Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

ja, res hvala lepa,............... zdej ko se bom pelu čez ride na morje, me bojo polcaji ustavlal sam zato k se pelem čez ride :slap: ...........raje se vi zbirajte kje drugje, pa bomo vsi lepo potovali preko rid..........zdej pa 1001 kontrola in to na pobudo motoristov.........

P.S. aja, zakaj ste pa samo the ovink oblekl stebričke........če bi radi povečal varnost na rajdah oblecte cele,eni se tut spod in navrh

"hudo pelejo"

lp

PODPIS :worship: :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil žeks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tu je res bolano. debeli debili z risank se mešajo u resne posle. mislm. še mal, pa bodo oskare teli met al kaj?!?!

glumci k ste tojk fajn. pravite se u tahitro skupino, pa pokažte jajca. sej vem. nima kdo.

and I'm not fat!! I'm big-boned!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko to trditev malo bolj jasno razložiš ?

Seveda lahko. Stvar je v resnici zelo enostavna. Zbiranje na "the ovinku" je postalo tudi zaradi številčnosti nevarno. Zbiranje spodaj je bolj varno iz več vidikov. Eden je prihod/odhot na/iz zbirališča. Drugi je tudi že večkrat omenjen... Gledalci NA DOLOČENE POSAMEZNIKE vplivajo tako, da le ti gredo preko lastnih meja.

Glede na to, da tako radi povdarjamo druženje vsi skupaj, je iz tega vidika vseeno, kje se zbiramo. Gede na to se bo dalo jasno ločiti, kdo prihaja zaradi druženja in varnosti in komu je do "nastopaštva" in mu je za (ne)varrnost malo mar.

Clear enough?

ja, res hvala lepa,............... zdej ko se bom pelu čez ride na morje, me bojo polcaji ustavlal sam zato k se pelem čez ride :slap: ...........raje se vi zbirajte kje drugje, pa bomo vsi lepo potovali preko rid..........zdej pa 1001 kontrola in to na pobudo motoristov.........

P.S. aja, zakaj ste pa samo the ovink oblekl stebričke........če bi radi povečal varnost na rajdah oblecte cele,eni se tut spod in navrh

"hudo pelejo"

lp

Emmm... Zbiranje na ridah nikoli ni bilo problem samo po sebi. Problem je nastal, ko so nekateri "znalci" ride privzeli kot dirkališče, poleg rid pa še samo vas Planina (vpričo nekaj nas je eden takšnih SKOZI NASELJENO OBMOČJE pripeljal krepko nad vsako mejo - da o omejitvi sploh ne govorimo...)

Glede oblačenja količkov pa tako... Oblekli smo jih, da pokažemo, da nam je mar. Oblekli smo jih, da pokažemo, da smo pripravljeni tudi sami nekaj storiti. Utopično bi bilo pričakovati, da bo pena vzdržala večje število padcev ali bistveno ublažila kritične padce. Da bi oblekli cele ride, bi potrebovali znatno več, kakor dve roli po 65 metrov 70 cm široke in 1 cm debele pene.

Če ti uspe pripeljati cca. 30 ljudi in dovolj pene, pa lahko skupaj oblečemo cele "kačje ride". Brez problema, smo za. Še bolje pa... Pomagaj mi pri pressingu na pristojne službe... Da se uredi infrastruktura v skladu z rizičnostjo odseka in potencialom. Boš naredil več, kakor s kritiziranjem že narejenega. ;)

Jaz osebno sem ponosen na to, da se na "ridah" dogajajo stvari... Od piknikov, "dneva koruze"... pa preko tega, da se posamezniki (tukaj sta aktivna predvsem biker77 in DeX) dogovorijo za obisk dirkališča... In sedaj bomo prvič poskusili izpeljati tudi skupinsko vožnjo. Da o čistilnih akcijah, oblačenju količkov in aktivne vloge pri poskusih "umirjanja prometa" na tem odseku, kakor tudi o postavitvi "turistične infrastrukture" ne govorim...

