Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 21 minutami, ftp pravi:

Ni bil "point" točno ta dogodek, ampak vse kar delajo(te) policisti, zdravniki,..., vsi se zgovarjate na zmoto in stvar je za vas rešena.Če pa zmotno mislim da je prvapomoč ok, pa me lepo oglobite. Kakšno skodo pa naredi (razen moji denarnici) pretečena prva pomoč, manjkajoča žarnica in druge malenkosti?

 

Točno ta dogodek je bil point vsega oziroma začetek pljuvanja. Ampak je potrebno poznati zakonodajo in postopke, da lahko sploh karkoli komentiramo in kritiziramo. Jaz sem takoj napisal, kaj in kako ter kdo bi lahko vse skupaj drugače naredil. Dopuščam možnost, da je tista mladoletna oseba jezikala in pametovala, kar vsakodnevno doživljam. Pa se potem zgodi ukrep in sicer globa namesto opozorilo. 

Sem že velikokrat napisal, da se dva normalna vse dogovorita. V primeru enega bedaka prevlada bedak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Borutt said:

Očitno nisi prebral vsega, kar sem do sedaj napisal. Ampak bom ponovil. Ves tisti postopek, kateri se je kasneje zgodil, je pač postopek, kateri se zgodi v primeru ugotovitve prekrška, katerega stori mladoletna oseba. Je sedaj jasno?

Ko je lepo vreme hodim po opravkih v mesto (Lj), najraje s kolesom, in vidim da vsi udeleženci (izvzeti avtomobilisti in motoristi, ki so na cesti) malčki ki komaj hodijo, majhni in malo manj majhni otroci, najstniki, mamice z vozički, mamce s cekarji, kolesarji vsi po vrsti, 

da jih je večina teh večino časa v prekršku, vključno s polnoletnimi osebami ki so zraven nepolnoletnih.

Večina jih vozi in hodi po napačni strani.

Ko se pelem s kolesom se jih 80% vozi po napačni strani, meni nasproti. 

Pa če ni pločnika na pravi strani se peljem po napačni strani v napačno smer, ker se rad počutim varno na pločniku, pa grem kot pešec čez cesto povsod, tudi tam kjer je samofor, pa nikoli ne rabjo avti zaradi mene ustavljat, pa tako učim tudi tamaledva. Da poskrbita za svojo varnost.

Tistih 150m ceste od mene do osnovne šole so vsi (ki niso v avtu) na napačni strani ceste, ali pa celo na obeh, kot veleslalomska vratca na 3m široki cesti. Vsi so v prekršku, na tej cesti, na vseh ostalih cestah v tem naselju, verjetno je enako tudi v vseh ostalih mestih, državah, kontinentih, in verjetno tudi v vesolju.

Ok, CPP zakon mora biti, in definirana prava stran hoje in vožnje, 

menim pa tudi da mora ta določila kiflc uporabljati smiselno, tam kjer to predstavlja nevarnost za udeležence, in ne kadar se mu sprdne.

V nasprotnem primeru lahko vse policiste v vlogi kiflcov pošljete na ceste ustavljat pešče in kolesarje, pa vam ne bo zmanjkal dela, ne kiflcem, ne sodiščem.

Ponavljam, današnja družba zgublja kompas in je izrojena. Verjetno bi kakšna vojna, ali pa epidemija, povzročila da bi se vrednote ponastavile...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Borutt said:

Točno ta dogodek je bil point vsega oziroma začetek pljuvanja. Ampak je potrebno poznati zakonodajo in postopke, da lahko sploh karkoli komentiramo in kritiziramo. Jaz sem takoj napisal, kaj in kako ter kdo bi lahko vse skupaj drugače naredil. Dopuščam možnost, da je tista mladoletna oseba jezikala in pametovala, kar vsakodnevno doživljam. Pa se potem zgodi ukrep in sicer globa namesto opozorilo. 

