Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 11 urami, jvalant pravi:

Pri nas se kaznuje VSE. Se voznja po pravilih ni popolnoma varna, ker ti potem iznajdejo neprilagojeno hitrost al kaj podobnega, ce uletis za ovinkov v udarno jamo, ali na pesek ipd...

Se ne sekiram. Glede na to, kar je Borutt napisal sem mu hvalezen. Bil sem v zmoti, ker sem mislil, da bom varen, ce motor registriram in namestim tablico. Sem jo snel in odslej velja : placilni nalog neznani osebi. Sedaj mi je jasno, zakaj so vsi uporabniki hard enduro brez tablic - ker te dobesedno prisilijo v to opcijo kljub postenim prvotnim namenom. Pol pac tako. Registriran pa bo ostal, tistih 50 Euronov mi ni zal, si le krit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, IZTOK pravi:

Sem jo snel in odslej velja : placilni nalog neznani osebi.

Jaz vedno vozim hard enduro s tablico. Kdaj na motorju, kdaj v ruzaku :whistle: 

Žmigavcev ni gor. Razlog je preprost - original homologirani žmigavci so slaba šala za enduro vožnjo in jih potrgaš ob prvem padcu. Kar je (padec) reden dogodek. Na 690 sem jih skoz flikal ker so bli skoz polomljeni. Če dam gor minimalne LED žmigavce made by poševnooki ki prenesejo padec ali tri - ti niso homologirani in komot fašeš (verjetno večjo) kazen za nehomologirano signalno opremo oz svetila. Kakorkoli obračaš, ne moreš zmagati.

 

Še malo razširjena verzija te birokratske blesarije - https://www.amzs.si/motorevija/v-zarometu/tehnika/2018-02-22-dobra-a-prepovedana-led-svetila-za-naknadno-vgradnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, IZTOK pravi:

Se ne sekiram. Glede na to, kar je Borutt napisal sem mu hvalezen. Bil sem v zmoti, ker sem mislil, da bom varen, ce motor registriram in namestim tablico. Sem jo snel in odslej velja : placilni nalog neznani osebi. Sedaj mi je jasno, zakaj so vsi uporabniki hard enduro brez tablic - ker te dobesedno prisilijo v to opcijo kljub postenim prvotnim namenom. Pol pac tako. Registriran pa bo ostal, tistih 50 Euronov mi ni zal, si le krit ...

Verjamem, da si dovolj star, da se lahko zavedaš posledic kršenja predpisov. Jaz ti lahko samo povem, kakšni so postopki in predpisi. Potem je pa na tebi, kaj boš naredil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Borutt pravi:

Verjamem, da si dovolj star, da se lahko zavedaš posledic kršenja predpisov. Jaz ti lahko samo povem, kakšni so postopki in predpisi. Potem je pa na tebi, kaj boš naredil. 

Se popolnoma strinjam. Odgovornost nosim sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Se ne sekiram. Glede na to, kar je Borutt napisal sem mu hvalezen. Bil sem v zmoti, ker sem mislil, da bom varen, ce motor registriram in namestim tablico. Sem jo snel in odslej velja : placilni nalog neznani osebi. Sedaj mi je jasno, zakaj so vsi uporabniki hard enduro brez tablic - ker te dobesedno prisilijo v to opcijo kljub postenim prvotnim namenom. Pol pac tako. Registriran pa bo ostal, tistih 50 Euronov mi ni zal, si le krit ...

Nečesa ne razumem in sicer te fame s tablico, namreč pišem iz iskušenj.

1. tablico namestiš kot je predvidel proizvajalec, če gleda v nebo naj gleda. Ti si krit.

2. če tega ni (torej moped ki nima predvidenega mesta, se potrudiš narediti čimbolj po PSu), ponavadi "normalni" policaji ne težijo preveč, večinoma samo opozorijo, predvsem pa imajo malce alergije na "cestake" in aftermarket nosilce.

Jaz sem imel aftermarket, kot sem dal popolnoma identičen kot je bil v originalu, namestil sem osvetlitev in rdeč odbojnik, pa me v 3 letih ni niti en policaj povprašal o tablici ali homologaciji nosilca. Vse kar sem imel opravka s policijo je bila ena kazen za prehitro vožnjo, in kljub MASS roru me ni nihče povprašal po vpisu v homologacijo.

