Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

A so vas danes kaj maltretiral?

Mene ne, ker jih nisem srecal.

Sem pa preveril, če mi ni pretekla 1.pomoc, ker zdaj enkrat stopi v veljavo popravljen zakon in bodo spet na dnevnem redu vprasanja o obvezni opremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so vas danes kaj maltretiral?

Mene ne, ker jih nisem srecal.

Sem pa preveril, če mi ni pretekla 1.pomoc, ker zdaj enkrat stopi v veljavo popravljen zakon in bodo spet na dnevnem redu vprasanja o obvezni opremi.

 

Nepoznavanje prava škodi (latinsko ignorantia iuris nocet) je pravna fikcija, da posamezniki poznajo pravna pravila. Če jih kršijo in se zoper njih sproži pravovarstveni postopek (recimo kazenski postopek), se ne morejo izgovarjati, da pravnega pravila niso poznali in da niso vedeli, da delajo kaj narobe.

Fikcija temelji na dejstvu, da morajo biti pravna pravila vnaprej (tj. pred začetkom veljave) objavljena v uradnem glasilu (glej Uradni list) in dostopna vsem, da se seznanijo z njimi. Obdobje od objave do začetka veljave zakona - redoma 15 dni, lahko več, izjemoma redko manj - se imenuje vacatio legis.

Izjem je malo (opravičljiva pravna zmota v kazenskem pravu).

 

 

23 Uradni list RS, št. 23/2015

z dne 3. 4. 2015

 

U K A Z

o razglasitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o motornih vozilih (ZMV-A)

Razglašam Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o motornih vozilih (ZMV-A), ki ga je sprejel Državni zbor Republike Slovenije na seji dne 25. marca 2015.

Št. 003-02-2/2015-29

Ljubljana, dne 2. aprila 2015

...

3. člen

Prvi in drugi odstavek 42. člena se spremenita tako, da se glasita:

»(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1. ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2. ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3. izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

(2) Vozilo, registrirano v tujini, sme biti v cestnem prometu v Republiki Sloveniji, če:

1. ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2. ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo, ki so določeni z veljavno mednarodno konvencijo o cestnem prometu, ter

3. izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.«.

V petem odstavku se za besedo »delov« dodata vejica in besedilo »naprav in opreme«.

...

KONČNI DOLOČBI

6. člen

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, določbe 5. člena tega zakona pa se začnejo uporabljati 1. julija 2015.

Št. 434-04/15-1/12

Ljubljana, dne 25. marca 2015

 

 

42. člen

(tehnična brezhibnost vozil)

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1.      ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2.      ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3.      izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

...

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, naprav in opreme, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

...

 

Kot je razvidno iz lepljenih členov, je to že "zdavnaj" veljavno. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa preveril, če mi ni pretekla 1.pomoc, ker zdaj enkrat stopi v veljavo popravljen zakon in bodo spet na dnevnem redu vprasanja o obvezni opremi.

Kot je razvidno iz lepljenih členov, je to že "zdavnaj" veljavno. 

 

In kaj je 'to', kar je že zdavnaj veljavno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je 'to', kar je že zdavnaj veljavno?

 

To pomeni, da že kar nekaj časa velja spodnji člen.

 

42. člen

(tehnična brezhibnost vozil)

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1.      ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2.      ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3.      izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

...

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, naprav in opreme, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bodo imeli izgovor (zarad kamionarja) spet poostrit kazni in polnit svoje žepe, namesto bi ceste pošlihtali, pokosili in podrli drevje ob -na njih, da o oznakah in tablah ne debatiram. Tista o prvi pomoči in njeni starosti in odprtju (čeprav neuporabljeni ) je čista lopovščina. Itak pa nihče ne zna niti ne pomaga ponesrečencem, edino poklicat znajo reševalce...

Nesreče so se in se bodo dogajale, prometa je vedno več, policisti pa "nadzorujejo" promet tam ,kjer se da zaslužit, ne pa tam ,kjer je to potrebno zaradi varnosti.

Zame so bolj nevarni penzionisti in ostali ,ki se mi guncajo 50 tam kjer je 90, kot pa tist ,ki se skoncentrirano pelje 100.