Sem že velikokrat napisal, da se dva normalna vse dogovorita. V primeru enega bedaka prevlada bedak.

S tem se pa strinjam s teboj, pa vseeno bi še dodal da ni vedno bedak tisti ki se ga kaznuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, GoBobi pravi:

Ker si utrujen :yawn:, si spregledal  električarjevo postavko, kajne :ras: ... Pa ob mene se je lažje obregnit pa mi fakiča kazat, ker sem majhen in okrogu, a ne?!

Sej bova že nekak, ti boš malo dlje delal, jaz bom pa prej afne guncal, pa bova oba imela enako. Važi?!

Ajd! :winkiss:

prvo kot prvo - električarjeva postavka je neto ali bruto-bruto z ddv?  je v to vključen čas vožnje in kilometrina?

drugo - električarja ni bilo - dogovorjeno ustno ( pokličeš drugega izvajalca) ali podpisana pogodba oz. pisno naročilo potrjeno s strani izvajalca s terminom izvadbe del- po možnosti s plačanim delnim avansom kot potrditvijo naročila izvedbe del? tu ga lahko držiš za neipolnjevanje dogovora ...

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Točno ta dogodek je bil point vsega oziroma začetek pljuvanja. Ampak je potrebno poznati zakonodajo in postopke, da lahko sploh karkoli komentiramo in kritiziramo. Jaz sem takoj napisal, kaj in kako ter kdo bi lahko vse skupaj drugače naredil. Dopuščam možnost, da je tista mladoletna oseba jezikala in pametovala, kar vsakodnevno doživljam. Pa se potem zgodi ukrep in sicer globa namesto opozorilo. 

Sem že velikokrat napisal, da se dva normalna vse dogovorita. V primeru enega bedaka prevlada bedak.

ti je to kaj znano : "nepoznavanje zakonov in predpisov ne izključuje odgovornosti" ??

nam ni treba poznati zakonodaje in postopkov ker nas nič ne obvezuje kot navadne državljane ..to morajo poznati - tudi dotični policist , ki je ta primer obravnava - uradne osebe..

in dotična uradna oseba, ki je obravnavala prekršek postopka ni speljala v skladu z zakonom in predpisi - čeprav je za to zadolžena ..naredil je napako v postopku kar avtomatsko pomeni , da je primer zavržen.. dejansko je kazoval neko osebo , ki v navedenih pogojih dejansko sploh ne obstaja - ker oseba ni bila ponoletna on pa jo je z uradnim zapisnikom proglasil za polnoletno - tega dejstva uradno ne more spremeniti nihče v državi ob trenutno veljavni zakonodaji o polnoletnosti .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt

Nisi se zmotil. Ti zavestno stresaš jezo na napačnega. Poleg tega ti ne gre najbolj branje mojih zapisov. Imam nečitljiv rokopis  ?

 

Kaj me zdej sprašuješ , če si se zmotil :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

...

Zakone je potrebno izvajat smiselno, vsaj tako večkrat slišim ko se kakšna stvar po nepotrebnem zakomplicira...

Kar se pa kaznovanja vožnje kolesa in hoje po napačni strani ceste tiče, 

po mojih pojmih gre za zlorabo prava nad 17 letno najstnico in njenima staršema.

Se upate dosledno izvajat zakon o pravilni strani hoje in vožnje s kolesom? Postanemo totalitarna država brez primere.

Ali pa če pod istimi pogoji ustaviš enega in kaznuješ enega, ko okoli tebe (skoraj) vsi (skoraj) ves čas kršijo ta dva predpisa?

Tukaj in v tem primeru je zelo zelo na mestu smiselna uporaba zakonov, in da se kaznuje tiste ki s tem dejansko ogrožajo sebe ali druge, ali pa da se sprejme drugačna ureditev.

