Skoči na vsebino

Honda CB 900 hornet


Dave

Priporočene objave

V resnici me zanima za CBF-ko, katero bom v kratkem dobil. Ker pa teh še ni toliko na cesti, mi edino uporabno informacijo lahko dajo le lastniki Hornetk.

Res je edina stvar, ki me je pri tej CBF-ki malo skrbela ta zadeva z okvirjem.

Ampak, če ti praviš, da z Hornetko , ki ima kar 20 konjičev več nimaš težav, potem jih tudi jaz sigurno ne bom imel. :OK:

Sicer pa pri Hondi zagotovo vejo, kako se naredi okvir, tako da ni problemov.

Hvala ti za informacijo, Dr. MAXXI :yea2:

Honda uporablja t.i. Flex chasis, kjer naj bi bila to ravno fora, da se okvir zvija. Realno gledano je verjetno res da se zvija ker je cenen - mal dnarja mal muzike. S CBF je jaz ne bi ravno primerjal, sploh pa mogoce ne 900-tke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

maxaction9.jpg

A te luči so dodatno dane gor al je tak model z 2lučkami? Ker mi je ta ful bolj huda kot una z eno lučjo. Pri nas sm vidu tudi eno tako z 2lučkama pa sm se kr zaljubu. :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maxaction9.jpg

A te luči so dodatno dane gor al je tak model z 2lučkami? Ker mi je ta ful bolj huda kot una z eno lučjo. Pri nas sm vidu tudi eno tako z 2lučkama pa sm se kr zaljubu. :wub:

In zakaj, če ti jo to tolk hudo, si nebi kupil pol kr speed tripla???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj, če ti jo to tolk hudo, si nebi kupil pol kr speed tripla???

Ker ni Honda in še en cilinder mu manjka. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Potrebujem en nasvet.

Mogoče bom kupil v roku pow leta Hornet 600 pa me zanima do kolko prevoženih km naj gledam? Kaj je še vredu za vzet?

Pa ker letnik naj gledam? A je kateri imel kaj več težav itd.

Hvala za odgovor!

LP, aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 20K mora vse delat pa tut naprej. Sej verjetno veš da če delaš k svina z mehom ga lohk v 5K uničš. Če pa je normalen lastnik pa bo delala skos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Sem zasledil da nekdo prodaja Hornet 900, sej je tut v malih oglasih napisal, sam mogoce velja se tlele oment. Mislim, poznam dobr lastnika, vozil je skrajno penzionisticno, sam do cerkve pa nazaj pa se to samo ob nedeljah. Jasno, da je motor najprej orenk spoliral. Res skrbel je zanj kot za puncico svojega ocesa.

O ceni sploh rajs ne bi razpravljal, mislim, it's a bargain.

Tkole zgleda ta Srsen.

Nadebudni bralec se bo verjetno vprasal zakaj bi prodal tak superlativen motor. Ja, kekec je, kaj nej recem. Ne ve kaj je dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans podpisem, potem potem sele povem. Sem vrazeveren. Se pred tem pa mora srsen najti novo domovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
V MB so pri eni firmi pred kratkim prodali SV650S, srebrnega, letnik 2003 z 11000 km in slabimi gumami (vsaj zadnja je bila gladka) za 1.590.000,00SIT ! :blink: :kva2:

    lp, D.

OK, sej to se verjetno zbrisalo ampak vseeno.... za natancno isto ceno bi dobil hondo hornet 900 z 20.000 kilometri, isti letnik, pa se gume so dobre....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, sej to se verjetno zbrisalo ampak vseeno.... za natancno isto ceno bi dobil hondo hornet 900 z 20.000 kilometri, isti letnik, pa se gume so dobre....

Si pozabil napisat da je v TC,in da je tvoja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pozabil napisat da je v TC,in da je tvoja

Ne, moja je eno leto mlajsa (2003 in ne 2002) in 70.000 cenejsa kot tista v TCju. Zakaj je cenejsa? Ker bi jo rad prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dave par strani nazaj si dal sliko ful dobre šipce za hornet 900 od Buell-a.

