Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 10 minutami, MdAzz pravi:

Kaj pa to, da te z mopedom nabasanga dobijo, pa ti gre izpit tud za druge kategorije? Je to mit ali resnica? In kje je logika za tem?

 

Kje je logika se nabasan z mopedom voziti? 

(5) Z zakonom se lahko določi, da se posameznim vrstam voznikov izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja za posamezne kategorije motornih vozil, za katere so imeli vozniško dovoljenje v času storitve prekrška, s katerim je bilo doseženo predpisano število kazenskih točk in pri katerem se izreče prenehanje veljavnosti posamezne kategorije vozniškega dovoljenja.

(6) Ne glede na prejšnji odstavek se imetniku vozniškega dovoljenja izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja za vse kategorije motornih vozil, za katere je storilec imel vozniško dovoljenje, če je storil prekršek, za katerega je predpisanih 18 kazenskih točk in mu je bila za ta prekršek pravnomočno izrečena stranska sankcija 18 kazenskih točk v cestnem prometu.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, MdAzz pravi:

Kaj pa to, da te z mopedom nabasanga dobijo, pa ti gre izpit tud za druge kategorije? Je to mit ali resnica? In kje je logika za tem?

 

Ko sem jaz ostal brez vozniškega dovoljenja za "A" kategorijo je bila stranska sankcija tudi začasni odvzem(prepoved vožnje vseh motornih vozil ) vseh kategorij za 6 mesecev. Po preteku 6 mesecev sem vse ostale kategorije dobil nazaj. Za "A" Sem moral ( lastna želja seveda) opravljati še enkrat vse razen PP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, MdAzz pravi:

Kaj pa to, da te z mopedom nabasanga dobijo, pa ti gre izpit tud za druge kategorije? Je to mit ali resnica? In kje je logika za tem?

 

Moped se vozi z AM kategorijo, če s to kategorijo storiš prekršek za 18 pik, okrajno sodišče po kraju bivanja izreče prenehanje veljavnosti listine - vozniškega dovoljenja, kar pomeni, da ne smeš voziti nobenega motornega vozila. Potem imaš dva scenarija, ali pustiš, da gre sklep o prenehanju veljavnosti v izvršitev, 6 mesecev brez izpita in ponovno opravljanje izpita v avtošoli. Ali pa v roku 15. dni po pravnomočnosti sklepa podaš predlog za odložitev izvršitve prenehanja veljavnosti, katerega obravnava okrajno sodišče, ki v primeru ugoditve določi preizkusno dobo, v kateri ne smeš storiti hujšega prekrška in moraš opraviti rehabilitacijske delavnice. Pogoj je opravljen kontrolni zdravniški pregled. V tem primeru ob izpolnjevanju naštetih pogojev ne rabiš ponovno opravljati vozniškega izpita, po poteku preizkusne dobe imaš 0 točk.

pred 17 minutami, skalar36 pravi:

Ko sem jaz ostal brez vozniškega dovoljenja za "A" kategorijo je bila stranska sankcija tudi začasni odvzem(prepoved vožnje vseh motornih vozil ) vseh kategorij za 6 mesecev. Po preteku 6 mesecev sem vse ostale kategorije dobil nazaj. Za "A" Sem moral ( lastna želja seveda) opravljati še enkrat vse razen PP.

Tebi so izrekli prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, kar je posledica tega, da si dosegel 18 kazenskih točk in ne začasni odvzem. Očitno si nabral kazenske točke v šusu na eni kategoriji, torej A. Po pol leta si ponovno opravil vozniški izpit za A in vse kategorije so se ti reaktivirale. Če pa bi 18 kazenskih točk nabiral počasi, z različnimi kategorijami, bi moral po poteku pol leta ponovno opraviti vse kategorije, v katerih si imel dosežene kazenske točke.

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Primosio pravi:

Moped se vozi z AM kategorijo, če s to kategorijo storiš prekršek za 18 pik, okrajno sodišče po kraju bivanja izreče prenehanje veljavnosti listine - vozniškega dovoljenja, kar pomeni, da ne smeš voziti nobenega motornega vozila. Potem imaš dva scenarija, ali pustiš, da gre sklep o prenehanju veljavnosti v izvršitev, 6 mesecev brez izpita in ponovno opravljanje izpita v avtošoli. Ali pa v roku 15. dni po pravnomočnosti sklepa podaš predlog za odložitev izvršitve prenehanja veljavnosti, katerega obravnava okrajno sodišče, ki v primeru ugoditve določi preizkusno dobo, v kateri ne smeš storiti hujšega prekrška in moraš opraviti rehabilitacijske delavnice. Pogoj je opravljen kontrolni zdravniški pregled. V tem primeru ob izpolnjevanju naštetih pogojev ne rabiš ponovno opravljati vozniškega izpita, po poteku preizkusne dobe imaš 0 točk.