Sicer imamo enako situacijo kot pri prohibiciji, prepoved alkohola, ki jo nihče ne spoštuje...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Točno ta dogodek je bil point vsega oziroma začetek pljuvanja. Ampak je potrebno poznati zakonodajo in postopke, da lahko sploh karkoli komentiramo in kritiziramo. Jaz sem takoj napisal, kaj in kako ter kdo bi lahko vse skupaj drugače naredil. Dopuščam možnost, da je tista mladoletna oseba jezikala in pametovala, kar vsakodnevno doživljam. Pa se potem zgodi ukrep in sicer globa namesto opozorilo. 

Sem že velikokrat napisal, da se dva normalna vse dogovorita. V primeru enega bedaka prevlada bedak.

ekola, sedaj si pojasnil zadevo življensko.

Prekrškar jezika (itak, saj mu je težil za nepomembno zadevo), čeprav bi bilo modro molčati in se skesati.

Organ mu da revanšo in napiše kazen (čeprav bi bilo pametno raje imeti opozorilni pogovor)

pa smo tam, kjer ni muh, birokratski aparat zalaufa......a sm omenu da smo v Sloveniji z birokracijo, zakoni, podzakoni, pravilniki, bolj papeški od papeža?

2 butla na kupu, pa je zmešnjava. Se pa vprašam, a je to skrajni domet policije? je to vse kar so sposobni naredit? Pa ne leti to nate Borutt, ampak na splošno, tudi na take organe, ki sproščajo svoje frustracije na tak način.

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, twom pravi:

Samo da si modri butl tega nebi smel privoščiti.

absolutno, s predpogojem, da ni butl. V nasprotnem mu nič ne pomaga. Žal je "butl" izbral napačno bitko. Če se je rabil stresat, bi lahko počakal prvega objestneža pa ga mal jebal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

absolutno, s predpogojem, da ni butl. V nasprotnem mu nič ne pomaga. Žal je "butl" izbral napačno bitko. Če se je rabil stresat, bi lahko počakal prvega objestneža pa ga mal jebal...

Zakaj pa njega? Jaz delam v službi, kjer imam vsakodnevno stik z ljudmi. Od 100ih, ki jih srečam, mi jih 70% teži in pametuje. Pa naj kaznujem tistega, ki naredi najtežji "prekršek"? Ne, kaznoval bi tistega, ki najbolj jezika, četudi je prekršek minimalen. (če bi bil npr policist) Pri mladoletnih bi sam 3x pomislil, ker njih pa res ni treba jebat, navsezadnje smo vsi enkrat bili mladi in neumni. Če gre pa za povratnika in to z hujšimi kršitvami, potem pa nema milosti. Kolega so ustavili, ko je vozil 120 na uro skozi naselje, a je imel srečo, da je naletel na policista, ki je tudi motorist, pa mu je spregledal kazen. Sploh ker to ni niti n od naselja (če kdo pozna, gre za Hrastovec, peljal je po tisti ravnici od Črnega Lesa proti Mariboru). Pa sta pač padla v debato o motorjih in to, pol pa mu je rekel ej naj ti bo tokrat, ampak daj ne divjaj v naseljih. 

Popravljeno . Popravil Arzen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

absolutno, s predpogojem, da ni butl. V nasprotnem mu nič ne pomaga. Žal je "butl" izbral napačno bitko. Če se je rabil stresat, bi lahko počakal prvega objestneža pa ga mal jebal...

To se že skoz kregamo, da policij dela s katero nogo je vstal zjutraj iz postelje. Jaz pravim zakon je da ga spoštujemo (za vse državljane) kar ni vedno ampak je policaj tisti prvi, ki oceni vrsto prekrška, uro prekrška itd.

