (25 000km z ogrevanmi ročkami in zaščito plastik) če bi dal še 300EUR več bi dobil zraven še vse tri kufre, s tem da nisem rabil dat AS-u 30 000 SIT za papirje.S tem da je motor kot nov.

To ti pravim ker sem tudi sam hotel najprej kupit Africo, pa sm ugotovil da je motor malo švoh in da sploh ni tak stroj kakršne so cene rabljenih.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, ali se da pridobit kje to da ti vpišejo direktivo ki je potrebna za registracijo, pa kje?? :?  pa koliko stane?

Pri AS Domžale dobiš to. Stane pa okroglih 30k SIT, kukr sm ze napisu enkrat v to temo. :mellow:

@h750at: Leteči je kupil varaderota letnik 99 pa mu niso komplicirali, khm, pardon, Luka mu ni kompliciral. Stos je v tem da letnik 99 ni vec "tolko" star in ti se malo spregledajo, ko sm pa jst hotu uvozit letnik 97 pa si noben ni upal mi dat papirjev. So se bali drzave maybe... :hmm:

Letnik 98 je pa lih vmes. Kukr se spomnem so tako v nemciji kot v italiji zaceli vpisovat direktivo 97/24 sele leta 2000.

Ce ti uspe to uvozit sporoci. Pa srecno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo motoristi!!!

Sporočam veselo novico :kva2: danes popoldan so mi sporočili iz AS Domžale

da lahko uvozim AT-98 brez problema. sem tako vesel da me niti ne zanima tistih 30 tisoč.

Kar se tiče Varaderota bi pa rekel sledeče. Vem da v Nemčiji so zelo poceni

a kaj ko nevem niti kje je Austrija ne pa Nemčija. Enkrat sem bil na Dunaju in še to na sejmu in domov.

V Italiji sem pa kot doma tudi glede jezika ni večjih težav.

Varaderota 2003 letnik pa težko dobiš za 8000€ zato grem sedaj na africo da bom potem lahko počasi prigaral za novejši Varadero z šesto brzino in ubrizgom goriva

1/3 manša poraba pa še mnogo izbolšav.

KO bom pripeljal bom točno sporočil kolko me je vse skupaj stalo.

LP: Tony

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A kdo mogoče ve koliko stane notar v Italiji, po mojih informacijah 55€

Pri nas je ~20€

Ali se da kupoprodajno pogodbo v Italiji kupit ali jo mora napisati notar??

in kje je najcenejši notar.

hvala lp:Tony

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varaderota 2003 letnik pa težko dobiš za 8000€ zato grem sedaj na africo da bom potem lahko počasi prigaral za novejši Varadero z šesto brzino in ubrizgom goriva

1/3 manša poraba pa še mnogo izbolšav.

:? 8200 EUR, Varadero XL 1000V, 2500km, 2003

Klik

In če je Varadero tisto, kar si v bistvu bolj želiš, se pa lahko tudi malce potrudiš in pogledaš v kak evropski atlas... :)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa postopek uvoza novega motorja? Razmišljam da bi iz Italije uvozil motor, ki ga naš zastopnik ne uvaža. Na kakšne težave pa lahko naletim?

Če ste to temo že obdelali, se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Kakšen je pa postopek uvoza novega motorja?

2.Razmišljam da bi iz Italije uvozil motor, ki ga naš zastopnik ne uvaža.

3.Na kakšne težave pa lahko naletim?

4.Če ste to temo že obdelali, se opravičujem.

1. Nč tazga.

2. Mi mamo podobne ideje.

3. Na mnoge.

4. Opravičimo. Brez nazaj, ker je res VSE napisano kar rabis.. od oldtimerjev naprej.

Če še zmer ne bo šlo, pejdi na kake tehnične preglede in tam ti bodo z veseljem povedali kar smo že mi vse predebatirali + še kej več.

En LEP pozdrav,

duhec

ps: se mi zdi da ratavam ku Ice (trpi press) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Duhec, to je zato, ker si ogromno energije in časa v to temo vložil, pa si se nanjo že čustveno navezal. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he..tudi sam sem na to pomislil.. :)

Drgač pa 22-tega grem po svojega oldtimerja v Italijo in mal napišem izkušnje, dobre slabe..to bomo še videli kako bo..