Verjamem, da so sedaj za odtenek bolj sitni, ampak kot pravim, če in ko me ulovijo dobijo dovolj že iz naslova "vozili ste prehitro", o ostalih zadevah kljub vsem mojim kmjem nisem niti 1x imel še konkretnih problemov. Je pa res da sm bolj str stric (ko Maus) in potem imajo mal rešpekta in si mislijo "temu je res ušlo, sej ni neki diujak z odprtim rorom" :D

Brez tablice se pa vsekakor ne bi vozil (so me preveč po Romuniji lovili, ko sem bil nekih 20kmjev brez), kajt s tem lahko hitro dobiš mladega adrenalinca, ki te vidi kot "objestneža" ali še huje kot "kriminalca"

Vse zgoraj napisano je samo plod razmišljanja (in dejanskih situacij, ki sem jih doživel) in ni nikakor povezano z našo zakonodajo o varnosti v CP, niti ni uradno stališče nikogar drugega, kot samo mene :D Prav tako nimam nobenih uradnih dokazov, da sem to res doživel, razen kopije plačilnega naloga o prekršku.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Nečesa ne razumem in sicer te fame s tablico, namreč pišem iz iskušenj.

1. tablico namestiš kot je predvidel proizvajalec, če gleda v nebo naj gleda. Ti si krit.

2. če tega ni (torej moped ki nima predvidenega mesta, se potrudiš narediti čimbolj po PSu), ponavadi "normalni" policaji ne težijo preveč, večinoma samo opozorijo, predvsem pa imajo malce alergije na "cestake" in aftermarket nosilce.

Jaz sem imel aftermarket, kot sem dal popolnoma identičen kot je bil v originalu, namestil sem osvetlitev in rdeč odbojnik, pa me v 3 letih ni niti en policaj povprašal o tablici ali homologaciji nosilca. Vse kar sem imel opravka s policijo je bila ena kazen za prehitro vožnjo, in kljub MASS roru me ni nihče povprašal po vpisu v homologacijo.

Verjamem, da so sedaj za odtenek bolj sitni, ampak kot pravim, če in ko me ulovijo dobijo dovolj že iz naslova "vozili ste prehitro", o ostalih zadevah kljub vsem mojim kmjem nise niti 1x imel še konkretnih problemov. Je pa res da sm bolj str stric (ko Maus) in potem imajo mal rešpekta in si mislijo "temu je res ušlo, sej ni neki diujak z odprtim rorom" :D

Brez tablice se pa vsekakor ne bi vozil (so me preveč po Romuniji lovili, ko sem bil nekih 20kmjev brez), kajt s tem lahko hitro dobiš mladega adrenalinca, ki te vidi kot "objestneža" ali še huje kot "kriminalca"

Vse zgoraj napisano je samo plod razmišljanja (in dejanskih situacij, ki sem jih doživel) in ni nikakor povezano z našo zakonodajo o varnosti v CP, niti ni uradno stališče nikogar drugega, kot samo mene :D Prav tako nimam nobenih uradnih dokazov, da sem to res doživel, razen kopije plačilnega naloga o prekršku.

 

Problen se zacne ze z homologacijskimi pravili. KTM se znajde in na moped obesi "obvezno" navlako, ki pa sluzi samo izpolnjevanju homologacije. V vsakdanji uporabi je moteca in neuporabna - beri bi na vsaki voznji polomil ali izgubil. Sem steje predvsem podaljsek zadnjega blatnika z zadnjima smernikoma in osvetlitvijo tablice. Ce pa namestis tablico brez tega okraska pa nimas vseh svetil pa se tablica ni pravilno namescena. Preberi zgoraj za koliko te lahko obere. Da se bom zanasal na milost policaja - hvala, imam z njimi drugacne izkusnje. Zato je najenostavneje brez tablice in hop cez jarek pa v hosto :naughty: ni zapisnika, ni naloga. Mam poln kurac birokratov, ki bi reguliralu v EU vse od mojega motorja pa do ukrivljenosti kumaric.