V tem primeru bi policaj dal opomin (mislim da je bil rejonski policaj) in če bi punca naredila še kdaj sličen prekršek bi pa sprožil postopek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Arzen pravi:

Zakaj pa njega? Jaz delam v službi, kjer imam vsakodnevno sitk z ljudmi. Od 100ih, ki jih srečam, mi jih 70% teži in pametuje. Pa naj kaznujem tistega, ki naredi najtežji "prekršek"? Ne, kaznoval bi tistega, ki najbolj jezika, četudi je prekršek minimalen. Pri mladoletnih bi sam 3x pomislil, ker njih pa res ni treba jebat, navsezadnje smo vsi enkrat bili mladi in neumni. Če gre pa za povratnika in to z hujšimi kršitvami, potem pa nema milosti. Kolega so ustavili, ko je vozil 120 na uro skozi naselje, a je imel srečo, da je naletel na policista, ki je tudi motorist, pa mu je spregledal kazen. Sploh ker to ni niti n od naselja (če kdo pozna, gre za Hrastovec, peljal je po tisti ravnici od Črnega Lesa proti Mariboru). Pa sta pač padla v debato o motorjih in to, pol pa mu je rekel ej naj ti bo tokrat, ampak daj ne divjaj v naseljih. 

a veš tu bi lah debato vlekla v nedogled. Verjamem, da ma vsak lahko slab dan, in da se rabi strest, je pa zlo pomembno na kak način in nad kom.

Lahko pa ti povem, da včasih 2urna pridiga mame bolj boli, kot pa ko oče mulca namaha po riti. Kapišiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

To se že skoz kregamo, da policij dela s katero nogo je vstal zjutraj iz postelje. Jaz pravim zakon je da ga spoštujemo (za vse državljane) kar ni vedno ampak je policaj tisti prvi, ki oceni vrsto prekrška, uro prekrška itd.

V tem primeru bi policaj dal opomin (mislim da je bil rejonski policaj) in če bi punca naredila še kdaj sličen prekršek bi pa sprožil postopek. 

Pa se te ustne opomine kam zapiše? Da potem drugi vedo, da je ta že bil opozorjen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

Pa se te ustne opomine kam zapiše? Da potem drugi vedo, da je ta že bil opozorjen?

nikamor, če se jih zapiše pol ni več ustni ampak pisni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

nikamor, če se jih zapiše pol ni več ustni ampak pisni :P

 

Matr a spet piješ? Ustni je bil do prekrškarja. Mene pa zanima kaj policaj naredi potem.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, solorider pravi:

.... Jaz pravim zakon je da ga spoštujemo (za vse državljane) kar ni vedno ampak je ...

.

... zakoni in pravila so zato, da se jih krši ... :kva2:

... no, ne zmerom ... :sleep2:

 

 

ps.

.... če nihče nikoli ne bi kršil ničesar, potem tud napisanih zakonov in pravil ne bi bilo treba ... :eek:

...  pa tud dolgčas bi bil ... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Pik, in če je premal zakonov, potem izzumimo nove, take, da še sami ne vemo kteri in kako veljajo, to pa zato da jih nekateri lahko kršijo legalno. :P

Psi lajajo, karavana gre dalje.

pred 5 minutami, Arzen pravi:

Matr a spet piješ? Ustni je bil do prekrškarja. Mene pa zanima kaj policaj naredi potem.  

sej sm ti povedal, dokler ga ne zapiše je ustni, v trenutku ko ga vpiše je pisni, fizika sine, fizika :P

ps. vsak polcaj ma črno bukvico, tja si vpisuje al pa tut ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Arzen pravi:

Pa se te ustne opomine kam zapiše? Da potem drugi vedo, da je ta že bil opozorjen?

Ti rajonski policaji poznajo na svojem rajonu ljudi, sploh pa večkratne prekrškarje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

S tem se pa strinjam s teboj, pa vseeno bi še dodal da ni vedno bedak tisti ki se ga kaznuje.