Zanima me če se jo da kupit kje v Sloveniji al pa kak nej pridem do nje ker pa jo morem met.

Hvala za odgovor že vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave par strani nazaj si dal sliko  ful dobre šipce za hornet 900 od Buell-a.

Zanima me če se jo da kupit kje v Sloveniji al pa kak nej pridem do nje ker pa jo morem met.

Hvala za odgovor že vnaprej

Slika je z enga ameriskega sajta. Ce res rabis dobit stvar v Sloveniji potem je verjetno najboljse ce se obrnes na CLAAS, ki so zastopniki za Buell v Sloveniji, pri njih morda lahko narocis sipco. Sam bos moral izdelat nosilce in zvrtat luknje. Pa pobarvat jo bos tut moral sam (oziroma pri licarju).

Jest mam drugac kar dobre izkusnje z narocanjem iz tujine, tako da bi na tvojem mestu narocil sipco v tujini, preko weba.

V istem postu imas s slikami uprizorjen celoten postopek montaze. Klikni na 919 mods na koncu posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave vidim, da maš hornet 900 kr v malem prstu.Mogoč mi lahk odgovoriš še na ono vprašanje okol auspuhov.

Imam originalne auspuhe gor. Moje povsem osebno in subjektivno mnenje je, da kupis akrapovica al pa nic. Ker nimam 200.000 za to, nisem kupil nic...

Je pa to zdaj zame tudi manj aktualno (svojega srsena prodajam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol Akrapoviča imaš prav, sam kupovanje dodatkov za motor je kot brezno brez dna in pol človek išče mal cenejše varjante kot so Arrow, Wings(carbon).........

Kaj kopuješ novo Hornetko al kaj drugega? Jz sem mojo glih kupu in mislim da bo moja lubica kr neki let. Glede na to da sem prej vozu chooperje bodo tole s hornetko čist nova doživetja.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol Akrapoviča imaš prav, sam kupovanje dodatkov za motor  je kot brezno brez dna in pol človek išče mal cenejše varjante kot so Arrow, Wings(carbon).........

Kaj kopuješ novo Hornetko al kaj drugega? Jz sem mojo glih kupu in mislim da bo moja lubica kr neki let. Glede na to da sem prej vozu  chooperje bodo tole s hornetko čist nova doživetja.

Ves kako je z rori... ce mal pogledas teste bos videl da jih zelo malo izboljsa performanse na vseh obratih, vecina poveca moc v visokih obratih in zbije navor v nizkih, kar pa nima toliko smisla ce imas naked bike. Konkretno z Wingsi sem bil zraven ko so se ljudje pritozeval. Poznam celo cloveka, ki je dal nazaj originalne rore, ker mu je slo pomanjkanje navora tolk na jetra (slo je za suzuki V-STROM 1000). Ce si pogledas krivulje navora in moci na akrapovicevem sajtu, bos videl, da konkretno izboljsa Horneto na celem rezimu vrtljajev. Do sedaj nisem naletel na noben drug taksen ror. Z zvokom je pa itak problem - homologacija.

Ne kupujem nove hornete. Ko bo novi moped doma bom o njem kej vec napisal, prej pa se vzdrzujem komentarjev. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Razmišljam o montaži prednjega ščita za mojo hornetko. Dobita se dva, originalen hondin in malo višji givijev. Če ima kdo kakšne izkušnje ali nasvet, bom zelo vesel.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o montaži prednjega ščita za mojo hornetko. Dobita se dva, originalen hondin in malo višji givijev. Če ima kdo kakšne izkušnje ali nasvet, bom zelo vesel.

Ce si preberes bolj zacetke tele teme, bos ugotovil, da obstaja se tretja varianta, ki je meni zelo pri srcu - predelan Buellov scitek (stran 3).

Givijev mi je bil pregrd da bi sel na moj motor. Tudi nisem obcutka, da bi ga nevemkako rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!