Sicer pa, po registrirani cesti se peljem mogoce 500 m, pa se ta je stranska ...

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, IZTOK pravi:

Problen se zacne ze z homologacijskimi pravili. KTM se znajde in na moped obesi "obvezno" navlako, ki pa sluzi samo izpolnjevanju homologacije. V vsakdanji uporabi je moteca in neuporabna - beri bi na vsaki voznji polonil ali izgubil. Sem steje predvsem podaljsek zadnjega blatnika z zadnjima smernikoma in osvetlitvijo tablice. Ce pa namestis tablico brez tega okraska pa nimas vseh svetil pa se tablica ni pravilno namescena. Preberi zgoraj za koliko te kahko obere. Dase bom zanasal na milost policaja - hvala, imam z njimi drugacne izkusnje. Zato je najenostavneje brez tablice in hop cez jarek pa v hosto :naughty: ni zapisnika, ni naloga. Mam poln kurac birokratov, ki bi reguliralu v EU vse od mojega motorja pa do ukrivljenosti kumaric.

Sicer pa, po registrirani cesti se peljem mogoce 500 m, pa se ta je stranska ...

ok, potem razumem, daš tablico v nahrbtnik z izgovorom" pa tek sad mi ispala" :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ok, potem razumem, daš tablico v nahrbtnik z izgovorom" pa tek sad mi ispala" :D

 

Ce si v postopku je kazen 500 EUR za manjkajoco tablico. Nic ne pise, da obstaja moznost, da jo izgubis. Glej raje kot da se z njimi bockam jo popiham. A mislis, da se bo sekiral? Taksno kot imajo stanje se mu gladko fucka. Tebi bi se tudi v njegovi kozi. Vem, to je hud prekrsek ampak suma sumarum nikomur ne skodujem. Ne bom pa zrtev dvojne morale oblasti. Ta z veseljem pobira DDV, MDV, cestnino, trosarino od goriva ... z predpisi pa bi ti onemogocili uporabljati igraco. Zakaj potem ne prepovejo prodaje taksnih motorjev? Vzemi tole kot upor proti oblasti.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, IZTOK pravi:

Ce si v postopku je kazen 500 EUR za manjkajoco tablico. Nic ne pise, da obstaja moznost, da jo izgubis. Glej raje kot da se z njimi bockam jo popiham. A mislis, da se bo sekiral? Taksno kot imajo stanje se mu gladko fucka. Tebi bi se tudi v njegovi kozi. Vem, to je hud prekrsek ampak suma sumarum nikomur ne skodujem. Ne bom pa zrtev dvojne morale oblasti. Ta z veseljem pobira DDV, MDV, cestnino, trosarino od goriva ... z predpisi pa bi ti onemogocili uporabljati igraco. Zakaj potem ne prepovejo prodaje taksnih motorjev? Vzemi tole kot upor proti oblasti.

jst te podpiram!!! :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

ok, potem razumem, daš tablico v nahrbtnik z izgovorom" pa tek sad mi ispala" :D

 

Baje...

Tablica v ruzok,vetrovka cez kombinezon in poln gas...

Samo BAJE se je tako delalo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pogosta beseda od Boruta je NABIJANJE. Zdaj pa ne vem, al človeku nabijanja primankuje, ga morda še ni okusil, ali pa je to poklicna praksa. Saj na pp ja nimajo skupinskih tušev?!

Dejstvo je, da so povsod normalni policaji, med njimi pa tud fejst drugačni. Tak kot med nami, ne kaubojci, sam jaz priznam, da nisem čist ok, pa tud nimam želje po tem, ker nočem izstopat.

Zakaj višje izobraženi ne gredo v policijo ?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem leta 2008 na poti v Piran tablico izgubil, sem šel na policijsko postajo v Lucijo in javil izgubo. rekli so mi, da mi ne morejo dati potrdila, ker je potrdilo le za krajo. Tako sem se peljal v Maribor brez nje. Tik pred domom (že v mestu) je policaj peljal za mano in me ustavil. Povedal sem mu, da sem jo izgubil in da sem javil v Luciji pa me je spustil naprej. Potem sem naročil enako, da sem se izognil novim papirjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Nečesa ne razumem in sicer te fame s tablico, namreč pišem iz iskušenj.

