Skoči na vsebino

Honda CB 900 hornet


Dave

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Tale tema za hornet 900 kar malo miruje. Ja res je, tale motor je res enkraten in, če bi človek imel čas, bi cel dan gor sedel. :yea1:

Me pa zanima nekaj. Vsi pišejo o porabah preko 7, 8 litrov, ampak z mojo hondo še nikoli nisem prišel preko 5,5 litrov. Ne vem, a sem res tako počasne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj post je absolutno kr neki. Lepo da si opazil.

Moja povprecna poraba je bila okrog 6.5 litra, v dolomitih okrog 8, najvisja cez 15.

Motorja si nisem kupil zato, da bi z bencinom sparal. Ko voli nek izvoli.

Najnizja poraba na S3 je bila 3.7 litra, povprecna 4.7.

Nic se ne bo usul. Se grem rajs vozit. Ti si pa lahko zracunas kolk tisoc kilometrov lahko prevozis, da se ti en liter manjsa poraba zares pozna. Jest jih bom pa medtem delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vgradil originalen hondin ščit. Zelo opazen učinek. Brez problema 180 kmh, če se skriješ za ščit.

kje si ga pa dobil in koliko si plačal ? ali imaš kakšno slikco? dajte še kakšen nasvet kako dobiti buellov ščitek v slo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima nekaj. Vsi pišejo o porabah preko 7, 8 litrov, ampak z mojo hondo še nikoli nisem prišel preko 5,5 litrov. Ne vem, a sem res tako počasne?

Ful ti težko odgovorimo, če si res tako počasne ... Kok hitro pa voziš na določenih odsekih recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim kolikor gre, oziroma moje znanje in pogum omogočata. Tudi čez 200km/h, gumi pa sta zvoženi do roba. Res pa je, da ne teram v visoke obrate brez potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Imam originalne auspuhe gor. Moje povsem osebno in subjektivno mnenje je, da kupis akrapovica al pa nic. Ker nimam 200.000 za to, nisem kupil nic...

Je pa to zdaj zame tudi manj aktualno (svojega srsena prodajam).

Zakaj prodajaš oz. si prodajal!? Mislim da sem zasledil da imaš sedaj Z750?

Je bila Horneta neokretna, težje obladljiva?!?!?

Sam razmišljam da bi poizkusil še kaj in sem razmišljal o Z1000 ali Hornet 900!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj prodajaš oz. si prodajal!? Mislim da sem zasledil da imaš sedaj Z750?

Je bila Horneta neokretna, težje obladljiva?!?!?

Sam razmišljam da bi poizkusil še kaj in sem razmišljal o Z1000 ali Hornet 900!?

Dave trenutno vozi novega Speed Tripla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj prodajaš oz. si prodajal!? Mislim da sem zasledil da imaš sedaj Z750?

Je bila Horneta neokretna, težje obladljiva?!?!?

Sam razmišljam da bi poizkusil še kaj in sem razmišljal o Z1000 ali Hornet 900!?

S3 ma boljse fedre, vec navora, boljso ciklistiko, boljsi okvir, boljse bremze, vec konjev, manjso porabo in manjso tezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in "boljšo" ceno ... kar pa marsikomu žal ni jasno, ko gleda razlike v cenah med motorji ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med ceno, ki sem jo placal za novo Hornet 900 in novega S3 je bila vrtoglavih 270.000 SIT. Temu seveda sedaj ni tako - Hornet se je pocenila, S3 podrazil. Sedaj je razlika kakih 800.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živ,

sem nadzadovoljen novi lastnik hornetke 900 in imam nekaj vprašanj:

1. kazalec na števcu temperature motorja se tudi med dolgo vožnjo dvigne le malo nad oznako C, na začetek bele črte. Na mestu temperatura naraste do polovice, nakar se vključi ventilator (OK). Ko speljem temperatura ponovno pade na začetek bele črte. Zdi se mi, da termostat ne odpira pravilno (prekmalu), kar je vzrok za prenizko delovno temp. motorja, . Načelom v navodilih piše, da je delovna temp. motorja v območju bele črte, a mi ne gre v račun, da bi bila regulacija temp. tako ohlapno nastavljena.

2. originalni izpušni cevi sta pretihi. Kako se odpre originalne dušnike, če je to sploh mogoče, oziroma katere svetujete.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

LP,

Cicko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

sem nadzadovoljen  novi lastnik hornetke 900 in imam nekaj vprašanj:

1. kazalec na števcu temperature motorja se tudi med dolgo vožnjo dvigne le malo nad oznako C, na začetek bele črte.... Načelom v navodilih piše, da je delovna temp. motorja v območju bele črte, a mi ne gre v račun, da bi bila regulacija temp. tako ohlapno nastavljena.

2. originalni izpušni cevi sta pretihi. Kako se odpre originalne dušnike, če je to sploh mogoče, oziroma katere svetujete.

1. Moji horneti po nekako 22.000 kilometrih identicno obnasanje termostata ni pustilo nobenih posledic. Mogoce si prevec zaskrbljen? Poleg tega, ce si novopecen lastnik, nisi vozil po vrocini. Logicno, da se motor ne pregreva pri zdajsnjih zunanjih temperaturah. V navodilih pise, da je motor dovolj ogret ko pride cez crko C. Mislim, da sem nekje na forumu objavil slikico.

2. Akrapovic. Slabih 200.000 pa so tvoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se odpre originalne dušnike, če je to sploh mogoče, oziroma katere svetujete.

odprtje originalnih dušnikov ti ne svetujem...raje izberi drug izpušni sistem ali le lonec....

akrapovič ali cenejši

wings

ali ostali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem lastnik honde cb 900 letnik 2005 in imam vprašanje glede motorja. Prevoženih ima dobrih 4000 km, v mašini pa se sliši nek zvok od 3500 obr/min do 4500 obr/min nad temi obrati in pod njimi se tega zvoka ne sliši. Sliši se samo v primeru ko pospešuješ. Me pa zanima če se pri ostalih, ki imajo ta motor tudi pojavlja ta zvok ali je z mojem neki narobe. Pri Elisi mi je serviser sicer rekel da je to normalno pri teh motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Razmišljam o montaži Akrapovičevih izpuhov na mojo hornet 900.

Ima kdo izkušnje in kakšna je razlika v moči in navoru? Ali se skrajša življenska doba motocikla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam originalno hondino (cca. 25.000,00). Je učinkovita.

Ok hvala. Je to slučajno kje na netu oz. kakšne so dimenzije te šajbe?

Kaj pa Givi? Ima kdo Givi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ok hvala. Je to slučajno kje na netu oz. kakšne so dimenzije te šajbe?

Kaj pa Givi? Ima kdo Givi?

Meni je najbolj vsec Buellova. Poglej malo nazaj po tej temi.

Givi je za moj okus ogabna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Meni je najbolj vsec Buellova. Poglej malo nazaj po tej temi.

Givi je za moj okus ogabna.

gega je med zimo "spimpal" hornetko...

post-3877-1141996799_thumb.jpg

post-3877-1141996833_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!