Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ja, tudi jaz se spomnim nečesa podobnega izpred cca. 30 let: bila sem na počitnicah pri teti na deželi in tisti dan dopoldan bi se naj po regionalni cesti prav tam mimo pripeljal tovariš Tito. Bili smo seveda evforični: praznično oblečeni smo s šopki rož in zastavicami čakali 2 uri na največji opoldanski vročini, ko se je končno pripeljal. Navdušeno smo klicali, ploskali in mahali z zastavicami in rožami. Seveda je kolona črnih limuzin zdrvela mimo brez upočasnjevanja, kaj šele da bi se ustavili. Vendar sem mi je takrat zazdelo, da sem za eno zatemnjeno šipo uzrla silhueto, ki nam je pomahala ...

"Računajte na nas" pa nisem poslušala že celo večnost. Nazadnje sem se komada resnično naposlušala davnega leta 1987 v Beogradu, kjer sem bila na MDA (mladinska delovna akcija), in kjer je bila to jutranja budnica (kot pravzaprav na vseh MDA na katerih sem bila tudi pred tem). Torej mesec dni jutranjega bujenja (ob 5.00!) s tem komadom, pa te že po tednu dni mine do življenja takoj, ko zaslišiš prvi takt ... Ampak vseeno je bilo na vsaki akciji nepozabno!

JOSIP BROZ,DOBAR SKROZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živel Tito.

Josip Broz Tito

7. maj(svibanj) 1892 - 4.maj(svibanj) 1980

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo Titovi, Tito je naš. Ali kot je od matke stric (žal pokojni) vpil v Ljubljani na demonstracijah : Živel tovariš Tito !, Papež pizda, Pila tat !!!!! Pila= italjanski zunanji minister.

Pol so pa doma zvedli je bla pa cela pizdarija :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Nemčiji so sestavili seznam največjih množičnih morilcev dvajsetega

stoletja,

med katerimi se je znašel tudi Josip Broz Tito

Nemški časnik Bild je sestavil seznam dvajsetih največjih množičnih

morilcev, ki so zaznamovali dvajseto stoletje.

Med prvimi desetimi se je znašel tudi jugoslovanski voditelj Josip Broz

Tito.

Absolutno prvo mesto pripada kitajskemu diktatorju Mao Ce-tung, ki naj

bi bil odgovoren za smrt petdesetih milijonov ljudi.

Avtorji članka so na deseto mesto postavili pokojnega predsednika

Jugoslavije Josipa Broza Tita, saj naj bi bil v času 35 letnega

predsedovanja odgovoren za smrt milijona ljudi.

Drugo mesto zaseda ruski diktator Josip Stalin, ki naj bi imel na duši

smrt štiridesetih milijonov ljudi, za njim pa se je uvrstil Adolf Hitler

z dvajsetimi milijoni.

Četrti je dolgoletni kitajski diktator Čang Kaj Šek z desetimi milijoni,

za njim pa Lenin s štirimi milijoni.

Sledijo Japonec Tojo Hideki (tri milijone), zloglasni Pol Pot (dva

milijona), osmi je etiopski diktator Mengitsu (dva milijona)

ter predzadnji Pakistanec Yahya Khan, ki naj bi bil odgovoren za smrt

milijona ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži... pa največji pijanec tudi po tej računici, saj je tedanja yuga bila v samem vrhu po konzumaciji alkota.

ŽIVEL 1 MAJ , praznik nedela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Avtorji članka so na deseto mesto postavili pokojnega predsednika

Jugoslavije Josipa Broza Tita, saj naj bi bil v času 35 letnega

predsedovanja odgovoren za smrt milijona ljudi.

...

Kolikor smo že predebatirali jih je kar nekaj ta pravih sfalil. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

današnji državniki ubijajo na bolj fin način. :mellow:

velik del delavcev in upokojencev, si kljub vsemu izobilju, ki je ponujen, težko privošči kruh. :headbang: verjetno je tako umiranje še hujše od strela v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnašnja tehnologija omogoča da smo o vsem obveščeni, svoboda govora.. itd. Ne mi primirjat z unimi cajti, če se vam toži po njih se preselte v kako komunistično deželo pa uživajte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živel Tito.

Josip Broz Tito

7. maj(svibanj) 1892 - 4.maj(svibanj) 1980

Prejšnji vikend sem bil z družino na Brionih, kjer je tudi spominska sooooooba Josip Broz Tito. Ljudje, res je bil pravi CAR, ki mu na zemlji v njegovem času ni bilo para.