1. tablico namestiš kot je predvidel proizvajalec, če gleda v nebo naj gleda. Ti si krit.

2. če tega ni (torej moped ki nima predvidenega mesta, se potrudiš narediti čimbolj po PSu), ponavadi "normalni" policaji ne težijo preveč, večinoma samo opozorijo, predvsem pa imajo malce alergije na "cestake" in aftermarket nosilce.

Jaz sem imel aftermarket, kot sem dal popolnoma identičen kot je bil v originalu, namestil sem osvetlitev in rdeč odbojnik, pa me v 3 letih ni niti en policaj povprašal o tablici ali homologaciji nosilca. Vse kar sem imel opravka s policijo je bila ena kazen za prehitro vožnjo, in kljub MASS roru me ni nihče povprašal po vpisu v homologacijo.

Verjamem, da so sedaj za odtenek bolj sitni, ampak kot pravim, če in ko me ulovijo dobijo dovolj že iz naslova "vozili ste prehitro", o ostalih zadevah kljub vsem mojim kmjem nisem niti 1x imel še konkretnih problemov. Je pa res da sm bolj str stric (ko Maus) in potem imajo mal rešpekta in si mislijo "temu je res ušlo, sej ni neki diujak z odprtim rorom" :D

Brez tablice se pa vsekakor ne bi vozil (so me preveč po Romuniji lovili, ko sem bil nekih 20kmjev brez), kajt s tem lahko hitro dobiš mladega adrenalinca, ki te vidi kot "objestneža" ali še huje kot "kriminalca"

Vse zgoraj napisano je samo plod razmišljanja (in dejanskih situacij, ki sem jih doživel) in ni nikakor povezano z našo zakonodajo o varnosti v CP, niti ni uradno stališče nikogar drugega, kot samo mene :D Prav tako nimam nobenih uradnih dokazov, da sem to res doživel, razen kopije plačilnega naloga o prekršku.

 

1. Noben proizvajalec ne predvidi gledanja tablice v nebo. 

2. Vsak motor za registracijo ima predvideno mesto za tablico. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, isarajli1 pravi:

Najbolj pogosta beseda od Boruta je NABIJANJE. Zdaj pa ne vem, al človeku nabijanja primankuje, ga morda še ni okusil, ali pa je to poklicna praksa. Saj na pp ja nimajo skupinskih tušev?!

Dejstvo je, da so povsod normalni policaji, med njimi pa tud fejst drugačni. Tak kot med nami, ne kaubojci, sam jaz priznam, da nisem čist ok, pa tud nimam želje po tem, ker nočem izstopat.

Zakaj višje izobraženi ne gredo v policijo ?

 

Na prejšnji strani si sam sebi dokazal nabijanje. 

Zakaj nimaš vsaj osnovnega pojma o nečem, preden nabijaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Borutt said:

Policija ne sprejema zakonodajo. To bi lahko že vedel. Zato kar nekam drugam pošlji to svojo ugotovitev 

 

  Da, ampak policija in policaj LAHKO samo opozori, svetuje  in pomaga, ne da samo pise naloga. Policija bi tudi morala, kot strokovni organ, in iz lastnih izkusenj, predlagati popravke, zahtevati popravke, ker naj bi delala za ljudi, ne proti njim... Tako pa samo strajka za svoje place, da bi strajkali za nezilvljensje predpise, o to pa ne! To pa nas policaje ne briga! 

 

   Sam sem monter, in ga NI sefa, ki bi me preprical ali prisilil, da bi naredil nekaj kar bi lahko bilo nevrano, slabo pritrjeno ali na skodo stranke, pa so bili tudi taki poizkusi... Policaji bi tudi lahko kaj v to smer uredili, ne pa kot ti: drugi pisejo zakone, jaz si umijem roke. Ti si PRVI, kot izvrsevalec zakona, da bi se spuntal, ali predlagal spremembe,  katere bi na koncu pripeljale do vecje zavesti in varnosti. Dokaz za to je Avstrija:  pametnejse kazni, do 10x manjse kot pri nas, policaji veckrat se manjso napisejo, ce vidijo da ni bilo objestnosti (sem dobil kazen 35e, namesto 75e. Enak preksek pri nas je 1000e)  in rezultat je vecja varnost in boljsa kultura voznikov. Ti ni od boga dano, to je rezultat pametne politike.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

  Da, ampak policija in policaj LAHKO samo opozori, svetuje  in pomaga, ne da samo pise naloga. Policija bi tudi morala, kot strokovni organ, in iz lastnih izkusenj, predlagati popravke, zahtevati popravke, ker naj bi delala za ljudi, ne proti njim... Tako pa samo strajka za svoje place, da bi strajkali za nezilvljensje predpise, o to pa ne! To pa nas policaje ne briga! 

