Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

le omejitve boš neki bolj pazil cca 2 leti

Koncno en motosvetovec s katerim se bom lohk vozu. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Rey pravi:

Podati moraš izjavo, da nisi ti vozil. In kolega mora potrditi, da je on vozil...

To sploh ni res, ti moraš samo sebe razbremeniti in nikjer ne piše, da na način, da mora kdorkoli priznati storitev prekrška. Če si torej v stanju dokazati, da prekrška nisi storil (npr. da si se nahajal drugje, kar potrdijo priče ali še bolje kakšen listinski dokaz), potem nisi dolžan povedati, kdo je vozil (8. člen ZPrCP).

pred 21 urami, Rey pravi:

Ne vem pa kako je glede "polovičke" v takih primerih

Potem ne "svetuj" o zadevah v katere nisi siguren, ker lahko koga resnično zmedeš in ima to posledice zanj.

pred 15 urami, isarajli1 pravi:

Zakaj je pol jeba ? Če je kolega bo tak dal gnar, pa šel povedat da je bil on.

Jeba, ker je zadeva očitno pravnomočna. Rok za vložitev zahteve za sodno varstvo je 8 dni od vročitve. Kolega lahko da denar, pike pa ostanejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

To sploh ni res, ti moraš samo sebe razbremeniti in nikjer ne piše, da na način, da mora kdorkoli priznati storitev prekrška. Če si torej v stanju dokazati, da prekrška nisi storil (npr. da si se nahajal drugje, kar potrdijo priče ali še bolje kakšen listinski dokaz), potem nisi dolžan povedati, kdo je vozil (8. člen ZPrCP).

Če lahko dokažeš, da nisi vozil, velja tvoja razlaga. 

V primeru menjave motorja, bosta podala dve izjavi. Je en motosvetovec že prenesel točke na ta način. 

Ampak je menda kazen že plačana. Denar mora krožiti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Če lahko dokažeš, da nisi vozil, velja tvoja razlaga. 

V primeru menjave motorja, bosta podala dve izjavi. Je en motosvetovec že prenesel točke na ta način. 

Ampak je menda kazen že plačana. Denar mora krožiti. 

Saj to sem napisal....besede morajo krožiti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naprej plačaš polovičko pol jim pa daš dokazilo , da si bil v tujini? :lol1: ajdountinkso..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kako ti vrocijo kazen ce si v tujini?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Borutt said:

Ampak je menda kazen že plačana. Denar mora krožiti. 

Tako je,popusil na celi crti,ker je kazen ze placana se smatra zadeva zakljucena ,brez moznosti pritozbe,tako da imam po novem 9 pik,kolega mi bo dal denar od kazni nazaj, jaz pa se bom veselo prijavil v tecaj za delikvente na Vranskem.:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DinDiin said:

Ruknejo v nabiralnik, pa trdijo, da si prevzel in jih ne briga.:D

ne gre to tako po "domace".

ce dobis kazen, moras podpisati da si prevzel. Od tega dne dalje zacne teci rok.

 

jaz cakam ze kar nekaj casa da bom lahko prevzel.

tisti dan, pa naslednje tri tedne me ni bilo doma, tako da tudi na posti ni vec cakalo pismo.

sedaj nihce ne ve kje je.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, krucymucy pravi:

ne gre to tako po "domace".

ce dobis kazen, moras podpisati da si prevzel. Od tega dne dalje zacne teci rok.

 

jaz cakam ze kar nekaj casa da bom lahko prevzel.

tisti dan, pa naslednje tri tedne me ni bilo doma, tako da tudi na posti ni vec cakalo pismo.

sedaj nihce ne ve kje je.

pismo te ne čaka na pošti, po 14 dneh ti ga vržejo v nabiralnik in od tega dneva naprej teče čas, ki se šteje tako kot od dneva prevzema, pač 8 dni po pravnomočnosti imaš čas za plačilo ali pa se pritožiš, ko ga dobiš v nabiralnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem si se pa poštarju enkrat fejst zameril , ko si ga zatožil upravici pa ti 15 dan vrže vse stran - uradno je bilo pa izročeno.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, krucymucy pravi:

Ni bilo vroceno. Nimajo mojega podpisa. Cakam se vedno.

Verjemi, če bi bilo tako preprosto, bi vsi tako delali. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, krucymucy said:

Ni bilo vroceno. Nimajo mojega podpisa. Cakam se vedno.

Ne vem kako je za vas, ekonomske migrante v tujini, ampak....za normalne smrtnike slovenistanske...

 

Če vročevalec naslovnika ne najde, mu mora pustiti pisno sporočilo o prejetem pismu, ki vsebuje opozorilo o nastopu fikcije vročitve po 15-ih dneh. Za dan vročitve se šteje dan znotraj teh 15 dni, ko naslovnik prevzame dokument, ali 16. dan, če naslovnik dokumenta ne prevzame – v tem primeru mu vročevalec pusti dokument v nabiralniku

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za @Borutt. Kolega prejšnji teden ustavili na biciklu. Pihnil je 0.08 miligrama na liter izdihanega zraka. Fasal 300€ kazni. Ne spada v kake posebne kategorije voznikov. Meni se pa precej dozdeva da je meja za kazen vseeno malo višja, tam pri 0.24mg/l. A se mi zdi narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, krucymucy pravi:

ne gre to tako po "domace".

ce dobis kazen, moras podpisati da si prevzel. Od tega dne dalje zacne teci rok.

Ne bo držalo. V Sloveniji poznamo "fikcijo vročitve", kar pomeni, da če v 15. dneh ne dvigneš pošiljke, to jo poštar naslednji dan vrže v nabiralnik in se smatra za vročeno. Dan, ko poštar vrže pošiljko v nabiralnik je že prvi dan pritožbenega roka.