Poznam nekaj pacientov , ki se enkrat na leto odpelje v mb ali lj, in je nevaren vsem, pa čeprav se vozi pod omejitvami, saj v našem "selu" kjer je reden gost prometa ni krožnega, semaforja,dvopasovnic itd. Priporočam tečaje za starostnike ( brezplačne) ampak eh, to ni cilj naše države...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma neumno je da nekdo konec koncev financira te "projekte", neumno je da gre TOLIKO povdarka na take malnekosti, ko bi lahko vrli moži pravice skrbeli za dejanski red in mir.

 

Izstrelki na cesti zame niso malenkosti. Odstranjevanje takšnih je dejansko skrb za red in mir na cestah.

 

Zdaj bodo imeli izgovor (zarad kamionarja) spet poostrit kazni in polnit svoje žepe, namesto bi ceste pošlihtali, pokosili in podrli drevje ob -na njih, da o oznakah in tablah ne debatiram. Tista o prvi pomoči in njeni starosti in odprtju (čeprav neuporabljeni ) je čista lopovščina. Itak pa nihče ne zna niti ne pomaga ponesrečencem, edino poklicat znajo reševalce...

Nesreče so se in se bodo dogajale, prometa je vedno več, policisti pa "nadzorujejo" promet tam ,kjer se da zaslužit, ne pa tam ,kjer je to potrebno zaradi varnosti.

Zame so bolj nevarni penzionisti in ostali ,ki se mi guncajo 50 tam kjer je 90, kot pa tist ,ki se skoncentrirano pelje 100.

Poznam nekaj pacientov , ki se enkrat na leto odpelje v mb ali lj, in je nevaren vsem, pa čeprav se vozi pod omejitvami, saj v našem "selu" kjer je reden gost prometa ni krožnega, semaforja,dvopasovnic itd. Priporočam tečaje za starostnike ( brezplačne) ampak eh, to ni cilj naše države...

 

Itaq so vedno vsi drugi krivi. Saj razumem..vročina pa slabo spimo ipd.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izstrelki na cesti zame niso malenkosti. Odstranjevanje takšnih je dejansko skrb za red in mir na cestah.

 

 

Itaq so vedno vsi drugi krivi. Saj razumem..vročina pa slabo spimo ipd.

Beri : 17 let sem motorist, nikol nisem nobenga poškodoval...trkam, z tovornjakom, avtom sem na cesti letno vsaj 70-80.000km, brez karambola, da bi bil jaz krivec, so me pa parkrat drugi nabasali itd. Vozim hitro, večkrat preko omejitev, vedno brez alkohola v krvi, sam opažam ,da kadar sem počasen nisem skoncentriran toliko na vožnjo (si ogledujem okolico, minice itd, tud telefoniram  :yes:  ) .

Med vožnjo vedno opazujem ostale voznike, se jih nekako morda bojim, predvidevam ,kaj bo drug storil itd. Ja, večkrat na ac komu blendam ,da se bo morda spolnil umaknit na počasnejši pas (kar je tudi zakonsko določeno) ker očitno nekateri ne vedo ,da se ne moreš in ne smeš peljat po prehitevalnem pasu 120 od celja do lj. in takšen pacient potem opluva mene ,da kam se mi mudi idiotu in kaj mam za blendat :jezen. Da nihče ne ve ,da je potrebno iz izvoza koržnega to nakazat z žmigovcem ,pa itak vsi vemo .

Brzina te spasi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam nikjer ne piše da se ne smeš vozit po prehitevalnem pasu 120 :)

piše samo koliko se najmanj lahko peleš :D

 

če men kdo blenda mu ga tut pokažem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peles se loh 100.... 120... tud 130... sam se mores takoj ko prehitis umaknit na vozni pas... je lepo napisu da se cjazijo ves cas po prehitevalnem..

take bi mogl policaji zacet lovit in bi hitro se zboljsala pretocnost prometa na ac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam nikjer ne piše da se ne smeš vozit po prehitevalnem pasu 120 :)

piše samo koliko se najmanj lahko peleš :D

 

če men kdo blenda mu ga tut pokažem :P

čuj ti, ti si tak pacient, zihar si mi ga že pokazala.Prehitevalni pas ti že dost pove,mar ne?

sej če bi kaj drugega kazala neb hitel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretočnost se ob takšni količini prometa in toliko tovornjakih ne bo zmanjšala. Še največja nevarnost so idioti, ki vozijo s prekratko razdaljo in z blendanjem ter hupanjem prenašajo svojo agresivnost še na ostale. Zapeljite se kdaj po AC proti Novemu Mestu pa boste videli, da je AC KP-MB ena sama psihokmetija.