Kje sem pa napisal, da je bedak tisti, ki je kaznovan ? Napisal sem, da prevlada bedak. 

pred 2 urami, thumper pravi:

prvo kot prvo - električarjeva postavka je neto ali bruto-bruto z ddv?  je v to vključen čas vožnje in kilometrina?

drugo - električarja ni bilo - dogovorjeno ustno ( pokličeš drugega izvajalca) ali podpisana pogodba oz. pisno naročilo potrjeno s strani izvajalca s terminom izvadbe del- po možnosti s plačanim delnim avansom kot potrditvijo naročila izvedbe del? tu ga lahko držiš za neipolnjevanje dogovora ...

ti je to kaj znano : "nepoznavanje zakonov in predpisov ne izključuje odgovornosti" ??

nam ni treba poznati zakonodaje in postopkov ker nas nič ne obvezuje kot navadne državljane ..to morajo poznati - tudi dotični policist , ki je ta primer obravnava - uradne osebe..

in dotična uradna oseba, ki je obravnavala prekršek postopka ni speljala v skladu z zakonom in predpisi - čeprav je za to zadolžena ..naredil je napako v postopku kar avtomatsko pomeni , da je primer zavržen.. dejansko je kazoval neko osebo , ki v navedenih pogojih dejansko sploh ne obstaja - ker oseba ni bila ponoletna on pa jo je z uradnim zapisnikom proglasil za polnoletno - tega dejstva uradno ne more spremeniti nihče v državi ob trenutno veljavni zakonodaji o polnoletnosti .. 

Če bi ti poznal zakonodajo in postopke, bi točno vedel, kdaj se postopek ustavi, zavrže ali kako drugače ustavi. Zato sem ti pa napisal, da ne tipkaj nekaj na pamet. Ampak so prsti hitrejši od možganov. 

pred 1 uro, twom pravi:

Zakone je potrebno izvajat smiselno, vsaj tako večkrat slišim ko se kakšna stvar po nepotrebnem zakomplicira...

Kar se pa kaznovanja vožnje kolesa in hoje po napačni strani ceste tiče, 

po mojih pojmih gre za zlorabo prava nad 17 letno najstnico in njenima staršema.

Se upate dosledno izvajat zakon o pravilni strani hoje in vožnje s kolesom? Postanemo totalitarna država brez primere.

Ali pa če pod istimi pogoji ustaviš enega in kaznuješ enega, ko okoli tebe (skoraj) vsi (skoraj) ves čas kršijo ta dva predpisa?

Tukaj in v tem primeru je zelo zelo na mestu smiselna uporaba zakonov, in da se kaznuje tiste ki s tem dejansko ogrožajo sebe ali druge, ali pa da se sprejme drugačna ureditev.

Sicer imamo enako situacijo kot pri prohibiciji, prepoved alkohola, ki jo nihče ne spoštuje...

Nihče od nas tukaj ni bil takrat poleg. Zakaj bi mi sedaj nekaj sodili na podlagi novinarskega članka, kateri je lahko dramatiziran zaradi pridobivanja bralcev. Mediji so orodje manipulatorjev in velik biznis. Sem razložil postopek v primeru ugotovitve kršitve mladoletne osebe in nič več. Zakaj se je zgodil postopek, je pa druga stvar. 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ekola, sedaj si pojasnil zadevo življensko.

Prekrškar jezika (itak, saj mu je težil za nepomembno zadevo), čeprav bi bilo modro molčati in se skesati.

Organ mu da revanšo in napiše kazen (čeprav bi bilo pametno raje imeti opozorilni pogovor)

pa smo tam, kjer ni muh, birokratski aparat zalaufa......a sm omenu da smo v Sloveniji z birokracijo, zakoni, podzakoni, pravilniki, bolj papeški od papeža?

2 butla na kupu, pa je zmešnjava. Se pa vprašam, a je to skrajni domet policije? je to vse kar so sposobni naredit? Pa ne leti to nate Borutt, ampak na splošno, tudi na take organe, ki sproščajo svoje frustracije na tak način.

