Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Pravica je bila in bo vedno relativna. Kakor za koga. Mi imamo svoj prav, policaji pa svoj narobe. Tako se vrti ta svet. Eliptično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi te prosil za pojasnitev prekrška (prehitevanje) in kje se je to zgodilo. 

Portorož ponoči. zapeljal sem na pas namenjen parkiranju, ker sem nameraval zaviti desno - prehitel ubistvu nisem nikogar, nisem pa imel kaj iskati na tistem pasu, če tudi je bilo to praktično par ~10 metrov pred ovinkom.

 

 

edit: Nekaj v tem stilu: https://www.google.si/maps/@45.513273,13.58648,3a,75y,287.86h,57.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1srL1gCub_t1c0Y2sn0PDoVw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res vzgojno! :lol1:  Crte si  ogrozal.

Z malim se začne. Jutri bo pa že tebi upal izsiliti prednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej črta, pol po zadnjem ... pol pa .. ja ... tko se začne objestnost :jezik:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede izdaje plačilnega naloga, oziroma podpisom le tega.

 

Sem že pred časom napisal, da so me dobili na radar, ko sem bil malce prehiter. Glede na to, da je šlo za minimalno kazen se takrat nisem tudi preveč poglabljal v to ... Situacija je bila, da so imeli "foto" radar nekje višje po cesti, nato pa je patrulja ustavljala prekrškarje in izdajala kazni. Prehitro hitrost in registrsko tablico so jim sporočali po radiu, en policist je to zapisoval na list, drugi pa je ustavljal zapisane avte. Tu pa pride moje vprašanje: dobil sem plačilni nalog, kjer gor piše prekoračena hitrost, lokacija, višina kazni, ipd., do tu nič posebnega. Policist mi ga pomoli pod nos, da ga podpišem. Ker mi nihče ni pokazal nobene meritve in so me oglobili na podlagi načečkanega lista papirja z registrskimi številkami in hitrostjo vožnje mi je bilo to malo čudno. Sem ga povprašal kje lahko vidim meritev (ponavadi ti pokaže laserski merilnik ali kaj podobnega) in je bil odgovor, da lahko vložim zahtevo za sodno varstvo in se odpovem polovički, pa bodo na sodišče poslali sliko (beri: plačaj polovičko 125€ ali pa popuši 400€).  :glare: Takrat sem si malce pobrundal v brado in podpisal ... Sem si pač mislil, da je verjetno zakonodaja napisana tako, kot da so nezmotljivi, vedno korektni in imajo temu primerne vzvode za uveljavljanje državljanske pokorščine. :P  

 

Kako je s tem v praksi? Bi lahko plačilni nalog zavrnil in zahteval, da se ga pošlje po pošti s sliko ali kaj podobnega brez sodnega varstva?

Kaj se pravzaprav zgodi, če se recimo ne strinjaš z zapisnikom policista ob prekršku/nesreči in ga ne podpišeš?

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ponavadi izgubiš!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj se smatra, da ima policist vedno prav. Saj je prav tako, četudi včasih temu ni tako. 

 

Torej ko pomoli pildek za avtogram podpišeš in molčiš, če nisi kriv, pa še boš!   :surrender:   :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj se smatra, da ima policist vedno prav. Saj je prav tako, četudi včasih temu ni tako. 

 

Torej ko pomoli pildek za avtogram podpišeš in molčiš, če nisi kriv, pa še boš!   :surrender:   :lol:

Kriv si se že rodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj pa js neki ne razumem ...

 

če organ določi, da si kriu .. pol si kriu ...

 

če je organ kriu in nisi kriu, pol si kriu ...

 

še sta oba z organom kriva, pol si kriu ..

 

kaj se pa zgodi v primeru, če si res kriu :?

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj pa js neki ne razumem ...

 

če organ določi, da si kriu .. pol si kriu ...

 

če je organ kriu in nisi kriu, pol si kriu ...

 

še sta oba z organom kriva, pol si kriu ..

 

kaj se pa zgodi v primeru, če si res kriu :?

