Skoči na vsebino

Izpadi a la Prototip,Exorcist,Drugapot ipd.


marem

Priporočene objave

najbolj razpoznavna bi bila zastava z kozarcem vina,kranjsko klobaso in lipinim listom.

prost /nazdravje/ ....hik.

:D

Mislim, da bi bil lipov list odveč,

morda celo zavajujoč. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razpoznavnost:

Za novo leto sem poslalprijateljem v Australijo koledarje z Slovenskimi motivi - fotografije Slovenskih krajev! Vsi po vrsti so ostali paf "WOW! what a beautiful little country you have etc...!" Itak vsak, ki količkaj malo ve, ali je slišal o Sloveniji, vedno navrze kako imamo prelepo dezelo in upam, da jo bomo obdrzali kot tako!

Smo imeli druzinskega prijatelja Škota, ki je lani nazalost preminil! No, ta škot Mr.Swanson je zivel med zenevo in Londonom, včasih pa je prišel v Slovenijo. "Lake Bled...Lake Bled...!" je stalno ponavljal in ni mogel prehvalit Laški Reisling, ki ga je kupoval v Londonu! Tudi Haloška vina je imel rad!

Kadar me je oče v otroštvu pripeljal na počitnice, se spomnim, da je vedno šel v nakupe suvenirjev za svoje znance in prijatelje po svetu! V spomin so mi ostali izdelki kot so: Flaša slivovke prevlečena v beloplavordeče usnje z nekimi etno motivi, Testeni srčki prevlečeni z čokolado in ogledalce v sredini itn...Yugo motivi ane? Edini razpoznavni slovenski suvenir, ki se ga spomnim, so bili neki kravji zvonci(WTF?) V spominu imam tudi razna letališča z JAT in mi še vedno zvoni v ušesih "Joke About Time".

Ja! tezko se je odtrgat od "prepoznavne" Jugo preteklosti in, da nas bo svet razpoznal kot neko posebno edinko. Mogoče bi za razpoznavnost rabili nekaj kar ljudi klišejsko asocijira na nas, kot recimo Italijani: pizza pasta ferrari.......

Več ali manj sem pa tukaj našteval turistično razpoznavnost, in sprašujem zakaj rabimo razpoznavnost?

Zastavo (takšna kakršna pač je!) imamo 12 let, in še kakšnih 10-20 let brez menjave, pa se bo mogoče še komu vtisnila v spomin! Plus tisti, ki ne pozna Slovenijo je v glavnem butelj (vsaj iz mojih izkušenj) in tudi nimamo nič od tega če jo spozna!

Sploh pa dajmo raje tezit širnemu svetu z MEDICO! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj razpoznavna bi bila zastava z kozarcem vina,kranjsko klobaso in lipinim listom.

prost /nazdravje/ ....hik.

:D

Mislim, da bi bil lipov list odveč,

morda celo zavajujoč. :rolleyes:

kaj pa namesto lipovega

listič toaletnega papirja

:D

kojebepobarvanekrpepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbol,da je zastava krvavo rdeča,sred so pa vislce,ane? Tko nas bojo koj vsi poznal kot (samo)morilski narod...:angry:

Če jo pa že mormo menat,bi blo pa fajn,da bi mel nekdanji Karantanski grb gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jo pa že mormo menat,bi blo pa fajn,da bi mel nekdanji Karantanski grb gor.

Kateri pa je ?

A un leopard od Jelinčiča ?

Zmagoslaw J. v oprijetem baletniškem trikoju iz kože lastnoročno uplenjenega leoparda! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma boli me kürac za jelinčiča,Karnatanski grb je obstajov še predn je bil jelinčič srbenje u gatah svojga fotra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi mel nekdanji Karantanski grb gor.

Osnovno šolo si dal skozi in vsaj po moji izkušnji, je bilo potrebno med šolanjem nekajkrat narisati državno zastavo.

Kako se bo osnovnošolska dečica mučila z risanjem tistega panterja na banderi :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se bo osnovnošolska dečica mučila z risanjem tistega panterja na banderi :angry:

Res je, že zvezda je bila precej komplicirana... :D :lol: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se bo osnovnošolska dečica mučila z risanjem tistega panterja na banderi :angry:

Res je, že zvezda je bila precej komplicirana... :D :lol: ;)

no vidite

zato pa pravim

BREZ ZASTAVE - PA BO MIR

sam pomislite koliko muke bi otrokom prihranili

pa denarja pa drugih sranj in pisanj

naredili bodo novo in seveda

bo spet polovica ljudi nezadovoljnih

in vse od začetka

kritiziranje

pametovanje 10 let

referendum in spet nova fana

pol bomo pa že za v G. knjigo rekordov

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol bomo pa že za v G. knjigo rekordov