Veseli bomo pomoči. Žal pa gledamo na pomoč očitno malenkost deugače. Zame je pomoč konkreten in uresničljiv predlog in zavzetje aktivnega stava vse do uresničitve le-tega. Prazno nakladanje ne šteje - štejejo samo rezultati. ;)

LP, P.J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se pa sedaj pojavi en velik problem, veliko motoristov hodi na ride nastopat, še več panastopače gledat in če se sedaj vse skup preseli en ovinek nižje odpadejo nastopači in gledalci!

Največji problem!!! Kaj bomo delali glumci???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PikiJapok tole me je zanimalo zakaj naj bi bili tisti na ovinku pokazatelj policiji???

""Če se bodo nekateri raje zadrževali na "tradicionalnem placu" bo to za POLICIJO jasen znak, kateri izmed motociklistov so vredni njihove pozornosti. ""

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glumci k ste tojk fajn. pravite se u tahitro skupino, pa pokažte jajca. sej vem. nima kdo.

and I'm not fat!! I'm big-boned!!!!!

Ma s tabo se pa ne mislim veš pregovarjat... na si mislt da če si v sautparku glavni da si tud tle!!!

P.S. jst se lohk prjavim v najhitrejšo skupino pa še bom mou čakat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla. Stvar je v resnici zelo enostavna. bla bla bla

Emmm... Zbiranje na ridah nikoli ni bilo problem samo po sebi. a ma nemoj?? Glede oblačenja količkov pa tako...

Jaz osebno sem ponosen na to, da se na "ridah" dogajajo stvari. tuki se skriva problem..

Da o čistilnih akcijah, oblačenju količkov in aktivne vloge pri poskusih "umirjanja prometa" na tem odseku, kakor tudi o postavitvi "turistične infrastrukture" ne govorim...

LP, P.J.

PJ! NEMARAJO VAS TAM!!! NE RABIŠ PENE, NE RABIŠ "TURISTIČNE INFRASTRUKTURE" NE RABIŠ POOSTRENEGA NADZORA!! ČISTILNE AKCIJE NI TREBA, ČE NOBEN NE SMETI. SPOKAJTE PA SE BODO ZADEVE REŠLE KR SAME!!! piknike delejte na svojih parcelah, pa je problem rešen!!!

(na PJ-ja je to naslovljeno zato, ker ga vidim kot nekakega Botra ridašev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PikiJapok tole me je zanimalo zakaj naj bi bili tisti na ovinku pokazatelj policiji???

""Če se bodo nekateri raje zadrževali na "tradicionalnem placu" bo to za POLICIJO jasen znak, kateri izmed motociklistov so vredni njihove pozornosti. ""

najbrž dobr pelejo..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej tist k bo hotu bo povsod lahko nastopal...mas tud dol en ovinek k je se bl nevarn...tko da welcome!! :slap: Ce se pa sred ravnine zacnemo zbirat se bojo pa to sli kdo zvocni zid prebije...(tud na route 66 smo lahko pa je isto) vsaj za nekatere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa je SilvoStalone

aja ževem ki se skriva :naughty:

Ne vem kaj ta žeks neki pametuje dns...

Silvota pa res že dolgo ni blo vidt? A kaj snema? Morde ride3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PikiJapok tole me je zanimalo zakaj naj bi bili tisti na ovinku pokazatelj policiji???

""Če se bodo nekateri raje zadrževali na "tradicionalnem placu" bo to za POLICIJO jasen znak, kateri izmed motociklistov so vredni njihove pozornosti. ""

...

Glede na to, da tako radi povdarjamo druženje vsi skupaj, je iz tega vidika vseeno, kje se zbiramo. Gede na to se bo dalo jasno ločiti, kdo prihaja zaradi druženja in varnosti in komu je do "nastopaštva" in mu je za (ne)varrnost malo mar.

Clear enough?

...

LP, P.J.

Natančno kateri del odgovora ti ni dovolj jasen? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj ta žeks neki pametuje dns...

Silvota pa res že dolgo ni blo vidt? A kaj snema? Morde ride3

:OK:

Natančno kateri del odgovora ti ni dovolj jasen? :hmm:

ma njemu ni nč jasn, žeks ku žeks..je bil in vedno bo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PJ! NEMARAJO VAS TAM!!! NE RABIŠ PENE, NE RABIŠ "TURISTIČNE INFRASTRUKTURE" NE RABIŠ POOSTRENEGA NADZORA!! ČISTILNE AKCIJE NI TREBA, ČE NOBEN NE SMETI. SPOKAJTE PA SE BODO ZADEVE REŠLE KR SAME!!! piknike delejte na svojih parcelah, pa je problem rešen!!!