 

:krneki:

Če ti je organ kriu, pol si kriu, ma pa tut to svoje prednosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*briši, fulu temo...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooj, dans vidu Mausa, mu je organ delal STOP POLICIJA, upam da ni biu kriu :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Portorož ponoči. zapeljal sem na pas namenjen parkiranju, ker sem nameraval zaviti desno - prehitel ubistvu nisem nikogar, nisem pa imel kaj iskati na tistem pasu, če tudi je bilo to praktično par ~10 metrov pred ovinkom.

 

 

edit: Nekaj v tem stilu: https://www.google.si/maps/@45.513273,13.58648,3a,75y,287.86h,57.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1srL1gCub_t1c0Y2sn0PDoVw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Na plačilnem nalogu piše, da si prehiteval po desni strani. Si mogoče pozabil, kaj si počel ali so organi napisali nekaj po svoje ?

 

50. člen

(prehitevanje)

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1.     vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2.     vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3.     vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede izdaje plačilnega naloga, oziroma podpisom le tega.

 

Sem že pred časom napisal, da so me dobili na radar, ko sem bil malce prehiter. Glede na to, da je šlo za minimalno kazen se takrat nisem tudi preveč poglabljal v to ... Situacija je bila, da so imeli "foto" radar nekje višje po cesti, nato pa je patrulja ustavljala prekrškarje in izdajala kazni. Prehitro hitrost in registrsko tablico so jim sporočali po radiu, en policist je to zapisoval na list, drugi pa je ustavljal zapisane avte. Tu pa pride moje vprašanje: dobil sem plačilni nalog, kjer gor piše prekoračena hitrost, lokacija, višina kazni, ipd., do tu nič posebnega. Policist mi ga pomoli pod nos, da ga podpišem. Ker mi nihče ni pokazal nobene meritve in so me oglobili na podlagi načečkanega lista papirja z registrskimi številkami in hitrostjo vožnje mi je bilo to malo čudno. Sem ga povprašal kje lahko vidim meritev (ponavadi ti pokaže laserski merilnik ali kaj podobnega) in je bil odgovor, da lahko vložim zahtevo za sodno varstvo in se odpovem polovički, pa bodo na sodišče poslali sliko (beri: plačaj polovičko 125€ ali pa popuši 400€).  :glare: Takrat sem si malce pobrundal v brado in podpisal ... Sem si pač mislil, da je verjetno zakonodaja napisana tako, kot da so nezmotljivi, vedno korektni in imajo temu primerne vzvode za uveljavljanje državljanske pokorščine. :P  

 

Kako je s tem v praksi? Bi lahko plačilni nalog zavrnil in zahteval, da se ga pošlje po pošti s sliko ali kaj podobnega brez sodnega varstva?

Kaj se pravzaprav zgodi, če se recimo ne strinjaš z zapisnikom policista ob prekršku/nesreči in ga ne podpišeš?

 

Želiš odgovor z veliko lepljenja členov ali bi bolj enostavno razlago ? Mislim, da si za enostavnost. Kolikor bo to sploh mogoče. 

 

Po tvojem opisu si bil ustavljen in kontroliran na kraju, kjer ni bilo merilnika hitrosti. Slišal si, da je nekdo sporočil podatke o prekoračitvi hitrosti in registrsko tablico tvojega motorja. Na podlagi tega si dobil plačilni nalog. Tukaj problema ni. 

Sam potek meritve hitrosti in izdajanje plačilnega naloga sploh ni problem v tem primeru. Problem nastane, ker si začel razmišljati o vsem skupaj. Na samem kraju bi moral vztrajati, da ti povedo lokacijo radarja. Se zapelješ tja in se pozanimaš o meritvi in sliki. Mogoče je pa bil radar obrnjen v tvojo smer in sploh ni registrske tablice na sliki. Pravzaprav ti mora policist povedati vse o meritvi in o merilniku hitrosti. Ne more te odpraviti z besedami, da daj zahtevo za sodno varstvo in pričakuj še višjo kazen. Ti si tisti, kateri se "bori" za svoj denar in ti si tisti, ki sprašuje o vsem in dobiti moraš podatke o vsem. Torej, kje so te izmerili (zaradi preverjanja omejitve hitrosti), kako so te izmerili (pravilnost meritve in ustrezna varnostna razlika), s čim so te izmerili (zaradi overitve merilnika hitrosti), je mogoče videti dokazni material (slika ali podatek na laserskem merilniku hitrosti), kje stoji radar, kdo upravlja z radarjem (zaradi kasnejšega preverjanja potrdila o usposobljenosti rokovanja z merilnikom hitrosti, katero policist ni dolžan imeti pri sebi in lahko preveriš na policijski postaji pri komandirju ali pomočniku komandirja), ... (človeška domišljija je brezmejna). 