Zadeva je predpisana v Zakonu o splošnem upravnem postopku, 87. člen:

"(3)Če se vročitev ne da opraviti tako, kot je določeno v prvem odstavku tega člena , pusti vročevalec v hišnem predalčniku, na vratih stanovanja, poslovnega prostora ali delavnice pisno sporočilo. Če sporočila ni mogoče pustiti na prej določenih mestih, ga lahko pusti tudi v poštnem predalu ali na drugem primernem mestu. V sporočilu navede, kje se dokument nahaja in da ga mora naslovnik prevzeti v 15 dneh. Na sporočilu in na samem dokumentu, ki bi ga moral vročiti, vročevalec navede vzrok take vročitve, datum in kraj, kjer je sporočilo pustil, ter se podpiše.

(4)Vročitev po prejšnjem odstavku tega člena velja za opravljeno z dnem, ko naslovnik prevzame dokument. Če dokumenta ne prevzame v 15 dneh, velja vročitev za opravljeno z dnem preteka tega roka. Po preteku tega roka vročevalec pusti dokument iz prvega odstavka tega člena  v hišnem oziroma izpostavljenem predalčniku naslovnika. Kolikor stranka nima predalčnika ali je ta neuporaben, vročevalec vrne pošiljko pošiljatelju. Pisno sporočilo iz prejšnjega odstavka mora vsebovati obvestilo o posledicah takega vročanja."

pred 2 urami, krucymucy pravi:

Ni bilo vroceno. Nimajo mojega podpisa. Cakam se vedno.

Naslednjo pošto boš prejel od Fursa, opomin pred izvršbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, jskrablin pravi:

Eno vprašanje za @Borutt. Kolega prejšnji teden ustavili na biciklu. Pihnil je 0.08 miligrama na liter izdihanega zraka. Fasal 300€ kazni. Ne spada v kake posebne kategorije voznikov. Meni se pa precej dozdeva da je meja za kazen vseeno malo višja, tam pri 0.24mg/l. A se mi zdi narobe?

105. člen Zakon o pravilih cestnega prometa:

"(3)Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena , voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena , ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena , se kaznuje za prekršek z globo:

1.300 eurov, če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

2.600 eurov, če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

3.900 eurov, če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

4.1.200 eurov, če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka."

Si siguren, da je bilo 0,08? 

Mogoče je pa kazal znake nezanesljivega ravnanja:

"(5)Voznika, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena , se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka in kaže znake motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 4 kazenske točke;"

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Primosio pravi:

Si siguren, da je bilo 0,08? 

Iz skena zapisnika, ni najboljša kvaliteta vidi se pa dovolj jasno.

73ad55e688e2cc6460969a9c598eddd9c2484e47

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Ne vem kako je za vas, ekonomske migrante v tujini, ampak....za normalne smrtnike slovenistanske...

 

Če vročevalec naslovnika ne najde, mu mora pustiti pisno sporočilo o prejetem pismu, ki vsebuje opozorilo o nastopu fikcije vročitve po 15-ih dneh. Za dan vročitve se šteje dan znotraj teh 15 dni, ko naslovnik prevzame dokument, ali 16. dan, če naslovnik dokumenta ne prevzame – v tem primeru mu vročevalec pusti dokument v nabiralniku

 

 

Ze ze, ampak jaz tega dejansko nimam. Sploh ne vem kaj bi lahko bilo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Primosio pravi:

Bo prva varianta. Je voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja in je pihnil do 0.24

Heh. Se pravi če bi isto pihnil izza volana, bi plačal 0? Ker tam se dovoli (s parimi izjemami) do 0.24 mg/l?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Heh. Se pravi če bi isto pihnil izza volana, bi plačal 0? Ker tam se dovoli (s parimi izjemami) do 0.24 mg/l?

Tako nekako, ja. Nauk zgodbe, če greš na pir, pejt z motornim vozilom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

Tako nekako, ja. Nauk zgodbe, če greš na pir, pejt z motornim vozilom

:slap: Hvala za informacije. Tale je kr lovska... me res zanima kaj bo @Borutt povedal (iz prakse, zakonodajo smo že dali skoz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Primosio pravi:

105. člen Zakon o pravilih cestnega prometa:

"(3)Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena , voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena , ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena , se kaznuje za prekršek z globo:

1.300 eurov, če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

2.600 eurov, če ima več kot 0,50 do vključno 0,80 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,24 do vključno 0,38 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

3.900 eurov, če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka;

4.1.200 eurov, če ima več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka."

Si siguren, da je bilo 0,08? 

Mogoče je pa kazal znake nezanesljivega ravnanja:

"(5)Voznika, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena , se kaznuje za prekršek z globo:

1. 300 eurov, če ima do vključno 0,50 grama alkohola na kilogram krvi ali do vključno 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka in kaže znake motenj v vedenju, katerih posledica je lahko nezanesljivo ravnanje v cestnem prometu. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 4 kazenske točke;"

Jaz sem iskal ta zakon, in našel tistega iz leta 2010, kjer so omenjeni le vozniki motornih vozil. Kolo zaenkrat še ni motorno vozilo (ne vem kako se obravnava električno kolo).

V 105. členu je tretji odstavek nekoliko drugačen: "(3) Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:"

Je kakšen nov zakon, ki ga ni na spletu?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Darko3g pravi:

Je kakšen nov zakon, ki ga ni na spletu?

Zelo dvomim. Sma parkrat prebrala navedene člene in odstavke na pildku s kaznijo in mi še zdaj ni čisto jasno kako se to uradno sprocesira. Isto se mi zdi da se tu sklicuje na voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ko to bi še nekak pokrilo bicikl. Zato me zanima praksa s terena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!