 

   Sam sem monter, in ga NI sefa, ki bi me preprical ali prisilil, da bi naredil nekaj kar bi lahko bilo nevrano, slabo pritrjeno ali na skodo stranke, pa so bili tudi taki poizkusi... Policaji bi tudi lahko kaj v to smer uredili, ne pa kot ti: drugi pisejo zakone, jaz si umijem roke. Ti si PRVI, kot izvrsevalec zakona, da bi se spuntal, ali predlagal spremembe,  katere bi na koncu pripeljale do vecje zavesti in varnosti. Dokaz za to je Avstrija:  pametnejse kazni, do 10x manjse kot pri nas, policaji veckrat se manjso napisejo, ce vidijo da ni bilo objestnosti (sem dobil kazen 35e, namesto 75e. Enak preksek pri nas je 1000e)  in rezultat je vecja varnost in boljsa kultura voznikov. Ti ni od boga dano, to je rezultat pametne politike.

Policija mora delovati zakonito. Torej mora tudi opozarjati v skladu z zakonodajo. Kar se tiče popravkov zakonodaje in ostalih sprememb v zakonih, so za to določeni nekateri ljudje, kateri se zelo otepajo tistih, ki karkoli vedo oziroma bi lahko karkoli spremenili na boljše. Zaradi določenih interesov je tako, kot je. 

Kaj jaz osebno naredim, lahko prebereš na tem forumu. Poleg tega še marsikaj naredim v službenem času. In vse to za večjo varnost in ostale nepotrebne besede. Zato ne ti meni o nekem umivanju rok. 

Prometna varnost in vozniška kultura sta v glavah ljudi. Torej? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je lepo napisal, da imate moznost opozorila, ampak to je redko na programu. A bo slo? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DinDiin pravi:

Ti je lepo napisal, da imate moznost opozorila, ampak to je redko na programu. A bo slo? :lol1:

Sem še lepše napisal, da more biti izrečeno v skladu z zakonodajo. Bo sploh šlo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:

 Kar se tiče popravkov zakonodaje in ostalih sprememb v zakonih, so za to določeni nekateri ljudje, kateri se zelo otepajo tistih, ki karkoli vedo oziroma bi lahko karkoli spremenili na boljše. Zaradi določenih interesov je tako, kot je. 

 

Ko sem jaz to rekel pred nekaj časa da so naši profesorji predlagali tem zakonopisnim organom, da je treba določene stvari drugače urediti kot je recimo "neprilagojena hitrost", da to ni ustrezno določeno ker voznik lahko oceni stanje ceste in včasih se lahko zmoti, včasih je za to kriva cesta včasih pa res objesnost voznikov. Ampak v zakonu ni predvidenega krivca " nepredvideni pogoji" ali kaj podobnega. Pa si odgovoril nekaj v stilu kao kaj vejo uni teoretičarji na fakulteti. Ko sem rekel da ni predvidenega krivca "cesta" in se na veliko ščiti izdelovalce ali vzdrževalce cest ker so to tudi državna podjetja (ali bila).

In recimo da je bilo ogromno ležečih policajev, nezkonitih, sedaj jih vidim da jih zelo zgledno vse več delajo po predpisih.