Na kratko ti lahko napišem, da se pozanimaj o vsem in zahtevaj vse podatke o policistih, ki te imajo v postopku (dva policista; pisec kazni in radarist) in o radarju. Vendar mislim, da si nihče ne izmišljuje kršitve v zvezi prekoračitve hitrosti, ampak se vedno opravi meritev  hitrosti s takšnim ali pa drugačnim radarjem. Se pa lahko zgodijo "napakice", katere so malo višje opisane oziroma, katere stvari moraš preveriti in ugotoviti. 

 

V praksi je tako, kakor je tudi po zakonu. Mogoče si kakšen lokalni šerif sam piše zakone, ampak to je redkost. Plačilni nalog boš dobil na kraju, če si bil ustavljen in ti je bil predočen storjeni prekršek. Z njim lahko narediš , kar si zaželiš, dokler ne pomeni to prekršek ali kaj drugega. Nihče ti ne bo pošiljal plačilni nalog s sliko po pošti domov. 

Tvoj podpis ne pomeni nič in se nihče ne sekira (skoraj nihče), če ne podpišeš. Pravzaprav podpišeš prejem plačilnega naloga, kar ni enako nestrinjanju z izvedenim ukrepom. Nestrinjanje moraš izraziti v skladu z zakonom o prekrških (zahteva za sodno varstvo). 

 

Bi rekel, da v tvojem primeru ni šlo za "namišljeno" meritev hitrosti. Je pa možno, da si bil slikan od spredaj in bi mogoče lahko dosegel kakšno pomilostitev. Ampak, ... (beri zgoraj napisano). Je pa še vedno preventiva cenejša, enostavnejša, boljša in bolj zdrava, kot kurativa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam podoben primer z enakim koncem.

 

S sodelavcem sva s kombijem vozila na avtocesti cca. 130. Na nadvozu sem opazil policaja, ki pa ni meril. Stvar ni bila nenavadna, ker je bil nadvoz v bližini izstopa za Brdo pri Kranju in v teh časih so večkrat izvajali tak nadzor v primeru državniških obiskov.

 

Ustavljena sva bila na avtocesti, na mestu sedanje prazne škatle stacionarnega radarja pri Naklem.

 

Obtožba je bila za prekoračitev za 50 km/h. Smola, takrat so kombiji smeli voziti le 80 in so bili stalna tarča tudi provid. 

 

Policist se za zahtevo naj pokaže meritev ni zmenil, rekel le, da pač to ni možno zaradi meritve z nadvoza. Sodelavec mu je rekel, da se bo šel pritožit na PP Kranj, kar ga tudi ni zanimalo.

 

Šla sva tudi na PP Kranj, kjer so rekli, da oni nimajo nič s tem in da se lahko na kazen pritoži.

 

Ker je bila prekoračitev tako visoka, je kazen dobil od sodnika za prekrške in zadevo plačal.

 

Tako gre to... pri kranjski prometni. 

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na plačilnem nalogu piše, da si prehiteval po desni strani. Si mogoče pozabil, kaj si počel ali so organi napisali nekaj po svoje ?

Res je, dejmo rečt da sem "prehiteval", pač ne vem točno koga ampak ja, v vsakem primeru nebi smel po drugem pasu vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, dejmo rečt da sem "prehiteval", pač ne vem točno koga ampak ja, v vsakem primeru nebi smel po drugem pasu vozit.

če je zavijal levo - ???

drugače sem pa v portorožu videl neke table s prepovedjo vožnje motornih koles ponoči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!