Življenje je zajemal maksimalno in še malo čez ( marsikomu ga je tudi vzel ). Sem že v takih letih, da se ga spomnim v živo. So nas kdaj v šoli peljal na cesto, pa smo mu veselo mahal s peterokrakimi papirnatimi zastavicami.

A je v svetu poskrbel za svojo in prepoznavnost tedanje jugoslavije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na Brijonih nazadnje pred 22 leti in takrat je bilo to nedotakljivo območje. Pravtako tudi Jadranka in Vanga.

Na otokih pokošena travica, urejene sprehajalne poti blažen mir. Nekateri popoldnevi so bili in prazni tako smo imeli čas šarat po otoku okoli hiš, parkih in živalskem vrtu. Tudi v kakšno hišo nas je na skrivaj spustila kdaj pa kdaj kakšna čistilka. Prečudovito. Žal ti otoki so bili za večinoma državljanov zaprto območje.

Lani pri potepanju po Istri mi je zmanjkalo časa, da bi si ogledal današnje Brijone. Pravijo 300 % razlika v minus.

Ogled bom nadoknadil letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnašnja tehnologija omogoča da smo o vsem obveščeni, svoboda govora.. itd. Ne mi primirjat z unimi cajti, če se vam toži po njih se preselte v kako komunistično deželo pa uživajte

Čuj pazi, da si ne boš kaj naredil! Če si rojen po Titu potem "pssst" in respect. Jasno, da si lahko ustvariš svoje mnenje ampak nikoli me ne bo nihče prepričal, da smo v Yugi živeli slabo. Lahko z gotovostjo trdim, da smo živeli srečnejše in spoštovanja vredno življenje. Z rdečim potnim listom pa sem imel odprta vrata po celem svetu. Kar sem tudi s pridom izkoristil.

Da imam danes streho pod glavo se lahko posredno zahvalim tudi "tastaremu". :worship: Neposredno pa svojima dvema starima, mami in fotru, proletarcema, :worship: ki sta si takrat lahko privoščila z delavsko plačo (na Balkanu) dosti več kot pa sedaj v "Evropi" s svojima bornima penzijama. Včasih sta si lahko privoščila morje. Sedaj brez pomoči sestre in mene skoraj misija nemogoče. Sramota za državo, ki predseduje EU-ju.

Pa še to. Ne misli si, da sem neki velik yugonostalgik. Mimogrede, nikoli nisem bil v partiji. Sem ponosen Slovenec, še bolj, Štajerc. Tisti, ki me poznajo tako vedo zakaj. Sem krščansko vzgojen, z vsemi zakramenti, veren, čeprav ne hodim k maši. Rad pa grem v cerkev, ko sem sam. Današnja Cerkev kot institucija mi gre na k.... V času Yuge je bila bolj napredna in spoštovana. Sedaj je žal poden. Hvala Bogu, da je v njej še nekaj pravih ljudi na mestu, ki imajo hrbtenico in se požvižgajo na Vatikan. :worship:

Kaj ti pomaga dandanes obveščenost, svoboda govora, če ljudje v 21. stoletju stradajo in se klatijo z revščino iz meseca v mesec. In to sredi tako opevane Evrope.

Vsaka stran ima dobre pa tudi slabe strani. Tudi v Yugi je bilo marsikaj narobe. Tako tudi v Slo ni nič drugače, čeprav bi moralo biti dosti boljše kot je dandanes.

Koneckoncev pa mi je čisto vseeno ali se reče moji državi, Štajerska :worship: , Slovenija, Jugoslavija, Evropa..., važno je, da ljudje v njej živijo svobodno in spoštovanja vredno, dostojno življenje, da imajo delo in so temu primerno plačani. Vsega tega pa pri nas skoraj ni. Razen, da smo "svobodni". Nekateri so resnično SVOBODNI. In te bi bilo treba spravit na Goli otok. Tito, tokrat tudi taprave!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Nemčiji so sestavili seznam največjih množičnih morilcev dvajsetega

stoletja,

med katerimi se je znašel tudi Josip Broz Tito

Nemški časnik Bild je sestavil seznam dvajsetih največjih množičnih

morilcev, ki so zaznamovali dvajseto stoletje.