Tebi so izrekli prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, kar je posledica tega, da si dosegel 18 kazenskih točk in ne začasni odvzem. Očitno si nabral kazenske točke v šusu na eni kategoriji, torej A. Po pol leta si ponovno opravil vozniški izpit za A in vse kategorije so se ti reaktivirale. Če pa bi 18 kazenskih točk nabiral počasi, z različnimi kategorijami, bi moral po poteku pol leta ponovno opraviti vse kategorije, v katerih si imel dosežene kazenske točke.

Ja. Res je. V šusu sem dobil 9 kazenskih tock. Za "A" sem bil mladi voznik. Ostale kategorije sem imel pred tem 7 let. 

Ampa tudi če ne bi opravil "A" ponovno bi dobil "B"... Nazaj. Tako je pisalo v odlocbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Ampa tudi če ne bi opravil "A" ponovno bi dobil "B"... Nazaj. Tako je pisalo v odlocbi.

To dvomim, da je tako pisalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko verjetno, v letu 2008 je veljal tale zakon o prekrških oz. je bilo predpisano takole, 5. odstavek 23. člena:

"Če je storilcu izrečena stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu v številu, ki ima za posledico prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, se ne more izreči oziroma izvršiti tudi stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat. Dobil sem 9 kazenskih točk za kategorijo "A" ki sem jo imel cca 11 mesecev.  "B" kategorijo sem imel 7 let. Prekršek je bil hitrost v naselju 93 km\h v naselju Ročinj. Dobil sem sodnika za prekrške v NG. Prestavil sem obravnavo v ŠK. Loko. Sodnica je po prebranim videnim rekla, da mi bo dala 5 kazenskih ter 500 eurov. Sodba je potem prišla iz NG, sodnik nek Igor. Kazen je bila 9 kazenskih točk ter 1000 evrov. Starnska sankcija je bila ZAČASNA, 6 mesecev, prepoved vožnje vseh vozil na motorni pogon. Po preteku kazni, to se še spomnem mi je potekla na 11.9. dobim vse kategorije nazaj , razen "A"(no saj mi sploh niso bile odvzete, le prepoved vožnje sem dobil, ZAČASNO-6 mesecev) Vmes pred pretekom kazni sem že opravljal izpit za "A". Ko sem že dobil vročeno pravnomočno sodbo in datum kdaj preneha veljavnost vozniškega dovoljenja sem že imel opravljen CPP ter zdravniško spričevalo. Nisem se pa mogel prijaviti na občinske teste, ker v sistemu še ni bilo zavedeno, da nimam "A" kategorije. Oziroma sem imel veljavno "A"- v sistemu. Preden so to dobili na UE, sem imel še precej časa veljavno voziško, neglede na datum, ki je bil na odločbi. Sam sem klical na MNZ, da so mi to zavedli. 16.6. sem že opravil novo vozniško dovoljenje za "A" .Ampak sem moral počakati na datum 11.9. ko mi je potekla začasna stranska sankcija prepoved vožnje 6 mesecev. Veš kater datum imam vpisan na vozniški za "A"? :D

PS: Bratranec je pravnik, ko sem mu pokazl sodbo, po parih letih seveda, ko je doštudiral, se je samo smejal. Naštel je kar nekaj nepravilnosti. Opisano je moja lastna izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, skalar36 pravi:

Še enkrat. Dobil sem 9 kazenskih točk za kategorijo "A" ki sem jo imel cca 11 mesecev.  "B" kategorijo sem imel 7 let. Prekršek je bil hitrost v naselju 93 km\h v naselju Ročinj. Dobil sem sodnika za prekrške v NG. Prestavil sem obravnavo v ŠK. Loko. Sodnica je po prebranim videnim rekla, da mi bo dala 5 kazenskih ter 500 eurov. Sodba je potem prišla iz NG, sodnik nek Igor. Kazen je bila 9 kazenskih točk ter 1000 evrov. Starnska sankcija je bila ZAČASNA, 6 mesecev, prepoved vožnje vseh vozil na motorni pogon. Po preteku kazni, to se še spomnem mi je potekla na 11.9. dobim vse kategorije nazaj , razen "A"(no saj mi sploh niso bile odvzete, le prepoved vožnje sem dobil, ZAČASNO-6 mesecev) Vmes pred pretekom kazni sem že opravljal izpit za "A". Ko sem že dobil vročeno pravnomočno sodbo in datum kdaj preneha veljavnost vozniškega dovoljenja sem že imel opravljen CPP ter zdravniško spričevalo. Nisem se pa mogel prijaviti na občinske teste, ker v sistemu še ni bilo zavedeno, da nimam "A" kategorije. Oziroma sem imel veljavno "A"- v sistemu. Preden so to dobili na UE, sem imel še precej časa veljavno voziško, neglede na datum, ki je bil na odločbi. Sam sem klical na MNZ, da so mi to zavedli. 16.6. sem že opravil novo vozniško dovoljenje za "A" .Ampak sem moral počakati na datum 11.9. ko mi je potekla začasna stranska sankcija prepoved vožnje 6 mesecev. Veš kater datum imam vpisan na vozniški za "A"? :D

PS: Bratranec je pravnik, ko sem mu pokazl sodbo, po parih letih seveda, ko je doštudiral, se je samo smejal. Naštel je kar nekaj nepravilnosti. Opisano je moja lastna izkušnja.

