Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

a ste mogoče titeja že primerjali z dolfekom, idi je bil usrane za titeja in vsi zločinci tega sveta, ni ga večjega terorista in klalca kot je titej, AMPAK men je blo vseen v yugi lepš kot zdaj, tuki nekaj ne štima :hmm: :hmm:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste vedeli, slišali, brali, da je bil kandidat za Titovo mesto Prežihov Voranc ?!

Prvič slišim.

Priznam.

Mislim pa, da ne bi šlo skozi. :nono:

Da bi to Hrvati, sploh pa takrat Srbi, to sprejeli.

:grrr :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič slišim.

:lol1:

Torej

takole je bilo pa res ..

Prežihov Voranc (pravo ime Lovro Kuhar)

* 10. avgust 1893, Kotlje, † 18. februar 1950, Maribor.

Rodil

se je v revni kmečki družini v Kotljah, kjer je tudi končal osnovno šolo. Med prvo svetovno vojno je pobegnil iz avstrijske vojske na soški fronti v Italijo in bil tam zaprt do konca vojne. Leta 1919 se je vrnil domov in se zaposlil kot delavec, nato kot uradnik v jeklarni na Ravnah. Ker je aktivno deloval v ilegalni KPJ je moral leta 1930 v emigracijo in je nato živel na Dunaju, v Parizu in Moskvi. Kot agent kominterne je potoval po Evropi, zaradi komunistične dejavnosti je bil tudi večkrat zaprt. Sčasoma je postal eden vodilnih mož KPJ. Po sporu z Josipom Brozom, novim generalnim sekretarjem KPJ, se je leta 1939 ilegalno vrnil v Slovenijo in skrivaj bival v ljubljanski okolici. Do aprila 1941, začetka druge svetovne vojne v Jugoslaviji, se je umaknil iz politike in le pisal.

Po

ustanovitvi OF pa se je ponovno aktiviral v partijskih organih in v različnih komisijah OF. V začetku leta 1943 so ga aretirali pripadniki MVAC in ga predali Italijanom. Pri njegovih zasliševanjih so od začetka sodelovali tudi nemški zasliševalci, ki so prispeli iz Berlina. Po kapitulaciji Italije so ga Nemci odpeljali v zapor v Begunje in nato na nadaljnja zasliševanja na sedež gestapa v Berlin. Po njegovih pričevanjih naj bi mu Nemci med zasliševanji ponudili predsedniško mesto slovenske marionetne države, ki bi jo poleg Ljubljanske pokrajine in Primorske sestavljali tudi Gorenjska in Štajerska. Ponudbo je odklonil. Nato so ga poslali v koncentracijsko taborišče Sachsenhausen in januarja 1945 v Mauthausen, od koder se je po vojni vrnil v domači kraj.

Njegov

brat Alojzij Kuhar je bil katoliški duhovnik in eden vodilnih politikov SLS.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Prežihov Voranc se je v tem trenutku znašel takoj zraven Rudolfa Maistra na seznamu kretenov, ki so nam zajebali možnost, da bi že 60 let imeli boljši štandard od jugosov :-)

(malo se heeecamo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:Sčasoma je postal eden vodilnih mož KPJ. Po sporu z Josipom Brozom, novim generalnim sekretarjem KPJ, se je leta 1939 ilegalno vrnil v Slovenijo in skrivaj bival v ljubljanski okolici. Do aprila 1941, začetka druge svetovne vojne v Jugoslaviji, se je umaknil iz politike in le pisal.

to je srčika "kandidature" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že dougo ni noben napisal

dok je bilo tita bilo je i šita

zato sem to šolsko obveznost opravil kar jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že dougo ni noben napisal

dok je bilo tita bilo je i šita

zato sem to šolsko obveznost opravil kar jaz

E, pa ima šita i sad kad nema Tita.

Ga pa njenu u spomin skurmo, to pa res!

(KwaSmPapigaPress)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dok je bilo tita

bilo je i šita ..

..sad nema više TITA

pa zato imamo

puno više šita

a = cool?

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a = cool?

:blush:

Ja, sam qrc je ko tud šit ni več kot je bil! :cry:

Je Bonsai lepo povedal, da nič ne bo več kot je bilo. Pravi mali Nostradalus :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam qrc je ko tud šit ni več kot je bil! :cry:

Je Bonsai lepo povedal, da nič ne bo več kot je bilo. Pravi mali Nostradalus :P

Nastradalus?

:OK:

ja, ja ..

celo za šit je danes treba vedet

kje se res dobi še kvalitetnega

in

kje niti to ni več, kar je bilo ..

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo za šit je danes treba vedet

kje se res dobi še kvalitetnega

v vsaki srednjekvalitetni septicni jami (a.k.a. greznica).

producira se ga pa tako prevec. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsaki srednjekvalitetni septicni jami (a.k.a. greznica).

producira se ga pa tako prevec. :devil:

:grrr

pa ne v vsaki .. ne, ne ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še želodec so mi brezplačno izprali.

Kdaj?

Sy zdaj tudi dobiš količinski popust, če si velikokrat tam

ali cenejši celoletni abonma .. je pa res, da se je treba malo pomatrat,

pa z zavarovalnico dogovoriti.

Ampak: brez muje se še čevelj ne obuje ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes je minilo 27 let od njegove smrti...

V enem samem dnevu in eni noči stvarnik opravi na tisoče stvari.

Vse ljudi, ki so bili nenehno skupaj,vsakega posebej odpelje v svoj svet, v svojo deželo...