 

 

Vsi smo ljudje in vsi delamo napake. Jaz bi sedaj marsikatero stvar drugače naredil, kot sem jo pred leti. Ne vem ali postajam modrejši in pametnejši ali pa se mi samo ne da toliko pisati. Čeprav se vsake toliko najde kdo, ki želi mojo pozornost in moj čas. In se mu posvetim. 

 

pred eno uro, Arzen pravi:

Pa se te ustne opomine kam zapiše? Da potem drugi vedo, da je ta že bil opozorjen?

Ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Borutt pravi:

 

Vsi smo ljudje in vsi delamo napake. Jaz bi sedaj marsikatero stvar drugače naredil, kot sem jo pred leti. Ne vem ali postajam modrejši in pametnejši ali pa se mi samo ne da toliko pisati. Čeprav se vsake toliko najde kdo, ki želi mojo pozornost in moj čas. In se mu posvetim. 

 

bolj star si ratu :P

aja, tvoja prosotnost in pozornost na omw je vedno zaželjana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

bolj star si ratu in bolj siten  :P

aja, tvoja prosotnost in pozornost na omw je vedno zaželjana

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta policiski debil bi se moral poglobiti tukaj (TARČA) in ne to kar je naredil:   

Zanima me, ali sta policija in tožilstvo gledala Tarčo? Dajmo! Plačujemo vas, da preganjate milijonske provizije, ne da pišete položnice najstnicam za vožnjo po prazni kolesarski v napačno smer ali zasegate vrečo džojntov.

Prosim, razložite, kako je možno, da javni uslužbenci tako zlahka zavrnejo pojasnjevanje pred kamero državne televizije? Saj niso zasebniki! Kako je mogoče, da obrnejo hrbet javnosti, ki jih plačuje?

Zahtevamo (!), da so v najkrajšem času kazensko odpuščeni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 11. 2016 at 9:06, Borutt pravi:

Seveda ne moreš verjeti, ker ne poznaš ne zakonodaje ne postopkov. 

Če je pa ta zgodba resnična, potem ne vem, kaj si je tisti butec s kapo na glavi sploh mislil. 

 

Ob 18. 11. 2016 at 10:10, Borutt pravi:

Policist mora delovati zakonito. V tem primeru mu ni šla najbolj matematika in je zaj... pri starosti in posledično pri ukrepu. 

 

 

Ob 18. 11. 2016 at 12:53, Borutt pravi:

Je mogoče predpisana sankcija za zmoto ?

 

Ob 18. 11. 2016 at 13:26, Borutt pravi:

Poišči napako v policistovem ravnanju oziroma v postopku. Ugotovil je prekršek in ukrepal. Zmotil se je pri starosti osebe, kar posledično pomeni drugačen ukrep in sicer zoper mladoletno osebo ni možen hitri postopek oziroma izdaja plačilnega naloga. 

 

pred 23 urami, thumper pravi:

posledica zmote je pa napaka..napačno je zapisal starost osebe oz.je storil napako , ker je osebo kaznoval napačno.. torej je napaka v postopku , ker ni uporabil določene sankcije temveč neko drugo sankcijo , ki pa je napačna ..storil je napako - je položnico plačal ?

to se ne more zgoditi .. ker ko izpolnjuje zapisnik o prekršku mora vpisati EMŠO - za katero pa vemo , da je sestavljena iz dneva rojstva , meseca rojstva in zadnjih treh številk letnice ter 6mestnega števila .. dvakrat zmotil pri rojstnem datumu ? no comentario .. ni smeškota , ki bi orisal tako površnost - uradne osebe , ki za tako ne-delo prejema plačo iz državnega proračuna .. je pa možno da je bil sam pa ne šteje čez 15 ..

 

pred 22 urami, Borutt pravi:

Ti se pa full spoznaš. 

Kot vedno samo nabijaš. 

Sploh ne poznaš zakonodaje in še manj postopke in nekaj na pamet pišeš. Daj se malo poglobiti v zadevo, preden začneš tipkati. Ker začneš takoj nabijati, čeprav o sami stvari nimaš najmanjšega pojma.