Med prvimi desetimi se je znašel tudi jugoslovanski voditelj Josip Broz

Tito.

Absolutno prvo mesto pripada kitajskemu diktatorju Mao Ce-tung, ki naj

bi bil odgovoren za smrt petdesetih milijonov ljudi.

Avtorji članka so na deseto mesto postavili pokojnega predsednika

Jugoslavije Josipa Broza Tita, saj naj bi bil v času 35 letnega

predsedovanja odgovoren za smrt milijona ljudi.

Drugo mesto zaseda ruski diktator Josip Stalin, ki naj bi imel na duši

smrt štiridesetih milijonov ljudi, za njim pa se je uvrstil Adolf Hitler

z dvajsetimi milijoni.

Četrti je dolgoletni kitajski diktator Čang Kaj Šek z desetimi milijoni,

za njim pa Lenin s štirimi milijoni.

Sledijo Japonec Tojo Hideki (tri milijone), zloglasni Pol Pot (dva

milijona), osmi je etiopski diktator Mengitsu (dva milijona)

ter predzadnji Pakistanec Yahya Khan, ki naj bi bil odgovoren za smrt

milijona ljudi.

Počas se lahk lotjo že tut enaindvajsetega, bo Bush premočno v vodstvu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na Brijonih nazadnje pred 22 leti in takrat je bilo to nedotakljivo območje. Pravtako tudi Jadranka in Vanga.

Na otokih pokošena travica, urejene sprehajalne poti blažen mir. Nekateri popoldnevi so bili in prazni tako smo imeli čas šarat po otoku okoli hiš, parkih in živalskem vrtu. Tudi v kakšno hišo nas je na skrivaj spustila kdaj pa kdaj kakšna čistilka. Prečudovito. Žal ti otoki so bili za večinoma državljanov zaprto območje.

Lani pri potepanju po Istri mi je zmanjkalo časa, da bi si ogledal današnje Brijone. Pravijo 300 % razlika v minus.

Ogled bom nadoknadil letos.

Tu je nekaj fotk za informacijo.

post-17098-1209671041_thumb.jpgpost-17098-1209671025_thumb.jpgpost-4-1064409856.jpgpost-17098-1209670945_thumb.jpgpost-17098-1209670920_thumb.jpg[

attachment=123439:IMG_1352.jpg]

post-17098-1209670475_thumb.jpg

post-17098-1209670973_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na Brijonih nazadnje pred 22 leti in takrat je bilo to nedotakljivo območje. Pravtako tudi Jadranka in Vanga.

Na otokih pokošena travica, urejene sprehajalne poti blažen mir. Nekateri popoldnevi so bili in prazni tako smo imeli čas šarat po otoku okoli hiš, parkih in živalskem vrtu. Tudi v kakšno hišo nas je na skrivaj spustila kdaj pa kdaj kakšna čistilka. Prečudovito. Žal ti otoki so bili za večinoma državljanov zaprto območje.

Lani pri potepanju po Istri mi je zmanjkalo časa, da bi si ogledal današnje Brijone. Pravijo 300 % razlika v minus.

Ogled bom nadoknadil letos.

še vedno je večina otoka nedostopna obiskovalcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno je večina otoka nedostopna obiskovalcem.

:grrr Veliki Brijoni so dostopni, razen predela kjer jo sonči g.Mesič, na Mali Brijoni greš na podlagi predhodne najave+vodič, le Vanga je za navadne človečke zaprta.

Toliko v informacijo. -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Veliki Brijoni so dostopni, razen predela kjer jo sonči g.Mesič, na Mali Brijoni greš na podlagi predhodne najave+vodič, le Vanga je za navadne človečke zaprta.

Toliko v informacijo. -_-

kva pa vem, jz sem bla razočarana. :krneki: razen muzeja, golf igrišča in opustošenega živalskega vrta, ni kaj vidt. :whistle:

vsekakor predrago za tisto kar lahko vidš. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje da je biu pa stalin abostolutni prvak z 70 miljami...

tko sm na predavanju slišu.

je pa res da tut stric mao ni biu od muh :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no me je pa kocno en štajerec (brez zamere) pozitivno presenetil

lp

Lahko prideš na specializacijo, da spreobrnemo tvoje napačno mišlenje o nas. Nič bat, ne bojo te pričakale Viole :OK:

Pri milem Bogu, od kod pa si?

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!