LP,T :kva2:

Ah Duhec, to je zato, ker si ogromno energije in časa v to temo vložil, pa si se nanjo že čustveno navezal.  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za motorno kolo ni DDV-ja??!! A to drži??

:kva2:

delam na tehničnih pregledih na celjskem koncu kot referent pri registraciji.

pri nas za registracijo  motorja pridobljenega iz eu rabiš

- sb homologacijo

- overjeno kupoprodajno pogodbo od notarja v izvozni državi(če kupujete motor od fizične osebe)- prodajalci iz npr nemčije to zelo neradi počnejo , saj nemški notarji odvajajo tudi davek od motornega vozila v bruselj, in ta davek mora plačati prodajalec... REŠITEV---!!!---Z PRODAJALCEM POJDITE DO HANDLERJA-PREPRODAJALCA, IN TA VAM BO IZSTAVIL RAČUN ZA VOZILO, TA RAČUN , KI JE OD FIRME  IN JE POŠTEMPLJAN IN PODPISAN ZADOSTUJE ZA REGISTRACIJO VOZILA(sem pa tudi sam delal na primeru, ko je imel slovenski lastnik uvožeenega vozila le kupoprod. pog. neoverjeno le podpisano od bivšega lastnika , in ker je bil posiljen in grozil na mnz-ju, upravni enoti, policiji...in ne vem kje vse še smo mu po dovoljenju naše nadrejene upravne enote to vozilo tudi registrirali.

tisti , ki se bunite(da nimamo pojma kako delati nimate prav.)naši zakoni in pravilniki po katerih moramo delati so takšni , da ssi jih lahko razlagamo na najmanj 2 načina , in so v podrobnostih in izjemah nedorečeni.-potem pa pride do tega , da upravne enote dajejo različna navodil a za delo, in vrste papirjev pri registraciji.

mi  na naši firmi delamo s tremi različnimi upravnimi enotami-izdajamo  tri vrste tablic z različnimi grbi. in iz lastnih izkušenj vam povem da se v podrobnostih način postopkov razlikuje pri vseh treh. pa dovolj o tem.

zaregistracijo potrebujete še:

-za motorno kolo ni treba iti  na durs- nimate ne ddv, ne dmv ne kakih drugih dajatev, te imajo le še osebni avtomobili in kombinirana vozila

- tudi takse za izrabljeno vozilo motorno kolo nima

-le še tehnični pregled morate opraviti(tudi če je motor 2003 letnik)in plačati zavarovanje in cestnino  pa vam izdamo tablice in nalepko ter prometno.

-možno je homologirati motorno kolo praviloma od letnika 1997 dalje , lahko pa tudi starejšega vendar mora ustrezati direktivi 97/24

ta je tudi vpisana npr v nemškem  FARZEUG BRIEF-u

(preverjeno dne 07.09.2004) homologirajo pa motorno kolo le v avtoplusu koper

info(05 6137000)

Če je še kaj vprašanj kar vprašajte bom  z veseljem pomagal.

lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he..tudi sam sem na to pomislil.. :) 

Drgač pa 22-tega grem po svojega oldtimerja v Italijo in mal napišem izkušnje, dobre slabe..to bomo še videli kako bo..

LP,T :kva2:

22. je mimo... :hmm: si kaj uvozil? tudi mene mika uvoz oldtimerja.

LP

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A ima kdo informacijo ali ob sobotah delajo notarji v Nemčiji? Ali obstaja možnost, da prodajalec pošlje po pošti overjen račun/pogodbo? Ima kdo takšno izkušnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo: notarja ne rabiš če imaš Adacovo pogodbo, če jo želiš mi pošlji mail na PM

Meni jo je lastnik sam overil ko sem imel motor že doma in mi jo poslal po pošti, mislim da je Misty ubral enako pot pri uvozu svoje zverinice. Pusti mu pač 15 EUR kolikor je stroškov z notarjem in poštnino plus 5 EUR za pir če bo kaj jamral.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!