Zdaj pa zelo pretiravaš. Če pa misliš, da se sankcionira napako pri izpolnjevanju plačilnega naloga, nam posreduj to informacijo. 

poglobi naj se tista uradna oseba , ki ne zna šteti do 18.. 

pred 22 urami, thumper pravi:

kazen je bila napisana narobe - torej je bila napaka v postopku ..in posledično sam postopek ni veljaven .. 

 

pred 13 urami, Borutt pravi:

Očitno nisi prebral vsega, kar sem do sedaj napisal. Ampak bom ponovil. Ves tisti postopek, kateri se je kasneje zgodil, je pač postopek, kateri se zgodi v primeru ugotovitve prekrška, katerega stori mladoletna oseba. Je sedaj jasno ?

Če ne poznaš zakonodaje in postopkov, ne tipkaj.

Kakšno škodo je to prineslo ? 

kdo govori o postopku v primeru ugotovitve prekrška , ki ga stori mladoletna oseba? 

govorimo o kaznovanju mladoletne osebe kot polnoletne ! 

neka uradna oseba ni delovala v skladu z zakoni in predpisi! kaj ti ni jasno? a ti moram filmček posnet da se ti bo premikalo?

pred 4 urami, thumper pravi:

ti je to kaj znano : "nepoznavanje zakonov in predpisov ne izključuje odgovornosti" ??

nam ni treba poznati zakonodaje in postopkov ker nas nič ne obvezuje kot navadne državljane ..to morajo poznati - tudi dotični policist , ki je ta primer obravnaval - uradne osebe..

in dotična uradna oseba, ki je obravnavala prekršek postopka ni speljala v skladu z zakonom in predpisi - čeprav je za to zadolžena ..naredil je napako v postopku kar avtomatsko pomeni , da je primer zavržen.. dejansko je kazoval neko osebo , ki v navedenih pogojih dejansko sploh ne obstaja - ker oseba ni bila ponoletna on pa jo je z uradnim zapisnikom proglasil za polnoletno - tega dejstva uradno ne more spremeniti nihče v državi ob trenutno veljavni zakonodaji o polnoletnosti .. 

 

pred 1 uro, Borutt pravi:

 Če bi ti poznal zakonodajo in postopke, bi točno vedel, kdaj se postopek ustavi, zavrže ali kako drugače ustavi. Zato sem ti pa napisal, da ne tipkaj nekaj na pamet. Ampak so prsti hitrejši od možganov. 

Nihče od nas tukaj ni bil takrat poleg. Zakaj bi mi sedaj nekaj sodili na podlagi novinarskega članka, kateri je lahko dramatiziran zaradi pridobivanja bralcev. Mediji so orodje manipulatorjev in velik biznis. Sem razložil postopek v primeru ugotovitve kršitve mladoletne osebe in nič več. Zakaj se je zgodil postopek, je pa druga stvar. 

torej nehaj bluzit in nabijat . če te ni bilo zraven in si nisi ogledal video posnetka s tonskim zapisom kar bi bil - seveda pogojno če bi ga ti priznal seveda - edini merodajni materialni izkaz o dogodku.. 

pa še do 18 morš znat štet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnim, ko je pri nas en policaj jezikal in se delal pametnega. Mu je en tak bolj močen možakar, s štango skor hrošča na pol presekal. Un policaj ni nikol več jezikal in pametoval. 

To da se policaji izživljajo, tudi nad mladino pa ni nič novega. Bo pa vsak slej ko prej dobil ta svoje. Tako mi kot tudi oni. 

Očitno se  policije ne da ustavit, je pač represivni aparat države. To je dejstvo, in policaji so pač priviligirana kasta. Lahko maltretirajo, štrajkajo, kupujejo novo opremo, dirkajo po cestah, šikanirajo svoje in vse to je njihov privilegij, ki ga razumem, ne morem in ne bom pa se sprijaznil s tem. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!