Ekskluzivno na kanalu A vsak petek oddaja knjiga rekordov, ta teden Slovenci in njihove zastave :P :P ;) B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A od Yu zastave ste se tudi tako težko poslavljali ! Pa saj jo nostalgiki še zmeraj lahko obešate ! ;) Pa tudi ta novo od kolesarkega kluba Slovenija ! B)

Me prav zanima kolko folka ki hvalijo obstoječo zastavo, jo ima doma in jo izobeš ob praznikih ??!! Al je pa to sam ene vrste slovenski konzervatizem !

o šparanju državnega denarja ??? Joj, joj, kolko ga je in še bo šlo v prazno ! :ph34r:

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kolko folka ki hvalijo obstoječo zastavo, jo ima doma in jo izobeš ob praznikih ??!! Al je pa to sam ene vrste slovenski konzervatizem !

Jest jo hvalm glih ne,je pa edina stvar,k jo mamo zej na razpolago.Obesm jo pa na vsak državn praznik,pa boste vrjel al pa ne,sosedje pa mimoidoči me pa čudn gledajo :angry: ,kar je ubistvu žalostno.Toliko o nacionalni zavesti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Toliko o nacionalni zavesti <_<

jaaah

to je več ali manj zgodovina..

nac. zav. pride do izraza še na fuzbaltekmah, OI.., v pivnicah

ali pa se skriva za tem imenom kaka oblika nacizma kadar agresivci pljuvajo svoj gnev po drugače mislečih, drugače živečih, drugače.. torej dejansko po normalnih ljudeh..

recimo mahati z neko tako-ali-drugačno-krpo in metati kamenje v "čefurje", "nigerje" itd

vem da ne boste popolnopma razumeli mojega mnenja, ker je za to izkušnjo treba nekaj časa živeti na nasprotni strani - tj v preganjani grupi - bogate izkušnje sem si pridobil z 12letnim bivanjem v avstrijskem nazidorf-u kjer smo kot družina, ki je v očeh okoličanov spadala pod drugo zastavo, bili vredni vsega ponižanja na tem planetu

brezdetajlovpress

zato ostajam pri svojem:

- zastave

- nacionalne zavesti

- nacizmi

- naci(onalni) simboli

etc

so vse politična jajca, kako zmesti ljudi in jim pobrati čimveč denarja

in

nimajo NIČ skupnega z narodno kulturo

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov,pol pa pustmo to pa pejmo raj na en pir :) (AlPaJagodeZVodoPress :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov,pol pa pustmo to pa pejmo raj na en pir :) (AlPaJagodeZVodoPress :D )

jaaaa toooo :P :P

jaagodeee :P :P

definitivno je boljša ideja

jesti jagode

kot pa mleti o pobarvanih krpah,

ki ne služijo ničemur

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še boljš bi blo, da bi eno nago babo (ali dve za sigurno) nalimali gor, pol bi bli takoj znani po celmu svetu :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred zastavo bi bilo v Slo kej druzga potrebno zamenjat...sem gledu danes na tv3 v živo prenos iz državnega zbora.....tam je sedelo približno 8 ljudi in se jim je milo rečeno jebalo...neki so se kregali...ma mene niso prepričali....tu so potrebne spremembe <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še boljš bi blo, da bi eno nago babo (ali dve za sigurno) nalimali gor, pol bi bli takoj znani po celmu svetu :D :D :D

al pa kr tapravo, živo nago babo namest zastave obest na drog za eno nogo

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa kr tapravo, živo nago babo namest zastave obest na drog za eno nogo

:D :D :D :D

Kaj bojo pa samski moški obešal na drog ob praznikih??? :blink: :blink:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa kr tapravo, živo nago babo namest zastave obest na drog za eno nogo

:D  :D  :D  :D

Kaj bojo pa samski moški obešal na drog ob praznikih??? :blink: :blink:

Alla

Rabljene Always. S krilci.

Od kake posebno sočutne & narodnozavedne znanke... ;) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa kr tapravo, živo nago babo namest zastave obest na drog za eno nogo

:D  :D  :D  :D

Kaj bojo pa samski moški obešal na drog ob praznikih??? :blink: :blink:

Alla

Rabljene Always. S krilci.

Od kake posebno sočutne & narodnozavedne znanke... ;) :D :D :D

ys bom otpru sposojevalnico

najameš babe v bosni al pa ke drge..

tiste k brade malenkost zaslužile

na enostavn način, tkole čez praznike

pa posojaš "zastave"

mislm da bi bla disciplina pr obešanju

velik večja kt dons

pa še velik lepš bi zgledal

kt tiste zmečkane krpice

:P :P :P :P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!