 

Za prehitevanje na AC je dovolj nakazati namero z levim smernikom.

 

Tudi sam sem že letel z motorjem vred čez avto zaradi nepozornega voznika pa se še vedno zavedam, da mi nobeno jamranje ne bo pomagalo. Le defenzivna vožnja in predvidevanje napak drugih.

 

Včasih prekršim kak predpis in če me tedaj ujamejo, tudi vem zakaj me kaznujejo (če ne gre samo za opomin). V kolikor spremljaš promet in obcestno signalizacijo, veš na čem si. Hitrost je dvorezen meč - več adrenalina pomeni več koncentracije a več hitrosti pomeni manjšo možnost popravljanja napak in večje sile ob trku.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je 'to', kar je že zdavnaj veljavno?

 

To pomeni, da že kar nekaj časa velja spodnji člen.

 

42. člen

(tehnična brezhibnost vozil)

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1.      ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2.      ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3.      izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

...

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, naprav in opreme, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

...

eden od teh dveh policistov je pisarniški molj, kdo ugane prvi, častim kavo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bodo imeli izgovor (zarad kamionarja) spet poostrit kazni

Nič slišal nič videl , še najmanj pa kriv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj ti, ti si tak pacient, zihar si mi ga že pokazala.Prehitevalni pas ti že dost pove,mar ne?

sej če bi kaj drugega kazala neb hitel :D

prehitevalni je za prehitevat, jaz sem tam zmer hitrejša od unih na moji desni :)  drugič me preskoč :P pa da vidim kok leti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izstrelki na cesti zame niso malenkosti. Odstranjevanje takšnih je dejansko skrb za red in mir na cestah.

 

 

 

Jp, glavni problem, sploh krivci za smrtne žrtve na naših cestah so ti IZSTRELKI.

Vsekakor predlagam policiji, da pride tudi na dom in v okviru vseslovenske akcije išče te izstrelke v prvi pomoči, ki je potekla, ter kar avtomatsko kaznuje vse po vrsti, ki jim je prva pomoč potekla, in ker so nudili zatočišče cestnim projektilom.

Nxyz in pajkica dejta me lajkat plisssss

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam nikjer ne piše da se ne smeš vozit po prehitevalnem pasu 120 :)

piše samo koliko se najmanj lahko peleš :D

 

če men kdo blenda mu ga tut pokažem :P

koza prehitevalni ni vozni....piše marskej tut o prehitevalnem sam preber si pa nehi nabijat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koza prehitevalni ni vozni....piše marskej tut o prehitevalnem sam preber si pa nehi nabijat

aja, po prehitevalnem se leti..ja sory, kaj pa koza  ve, pardon kokoš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, po prehitevalnem se leti..ja sory, kaj pa koza  ve, pardon kokoš...

ne, lahk se vozi od lublane do postojne...110

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izstrelki na cesti zame niso malenkosti. Odstranjevanje takšnih je dejansko skrb za red in mir na cestah.

Pač ne veš nič in se s tem še nisi sprijaznil, ker ne veš, da ne veš nič.

Ker nič ne veš, potem tudi govoriš take stvari, da izpade kot da nič ne veš.

 

 

p.s.: ne veš nič

Dodajam: nič ne veš

Popravljeno . Popravil Aynach
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče ugotovil, kaj počnejo oziroma, kaj je njihovo delo ? Ko boš pridobil še ta podatek, pa nas informiraj.

Pojma nimam, ce ciljas na to da so bili namenjeni kam ob mejo ne vem. Sem pac samo dodal podatek glede registrskih. Pili so pa kavo v lokalu ce smo ze natancni :). Sem se zelo nasmejal ker sem sedel zraven. So zeleli placat in je sofer enega avta rekel natakarju da naj on izracuna ker drugi ne zna brati (sofer drugega golfa) in je natakar rekel naj pazijo kaj govorijo, ker je videl katwre avte imajo da ne bo kaksnega novega vica :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač ne veš nič in se s tem še nisi sprijaznil, ker ne veš, da ne veš nič.

Ker nič ne veš, potem tudi govoriš take stvari, da izpade kot da nič ne veš.

 

 

p.s.: ne veš nič

Dodajam: nič ne veš

 

Itaq, da ne.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/motorista-se-zaletela-v-kombi.html

 

Zato pridem na MS prebirati tiste, ki vse vejo :yawn: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!