Opaziš razliko?

"66. voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in vsak voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi vsak voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že več kot dve leti vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katere koli druge kategorije;".

»66. voznik začetnik je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G.«.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

Opaziš razliko?

 

Ne. Razen tretja beseda "vsak".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Kaj pa tukaj....

FB_IMG_1528871311606.jpg

to je kul, 60+40 =100

bo kr držalo :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplosno veljajo obojne označbe in je omejitev 40 sam problem nastane,ker v Sloveniji tudi iz dolgega časa risejo po cestah in še bog ne ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Kmet2 said:

Kaj pa tukaj....

FB_IMG_1528871311606.jpg

40. 60 je za tiste na levem voziscu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro borutu javit lokacijo on rad orgira na nebuloze na cestah...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

40. 60 je za tiste na levem voziscu.

ni.. kaj boš upošteval omejitev šele ko jo vidiš v vzvratnem ogledalu?

lahko da je praksa , da se upošteva bolj restriktiven znak - 40.. če nisi siguren pelješ 40 pa ko jim hebe vse po spisku.. peljat 40 na 60 še ni oviranje prometa.

če si pa res zaheban pa štir žmigavce , trikotnik in poklicat policijo in inšpekcijo pa čakat tolk čas , da stvar uredijo.. če maš jajca čakat pred cestninsko zarad prometa na levem pasu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, thumper said:

ni.. kaj boš upošteval omejitev šele ko jo vidiš v vzvratnem ogledalu?

lahko da je praksa , da se upošteva bolj restriktiven znak - 40.. če nisi siguren pelješ 40 pa ko jim hebe vse po spisku.. peljat 40 na 60 še ni oviranje prometa.

če si pa res zaheban pa štir žmigavce , trikotnik in poklicat policijo in inšpekcijo pa čakat tolk čas , da stvar uredijo.. če maš jajca čakat pred cestninsko zarad prometa na levem pasu..

Si pil? Al kaj bi ti gledal v ogledalu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, krucymucy pravi:

Si pil? Al kaj bi ti gledal v ogledalu?

 

pred 10 urami, krucymucy pravi:

40. 60 je za tiste na levem voziscu.

 

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

Kaj pa tukaj....

FB_IMG_1528871311606.jpg

2 pasova sta - oba imata talno omejitev 40.. 60 lahko voziš na levi samo po ograji.. ti kar če ti paše..

bolj levo je pa promet v nasprotno smer..torej vidijo znak v vzvratnem ogledalu.. 

neumesne opazke pa lahko zase zadržiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, thumper said:

2 pasova sta - oba imata talno omejitev 40.. 60 lahko voziš na levi samo po ograji.. ti kar če ti paše..

bolj levo je pa promet v nasprotno smer..torej vidijo znak v vzvratnem ogledalu.. 

neumesne opazke pa lahko zase zadržiš..

na drugi strani ograje je cesta. za tiste je 60

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, krucymucy said:

na drugi strani ograje je cesta. za tiste je 60

 

To sm tud jaz pomislu, ampak, zarad tabl na drugi strani nadvoza, bi reku da je tam promet u kontra stran.

 

Če bi ugibal, bi reku de je to šlamparija delavcev. Na drugi strani je bla omejitev 60 (začasno?) ukinjena, pa so znak okrog obrnili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Če bi ugibal, bi reku de je to šlamparija delavcev. Na drugi strani je bla omejitev 60 (začasno?) ukinjena, pa so znak okrog obrnili. 

Delavec ni nujno,da ima izpit za avto!

Če bi se v takšnih primerih sankcioniralo osebe,ki so opravile strokovni prevzem po opravljenem delu takšnih stvari ne bi bilo...Ker pač ti "šolani strokovnjaki) vedo,da za nič ne odgovarjajo med prevzemi raje odpirajo šampanjce in sedijo po kavicah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar v tej temi bom vprašal, "ker se mi zdi še najbližja".

Danes sem na skuterju z omejitvijo hitrosti 25 km/h videl voznika s kolesarsko čelado, kar je za poletne temperature bolj ugodno kakor "zaprta čelada", ne vem pa če je kolesarska čelada na skuterju dovoljena.   :hmm:

Če ni, je to potem še ena "luknja v zakonu", saj sem danes voznika s skuterjem med mojo vožnjo s kulom moral prehiteti, ker je bil počasnejši od moje vožnje s kulom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, RobiRoberto pravi:

j sem danes voznika s skuterjem med mojo vožnjo s kulom moral prehiteti, ker je bil počasnejši od moje vožnje s kulom.

Divjak!

Zato pa kazen,čim nad 0.0 alkohola za bicikliste!

Sami objestnezi ti rečem :smoke:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!