Nato z valovi usode zopet privede skupaj vse,ki so bili prej ločeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa vem... ampak prej mi je bilo boljše.Ok, sem bil mlajši ma mona vsaj za delovno mesto te ni skrbelo, zdravstvo je nekaj veljalo,ljudje smo se bolj družili, skratka prej so nam samo eni srali po glavah, sedaj pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem... ampak prej mi je bilo boljše.Ok, sem bil mlajši ma mona vsaj za delovno mesto te ni skrbelo, zdravstvo je nekaj veljalo,ljudje smo se bolj družili, skratka prej so nam samo eni srali po glavah, sedaj pa...

Tako nekako bi tudi jaz opisal... nekako smo imeli več časa en za drugega. In kljub vsemu je bil človek nekako bolj na prvem mestu,vsaj v principu. sedaj pa samo gospodarska rast,dobiček , ki se tako in tako razdeli samo tistim pri koritu (politikantskim ritoliznikom). Jaz svoje firme ne bi nikomur od njih zaupal niti za en dan!!!! Predvsem nam manjka nasmeha,sproščenosti in pa časa za ljudi,ki jih imamo radi.........

Bom nehal, bom postal preveč nostalgičen......Jugonostalgičen........ravno včeraj sem prišel iz Zrenjanina in Novega Sada......

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako bi tudi jaz opisal... nekako smo imeli več časa en za drugega. In kljub vsemu je bil človek nekako bolj na prvem mestu,vsaj v principu. sedaj pa samo gospodarska rast,dobiček , ki se tako in tako razdeli samo tistim pri koritu (politikantskim ritoliznikom). Jaz svoje firme ne bi nikomur od njih zaupal niti za en dan!!!! Predvsem nam manjka nasmeha,sproščenosti in pa časa za ljudi,ki jih imamo radi.........

Bom nehal, bom postal preveč nostalgičen......Jugonostalgičen........ravno včeraj sem prišel iz Zrenjanina in Novega Sada......

LPD

Drugače je definitivno.

Vendar !

A nismo krivi sami?

A je kriv sistem ?

A smo meli včasih 50 tv programov, a smo meli vsi avtomobile, internet, Playstatjšne, mobitele...

Ebat ga !

Mamo kar smo si naredili in delamo.

Vendar še vedno lahko pobegnemo od tu in gremo tja

In hodimo

Vendar, a bi šli živet dol ?

Ergo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volk, ti pa znaš človeku zajebat nostalgične spomine,... Res, nismo imeli vsega tega. Drži, je pa res, da niti nismo tako pogrešali teh materialnih dobrin.

Danes pa imamo vse to, kar takrat nismo imeli. Med drugim tudi strah pred izgubo službe, ki ga takrat ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volk, ti pa znaš človeku zajebat nostalgične spomine,... Res, nismo imeli vsega tega. Drži, je pa res, da niti nismo tako pogrešali teh materialnih dobrin.

Danes pa imamo vse to, kar takrat nismo imeli. Med drugim tudi strah pred izgubo službe, ki ga takrat ni bilo.

Pri teh primerjavah, kaj sedaj imamo in česa včasih nismo imeli bi rad opozoril na časovno razliko.

Kajti kdor je takrat vsaj malo pokukal kaj dlje čez mejo kot je Ponte Rosso, dobro ve, da tudi v takratni Evropi ni bilo vse rožnato in smo presneto dobro živeli v primerjavi z njimi.

Tako da je pošiljanje nazaj v južne republike malo nekorektno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače je definitivno.

Vendar !

A nismo krivi sami?

A je kriv sistem ?

A smo meli včasih 50 tv programov, a smo meli vsi avtomobile, internet, Playstatjšne, mobitele...

Ebat ga !

Mamo kar smo si naredili in delamo.

Vendar še vedno lahko pobegnemo od tu in gremo tja

In hodimo

Vendar, a bi šli živet dol ?

Ergo.

-Dobesedno smo si krivi sami,saj smo se dali nasrati nekaj preambicioznim politikantom. Vsaj jaz.

-Vsak sistem je dober,če se ga spoštuje. V tem sistemu nam dokazujejo, da izjemeniso izginile s koncem vladavine LDS, ampak se število izjem povečuje.Le drugačne barve so.

-Včasih sem imel 5 programov.In imel sem čas gledati jih.Sedaj imam sto programov,vendar nimam časa prižgati TV.podobno je z avti,mobitelom(nujno zlo in orodje v rokah Velikega Brata),Playstation je orodje za poneumljanje otrok in odraslih. Moje mnenje (pa ne leti osebno nate,Volk): Ubogi na duši, ki mislijo, da je možnost kupovanja v VELETRGOVSKIH CENTRIH, možnost UMTS-a, možnost branja STUPIDNIH reklam, s katerimi se iz nas delajo norca, itd. znak psihološkega napredka......

V končni fazi, ebat ga, res....

-a bi šli živet dol ?? Ti je že HHv lepo odgovoril glede tega.Podmuklo vprašanje....če mi ni všeč, kako se ablast obnaša, naj pa grem ...??? Ne,prijatelj!!!!!!!!!!! Z vsemi močmi se bom trudil sistem izboljšati pa tudi spremeniti po potrebi. In čas bi že bil, da končno ugotovite, da je vaša opcija sedaj na oblasti.In tako se tudi obnašajte, ne pa da se še zmeraj delate , kao , opozicijo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!