(na PJ-ja je to naslovljeno zato, ker ga vidim kot nekakega Botra ridašev)

Da zadevo resno jemljemo in jo spremljamo ter nadziramo vam bom posredoval nekaj podatkov.

V letošnji motoristični sezoni so policisti na tem odseku izvedli naslednje št. ukrepov:

- meritve z merilnikom hitrosti multanova se uporablja predvsem v naselju Planina, ker v

ovinkih take meritve nimajo smisla

- ugotovljenih 117 kršitev CPP in izrečenih glob

- podanih 23 obdolžilnih predlogov na pristojno sodišče

- 3 x razgovori s prisotnimi motoristi v ovinku kjer se zbirajo – z njihovimi obljubami brez

realizacije

- planirane observacije CP s pomočjo helikopterja in delo z več patruljami policije v času

največje frekvence - zbiranja voznikov v ovinku

- izvajamo poostrene nadzore predvsem nad vozniki enoslednih vozil vsaj enkrat mesečno z

več patruljami, z odrejanjem tehničnih pregledov v Postojni

- sproti dnevno spremljamo dogajanje in v primerih ko se predpisi kršijo na kraj napotimo

patruljo

Verjetno pa nas morate tudi razumeti, saj ne razpolagamo s tolikšnim številom policistov, da bi bili »stalno« prisotni na tem delu ceste.

Vsekakor bi bil vesel vaše pobude za srečanjem med vami, vašim – neformalnim združenjem motoristov in tistimi ki se zbirajo v planinskih ridih. V kolikor bi pripravili tako srečanje s konkretnimi predlogi za rešitev problemov smo vam pripravljeni pomagati in se udeležiti razgovora – sestanka.

S spoštovanjem

Blaž Primc

Policijski inšpektor odgovoren za varnost prometa na PU Postojna

Mislim, da nas marajo bolj, kot si nekateri hočejo predstavljati. Podobno bi lahko citiral tudi odzive "lokalnega prebivalstva". Vedno so pač nekateri ZA in nekateri PROTI. KOMPROMIS pa je rešitev, kjer vsaka stran dobi nekaj, ob upoštevanju da nobena ni oškodovana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natančno kateri del odgovora ti ni dovolj jasen? :hmm:

Po domače da nebom odvetnik!! se pravi če se jst ustavim na the ovinku v naših cajtih imenovanem "atrij" sm pa že kr nastopač in vreden poostrene kontrolre policistov??? tako je razbrat iz tvojega posta!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po domače da nebom odvetnik!! se pravi če se jst ustavim na the ovinku v naših cajtih imenovanem "atrij" sm pa že kr nastopač in vreden poostrene kontrolre policistov??? tako je razbrat iz tvojega posta!!!!

Resnic ni! Obstajajo zgolj interpretacije... Jaz bi zadevo npr. razumel tako: Ker mi je do tega, da se na kačjih ridah ne dogajajo nesreče v povprečju 2-5 krat tedensko, bom raje pokramljal s kolegi na spodnjem parkirišču, kakor da bi s postopanjem na "the ovinku" potencialno spodbujal koga k privijanju ročice za plin.

Sto ljudi, sto čudi... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nas marajo bolj, kot si nekateri hočejo predstavljati. Podobno bi lahko citiral tudi odzive "lokalnega prebivalstva". Vedno so pač nekateri ZA in nekateri PROTI. KOMPROMIS pa je rešitev, kjer vsaka stran dobi nekaj, ob upoštevanju da nobena ni oškodovana.

JA OKEJ. kompromis. pejte, in nobenmu u planini nebo poču film, de bi polival olje. baje se je to že zgodilo. in žrtev takega kompromisa bi bil lahko jaz. zdi se mi de nečte zastopt. NISTE DEL REŠITVE STE (DEL) PROBLEM(A)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnic ni! Obstajajo zgolj interpretacije... Jaz bi zadevo npr. razumel tako: Ker mi je do tega, da se na kačjih ridah ne dogajajo nesreče v povprečju 2-5 krat tedensko, bom raje pokramljal s kolegi na spodnjem parkirišču, kakor da bi s postopanjem na "the ovinku" potencialno spodbujal koga k privijanju ročice za plin.

