Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Teoretično je tako, da dokler se popolnoma ne iztrebi "druženje" na ridah, pa magari s kaznovanjem zaradi napačnega parkiranja, omejevanja dostopa na parcelo ali biločesa, toliko časa bodo gor "dirkači" in toliko časa bo gor sranje. Vendar se to na lep način sigurno ne bo in ni zgodilo s prošnjami krajanov in policistov, takrat, ko bi se stvari še dale zmenit. Vendar eni očitno morajo vsakodnevno nadrkavat ali gledat te ovinke, drugače niso zdravi. Zato pa tudi je vse tako kot je, in bo v nadaljnih letih še slabše....

P.S. Pa nimam nič proti nikomur izmed vas, 99% vas itak ne poznam, nazadnje sem se na ridah občasno ustavil pred okoli 5-imi leti, ko se je dalo tam še vsaj dihat. To so le dejstva, morda za koga kruta dejstva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm... Zanimiva interpretacija, ki sem jo izpustil. Nekako se poostrenih kontrol ne bojim... Nimam nobene potrebe, da bi čez ride ali Planino vozil (pre)hitro... Na samih "ridah" je celo omejitev 90 km/h... Kar se tiče "obvezne opreme" pa... Večina, ki nima tank torbe, kufra, ali česarkoli že, tako ali tako nosi "ruzaček", v katerem ima "nujne potrebščine". "Obvezna oprema" res ne vzame veliko prostora. Česa se torej imamo bati? Zakaj bi se bal, da me bodo policisti "pofukali"? :hmm:

Če me že bodo, me bodo upravičeno. Me bodo zaradi tega, ker sem kršil CPP. Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da me od l. 1998 še niso ustavili na motociklu. :worship:

ej, pa ti si očitno zgrešu hobi in poklic

zakaj se voziš z motorjem, če pa hodiš prosit na plocijo naj jebejo motoriste, pejt rajši med kamionarje al pa traktoriste in moral bi biti policaj ti povem, pol se ti nebi blo treba hodit k nji mu rit pokat :slap:

p.s. če bi blo po tvoje, bi blo najboljše , da bi motoristi , ki niso popolnoma brezhibno opremljeni, kar sami na policijo poklical, da javijo kam grejo na furo, da jih bodo lahko ocarinli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi še bolj krut "davek rid", ki je v najbolj "plodnem" tenu dosegel 13 padcev v enem tenu (7 v enem koncu tedna). Sreča v nesreči je, da noben padec ni zahteval "soudeleženih".

Se strinjam tudi s tem, da je tudi precej (bolj?) primernih prostorov v okolici za druženje (motoristov). Vsekakor. Sam se odpovem "ridam" tisti moment, ko se preselimo v katerega izmed bližnjih lokalov (ki jih niti ni malo - trije ob sami cesti v cca. 5-ih km-jih) ali pa kam drugam.

Se strinjam tudi s tem, da je za "umirjanje na ridah" potrebno tudi "odstranitev gledalcev". Morda kot zanimivost... Koliko padcev se je zgodilo "brez prič"? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje je, da kar nekaj.. Ampak padec brez pric, tak tudi ostane, ker noben se ne bo sel hvalit, da je padel na ridah. Ponavadi se to proba edino prikrit :)

Ista fora je z uradno statistiko padcev.. Koliko je zabelezenih, skoraj nic.. Kadar ni poskodb, se motor nahitro odstrani s ceste in dela kot da ni bilo nic, ker druagce je se kazen, ce policija pride :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj, samo kot zanimivost, lokalov ful ne maram, meni osebno se je ljubse vstavit kjerkoli ob cesti, kjer se to da, kakor it v lokal :) Mogoce sem cuden, jebiga :)

In se vedno zagovarjam.. Kreten je kreten, ce se pusti sprovocirat meni, ko stojim ali sedim ob cesti, se bo se prej blont joskarci v enem kaficu sred Ljubljane in se bo spravil zgat mimo na polno po zadnji in uzgal v najbliznji avto z mlado druzino. Mona je mona, jaz mu nisem kriv in se krivega tudi ne pocutim :)

Ride so pa bile in bodo se naprej ostale fajn za vozit, vedno sem se rad peljal tam in se vedno se bom, neglede na vse. Trudil se bom, da ne bom ogrozal sebe, se bolj, da ne bom ogrozal drugih, ampak na koleno bo pa se vedno slo tam, tako kot je slo do sedaj.