LP

ps: nisem še uspel priti do ta truge teme če je že odgovor o klicanju okoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, smasher pravi:

Ko sem jaz to rekel pred nekaj časa da so naši profesorji predlagali tem zakonopisnim organom, da je treba določene stvari drugače urediti kot je recimo "neprilagojena hitrost", da to ni ustrezno določeno ker voznik lahko oceni stanje ceste in včasih se lahko zmoti, včasih je za to kriva cesta včasih pa res objesnost voznikov. Ampak v zakonu ni predvidenega krivca " nepredvideni pogoji" ali kaj podobnega. Pa si odgovoril nekaj v stilu kao kaj vejo uni teoretičarji na fakulteti. Ko sem rekel da ni predvidenega krivca "cesta" in se na veliko ščiti izdelovalce ali vzdrževalce cest ker so to tudi državna podjetja (ali bila).

In recimo da je bilo ogromno ležečih policajev, nezkonitih, sedaj jih vidim da jih zelo zgledno vse več delajo po predpisih.

LP

ps: nisem še uspel priti do ta truge teme če je že odgovor o klicanju okoli

Kar poišči moj odgovor. Ker še mene zanima. 

In včasih je tudi cesta kriva. Torej ni kazni za voznika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, tokrat sems e pa jaz zmotil.. 

"2. Profesor verjetno ve nekaj, kar ostali ne vemo. Jaz vem samo to, da je zakon nekdo sestavil (strokovnjaki z veliko sposobnostjo prilagajanja določenim interesnim skupinam z debelimi kuvertami), nato pa nekdo potrdil in sprejel. Vem pa tudi to, da se moram prilagoditi vsakršni podlagi, po kateri vozim, ker obratno ne gre. "

iz te teme:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, smasher pravi:

A, tokrat sems e pa jaz zmotil.. 

"2. Profesor verjetno ve nekaj, kar ostali ne vemo. Jaz vem samo to, da je zakon nekdo sestavil (strokovnjaki z veliko sposobnostjo prilagajanja določenim interesnim skupinam z debelimi kuvertami), nato pa nekdo potrdil in sprejel. Vem pa tudi to, da se moram prilagoditi vsakršni podlagi, po kateri vozim, ker obratno ne gre. "

iz te teme:

 

Točno tako. Ta in prejšnji zapis sta zelo podobna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 6. 2018 ob 7:35, Kmet2 pravi:

Kakorkoli najdejo se tudi in predvidevam ,da je tudi večina takšnih !

Respect policistoma PP Šiška, ki sta pomagala starejši gospe :worship:

Fotografija osebe Boris Potušek.

Tis pa tut čist čudn.

Se vidi, da si kriminalni prestopnik in kršitelj cestno prometne zakonodaje. Ali ne vidiš, da sta policista z avtom blokirala uvoz na cesto, parkirala sredi prehoda za pešce in mamco peljeta na zaslišanje, ker je imela doma plesniv kruh?

Sicer ti členov s kaznimi za take stvari ne bom iskal, lahko pa jih zaprosiš pri nekem drugem soforumašu. Nimam znanja za taka iskanja, saj nisem kuhar s polletnim tečajem za žandarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@IZTOK, če ga unih 500 metrov porivaš na roke.. tudi registrirat ne rabiš, pa žmigavci pa to... Tam naprej.. pa je baje kazen menda ene 80 eurof. bo borut bulše povedal.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BRANE pravi:

@IZTOK, če ga unih 500 metrov porivaš na roke.. tudi registrirat ne rabiš, pa žmigavci pa to... Tam naprej.. pa je baje kazen menda ene 80 eurof. bo borut bulše povedal.

40 EUR je kazen za voznjo izven kategoriziranih cest. Se ena cvetka slo zakonodajnih organov. Spisali so tak zakon, ki onemogoca, da bi imeli neke trase v soglasju z lastniki in varstvom okolja. Sigurno bi se kje dalo kaj urediti. Totalna prepoved je za birokrate pac najenostavnejsa. Se kolesarjem so hoteli prepovedat, a teh je vec in so se dovolj glasno bunili. Zalostno ... predlagam policajem, da sedaj te "zakonodajne strokovnjake" posljejo na teren izvajat kontrolo.

Lahko bi imeli urejene trase, kjer se ne bi unicevalo narave, dejavnost bi generirala prihodke, drzava bi kasirala DDV... Namesto tega imamo prohibicijo, ki je nihce ni sposoben nadzirati in ki vzpodbuja k krsenju ... Tekme z prihodki pa se organizirajo v tujini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!