Sto ljudi, sto čudi... :whistle:

OK to razumem da gledalci spodbujajo nastopače k nespametnemu privijanju gasa in posledično do grdih padcev!! ampak še zadnjič vprašam zakaj bi bil nekdo ki samo parkira na ovinku deležen poostrene kontrole s strani policistov??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom šel v ponedeljek opoldne nekje..gre kdo zraven? lahko tudi samo sopotnica :naughty:

s tabo kamorkoli.. sam delam do 3.. Če boš počakal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK to razumem da gledalci spodbujajo nastopače k nespametnemu privijanju gasa in posledično do grdih padcev!! ampak še zadnjič vprašam zakaj bi bil nekdo ki samo parkira na ovinku deležen poostrene kontrole s strani policistov??? :?

vojska temu reče kolateralna škoda. pač, zalutan peršing, k trešči u naključno tarčo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo ki samo parkira na ovinku deležen poostrene kontrole s strani policistov??? :?

parkiraj v garaži pa bo vse OKdokeY :whistle:

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko to trditev malo bolj jasno razložiš "bo to za POLICIJO jasen znak, kateri izmed motociklistov so vredni njihove pozornosti.

KAJ naj bi to pomenlo al ste tu to zrihtali pr načelniku????????????

ne obremenjuj se s tem... škoda časa in živcev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma brez veze polemizirat...vsak se bo zberal kjer se bo hotu, zato ne bo kaznovan...nikol pa nebo za vse najboljs in najbolj prav.

točno tak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA OKEJ. kompromis. pejte, in nobenmu u planini nebo poču film, de bi polival olje. baje se je to že zgodilo. in žrtev takega kompromisa bi bil lahko jaz. zdi se mi de nečte zastopt. NISTE DEL REŠITVE STE (DEL) PROBLEM(A)!!!

Stari niso tako črno-bele, kot se zdijo morda tako na hitro. Motociklizem v Planini je dejstvo (zaradi naravne lege). Planina je z vidika prehodov motocikistov eno najbolj frekventnih naselij v Sloveniji. Zatorej... 50 ridašev ne predstavlja problema v osnovi.

Problem niso niti motoristi. Problem so posamezniki, ki ne razumejo, da:

- ride v bistvu spadajo v območje regionalne ceste

- vas Planina je naselje in se je treba tega pri vožnji skoznjo tudi držati

Dejstvo je, da četudi bi se na ridah ne zbirali "lokalci" bi se vaščani še vedno pritoževali nad psameznimi motoristi, kar pa bi seveda posplošili. To pa zato, ker ostalih motoristov enostavno NE OPAZIJO, ker so pač normalni udeleženci v prometu.

Če pa bi opazili slednje, bi opazili tudi "turistični potencial". Seveda pa si kot vsi ostali zaslužijo tudi PRAVICO DO VARNOSTI in KAKOVOSTI BIVANJA. Odkrito priznam, da se iz smeri LJ v Planino pripeljem cca. 70 km/h in šele pr "Nad velbi" zares zmanjšam na kakih 50 km/h. Prepričan sem, da s tako vožnjo okoličanov ne motim. Odkrito priznam, da ovinke vedno vozim počasi (recimo cca. 50 - 70 km/h) in mi enostavno ni mar za morebitne pripombe, kako lahjo tako počasi vozim.

Skratka... Problema se je potrebno lotiti s pravega konca. Umirjanje prometa na ridah je (žal) na vratu policije... Ker sami nekateri očitno nimajo dovolj sivih celic pod čelado. Od tu dalje pa motoristi za Planino niso TEŽAVA ampak POTENCIAL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK to razumem da gledalci spodbujajo nastopače k nespametnemu privijanju gasa in posledično do grdih padcev!! ampak še zadnjič vprašam zakaj bi bil nekdo ki samo parkira na ovinku deležen poostrene kontrole s strani policistov??? :?

Morda zato, ker je napačno parkiral? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!