Podpiram sicer vsakrsno dejanje, ki pripomore k varnosti tam gor, se pa zavedam, da bo na ridah vedno nek %folka, ki bo tam dirkal, neglede na vse ukrepe. Razen ce jih podrejo, ride namrec. :) No sedaj pa dovolj za danes, moram jutri zjutraj zgodaj vstat, da grem motor sraufat in popravit tretjo prestavo, da bom lahko ta vikend na Mobikrogu Tanjusko prehitel :evilgrin:

DeX out.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa dovolj za danes, moram jutri zjutraj zgodaj vstat, da grem motor sraufat in popravit tretjo prestavo, da bom lahko ta vikend na Mobikrogu Tanjusko prehitel :evilgrin:

DeX out.

fajn šraufi :D

ampak prehitu jo pa nauš :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma res ne razumem kako se vam da drkat zmer eno in isto stvar..

jebo te kafiči pa jebo te spodnji parkplaci, pa jebemti ride..pa še kej druzga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj, samo kot zanimivost, lokalov ful ne maram, meni osebno se je ljubse vstavit kjerkoli ob cesti, kjer se to da, kakor it v lokal :) Mogoce sem cuden, jebiga :)

Zato bi pa kaka "naša brunar'ca" prila presneto prav. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa dovolj za danes, moram jutri zjutraj zgodaj vstat, da grem motor sraufat in popravit tretjo prestavo, da bom lahko ta vikend na Mobikrogu Tanjusko prehitel :evilgrin:

DeX out.

:unsure:

matr bova borbala :evilgrin: :winkiss:

jest nam več hodu na ride,k se sam še kregate.... :unsure:

jz se ne :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol, si pri meni ali pri pikiju?? :D Zx6r Ninja caka, da mal sobe spucas :rolleyes:

Dej dej,tko počas pa spet ne pelem :naughty: ,itak da bom v tvoji skupini :krneki: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne samo,da bo DUKI žalosten,bomo tudi mi žalostni :cry: .

Duki gre drugam... nič skrbet, ne bo nič žalosten... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POROČILO iz KAČJIH RID in posledic sinočnega deževja

najprej opozarjam na previdnost iz smeri Unec in sicer čez ovinke imenovane CIRJE

kjer je skoraj na vseh ovinkih veliko peska in odpadnega listevja..

na ridah so opravljali striženje dreves,tako da je velik vejic in odpadnega listja

na ovinku pred ravnino in the ovinkom se pravi v ovinku novega večjega zbirališča je čez cel vozni pas naneslo šoder,tako da predlagam skrajno previdnost na območju celotnih rid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolil si bom pripeti odgovor PU Postojna v celoti. Zakaj? Zato, da vidite, da tudi Policiji žal ni jasno, kaj je kdo naredil na "kačjih ridah" in kdo motociklisti sploh smo. Naša naloga je, da jim jasno povemo, da nismo samo problem, ampak smo enakovredni udeleženci v prometu, kakor vsi ostali. Naša naloga je, da se jim predstavimo in naša naloga je da jano povemo:

1.) da table, ki opozarjajo na nevarnost tam stojijo (tudi) po naši zaslugi

2.) da smo količke oblekli mi sami samoiniciativno in na lastne stroške

3.) da si (določeni) želijo prstor, kjer bi lahko vozili bolj dinamično (in ride so eden izmed takšnih prostorov, vendar bi bilo v tem primeru spremeniti cel prometni režim, kar pa ni nujno neizvedljivo)

4.) itd.

Žal večina gleda na sodelovanje s policijo kot na "smrtni greh". Sam pa na to ne gledam tako. Policija je tukaj zato, da nam pomaga in z dialogom, prepoznavnostjo in jasnimi zahtevami in pričakovanji jim lahko pomagamo, da izpolnijo svojo nalogo.

So pa (tudi) policisti pripravljeni prisluhniti našim argumentom. Na drugi strani imamo kontakt tudi z lokalnim prebivalstvom. Torej, zelo konkretno me zanima, ali je kdo (poleg tistih že tradicionalnih) pripravljen kaj storiti "za ride" in kaj je pripravljen storiti! Od besed pa potem k dejanjem.

LP, P.J.

P.S.: @Sanda7 - hvala za opozorilo. Podobno, a vendar nekolikanj bolje je v smeri Logatec - Hotedršica - Godovič - Idrija. :krneki:

PU_Postjna___palninske_ride.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

A DRSC je postavil znake.......

A DRSC je oblekel stebričke.......

Za umiritev divjakov na ridah obstaja samo en način........in močno se bom potrudil......da resno razmislijo o tej ideji........in sicer.....OHRAPAVLJENJE VSEH OVINKOV......v smislu zagotovitve večje varnosti pred zdrsi......podobno, kot to prakticirajo Hrvati!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!